Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

gabika7706
22. máj 2010

@cheerlady Voda z vodovodu je vhodna pre vacsie deti a dospelych, nie pre dojcata, nie vsetky latky sa odstrania varom,
kolega si dal skontrolovat vodu, napisali mu, ze je OK, splna vsetky normy podla zakona, ale nie je vhodna pre dojcata, obsahovala vacsie mnozstvo dusitanov a neviem coho este, co je ale pre vacsie deti a dospelych v pohode....Takze ja prevarenu vodu az tak okolo 2 rokov ...

annag
22. máj 2010

@cheerlady

a načo dávaš čajík? vyplň mi prosím dotazník

http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/dotazn...

prsky
22. máj 2010

@leelo sak jasne, ja len tiez ukludnujem, ze to moze byt fajn exkurz do novych potravin (aj ked ja som strasna fajnovka, takze pre mna je nova potravina aj petrzlen v polievke 😀 ). ale inak tiez moc neprehaname, davame hlavne to, co jeme my, aj varim tak, ze si jedlo dochucujeme az my na tanieri (aj ked musim priznat, ze coraz castejsie ochucujem uz pri vareni, ale my moc nesolime a korenie pouzivam akurat tak cierne, nove a kmin)

prsky
22. máj 2010

no, muz sa nastval, ze si ani caj nemoze vypit (sak ne, ze by 1,5hodky uspavania s nami vylihoval) a isiel ju ulozit...som zvedava, ale obavam sa, ze to zas dopadne ako zvycajne: po cca pol hodke zacne krpata fnukat, muz bude nervny na prasky, ze sa mu nedari a ja zas dam didu 🙄

leelo
22. máj 2010

kupujem bio mrazeny, listocky, nie pomlety. snad tomu mozem verit...
mneme, presne to som citala aj ja 🙂 ach , tie sklicka. zase mam paranoju, ze ma chce nejaky koncern zblbnut 😝

mneme
22. máj 2010

@leelo ja davam tiez bio mrazeny, dostava ho tak raz za dva tyzdne, takze to asi bude "s mierou" 😉

cheerlady
22. máj 2010

@annag raz za cas mu spravim detsky feniklovy,ked ho moc brusko boli..ale je tam viac vody ako caju.to mu dam par-krat cucnut a potom pekne prdka 🙂

cheerlady
22. máj 2010

@annag vypisem neskor,maly sa prave zobudil a je straaaasny hlados! 😀 cauteee

gabika7706
22. máj 2010

@cheerlady nemusis davat cajik babetku, staci, ked ho vypijes Ty, cez mliecko to dostane aj on 🙂

prsky
22. máj 2010

no baby, som ja koza...Lala nekaka do plienok, ale do serbla raz denne. dnes dala 2x a pri uspavani sa 2x pytala (teda, v jej podani to je tak, ze stoji a vyda tlaciaci zvuk 😀 ) - ja som to odignorovala, ze sak uz nema co vytlacit a ona chuda potrebovala ist ...do 10min zaspala 😅 takze ponaucenie z toho plynie- dietata ma vzdy nejaky dovod, ked nemoze zaspat 😀

@cheerlady mesacnemu babatku by som nedavala ziadny caj, ako pise gabika, fenikel sa mu dostane aj cez tvoje mliecko

cheerlady
22. máj 2010

@prsky nam to poradila doktorka,ked ho moc brusko bolelo 😒

prsky
22. máj 2010

@cheerlady asi je stara skola 😉

leelo
22. máj 2010

@prsky 😀 a take jednoduche to bolo...

gabika7706
22. máj 2010

@cheerlady doktorka 😖

luly13
23. máj 2010

@cheerlady ja som pila fenikel 3x denne. najprv hipp ten pre deti, lebo manzela presvedcili,ze je lepsi. preto, lebo stal 4€ :(. cukru v nom boloooo....som si povedala, ze hipp nekupujeme, ked raz bude treba caj. teraz kupujem cisty v nalevovych sackoch za eurac :D.
inak mne dr tiez povedala, ze by bolo fajn tak v troch styroch mesiacoch naucit krpca na flasu, aby neskor nemal problem pri caji a pod. a to je celkom pokrokova. jej nazor vsak je, ze dojcenie sa momentalne az moc glorifikuje.
ja si zas myslim, ze ked bude treba, prejdeme hned na pohariky. lyzickuje uz teraz v "pohode"(D, K vitamin). sa smejeme, lebo vzdy s muzom hovorime: "adamko haaaaaaaaaaaaaaaaaaaam" :D

nikush
23. máj 2010

@annag
staci potierat canestenom? a musi sa to zmyvat, alebo s nim mozem aj dojcit? vdaka

prsky
23. máj 2010

@nikush netreba zmyvat, mozes dojcit 🙂 len nenatieraj centimetrovu vrstvu 😉

mneme
23. máj 2010

luly, nechcem sa ta dotknut, ale ohladne "ucenia" na flasu a glorifikovania dojcenia je ta vasa doktorka pokrokova asi v zmysle, ktory bol frekventovany najma pred rokom 1989 😠 jasne, ze ked pride cas, aby syncek pil cosi ine ako tvoje mliecko, naucis ho s trochou trpezlivosti na pohariky a naustky 😉

leelo
23. máj 2010

"dojcenie sa momentalne az moc glorifikuje" - bodaj by to pravda bola 😀
za posledneho pol roka mi slovo pediater pride pomaly ako nadavka 😖

luly13
23. máj 2010

@mneme mna si sa nedotkla ;). ja to beriem dost s rezervou. ved som aj pisala, ze ked pride ten spravny cas, tak to poriesime cez pohariky ;).
a je pravda, ze je uz starsi rocnik 🙂

luly13
23. máj 2010

na druhej strane, ked som sa pytala na horucavy a prisun vody, povedala, ze mliecko uplne postaci, treba viac prikladat, ked bude babo smadne. a vodicku dat vtedy, ked horucavy budu uz neznesitelne a budem na adamkovi vidiet, ze je "vysuseny". a pre tento pripad asi ta potreba "naucenia" na flasu. ale ked to tak bude, tak to chcem riesit cez lyzicky.
ale vraj toto leto nema byt nejak tropicke, co mi dost vyhovuje, kedze byvame v ba na najvyssom poschodi :(

nikush
23. máj 2010

@prsky
naj by bolo ponorit a nech je to fuc 🙂
vdaka

rimmel
23. máj 2010

haha aj mne to kopec bab tu na mk vytykalo ze neucim maleho na pohar ci ine tekutiny a ze bude mat v roku problem 😝 😀

mneme
23. máj 2010

rimmel a o tom, ze bude dozivotne postihnuty kvoli zavislosti na prsniku ani nehovoriac, vsak 😀 😝

rimmel
23. máj 2010

ano ano! 😀

leelo
23. máj 2010

dieta ma od 3.mesiaca prespat celu noc vo svojej postielke, byt ticho a neotravovat. nie aby mi este znicil prsia!.... 😀
realny vyrok zo zeme, v kt.zijem:
"kojenie je nicht estetisch, pokial uz dieta vnima, co sa deje okolo".......haha

prsky
23. máj 2010

@leelo no...ja sa stretavam s "liberalnejsim" nazorom - ze dojcit je normalne tak do 2 rokov, potom je to uz divne 😀 a niektorym to je divne uz ked dieta chodi a uvedomuje si ako tak svet. sak uz som pisala o tej mojej profke, co dojcila do 3 rokov (ona to tak krasne podava) - ze v parku sa stretavala s nazormi ze fuuuj alebo moj fejvrit "to je take kraasne, mozem si vas odfotit?" 😀 mne je teraz dost smutno, lebo znama teraz v aprili porodila a videla som ju z balkona uz s flasou ☹

zajaciq
23. máj 2010

baby, rozmyslali ste uz nad tym, preco sme prave my tak pro- kojenie a ostatne si z toho vobec tazku hlavu nerobia, ak "nevyjde" lebo nemaju mlieko, a pod.... ? ja si myslim, ze to nie je nahoda.. za druhe, hovori sa, ze kazda matka chce pre to svoje dieta to najlepsie.. 😕

rimmel
23. máj 2010

zajacik odpoved je neinformovanost. 😉

zajaciq
23. máj 2010

@rimmel nesuhlasim, ved ked chcem, tak sa informujem. ked mam problem, sa informujem, lebo chcem.. nie?