Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

strapco13
13. júl 2010

@terina25 UM nedavaj..odstavite sa ☹ ..skus iba sab simplec najprv
skus sa najprv trosku odsat, nech zmiernis tok mliecka a potom si ho priloz..my sme takto fungovali dlhsie, kym maly nezosilnel a potom uz zvladal ten silny tok mliecka
alebo skus cigaretovy=noznicovy uchop..priskrtis tak tok mliecka

carodejnica
13. júl 2010

@terina25 môže ťahať vzduch a preto je hladný a máš dať UM?!?! neviem, čo povedia baby, ale mne to príde zavádzajúce.. viem, že sa chytáš slamky ale ubezpečujem ťa, že niektorí lekári vedia holý prd o dojčení... mne sa to stále javí ako problém nadprodukcie... skús si prebehnúť tieto články od annag...
http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/
nosenie nie je to isté čo dojčenie.. babka, ani tatik nemajú cicík... 😉
Terinka, a odkiaľ si ? nie je v tvojom okolí poradkyňa http://sites.google.com/site/vasamamila/Home/po...
???

terina25
13. júl 2010

@strapco13 nemyslím si,žeby som po 1 použití UM malého odstavila.ale vieš čo,radšej to budem riskovať ako vidieť,že plače už 3 noc a 2.deň a ja mu neviem nijako pomocť.hlavne,aby sa ukľudnil a tak strašne neplakal,lebo sa to už nedá počúvať a ja mu neviem nijako pomocť.

carodejnica
13. júl 2010

@terina25 skús najskôr to, čo radí strapco, odstriekaj si pred dojčením prsník, aby sa spomalil tok mliečka... ešte to troška poskúšaj a uvidíš... UM je riziko aj pri jednom jedinom podaní.. 😒

strapco13
13. júl 2010

@terina25 flaska nici spravne prisatie, s flasky sa lahsie taha, dieta potom moze odmietat prsko
a naco davat UM, ked mas mliecka dost? 😉
ked uz, tak si radsej odsaj a pouzi na dokrmenie striekacku, lyzicku, poharik, cievku na prste 😉

gabika7706
13. júl 2010

@terina25 v ktorej porodnici si rodila? Skontrolovala laktacna sestra prisatie? UM by som nedavala, tak ako baby radia, Sab simplex a zajtra mozes zavolat laktacnej poradkyni, v KE ich je viac, mam velmi dobru skusenost s Marikou Krupovou, Ludkou Bencovou a Jankou Mudrou, tlf cisla pisem do IP.

prsky
13. júl 2010

@terina25 pytas radu, strapco ti poradila aj na zaklade vlastnej skusenosti. ako pise, z flase sa lahsie taha a dieta sa moze odstavit/odmietat prsnik, tak naco to riskovat? mas akutny problem, tak sup, najdi si laktacnu poradkynu v tvojom okoli, to bude najefektivnejsie riesenie - tazko sa radi, ked nevidime prisatie, spravanie sa drobca atd. moznosti je vzdy niekolko

gabika7706
13. júl 2010

@terina25 este z vlastnej skusenosti pri starsej dcerke mozem povedat, ze UM narobi viac skody, ako osohu, takze toto by som uz fakt volila ako celkom celkom poslednu moznost, ale vo vasom pripade to asi nebude potrebne. Mas IP, tak zajtra skus tlf laktacnej 😉

zajaciq
14. júl 2010

ahojte,
som strasne nachladena ale ze strasne. z klimy. cela hlava ma boli, oci stipu, nos tecie, hrdlo nastastie prestalo stipat. od rana mam v sebe 2 paraleny. nemozem si dat nejake antihistaminikum ked kojim ? 😅

latvia
14. júl 2010

@zajaciq mozes, fenistil kvpaky,davkovanie ako u babatka, uvidis ci sa to zlepsi alebo nie

latvia
14. júl 2010

@terina25 to poznam,ten plac 😒 ale uvidis ze po flaske UM sa neskludni...ved vyskusaj

strapco13
14. júl 2010

@zajaciq vacsina antihistamik sa nedoporucuje..ale fenistil sa dava aj babatkam,,tak ten alebo skus
nasivin sinus
http://www.nasivin.sk/nasivin_sinus_sirup.html

zajaciq
14. júl 2010

dakujem, nemame ani jedno ☹ len zodac a claritine. tak az vecer, do toho tepla nejdem. boze to je hrozne, bojim sa, aby to odo mna mala nechytila 😒

strapco13
14. júl 2010

@zajaciq daj si nosne kvapky ako nasivin a pod..aj detske ak mas..uvolnia nos

zajaciq
14. júl 2010

@strapco13 nos mam volny, len tecie. oco prisiel z lekarne, tak kvapky fenistil len na lek. predpis 🙄 a jedine co doporucili bol Sterimar. ani nechcem vediet kolko to zas stalo. boze tie lekarnicky vedia tak oj.. ludi 😠 no ale fajne mi to strieklo az do hlavy, tak mi je lepsie. boze nadcha v lete

vefi89
14. júl 2010

ahojte, nehnevajte sa že otravujem v tak teplí deň 😅 môžem prísť o mlieko, keď sa pôjdem kúpať na jazero??myslím tým, že predsa je tam voda studenšia 😅 😕

vefi89
14. júl 2010

do prdele, teplý s mäkkým i 😕 😲 😀

nevesta
14. júl 2010

@zajaciq Zodac mozes 😉

olifcek
14. júl 2010

@zajaciq sterimar je super a nie je drahy 😉

olifcek
14. júl 2010

@zoska @blumka

ako sa robia tie postavicky z marshmellow?

https://www.modrykonik.sk/fotoblog/weroni/album...

olifcek
14. júl 2010

jemine, pardon, to inam...

prsky
14. júl 2010

@vefi89 o mlieko v studenej vode prist nemozes - akurat sa na teba moze nejaka kvasinkova pliaga nalepit

prsky
14. júl 2010

@olifcek 😀

olifcek
14. júl 2010

@prsky ked pojdeme na preockovanie, mozeme v manduce? uz ked som mimo temu bola iked omylom x;o)

vefi89
14. júl 2010

@prsky ďakujem, potešila si ma 🙂 a dá sa aj proti tomu nejak chrániť?

miska1981
14. júl 2010

@shaarka ja som z MT, preco?

miska1981
14. júl 2010

@vefi89 ahoj vefi, tak ty uz aj kupat sa ides? zaavidim 🙂 , viem, ze proti tymto problemom nam radili dat tampon s 3 kvapkami tea tree oleja.

miska1981
14. júl 2010

tak dnes tahala dlhsie asi 5 minut, ale potom sa zas zacala jedovat, ja uz neviem co robit. potom si cmula prsteky a cuca vsetko mozne, tak si myslim, ze je hladna. ale ked prilozim k prsu nechce.
mlieko tam je, tak neviem 🙂 skusam stlacat prsnik, skusam menit polohy, ale prinutit ju nemozem, potom place pokial nedam cumel ☹

luly13
14. júl 2010

@zajaciq mna tiez alergologicka presviedcala, ze zodac mozem. dokonca aj pocas tehu

zajaciq
14. júl 2010

@luly13 no ked sa mi nepolepsi , veruze si dam na vecer polovicku. prinajhorsom to prejde do MM, mala tiez kycha a ospalost. tu vitame 😀