Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

strapco13
12. máj 2010

pod pazuskou nie je az tak presne u babetiek...lepsie je merat v ritke a odcitat 0,5 st...ale super 😉

lenocka84
12. máj 2010

strapco spinkal, tak sa nehybal, ale ked ho rozbalim tak aj normalne zmeram, pre istotu, ale uz nie je taky vrely

rimmel
12. máj 2010

annag

k bradavkam..je to ovulaciou, mam to kazdy mesiac, dostanem citlive bradavky a ked cuca tak to boli, ale nie hrozne, len teraz dojcil tak strasne vela aj cez den aj v noci ze to bol na ne stres..ale inak su v pohode..ak to ale neprestane budem to samozrejme riesit 😉 uz dnes su menej citlive.

ono cela tato zmena zacala ked bol chory, samozrejme potreboval viac dojcit v noci, plus mu vtedy aj zub isiel, tak som dojcila, a to rada lebo som vedela preco to potrebuje..no po chorobe mu to nejak ostalo..vcera napr spal 3hodiny vkuse odkedy siel spat..co je super, ako keby sa vracal do starych kolaji..ale asi mas pravdu,ze to vyciti, uz som z toho bola taka na nervy mozno to citi, skusim s nim dnes spat co to spravi..
ja som k nemu mila ked idem v noci, nervujem cestou do jeho izby ale ako som tam uz som ok..ale nie vzdy..vlastne, boli casy ked som uz mala dost a som na neho hovorila takym tonom ze uz ho mam dost, nie zvysenym hlasom..ale hovorila ☹ no nic, dnes budem extra super kludna a budem snim spat 🙂 dakujem , ked to nezabere zase sa ozvem 😒

rimmel
12. máj 2010

ps. cez den sa zda normalny ako vzdy iba niekedy umrncany(ked je unaveny ) , uz je proste iny, dostal sa do veku ked nieco nemoze tak zamrnci ale potom je v poho..tiez cez den viac davam cece ako predtym..tiez sa viac jeduje, vies, ked daco nemoze alebo ak mu daco zoberem co nasiel a mohol by si s tym ublizit.
ale myslim si ze toto je skor vekom a vyvojim nez niecim inym co myslis?

annag
12. máj 2010

rimmel, jasné, potrebuje sa už presadzovať, ukázať svoju vôľu, čo sa mu páči a čo nie - bradavky - jasné, ovuláciou to môže byť. skús s ním spať a ráno nám napíš - ale hlavne spi a nepočítaj 😅

rimmel
12. máj 2010

dam 🙂 ja pocitam dokym som hore, akonahle je noc tak rano si iba matne pamatam 😅

akurat sa zobudil, prisla som dala cece, hladila, on sa za dost kratku dobu odtiahol a spal 🙂 a kupodivu nechcel brnkat a stlacat moju bradavku 😔 lebo aj to zacal robit, ako sa odtiahne od cece, tak ho musi rukami alebojednou chytit a drzat..ako keby si tymmna drzal pri nom(ak sa snazim odtiahnut cece tak sa nacahuje za nim), vzdy mi to tak prislo, alebo brnkal po bradavke..to bolo hrozne ale nemohla som mu to zakazat. toto tiez zacala po chorobe..hmmm

mariangela
12. máj 2010

Prosím Vás chcela by som sa opýtať Vás skúsenejších aké vyšetrenia ma čakajú s dieťaťom - mám zatiaľ prvé, k pediatrovi chodíme - chceli by sme totiž odísť aspoň na dva mesiace za manželom, len stále ma prekvapujú nejaké vyšetrenia alebo očkovania.Ďakujem za odpoveď

rimmel
13. máj 2010

no hlasim ze zhruba noc taka ista ale sa zobudil o 4.30 a bol hore az do rana a potom o 6.30 zase spal.ale to preto lebo siel skoro spat..inak myslim ze sa budil rovnako ale ako aj vcera v noci uz mu netrvalo tak dlho kym zaspi..uvidim este tuto noc ako bude 😔 ale aj tak stale nechapem preco sa tak casto budi 😒

shaarka
13. máj 2010

annag,
poprosim ta o odborny nazor:
lavu bradavku mam pobabranu, asi nespravnym prisatim z porodnice. mam dojem, ze to prisatie na lavej uz maly ani dobre nevie... nerobi velku pusu a ja ho to neviem naucit. cize bradavka sa nechce vyliecit. tym horsie, ze kojim vzdy z oboch prsnikov. neviem, ci je maly tak nauceny, alebo je len velky papkac, ale z jedneho mu nikdy nestaci. akurat teraz, ked pisem tento prispevok, tak spi, a to bol kojeny len z jedneho prsnika, ale potom som ho nechala chvilku plakat (kym som zhltla chlebik). to sa nam stalo teraz prvykrat.
mam trvat na jednom prsniku? co citam okolo, som siroko daleko jedina, ktora krmi oboma.
mame pozicanu aj digitalnu vahu, pre pokoj v dusi som ho pred a po tomto kojeni odvazila, bolo to +70 z laveho.
vazila som ho este kedysi pred par dnami, to spraskal 50 z jedneho a 50 z druheho. inokedy som nevazila, nech sa nestresujem, takze neviem.

cize - kojit z oboch alebo nie? a ak nie, tak potom si mam ten druhy odsat? (neviem, v akom stave bude v case o par hodin (dufam), ked sa maly zobudi...). mozno sa zobudi o chvilku a dilemu mam vyriesenu... 😀

no a este k tej lavej bradavke:
na boku mam nieco ako mini mini kraterik, mozno 1mm x1mm, na ktorom som si vsimla obcas hnis. a boli to tam, cize predpokladam, ze tam je niekde seriozna ranka. a preto to boli, ked sa maly prisaje akymkolvek sposobom. ten mini kusocek hnisu som si vbrala a ranku vydezinfikovala liehom, myslim, ze trosku pomohlo, hnis sa tak netvoril. ale tym, ze maly tu bradavku pouziva, asi nemam sancu vyliecit ju... ci? 😅

dakujem za postrehy.

prsky
13. máj 2010

shaarka..asi by bolo fajn zamerat sa na spravne prisavanie http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/spravn.... mliecko sa tvori na zaklade principu dopyt-ponuka, takze ak velmi chces, mozes dojcit aj jedno kojo - jeden prsnik - malo by stacit castejsie prikladanie. mozno by mohlo pomoct aj stlacanie prsnika http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/stlaca...

prsky
13. máj 2010

annag..ako "prinutit" batola spravne sa prisavat? ako si uz viackrat pisala, starsie deticky uz davaju rozne divoke polohy, ale mam pocit, ze moja mala sa uz ani v noci spravne neprisava (vcucne bradavku, podudluje, asi jej staci tiect kolko potrebuje?). pyta si aj cez den relativne casto didu, takze to trosku pocitujem (na zvysenej citlivosti bradaviek)

shaarka
13. máj 2010

prsky, dakujem za linky. ale teoriu mam prestudovanu spredu zozadu 😢
predvcerom tu bola aj laktacna poradkyna, vsetko sme prebrali, pochvalila ma...
ale vysledok sa nedostavil 😔

prsky
13. máj 2010

aha 🙂 tak to chce asi trochu casu a menej stresu 😉 ale annag ti povie urcite lepsie

lenocka84
13. máj 2010

ahojte
hlasim mini pokrok, posledne 4 krmenia uspesne cez prst a cievku.
a horucka ako prisla tak odisla, uz je fuc

strapco13
13. máj 2010

leni...super 😉
a skus cievku na prso...bude sa stimulovat viac laktacia

lenocka84
13. máj 2010

strapco ked on sa nechce dobre prisat, neotvara pusu, vcera sme to s laktacnou skusali, ale bezuspesne, potrebovala by som na pomoc este 1 ruku, aby mi tam strcila tu cievku ked by sa prisal, resp. poopravit mu pusinku
co ja nezvladam, kedze ho drzim
ale som rada aspom tej cievke,
sice mu to trva, lebo najprv cucka ako flasu, a az po chvili pochopi ze to musi tahat
ale stale to stiha do 30minut

strapco13
13. máj 2010

leni...neboj aj to pride 😉

lenocka84
13. máj 2010

to ano, verim tomu, ked uz zvladol tu cievku, tak je to na dobrej ceste

diduska777
13. máj 2010

Ahojte maminky, prosim o pomoc. Dojcim svoju dcerku a dnes rano sa mi prvykrat stalo, ze mi nevedela vyprazdnit cely prsnik, pretoze mam vrchnu cast celu hrckavu, spodok mam uplne ako spongiu a vrch same hrudky. Neviem si to ani rozmasirovat ani vytlacit (skusala som aj ruku aj odsavacku aj teplu vodu, no nic nezabera) a na vrchnej strane bradavky (kade tecie mliecko) mam taku bielu bodku a mliecko odtial ani neviem vytlacit, nestrieka, len sa spravi akoby mala kvapocka. Zacina to byt bolestive a stalo sa to v podstate z hodiny na hodinu ☹ Akoby som proste mala upchate niektore casti mliekovodov, neviem ako to mam inak opisat... Moze to byt zo stresu? Nieco sa v rodine stalo a neviem co bude dalej a som z toho dost na nervy aj ked sa snazim nepripustat si to... Este sa mi nic taketo nestalo, malej davam ten isty prsnik aj viac krat, rano o tretej sa dojcila z tohoto naposledy a potom z druheho a ked som ju zase dala na tento (po stresujucej informacii) tak ho nedokazala vyprazdni a az potom som si vsimla, ze je cely vrch hrckavy. Prosim o radu, co s tym.... Mam este jednu otazku k tomu stresu. Mozem prist o mliecko z hodiny na hodinu alebo je to postupne? Rada by som dcerku dojcila co najdlhsie a urobim preto vsetko co bude v mojich silach. Dakujem za pomoc a rady. 🙂

leelo
13. máj 2010

lenocka, a skusala si prilepit tu cievku na prsnik lep.paskou? ziadnu dalsiu ruku nepotrebujes. jedine, ze by ti niekto chcel masirovat chrbat pri dojceni 😉

strapco13
13. máj 2010

diduska..prepichni si tu bielu bodku sterilnou ihlou...ide o mliecny pluzgier...stava sa to casto pri mykozach...annag ma na svojej stranke o tom clanok
http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/02/biela-...

diduska777
13. máj 2010

Dakujem pekne za rady, skusim to... 🙂

lenocka84
13. máj 2010

leelo to nie je zly napad, len kam uz optom dam tu flasku? heh vyskusame
vsetko preto aby sa naucil

prsky
13. máj 2010

diduska...mne pomohla horuca sprcha (tolko kolko znesies) a masirovat to pod sprchou - sa mi nastastie aj ta bodka v sprche uvolnila, lebo som sa uz psychicky na prepichovanie chystala 😉

lenocka..neviem, aku velku flasu mas, ale ja som videla foto, kde mala mamina prilepenu cievku o prsnik a flasku medzi prsnikmi 🙂

diduska777
13. máj 2010

No ono ta bodka nie je ako pluzgierik, je to skor fliacik. Nie som si ista ci je tam co prepichovat, pretoze mne z toho aj mliecko ide, ked sa snazim, ale len po malinkych kvapockach, nie plynule ako zvykne. Ak mam nieco taketo, znamena to, ze mam nevyhnutne infikovanu bradavku? Mala mala predvcerom najprv malu cervenu bodku na jazycku a potom hned vedla druhu, po dojceni sme sa hrali, mala v puse hryzatko a plienku a potom som si vsimla, ze mala celu pravu spicku jazycka krvavu ☹ tak sme hned leteli na pohotovost, lebo som sa zlakla. Doktorka povedala, ze to vyzera na mechanicke poskodenie, ze si to asi pricvikla alebo poranila nechtom (pcha si prsteky stale do pusky) alebo este si to spravila podtlakom pri sati... No ale presnu pricinu nevieme. Teraz sa bojim, ze ak mam prso infikovane, aby som jej na tu ranku nepreniesla infekciu... Nemam ju davat na ten prsnik a len si odstriekavat? Inak nemam ho ani cerveny, bradavku mam trochu cervenu (ale skor z cuckania), ani teplotu nemam mam ho zdureny a hrckavy len zhora. Tak teraz uz fakt neviem....

strapco13
13. máj 2010

diduska...to vyzera na mykozu /soor, zabka u malej/ ☹ ..seba preliec Canestenom a malej daj probiotikumpediatricka by mala napisat malej taku vodicku..tusim gencianka 😅 ..vytierat nou pusinu a aj sebe prsnik
pozri sa ci v tom fliaciku nemas taku silnejsiu bodku,,ak mas, tak tam zo pichni
ja som mala...len som este nevedela o annag ☹..a maly mi to cele ztrhol a 2 mesiace som kojila s hnusnou ragadou a v bolestiach...tak na toto necakaj a liec sa skor

annag
13. máj 2010

ahojte v rýchlosti - sharka

- je tam infekcia. Kúp si v lekárni Canesten a natieraj po každom dojčení v tenučkej vrstve, pred dojčením neumývaj a ak máš doma bactroban, tak tieto dve maste striedaj

- v dojčení normálne pokračuj prosím - samozrejme, i z obidvoch prsníkov ak bábo chce a potrebuje

diduska - určite treba bodku prepichnúť, skús po dojčení, resp. po teplom vlhkom teple - napr. po sprche. Bábo si polož na posteľ a prilož ho tak, aby brada smerovala k postihnutému miestu. v dojčení pokračuj, bola by chyba prestávať v dojčení. skôr infikuje bábo Teba než Ty jeho - jeho pusinka nie je sterilná a kadečo prenáša na bradavky. Na prsníku treba non stop teplý obklad - tvaroh, slivkový lekvár zohriaty v mikrovnke, i fén (pozor na bradavku)

leelo
13. máj 2010

lenocka, ja som ti to sem uz pisala, asi si prehliadla. cca 3 strany dozadu. flasku si mozes dat napr. do vrecka na koseli.
ide o to, aby si co najviac napodobnila suplementor, ktory vyzera takto:

http://www.medela.de/D/breastfeeding/products/n...

prilep si cievku na prsnik tak, aby mala 1 mm presah cez bradavku. vpodstate si mozes z flase vyrobit suplementor aj podomacky, ked ju pod zahybom pod uzaverom previazes spagatikom a zavesis na krk. princip je, aby tekutina bola vyssie ako hlava babetka, lebo fyzika. a com vyssie bude nadoba s tekutinou, tym rychlejsie bude tekutina tiect...

diduska777
13. máj 2010

Dakujem pekne, takze tu blanku som porusila (prepichla) a mliecko som si vystriekala (teda vacsinu). Mala mlieko teraz odmietla, tak jej skusim dat neskor. Uz by sa nemala ta blanka zacelit? Dufam teda, ze uz nie. Dakujem pekne za rady a prajem pekny den 🙂

dankag
13. máj 2010

ahoj annag
a maminy
asi 3 tyzdne som nestihala ani citat, lebo maly nervozny, musela som byt vedla neho cele noci aby ma citil
a mame tu prve dva zubky
takze citam priebezne a nachadzam odpovede na otazky co som sa chcela spytat
inac maly ma 8,8kg a vazim ho tak raz za 2 mesiace