Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

adelaida33
22. nov 2011

@bekice @seva no ja mám také nervy na ňu... tam som sa sústredila len na malého... (plakal). ale potom do mňa akoby čert vošiel, tak ma nahnevalo, čo hovorila, aj ako to hovorila. akoby bolo MM po polroku dieťaťa nejaký podradný nevyhovujúci nápoj...neuveriteľné!

seva
22. nov 2011

@adelaida33 najhorsie je, ze ak tieto svoje "poznatky" siri dalej medzi svojimi pacientkami, urcite sa najdu maminy, ktore pod jej vplyvom zbytocne odstavili dietatko ... a to uz ani nehovorim o tom, ze ak toto odporuca mamine, ktorej dojcenie je bezproblemove, co asi poradi mamicke, ktora ma nedajboze nejaky problem ? tiez ma vytaca dezinformacia o "vyzivovej bezhodnotnosti" MM po polroku veku dietatka, no este viac ma zaraza argument "len ho zbytocne na seba viazete" ... 8 mesacne babo ??? tak to snad nie ...

monia_
23. nov 2011

@strapco13 chcela by som poprosit o radu od soboty som 3 dni mala 40tky horucky z preplnenych prs, je to uz ok, dokonca ma po mesiaci ukrutnej bolesti prestali boliet bradavky, aj prsia mi zmakli a netecu uz pocas dna samovolne. avsak od vcera mi maly - 4tyzdnovy nechce papat , zakazdym zaplace ze je hladny a ked ho prilozim, papa asi 20 sekund a zaspi, ked ho polozim zase zaplace a toto vcera aj dnes dookola.doteraz mal peknu prazenickovu stolicu, odvcera skaredu zelenu, lepkavu a kusok zase akoby zelena hnacka...je to nasledok z tych mojich horuciek? brala som paralen a moc som nejedla.mam ist s nim k lekarke?

strapco13
23. nov 2011

@monia_ deta zaspava na prsniku ked je slaby tok mliecka...skus stlacanie prsnika...nasledkom zapalu niekedy trochu klesne tvorba a moze reagobat na slabsi tok
pouzivas dudel?..ak ani zrus
ako sa maly prisava? nema kratku podjazykovu uzdicku
skor by som sa skontaktovala osobne s laktacnou nech posudi dojcenie

monia_
23. nov 2011

dudel nepouzivame, ale urcite mam slaby tok, jasne to vidim, predtym maly nestihal prehltat, az mu zabiehalo. stlacam prsnik, ale funguje to tak dve minuty...cely den takto dnes prespal :/ s tym tokom sa da nieco robit? laktacna povedala ale davnejsie, bola u nas kvoli bolest.bradavkam, ze mozno by podstrihnutie pomohlo pri sati, ale nasledne nato mi dr povedala ze v ziadnom pripade, ze jemu to absolutne netreba pristrihnut. maly sice nevyplayi jazycek, ale spaodnu peru ma vyvratenu a nema v ustach len bradavku...

strapco13
23. nov 2011

@monia_ nie vsetci dr to hodnotia vramci dojceni :( hod mi sem foto ak sa ti podari nafotit /som aj ORL dr/
s tokom mliecka..ukludnit sa , zvysit si laktaciu, stklacat prsnik, prikladat prikladat, a nieco na podporu tvorby..senovka, benedikt domperidon

monia_
23. nov 2011

@strapco13 foto ako je prisaty?

strapco13
23. nov 2011

@monia_ nie tu uzdicku som myslela..ked nadvihne jaycek aby som ju videla..aj ked to je najlepsie nazivo kuknut, lebo problem moze robit aj ked je uzdicka tuha

monia_
23. nov 2011

skusim mu to nafotit , len teraz tuho spi a neda sa mu otvorit pusinka..

monia_
23. nov 2011

@strapco13 skusim mu to nafotit , len teraz tuho spi a neda sa mu otvorit pusinka..

sliver
24. nov 2011

mam za sebou tretie kojenie s revom... niečo si cucla ale bol to boj.....
ja vobec neviem co idem robiť, som z toho na prašky ☹ ☹ ☹

bekice
24. nov 2011

@sliver ahoj ,prečo ti nechce papať?

sliver
24. nov 2011

@bekice - ja neviem... iba narieka pri kojení, trošku si cucne ale už sa v nej nevyznám... skusili sme sa trošku pomojuškovať na posteli tak ležiačky som do nej niečo dostala ale nebolo toho vela... som cele doobedie čítala všetko možné na nete o dojčení a mam toho plnu hlavu... bud preto že mam vela mlieka alebo preto že ma reflux a stale grcka...

bekice
24. nov 2011

@sliver ak ti to už dlhšie robí tak sa porad s lekárkou,môže to byť aj reflux a možno ju aj bruško bolí,má aj krče? ak áno tak jej prilož niečo teplé na bruško nech sa ukludní a potom skús znova,držím ti palce 🙂 a predtým ti sala normálne z prsníka?

mobilka
24. nov 2011

Dobrý večer, ked mal môj synček cca týždeň, dostala som teplotu 38,7 spojenú s bolesťou v prsníku – lekár mi dal ATB, a aby som “vyhnala” zápal z prsníka von, tak som si prsník často odsávala. Môže sa zmrazovať aj takéto mlieko a použiť napr. o 3 mesiace? Ďakujem za pomoc

strapco13
24. nov 2011

@mobilka mozes 😉 a bolesti su prec?... ak nie..skus http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/02/upchat...

strapco13
24. nov 2011

@sliver ked sa odcucne..mlieko strieka alebo nie? dudlik pouzivas? robi to len teraz alebo od zaciatku dojcenia?

mobilka
24. nov 2011

@strapco13 už je to našťastie za nami 🙂 stále som odsávala a zamrazovala - asi 10 výživových flaštičiek, ale nevedela som, či sa môže niekedy také "antibiotikové" mliečko použiť, moc ďakujem za radu 🙂
skôr nás teraz hnevá večerné zaspávanie - je to hrozné, pije mliečko ale odťahuje sa, hnevá sa, potom mu zabehne, dám ho "odgrgnúť", potom na chvíľku zas potiahne, tak neviem, či mám mlieka málo alebo veľa, ked mu zabieha, a ked chceme, aby zaspinkal, tak len hojdať ... aj dve hodiny, má len tri týždne, ale dosť ma to trápi, už som vyskúšala kadečo - na rukách, na prsníku, v postielke hojdať ... neviem, ako ho "naučiť" kľudne zaspinkať.

strapco13
24. nov 2011

@mobilka skus satku..v nej sa babatko citi ako v brusku a je kludnejsie
nie je prestimulovane? kedy ho kupkas?

mobilka
24. nov 2011

@strapco13 kúpem ho okolo siedmej večer, nad šatkou som rozmýšľala, ale pri prvej dcérke som si ju kúpila, ale posunula som ju dalej - nevedela som sa do nej zaviazať, kým som sa ako tak zaviazala, malá bola na roztrhanie s revom ... tak som ju radšej predala,.. musím niečo vymyslieť - možno babyvak

tinika
24. nov 2011

@mobilka tento problem so zaspavanim mame aj my, ale nie len večer ale skoro vzdy :(

strapco13
24. nov 2011

@mobilka skuste sa skontaktovat osobne s laktacnou..vacsina z nich su aj poradkyne pri noseni...ono to vyzera zlozito, ale uvaz v ktorom sa da kojit a aj si moze potom dieta zaspinkat uz zvladnem do 30s..a to som si mylsela prvykrat ze voac sa uz zamotat nemozem ako sa mi podarilo 😀 ..chce to trening http://nosmesa.eu/video_navod/11/koliska-inak tak sa da aj novorodenec a mozte tak ze najprv dietatko nakojite a ked zaspiu tak len naviazete satku aby ostalo vtehj polohe, alebo pocas dojcenia http://nosmesa.eu/video_navod/12/ako-dat-dieta-...
a to ze u jedneho dietatka satka nezafungovala, neznamena ze u tohto to nemoze fungovat
inak babyvak sa zda jednoduchsi..ale nie je lahke napratat tam dieta tak aby bolo uplne pohodlne a tym ze je cez jedno plece tak pri dlhsom noseni moze boliet chrbat..ale zas na uspatie a polozenie /ak to dieta dovoli 😅 / je fajn
skuste ju kupkat skor...niektorym detom neskorsie kupkanie vadi
a ked ju das vecer na prsnik aj tak je umrncana? ...niektore deti prste vcer potrebuju byt na prsku aj ked su napapane..dojcenie nie je len o jedle

dana_l
25. nov 2011

chcela by som sa spytat - ako je to s tvorenim mliecka? ked dam vypit a viem ze "nevypili" tak pri dalsom piti (o hodinu, dve) bude znova to prve - imunitne - mliecko alebo stale to zadne mliecko?

sliver
25. nov 2011

@strapco13 - jojo mlieko mi strieka, cumlik ma od narodenia a robí to posledný týžden...
ale včera večer to už bolo fajn, som zmenila poloho pri kojení a cela natešená pila ako divá, dokonca ani negrckala.... tak neviem čím to bolo a dufam že sa to nezopakuje lebo to je hrozne...

strapco13
25. nov 2011

@dana_l no to nefunguje tak uplne tak, ze x-minut tecie predne mlieko a potom sa to prepne a zas x-minut tecie zadne..ide i to ze predne mkiecko sa uvolni skor ako to zadne ktore viac lpie na mliekovodoch..ale vzdy sa popri prednom potiahne aj nejake to zadne
kedz kojis dvojcata..je to v podstate sum a uk..ono si vytiahnu to co potrebuju..a dolezite je dojcit na poziadanie a vediet ze dieta na prsniku efektivne pije

strapco13
25. nov 2011

@sliver tak proste len vymyslala...niekedy to deti robia a nic to neznamena, len mamicky hned stresuju
Gymnastika pri dojčení, koľké z nás to poznajú osobne 🙂 Preklad posledného obrázku: "Nevšímaj si ma, len sa snažím dostať do pohodlnejšej polohy"

sliver
25. nov 2011

@strapco13 😀 😀 😀 😀
jojo aj ja som si zatial vydýchla ale dakujem za ochotu a čas

lucka127
25. nov 2011

Ahojte som tu nova. babulky mam taku otazku,uz si to privelmi nepamatam, ale boli ma pravy prsnik,aj som odsala ,nemam ho tvrdy ani nic ale boli zospodu, ako sa prejavuje zapal?resp.ako to napravit aby nebolel?

beton
25. nov 2011

mas tam napr. hrcku? je to miesto teplejsie alebo cervene? potom to moze byt zacinajuci zapal. pred kojenim si to nahrej, rozmasiruj a po kojeni daj studeny obklad. hlavne vela dojci, aby ti to dieta vytahalo.

dana_l
25. nov 2011

@strapco13 dakujem