Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

ela2710
23. mar 2011

@bobocka Ahoj aj ja si myslim, ze tieto vecne hadky uz nemaju konca kraja, ale mna tiez urazilo co napisala
@andrea360 ze nedojciace maminy maju ,,iny" vztah s detmi ako dojciace, ja si myslim, ze dojcenie z maminy lepsiu nerobi 🙂

latvia
23. mar 2011

tema by sa zase mohla zacat orientovat na problemy s dojcenim, hm? 😉

piacere
23. mar 2011

@bobocka viem, že tieto "hádky" nemajú zmysel ani konca-kraja, ale... nech si o mne každý myslí, čo chce (len preto, že nedojčím). Môžu ma považovať za hlúpu (asi som, keď jediný, kto nedokáže dojčiť je chlap a ja 😝 ), ale aby niekto hodnotil vzťah medzi mnou a mojím dieťaťom na základe toho, či dojčím alebo nie... tak to si vyprosím 😉 🙂

pekný deň

bobocka
23. mar 2011

@latvia v podstate sa teraz riesi psychika dojciacej a nedojciacej matky a to predsa tiez spada pod temu VSETKO o dojceni.alebo sa mylim?

ela2710
23. mar 2011

@piacere aj ja som teda hlupa 😉

latvia
23. mar 2011

@bobocka nie ,teraz sa riesi ktora matka ma lepsi vztah s dietatom, vidis sama ze sa to neubera dobrym smerom, preto by sa tu zasa mali riesit problemy s dojcenim , nie to, o co vsetko prichadza matka ktora nedojci. temu som premenovala na vsetko o dojceni, aby sa matky, ktore maju rozne problemy s dojcenim poradili

bobocka
23. mar 2011

@piacere podla mna sa dana mamina len zle vyjadrila.netreba hladat utoky tam kde nie su.ja som osobne velikym zastancom dojcnia,ale ked sa raz matka z akehokolvek dovodu rozhodne,ze dalej dojcit nebude,tak ma do jej rozhodnutia nic,mozno s tym uplne nesuhlasim,ale nikto mi nedal pravo to sudit a preto to ani nerobim.to,ze matka dieta nedojci ju este horsou matkou nerobi!velmi ma mrzi ak sa nedojciace maminy citia byt dotknute,lebo ich materske schopnosti nik nespochybuje.len mi je hrozne luto,ze dojciace maminy si musia davat velmi velky pozor na slova ktore pouziju,aby sa nedajboh nedali chapat ako utok na matku nedojciacu.baby co nedojcite-nechytajte sa kazdeho slovicka.vznikaju tak uplne zbytocne hadky!

ela2710
23. mar 2011

@bobocka lenze ona doslova napisala, ze dojciaca maminka ma lepsi vztah s babom - a to si nemyslim, teda sa nikto nechytal za slovicka, ona to tak napisala, ale mne to naladu nerozhadze, len verim, ze mna aj inych nedojciacich sa to dotklo

bobocka
23. mar 2011

@latvia no a tu je problem,ze dojciaca matka si musi davat sakra pozor na to ako sa o svojom nadseni z dojcenia vyjadri aby to maminy nedojciace nechapali ako utok na ne....boze to je jedno.uz ma nebavi to sto krat vysvetlovat.tieto zabomysie vojny su sialene hlupe 😠 😠 😠

latvia
23. mar 2011

@bobocka presne tak, zabomysie vojny, preto by sa tu uz mali zacat riesit problemy s dojcenim.
@ela2710 tak si to rieste cez IP ak sa to niekoho dotklo, nech sa tu uz riesia problemy s dojcenim 😉

sharlotta
23. mar 2011

Nie zeby ste sa tesili, ze znova otvorili tuto temu, ale vy tu riesite zase hovadiny. Tym sa posuvate k tomu, aby tuto temu znova zamkli. Blahozelam, len tak dalej!

ela2710
23. mar 2011

@latvia v poriadku 😉 ja to uz riesit nebudem, vravim, ze naladu mi taketo reci nepokazia, len to bolo blbo napisane 🙂 nech sa tu radia dojciace maminky a radsej nech nedojciace nespominaju vobec 🙂

bobocka
23. mar 2011

@latvia no ja momentalne ziaden problem nemam.maly ma o par dni rok a pol a prave som ho dodojcila 😀
iank uplne suhlasim s ip komunikaciou tych maminiek co maju s momentalnou temou a vyjadrenim tej danej maminy problem.mne sa taketo hadky tazko citaju.fakt ma z toho boli hlava,lebo je to nekonecny boj medzi dojciacimi a nedojciacimi maminami.ja som sa k tomu uz myslim dostatocne vyjadrila.mne uz ip nepiste 😀 😀 😀

m.i.r.i
23. mar 2011

baby, prepacte, nahodou som tu zbadala co rozoberate..a mate pravdu, tieto hadky tu nemaju zmysel, len si nemyslim, ze je to len o tom ako hladat vhodne slova..ale aj nedociace maminky chodia na toto forum asi preto, ze dojcit urcite velmi chceli, mozno ich to aj trapi ze to tak nebolo a radi si tu precitaju cenne rady, mozno take co im pomozu dojcit pri druhom babatku a z nedojcacej maminky raz bude dojciaca....preto chapem tie, co sa tu poburili, lebo ani mna to nenadchlo, ze stale taketo slova dokaze niekto vypustit..ja som dojcila 1 mesiac vylucne..a mali sme neskutocne problemy...aj zapaly, bradavky neskutocne znicene..maly plakal od hladu vkuse 2 dni..kym som musela pristupit na prikrmy..ale davala som aj MM do pol roka, kolko to len slo..mam pocit, ze som spravila strasne vela, preplakala som noci prvy mesiac ze ja mozno nebudem dojcit, lebo som citala taketo prispevky o tom pute matky s dojciacim babom...nakoniec moj maly je od 6 mesiacov na flasi..a je to to najuzasnejsie babo...ale verim, ze ked bude druhe, tak budem mat viac informacii a skusim nieco ine, aby som dojcenie udrala ovela ovela dlhsie..ale to by neznamenalo ze druhe dieta bude mat lepsie puto ako to prve..tak len volte trosku slova, aby sme aj my nedojciace maminky tu nasli pochopenie a aby nas to nastartovalo na dojcenie neskor pri tom druhom alebo dalsom babatku!!!🙂

didulka85
23. mar 2011

Stalo sa mi, ze som reagovala na jednu otazku o dojceni. Moja odpoved bola, aby sa dotycna obratila na laktacnu poradkynu, lebo dojcit sa jednoducho oplati. na moje velke prekvapenie sa to dotycnej dotklo a asi tyzden mi stale vypisovala a doslovne sa mi vyhrazala. Odvtedy sa k teme dojcenie nevyjadrujem. Ked niekto dojcit nechce, tak nebude.

winona24
23. mar 2011

@didulka85 😨 😨 😔 😔

shira_
23. mar 2011

je zaujímavé že príspevok, v ktorom som nič zlé nenašla, len pochvalu pre laktačné poradkyne, ktoré robia kus práce nie len samotnými radami o dojčení ale často krát sú velkou psychickou oporou, hlavne ked to nejde, vyvoláva u niektorých okamžité pobúrenie.... ja som si tam všimla iný obsah a pochopila som to úplne ináč.. každý si z príspevku vyberie to svoje, čo mu padne do oka... niekto si prikývne, že pravda, kolko dobrého lp robia, niekto zase vyskočí, že je to útok proti nedojčiacim matkám 😨
každá matka sa rozhoduje podla seba, chce dať svojmu dieťaťu to najlepšie, robiť maximum. ale mna sa zdá, že matka vyrovnaná, sebavedomá a presvedčená o správnosti svojho konania, či už dojčí alebo nie, nevidí útoky, urážky a dotknutia tam, kde nie sú. ľudia ostrejšie reagujú iba na tie veci, na ktoré sú z nejakého dôvodu citliví.
žiadna dojčiaca matka tu nenapísala nedojčiacej, že je horšia... ale množstvo nedojčiacich zareagovalo napriek tomu protiútokom, že ich za horšie považujú. zaujímavé...
hmmmm ale toto je zase mimo témy dokelu... zbytočný príspevok, len úvaha...

akdarka
23. mar 2011

@shira_ myslim, ze si to krasne vystihla. ked som si citala prispevok od @andrea360 tak som si hovorila ake mile podakovanie a tu sa spustila lavina urazok zase 😖

lubinka26
23. mar 2011

prosim, poradte mi. mala mi nespi cez den od vcera bola hore od 15tej a zaspala az o 23tej, s tym, ze 2x spala po 20 min. ostatok bola hore a mrncala, plakala a kopala nozickami. dnes to iste. od 9:30 je hore, ale 3x spala po 20 min. moze byt hladna, ked ma v kazdej plienke nakakane - zlte a aj je popisana?
a ukludni sa iba na rukach a tam aj zaspi. akonahle som ju polozila bola hore. uz som zufalaaa.
dakujem

bubelko
23. mar 2011

@lubinka26 tak ju skus nosit, ked sa jej to paci - bud v satke alebo v nosici. pripadne ak ma rada kocik, ist na prechadzku. u nas zaberal kocik, hojdacka a lehatko. nosic nebol a stale nie je nic-moc, ale kazde dietatko je ine. tak skus 😉

dorotka
23. mar 2011

jaj a ja som myslela ze tato tema je na to aby sa pomohlo maminkam ktore este maju moznost zachranit kojit babetko. A nie aby sem chodili vyryvat ci dojciace ci nedojciace maminky aj keby anag mala este chut radit tak by stratila vela casu kym najde maminku ktora naozaj chce radu.

lubinka26
23. mar 2011

aj som dnes chcela ist von, lenze neviem, ci nie je hladna. este v pondelok som ju nakojila z jedneho, potom z druheho prsa a spala 3 hodiny. a teraz vypije z jedneho a druhy uz nchce, vypluva, nervaci, kope nohami. takze som sa s nou bala odist, doma jej ponukam prsnik skoro non-stop kedze furt place ☹ pre satku si idem v piatok.

dorotka
23. mar 2011

@lubinka26 ja by som tiez vyskusala nosenie. ak sa neukludni a ak doteraz taka nebola tak ju chod dat pozreit doktorke co sa jej asi nepaci.

dorotka
23. mar 2011

@lubinka26 von jednoznacne chodte cerstvy vzduch ju moze ukludnit.

bubelko
23. mar 2011

@lubinka26 nie kazdy plac znamena hlad, a ak ti druhy vypluva, tak asi hladna nebude. ja som robila tak, ze som nakojila, obliekla a hned von. ak mas strach, ze by sa ti zobudila, mozes ostat niekde v blizkosti vasho domu 😉

lubinka26
23. mar 2011

@bubelko
@dorotka ok, zajtra to tak urobim. dufam, ze uz bude ok...

lubinka26
23. mar 2011

a dakujem 🙂

bubelko
23. mar 2011

@lubinka26 vyskusaj a uvidis. a v piatok uz budes mat aj satku a mozes zacat s nou. vela mamiciek si ju pochvaluje, takze nieco na nej bude 😉

hobit
23. mar 2011

@lubinka26 ahoj, my sme prve 3 mesiace spali cez den vylucne na rukach...ak to nie je nic "vaznejsie", vyrastie z toho 😉

zuzicka1982
23. mar 2011

@lubinka26 Toto iste sme mali aj my ked mal syncek asi mesiac. Pomohla nam satka.Tam mi zaspal aj na 2 hodiny a chodili sme tak aj von na prechadzky.Sice to bol trochu zaberak na chrbat ale hlavne ze spal 🙂 Kocik sme zacali pouzivat asi az od 3 mes.