Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

zuzkat1
7. nov 2010

@olifcek nemas za co🙂 aj maliny mam take ale cucoriedky ma radsej

limoni
7. nov 2010

@prsky dakujem Ti a zacinam papat skoro vsetko 🙂 a ta reakcia na potravinu bude asi taka, ze maleho bude boliet brusko - plac, vsak? no neviem ci to budem vediet identifikovat a odlisit od toho ako sa puci a place normalne po jedle, no uvidime

lucy778
7. nov 2010

@katkaromi no trochu si ma povzbudila, hádam sa to nakoniec podarí aj nám. aj ja som si už pri dojčení poplakala a nechápala som ako to môže takto bolieť.
len stále neviem či sa malý nacucká dosť, lebo aj po kojení je nespokojný a plače. a tiež nechcem aby mi visel na prsníku,keď nie je hladný. 😒 už si ho aj vážim pred a po kojení, ale väčšinou mi je to na nič, lebo je nepokojný, mechrí sa a váha potom ulazuje kadečo a ja si len môžem domýšľať či isto vypil toľko koľko ukazuje váha. 😝

limoni
7. nov 2010

@lucy778 tak aj moj maly plakal po dojceni a ja som uz mala na male a manel uz uz zohrieval vodu na pripravu UM, lebo maly papal aj hodku a stale bol nespokojny, tak som si myslela, ze mam malo mliecka, no ked uz bola krabica z UM otvorena, tak maly nakoniec zaspal na prsniku a spokojne spal, na kontrole nam pani doktorka povedala, ze sme pribrali nadpriemerne. Takze urcite ho nevaz pred a po kojeni ked nevidis efekt, uvar si meltu a pi vela vody, zvladnete to 😉

busni
7. nov 2010

@strapco13 ahoj, ty si tu raz pisala, ze tvoj maly mal take uzkostne obdobie, ze spaval len tebe na rukach, preslo ho to? a ako a kedy? lebo nasa Lukretka to chytila, spi jedine s nami v posteli a najlepsie tak, ze ja ju objimam a fukam jej na lice alebo do ucha. vdaka 🙂

annag
7. nov 2010

ahojte, som tu, ak som niektorej neodpovedala na IP, prosím, ozvite sa mi ešte raz ďakujem 🙂

lucy778
7. nov 2010

@limoni presne takto je to u nás. aj mne pekne priberá - za týždeň 250g, v plienke má stále nacikané aj nakakané, takže zrejme nehladuje. len ten plač ma ubíja. ja viem, že on by najradšej visel v kuse na prsníku, ale to sa nedá. hádam sa to nejako dá do normálu. ďakujem ti, si ma povzbudila 😉

michaela80
7. nov 2010

@lucy778 nevaz maleho, ked pekne pribera a ma mokre plienky..ja som sa konecne dostala zo zacarovaneho kruhu vazenia....skoro som o mlieko prisla ako som sa stresovala... 😠 😠 😠 ...

strapco13
7. nov 2010

@busni cez 2 mesiace to trvalo..ale stale spi s nami, len uz sa nemusime objimat...az mi to niekedy chyba 😵 😵

busni
8. nov 2010

@strapco13 no tak to sme este len na zaciatku toho, lebo tak dva tyzdne to uz u nas trva. prezijeme to, len zacinam byt hrozne unavena z toho 😔 😔

cubana
8. nov 2010

Ahojte, poradte ako dlho treba babatku papat pri kojeni? V noci pije niekedy len 5-8 minut a zaspi ale cez den niekedy s prestavkami je na prsniku aj hodinu a stale place a otvara ustocka akoby bol hladny.A vzdy po papani si vygrcka aj mliecko, nie cele ale vzdy ide nieco von a niekedy sa stane az akoby take zrazene mliecko mal v ustockach a tie potom vypluva. Vobec neviem ci robim nieco zle alebo hltavo papa, alebo treba dlhsie cakat potom kym si odgrgne.Len s tym tiez mava problemy, neviem ako mu pomoct viac pri odgrgnuti, skusame aj v polohe zvislo na pleci, tam sa castokrat krci, potom aj po sediacky, niekedy pomoze ale casto sa nic nedeje. Priberat vsak pribera. Ako dlho cakat na odgrgnutie - 10 ci 20 minut? Niekedy ked si neodgrgne tak ho ulozim do positleky a potom po hodinke mu vytecie mliecko ust alebo place ze ho drhne a ked ho zdvihnem vtedy opat nieco malo vygrcka, akoby mal naviac mliecka.

strapco13
8. nov 2010

@cubana zmen si v pase, ze uz si porodila
dieta ma byt na prsku tak dlho ako potrebuje 😉
http://dojcenie.wordpress.com/prve-chvile-s-bab... prestuduj si aj ostatne clanky..je to uzasna stranka venovana kojeniu

norikk
8. nov 2010

viem se vastu totravujemcasto,ale furtmam nejake otazky ohladom kojenia,chcem sa tento krat spytat, ze ci mozem pit mineralne vody rajec bylinkove?? leboviem,ze pocas tehu som nemohla,takciteraz,ked kojim. uzsmiem, a ze ktore prichute repsektive ano,ktore nie??

strapco13
8. nov 2010

@norikk a preco by si nemohla?...a preco si ioch nepila v tehu? 😕

norikk
8. nov 2010

lebo tehotne bylinky nemozu 😅 tak som sa bala 😀

strapco13
8. nov 2010

@norikk viem, len ze salvia znizuje laktaciu ..ja v pohode pijem aj gastan, lipu, a co ja viem co este ..teraz som objavila klastornu aloe vera+ jahoda, ...pijem bublinkate a nemam pocit, ze by nejak malemu skodili
ono na smad je najlepsia cista voda..ale ved vyskusaj, pokial nebude reakcia, mozes pit / reakcia..myslim bolesti bruska alebo vyrazky a pod/

vejula
8. nov 2010

čavte kočky.. ako ste naučili detičky piť z hrnčeka??? ja by som malemu už rada dala troška čajiku, lebo sa nemože poriadne vykakať a to ma taky aby mal redšie kako... ale mam ten hrnček s poistkou proti vytekaniu a to mu si začať sať aby mu to tieklo, ale ako si ho to ešte nenapadlo čo s tym ma robiť. Ďakujem

cicimon
8. nov 2010

@vejula myslis ze na lepsie kakanie mu pomoze voda, ak je stale kojeny? ved ak ho prikladas na poziadanie, tak mu dalsie tekutiny netreba

adrianai
8. nov 2010

ahojte kočenky, chcem sa spýtať na takú vec - už 2 noci mi malinká spinká aj vyše 5 hod, potom mám psníky ako z kameňa, totalne naliate...a cez deň mi malá papá aj každú 1,5hod, to zas mám na pocit úplne prázdno...nebude sa mi tvoriť menej mliečka. keď v noci nechám prsia tak ?neviem, či si mám v noci odsať, alebo nechať malú, nech mi to vypapá sama...ďakujem vopred

weirdo
8. nov 2010

Ahojte baby. Nie som si uplne ista, ci sa mozem opytat aj tu, ale skusene baby ste a odpoviete na vselico, tak skusim. Moja mamca mi spravila pre malu mrkvicku a to tak, ze uvarila, dala na celu varku (co bolo vyse kila mrkvy) 1 kvapku olivoveho oleja aj do brokolice, karfiolu a tekvice. Potom to pomixovala, dala zamrazit na kocky a tie mam teraz v mraznicke (tak som to niekde citala a tak to spravila). ALe ja trdlo som si neuvedomila, ze sa to zamrazi aj s tym olivovym olejom. Neni ho tam vela, jedna kvapka na celu davku, ale moze to mala spapat po rozmrazeni? Niekde som sa docitala, ze by sa to malo davat pred podavanim do cerstveho, tak teraz som zmatena, bola by skoda to nepouzit tu zeleninku teraz v zime, ale zase nie na ukor zdravia malej. Dakujem moc za rady! 🙂

zuzkat1
8. nov 2010

@adrianai nechaj tak...tvorba sa ti upravi podla poziadaviek malej... aky dopyt taka ponuka🙂 ony zanedlho uz nebudu take tvrde...ale ked chces tak odsaj a zamraz do zasoby... aj ked prikrmy mate este daleko🙂 no ale tym odsavanim vlastne potom podporujes nadprodukciu🙂 moja mala obdobie ked spala celu noc... od 9tej do 6tej asi 2 mesiace to trvalo a nodsavala som si spala som a tesila som sa🙂 teraz vstava aj 6x a nemam problem ju nakojit pokazde... to sa rozkoji keby ju nahodou prestalo bavit to spinkanie 😉

zuzkat1
8. nov 2010

@vejula ja moju len teraz zacinam ucit pit ine ako mm a to ma skoro 10 mesiacov a ani nedavam kazdy den len vtedy ked nema cas sa kojit tak dostane po obede takych 20ml... podla mna este netreba davat caj...som este aj tak nepocula zeby caj pomohol na kakanie.... to je aky? nie na prdiky? feniklovy? inak moja ked mala problem s kakou tak ja som pila feniklovy caj a este aj actimel kazdy den..a myslim ze jej to pomohlo

zuzkat1
8. nov 2010

@norikk ja som aj v tehu pila hociake..vyhybala som sa len mate a salvii lebo tie znizuju laktaciu ale inak preco nie?

annag
8. nov 2010

@weirdo

nevadí to, ozaj by bola škoda zeleninu preto vyhadzovať 🙂

annag
8. nov 2010

@weirdo

nevadí to, ozaj by bola škoda zeleninu preto vyhadzovať 🙂

annag
8. nov 2010

@vejula

skôr sa zmeraj na zloženie príkrmu - či napr. nedávaš niečo , čo zahusťuje stolicu, či nedávaš príliš veľké dávky. je fajn po dojčení zapiť príkrm práve MM, keďže enzýmy v ňom obsiahnuté pomáhajú lepšie jedlo stráviť 🙂 pridaj mu napr. nejakú vlákninu, hoci i v podobe surového ovocia, zeleniny ....

vejula
8. nov 2010

@cicimon ja som nechcela davať vodičku ale čajik
@zuzkat1 ten čajik obsahuje viacero byliniek a je pri traviacich ťažkostiach a naduvani.. lekarni povedali že sa može piť uplne od malička, tak neviem

@annag no ja mu dam občas aj surove jablčko... zeleninku mi papka horzne zle, je mi to luto lebo sa s tym stale prplem varim potom mi ledva spapa jednu lyžičku aj to sa tvari ako maly trpitel... tak mu dam jablčko bananik, to papa lepšie. ale nedavam mu moc, tak raz za den a to tak 100ml aj menej a mliečko mu davam stale pred aj po aj vždy ked chce aj ponukam. ale najlepšie mi pije od tej osmej večer dopolnoci to sa zobudi za ten čas aj tri krat a intenzivne pije, cez den sa mu moc nechce 😖
A ešte aj preto som chcela davať piť, lebo vždy ked ho kupem tak mi robi to že si namača ručičku do vody a srka z nej vodu a to stale dookola, namača ručičku a potom si ju oblizuje... my to pripada ako signal že je smadny. ale mliečko mu ponukam často, aj tak mi tu vodičku vo vaničke pije... mysliš že to može robiť aj z ineho dôvodu?

weirdo
8. nov 2010

@annag - dakujeeem 🙂

akdarka
8. nov 2010

dievcata, pocet stolic sa kedy u dojcenych detureniec upravi? maly kaka kazdu chvilu aj ked si len trochu cucne a hned kanonada do plienky a v noci minimalne 2x. ono ta frekvencia sa nejako ustali casom a znizi sa?

strapco13
8. nov 2010

@akdarka to je individualne..kojene deti mozu do kazdej plienky az do prikrmov 😉 ..moj napr kakal raz za 2-3 dni a od prikrmov 3xdenne 😀 😀

katarinava
8. nov 2010

Ahoj, chcela by som sa spýtať. naša maličká má teraz 10,5 mesiaca a doteraz som ju kojila ráno, pered poobedným spánkom, večer a cca 2x v noci. Teraz nám vylieza 4 horný zúbok ( každý týždeň bol jeden ) a tak fungujeme s palčekom v puse. Problém ale je, že dnes si dala mliečko len okolo 3 v noci a potom už nič - aj napriek ponúkaniu. Cez deň vypila len cca 100 ml čajíka. Mám čakať že sa mi chce takouto cestou odstaviť, alebo je šance ešte s tým niečo urobiť. Doteraz som mlieka mala dosť.