Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

strapco13
17. sep 2010

vsak nechaj sa pokusat este raz a ked to bude znovu, tak to je z toho 😅
ale nie zartujem..to neprajem nikomu..ragady som si uzila, boli to ako svina 😖
radsej prajem bezproblemove tandemove kojenie 😉

kikus29
17. sep 2010

Ahojte,
prosim Vas o radu, neviem ci mi budete vediet pomoct. O par dni mam statnice, mam 9 mesacne dietatko a este kojim. Len mam strasne nervy a neda sa mi vobec spat. Neviete mi poradit, co by som si mohla dat aby som sa ukludnila a mohla aspon chvilu spat. mam o seba vazne obavy. NEviete ci by som si mohla dat lexaurin, ci by to moc ublizilo dietatku? skusala som si dat persen - na bylinnej baze, ale nepomaha. Prosim poradte.

strapco13
17. sep 2010

@kikus29 lexaurin radsej nie, skus si dat dithiaden...ale budes otapena, nemusi ta to uspat
co takto skusit teple mleicko s medom pred spanim

latvia
17. sep 2010

@kikus29 tiez by som skusila dithiaden, maximalne tak 5mg diazepamu

strapco13
17. sep 2010

@latvia cau..co nespis? 😉

prsky
17. sep 2010

@strapco13 jo dik, vyskusam, aby som uspokojila nasu zvedavost 😀 😀 inak od vtedy ma hryzla este raz alebo dvakrat (tiez pri tej istej situacii) ale nastastie uz nie do krvi.

zdienka
17. sep 2010

ahojte,
prosim velmi o radu. kojim devat mesiacov a doteraz v podstate ziadny problem. teraz sa mi ale spravil na jednej bradavke mliecny pluzgier, nasla som na nete co s tym, prepichla som, vyslo z neho skoro nic, a kojila dalej. jeden den to pri kojeni dost bolelo, potom to polavilo. teraz po par dnoch ale citim a pozeram ze bradavka je asi zapalena? je opuchnuta, stvrdnuta, tam kde bol pluzgier je akoby drobna krvava zrazenina alebo chrasticka, neda sa mi to dobre identifikovat, bradavka je v strede biela (akoby maly "vycucal pigment", aj ked toto bolo aj predtym). hlavne ma boli. boli na dotyk ale aj celkovo, nie nejako vyrazne, ale je to take neprijemne bolestive napatie a stipanie zaroven. co s tym? mam doma kalciovu mast a gen.violet, zatial som si dala violet, akurat neviem, nemala som ju v chladnicke, musi sa skladovat v chladnicke alebo tma a izbova teplota je ok? (Aby som si neotravila dieta alebo co). inak kojim dalej, mlieko fici ako predtym, maly je spoko, takze sa asi nic nezmenilo, a v prsniku nemam ziadne zatvrdliny ani nic. problem je fakt len v bradavke. moc dakujem za kazdu radu!!!

dugyna
18. sep 2010

@kikus29 homeopatika mozes v pohode takze si skus dat sedatif PC , dostanes normalne kupit v lekarni.

kikus29
18. sep 2010

dakujem za rady. sedatif PC nezabera ☹ dnes som zaspala az o pol stvrtej... je to silnejsie ako ja, neda sa to nijako potlacit. co by sa mohlo stat malickej, kebyze si dam ten lexaurin? a diazepan je setrnejsi?

elinka27
18. sep 2010

ahojte ako som nedavno pisala raz sme hore a raz dole.Zinka vcera skoro cely den nespala, vzdy po krmeni mi zaspala na chvilku na rukach,ale potom sa prebrala bola ticho pozerala okolo seba a neskor zacala plakat, mala som ju skoro kazdu hodinu na prsiach, a takto to bolo stale dokola, k veceru zaspala na chvilku v nosici, inak vazne nespala,nevyzeralo to ze b ju bolelo brucho,a navecer uz plakala bolo evidentne ze je hladna,skoro 40min papala,a ked zaspala opat na prsiach tak sa prebrala a plakala, prilozila som ju znova,ale ona len pocuclala a prsnik vyplula a plakala dalej, ako keby jej netieklo alebo co.Nechapem to, ked som si stlacila prsnik tak tam mlieko bolo nie vela,mne nikdy vela nestrieka,ale bolo aspon ja som mala ten pocit,ale nechapem preco mi prsnik vyplula. 😒 Nakoniec som ju musela dokrmit, ale to uz vypila sotva nejakych 20ml a zaspala na 5hodin!Co sa deje nechapem ☹ Dnes rano zasa papala raz z jedneho vydrzala hodinu,potom z druheho zasa dalsiu hodinu, potom som ju dokrmila o 11.30 a to som mala pocit ze si uz len tak cucla a zaspala a spi doteraz.
Preco mi vypluva prsniky?Zacala to teraz robit, je hladna prisaje sa potiahne, potom vypluje zasa hlada zasa sa prisaje potiahne a vypluje a takto sa krmime

annag
18. sep 2010

@elinka27 a prečo jej dávaš dokrm a nedáš jej druhý plný prsník - možno odmieta len prsník, z ktorého pila. Kým z jedného dojčíš, v druhom sa presúva mliečko pod dvorec a bábo po opätovnom priložení znovu pekne pije, môžeš prsníky vystriedať i viackrát. Nie jej neustále ponúkať jeden prsník, na ktorom nepije a už ho odmieta a nakoniec dať fľašu.

20ml mliečka je nič, nula - maličká bola len unavená, preto zaspala na 5 hodín. Nebolo to dokrmom, bolo to tým, že si zmenila správanie pri dokrmovaní, že zrazu prišla zmena . Bábätko nedonútiš dojčiť sa, no donútiš ho vypiť aj oveľa viac než 20 ml.... no ak to ešte takto pár krát urobíš, môže začať prsníky odmietať úplne.

dojčenie každú hodinu je absolútne normálne - za hodinu už bábo môže celý objem bruška stráviť . Vonku s ňou na prechádzky na čerstvý vzduch chodíš?

annag
18. sep 2010

@zdienka

podľa opisu mi to aj tak stále vyzerá na upchaté vyústenie mliekovodu (mliečny pľuzgier prasknutý) . Gencián si dávaj i naďalej, je v poriadku. Skús klasika- teplo na prsník- teplý (vlhký )obklad - teplá sprcha , aby sa zrazeninka ľahšie uvoľnila. malo by sa to po pár dňoch samé vstrebať

zdienka
18. sep 2010

dakujem za radu annag velmi!

zdienka
18. sep 2010

@annag dakujem za radu annag velmi!

elinka27
18. sep 2010

@annag ano chodime aj von, snazim sa kazdy den aspon na hodinku ak ona vydrzi,lebo v kociku moc nechce byt.A ked odmieta jeden prsnik tak som jej ponukla druhy,ale robila mi to pri oboch jednoducho tahala a potom pustila a zasa by taha pustila a tak dookola.Dokrmila som ju mojim mliekom,ale cievkou.Dnes napriklad cely den zasa spi, tak sa v nej nevyznam, a viem ze kojenie kazdu hodinu je normalne, len ma zaskocilo preco plakala ked nasledne ten prsnik vyplula

elinka27
18. sep 2010

ja mam dojem,ze asi nieco robim zle co sa tyka techniky prikladania, sice som tu mala laktacnu ale vtedy to bolo uplne super,vsetko islo ako po masle no horsie to je ked sme sami.A akoze dnes zasa cely den spinka, napapa sa a ked sa vyprdi a vykaka lebo ju boli brusko tak zaspi,ale len v nosici,potom ju zlahka prelozim a spi dalej

elinka27
18. sep 2010

@michaela80 to su nejake zazracne tabletky ci ako? 🙂 ako sa presne volaju?Ja beriem len homeopatika Ricinus ale to ma uz nebavi stale cmulat,tak by som aj nejaku zmenu uvitala.A pijem caj na podporu mlieka

strapco13
18. sep 2010

@zdienka to co pise annag + ak mas bradavku citlivu aj mimo kojenia, je citliva na chlad, bolestiva, tak moze ist aj o mykozu..ckus Canesten natieraj po kojeni v tenkej vrstve, pred kojenim nemusis umyt a casto vetraj
gencianka nemusi byt v chladnicke

zdienka
18. sep 2010

@strapco13 dakujem dakujem! moc 🙂

michaela80
18. sep 2010

@elinka27 tabletky su costi a predpisala mi ich moje doktorka na moju ziadost..ani nereptala... 😀 😀 😀 😀 😀

domeli
19. sep 2010

annag a múdre mamky, dobré ránko,
dojčím 4,5 mesačnú dcérku. Od piatka ťaháme sople, kašleme, kýchame - zvláda to statočne. No včera v noci chytila nejaká viróza aj mňa - zapálené hrdlo a riadna bolesť pri prehĺtaní, kýchanie. Teploty, našťastie, nemáme. Nasadila som si homeovox, kloktám slanou vodou, pojedám citrusy po troške. Čo ešte môžem urobiť, aby som sa dala do poriadku a malú nenakazila? A je možné pri zhoršení stavu a neustupovaní choroby predpísať aj nejaké ATB počas dojčenia?
Ďakujem za rady.

barbora87
19. sep 2010

Ahojte
Potrebujem poradit...chcem urcite kojit drobca len sa mi zda ze mam ploche bradavky a citala som ze to moze byt pre drobca problem pri kojeni...viete mi poradit co mozem uz teraz robit?dakujem

labutka
19. sep 2010

@domeli teda s liekami neporadim, ale mne doktorka hovorila, ze mam nosit rusku. Ale chora som bola len ja, krpec to nedostal odomna. No a malu hlavne nebozkavat... 😖

ivv
19. sep 2010

ahojte dievcata,
mam otazku.. ako zistim, ci sa mala nechce sama odstavit ? velmi kratko papa cez den, aj to malokedy.. vacsinou ked ju chcem nakrmit, tak sa odtahuje (a bud sa vyskiera alebo zacne zurit 😅 ). pekne papa len v noci (2-3x) a pred spanim doobeda alebo vecer.. bola by som rada, aby sme vydrzali dlhsie, ale ak ona nebude chciet.. ☹
ja som tu minule pisala s tymi prikrmami zeleninovymi, ze sa trapime, tak sa trapime stale ☹ a keby som jej nedala doobeda jogurt, alebo poobede ovocie alebo vecer kasu, tak mam pocit, ze toho zje strasne malo.. (ten jogurt, alebo vyzivku alebo kase zje malo, max 50ml..)
ale hlavne ma trapi to, ci sa princezna neplanuje odstavit od mm.. ☹ 😔

demii
19. sep 2010

ahojte, velmi potrebujem pomoc s dojcenim lebo som uz zufala a zvazujem um aj ked asi si tym nepomozem.Mlieka ma dost ale syncek 4 mes, uyz viac ako mesiac odmieta prsniky, flasku nepozna ale cumlik na upokojenie ano. Pije iba pri prebudzani, takze ked ho chcem nakojit musim najprv uspat co je strasne vycerpavajuce, on aj ked je hladny tak sa odtrha, ked ho uspim o chvilu je hore a prisaje sa a vy[ije aj oba prsniky.v noci ked sa zacne mrvit ponuknem prsnik a pije ale cez den v bdelom stave uplne odmieta, aom dead..

gabika7706
19. sep 2010

@domeli keby sa Ti to zhorsilo tak, ze by bolo treba ATB, tak mozes, penicilinove, mam skusenosti, aj aktualne 😒 Skore vyzdravenie Tebe i malinkej.

@barbora87 citaj tu http://dojcenie.wordpress.com/prve-chvile-s-bab... za seba mozem povedat, ze sa kojit s plochymi bradavkami da, Martin bude mat 10 mes a stale sa kojime.

barbora87
19. sep 2010

@gabika7706 dakujem!a ty si pouzivala aj nejake klobuciky alebo nieco?

gabika7706
19. sep 2010

@barbora87 teraz pri Martinovi vobec nic, pri Katke som pouzivala klobuciky 3 tyzdne, ale ona sa nechcela uz v porodnici vobec prisat, je to na dlhsiu debatu, takze to tu nebudem rozoberat.
Ak mas pochybnosti, obavy, mozes uz teraz vyhladat laktacnu poradkynu a poradit sa s nou, mozno su aj u vas nejake, ak nie, tak aj tu Ti baby urcite poradia, ci sa da nieco aj pocas tehu robit, ja som nemohla, bola som na rizikovom a lekar mi zakazal stimulovat bradavky, aby nenastali kontrakcie...

barbora87
19. sep 2010

@gabika7706 super ze maleho este kojis..ja idem 12.10. Na kurz o kojeni tak sa popytam...

Ale budem za kazdu radu vdacna...

A videla som na nete avent nipelette myslite ze to pomaha?

ewana73
19. sep 2010

baby,idem sa sem popytat.mojho maleho stale plne dojcim,stale pije vela mlicka aj cez den aj v noci tak 3-4 krat sa este zobudi.mne by to nevadilo,len mam pocit,ze je to na ukor tuhej stravy,lebo s tou nie je az taky velky kamarat.horko tazko do neho dostanem obed nejaku mixnutu kasu zeleninu alebo ovocie 😝 a na veceru klasicku mliecnu krabicovu kasu,to jedine zje.s kuskami ma stale problem,nakolko ho natahuje z hocicoho väcsieho ako zrnko maku. 😒 . tak neviem,ci mam to mlio nejako priskrtit alebo ako to docielit aby jedol viacej inej stravy.uz som skusala aj tak ze 3-4 hodiny nedostane mlieko ale jemu je to jedno.za mesiac priberie tak 300 gram.takze stale je to snad este v norme.