Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

dudri
27. jún 2011

@strapco13 no som dohodla , pride az vo stvrtok, cakam 3dni.

strapco13
27. jún 2011

@dudri tak vies..poradkyne maju tiez svoje rodiny robotu a aj ine maminy ich potrebuju
zatial sa skus ukludnit /co sa lahsie povie ako spravi, ja viem/..lebo stres vplyva zle na teba, maleho, mliecko
koj na poziadanie, stlacaj prsniky, striedaj ich...skus oddychovat /ja viem pri dvoch detoch 😅 /
ak mas moznost nos maleho v satke ci nosici, konakt koza na kozu
to ze pri kojeni sa dieta puci /hybe nozkami, kopka/..vela deti je takych, ze citia potrebu vyprazdnit sa prave pri dojcenio..proste si "robia" miesto...dojcenie im v tom pomaha

natas4
28. jún 2011

@strapco13 ano Adelka kaka, cika pravidelne aj robi pauzy, dokonca pocut ako prehlta a mlaska 😅 len mam pocit, ze ona je tak troska pazrava a nevie kedy ma dost...dost casto grckava, musim ju aj 15 minut nosit na pleci..niekedy sa pogrcka aj hodinu a pol po jedle, niekedy sa pogrcka hned ako sa odpoji od prsa...prisatie mame spravne, Adelka pekne pribera. Dnes sme boli na vazeni a v 8 tyzdnoch ma 5170 gramov, z nemocnice sme odchadzali ked mala 3300 gramov. Len jeden , dva dni mam pocit plnych naliatych prsnikov a dalsie 3 dni mam pocit, ze mlieka je malo 😖 a to sa mi stane vzdy ked Adelka prespi v noci aj 10 hodin bez papania (nezobudi sa). Moje telo si asi povie, ze netreba tolko mlieka a ked si potom dcerka pyta jest kazdu hodinku a pol, nestihne sa mi vytvorit dostatocne mnozstvo 😒
Na to ze po akom case si vytiahne zadne mlieko som sa pytala preto, lebo ked dopapa na jednom prsniku, tak sa este rozculuje, ja jej ponuknem druhy prsnik...len som na pochybach, ze ci uz vypila aj to zadne mlieko, aby si nezvykla pit iba predne mlieko z oboch prsnikov

strapco13
28. jún 2011

@natas4 ked dopapa jeden prsnik skus stlacit prsnik /drzat stlaceny, nie pumpovat/..zvysis tym znovu tok mlieka a dieta zacne zas pit ..tak docielis aby dieta vypilo prsnik "do dna" /aj ked to sa uplne neda, lebo mliecko sa tvori stale/..ked prestane aj takto pit a mas pocit, ze este chce vtedy ju preloz na druhy prsnik..nechaj pit kym chce
mala spi s tebou? v postielke? dudlik ma?
lebo aj ked sa stava, ze dojcene dieta prespi celu noc v takomto veku, nie je to tak caste...dudel ju oklamat a nezobudi sa na papanie
to ze mas potom pocit prazdenjsich prs a ona potom dohana kojenie je normalne..mliecko sa prisposobi 😉
a priberate krasne 😉
to grckanie...deti maju nezrelu traviacu ruru este,...caste pitie mliecka im praveze pomaha bojovat proto refluxu, lebo tym ze prehltaju mliecko tak sa mlieko zo zaludka nemoze dostat von
ze sa pogrcka..pokial z toho nema tazkosti a pribera ti tak to ani neries..vyrastie z toho..pomaha nosit vertikalne, satka nosic

natas4
28. jún 2011

@strapco13 nie dudlik nema rada, ani plienka na oci sa nam nepaci...my ju musime uspavat na rukach ☹ ale uz ked ju na noc uspime tak spi aj 10 hodin 🙂 mala spinka v postielke a ja mam svoju postel hned vedla nej...ale nespim tam kazdu noc, striedame sa s manzelom.Ja vtedy spim vo vedlajsej izbe. Ano mliecko sa prisposobilo a zasa mam, ale trvalo to tak tyzden co som sa natrapila a malu cez den prikladala aj kazdu hodinu..a je to u mna taky kolobeh...dva, tri dni mam dost mlieka (mala papa z jedneho prsnika pri jednom kojeni) a potom tyzden mam malo mlieka a davam jej pri kojeni z oboch prs.
Skusala som u kamosky aj satku a doma mame nosic aj babyvak a mala zo vsetkeho chyta nervy a place..ona sa v tom akosi nerada nosi 😖 a ja ju nevladzem pol hodinu drzat zvisle...
a to prso mam ako stlacit? chytim rukou okolo bradavky a stlacim? ako dlho ho mam drzat stlaceny?

strapco13
28. jún 2011

@natas4 to stlacanie http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/stlaca...
a na prsniku po napiti ti mala nezaspi?
ked dieta neciti matku moze spat tak hlboko, ze ho hlad nezobudi a potom si to cez den dozenie
idealne je spat s dietatkom...aj keby bolo vo svojej postielke a ty vedla neho..vies zareagovat hned na jeho hlad,m dieta sa tak nepreberie a po napapani spinka dalej..kdezto ked dieta spi same, kym k nemu matka pride sa uplne preberie a potom ho mama nevie uspat

natas4
28. jún 2011

@strapco13 ale ja ju nemozem dat do postielky hned ako sa napapa, aj tak ju musim aspon pol hodku nosit, aby si dobre poodgrgavala, lebo dost grcka.Keby som ju hned po papani ulozila do postielky, tak by sa dogrckala.Dokonca aj ked mame matrac sikmo (hlavicka vyssi ako nohy), aj tak by sa dogrckala (skusala som to). Ale to ze sa nebudi moze byt tym, ze tam s nou spi manzel.Lebo vtedy ked tam spim ja, tak sa zobudi aspon raz (po 6-8 hodinach). Viac x sa este nikdy nezobudila.
Na prsniku mi mala zaspi, ale niekedy sa zobudi, ked ju davam odgrgnut.
Inak nikde som to nenasla a neviem ci to ma nieco spolocne s dojcenim, ale mala kazde rano pred zobudenim asi cca hodinu vydava take divne zvuky. Chrci, vzdycha, vypina sa celym telom...najskor som si myslela, ze sa puci na kakanie, ale ked som ju dala kakat nad WCko tak sa aj vykakala, a ked zaspala vydavala tie zvuky znova 😒 no a nerobi to iba obcas, ale kazdu jednu noc a presne cca hodinku pred zobudenim. Lekarka nas poslala k neurologicke, ze ci to nie je nahodou epilepsia, ale ja si nemyslim. Lebo ona nema krce, ani penu...take to nie je. No ale samozrejme zajtra pre istotu ideme. MNa len teraz napadlo, ze ci to nemoze robit od hladu???

ajkuska
28. jún 2011

@natas4 mňa len napadlo či ju neboli bruško?

natas4
28. jún 2011

@ajkuska no neviem, ale zeby ju bolelo kazdy den presne o tom istom case? 😕 je to vzdy rano cca hodinu pred zobudenim ...a ked ju dam vyprdkat a vykakat aj tak to robi

ajkuska
28. jún 2011

tak neviem, hádam na to prídeš čo to znamená držím palce 🙂

natas4
28. jún 2011

@ajkuska dakujem , no hadam to nie je nic vazne...len mi je divne ze to robi kazdy jeden den cca v tom istom case

ajkuska
28. jún 2011

@natas4 ešte mi napadlo či sa nemôže takýmto spôsobom len budiť, neviem

natas4
28. jún 2011

@ajkuska no vlastne ano ona sa tak kazdy den zobudi 😅 len hrozne zvuky pri tom vydava, cela sa tak vypina, prehyna sa ako luk, udiera sa ruckami a chrci, trva to hodinu a potom sa zobudi..hadam ma zajtra neurologicka ukludni...bodaj by to bolo od hladu, alebo nejaky ranny ritual pred vstavanim 😔

natas4
28. jún 2011

@ajkuska ale asi budenie to nebude, lebo som si spomenula, ze par x vydavala tie zvuky aj potom co som ju nakojenu a vykakanu ulozila do postielky a spala este 2 - 3 hodiny a cely cas to robila...

modrofuzik11
28. jún 2011

@janka2504
ahoj, mne pomohol bepanthen. tiez ho netreba zmyvat. no a ked uz fakt bolo zle, tak som nasadila klobuciky. bradavky sa zahojili a bolo dobre. drzim palce. tu bolest by som druhy raz uz nechcela zazivat...

luba41
28. jún 2011

@natas4 naša malá po nočnom spánku, ked sa nadránom najedla, už nespala tiež dobre. Metala ručičkami, vzdychala a hádzala sa. Chcela viackrát ešte odgrgnúť a nešlo jej to. Ja som sa už pri nej potom nevyspala. Riešila som to tak, že som potom pololežala polosedela na posteli a ju som mala o seba opretú. Ona pospala, ja už nie. 😒 Tak nejaký čas sme to vydržali. Ked už vedela dvíhať hlavičku, tak som ju dávala spávať na bruško.

luba41
28. jún 2011

@natas4 teda položenú bruškom na mne

natas4
28. jún 2011

@luba41 skusim to, dakujem za radu 🙂 cim viac o tom premyslam, tak to naozaj moze byt tym, ze v noci ked sa napapa, tak uz si tak neodgrgne a moze ju to tlacit

miriiama
28. jún 2011

ahoojte .... mamproblem s prsnikom, na bradavke sa mi vytvoril cerveny fliacik, ktorý sa mi zapalil a teraz mi to mokva....tecie mi ztoho taka zltavodicka...vedeli by ste mi s tym poradit ??

strapco13
28. jún 2011

@natas4 my sme tiez mali reflux a maly spaval so mnou..ja som bola leniva ho nosit na rukach tak som si s nim lahla tak aby on bol vo zvysenej polohe..vacsinou som tak zaspala a zobudila sa na dalsie kojenie, popripade ho potom opatrne polozila na bok
no je naozaj mozne, ze tymi zvukmi si pyta prsnik, lebo je hladna..ved jej ho ponukni, a uvidis ci ho zoberie alebo nie
dalsia moznost je ze ju pri tom refluxe pali pazerak tak preto tie zvuky

strapco13
28. jún 2011

@miriiama mas prasklinu - ragadu - zozen si Framykoin masticku /moze predpisat obvodak alebo pediater/ a natri po kazdom kojeni v tenkej vrstve, pred kojenim nemusis umyvat
koj tak aby ta prasklinka smerovala do kutika ust babatka..bude to menej boliet
takteto ranky vznikaju hlavne pri nespravnom prisati babatka..cize by som sa snazila upravit prisatie
http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/spravn...

natas4
28. jún 2011

@strapco13 takze to je reflux? ja som myslela, ze grcka lebo je pahltna a nevie kedy ma dost 😉
dakujem ti velmi pekne za rady 🙂

strapco13
28. jún 2011

@natas4 refluxom sa da nazvat kazde vyvratenie potravy do vyssich casti traviacej sustavy ...cize pazerak, vtedy to mozme volat aj tichy reflux az von z tela..to je klasicky reflux
vacsina deti prve tri mesiace viac alebo menej grcka...pokial pribera a nema z toho bolesti cely den alebo ine tazkosti tak len cakat ze z toho vyrastie a netreba to nejak speci riesit
to palenie zahy sa da zahanat dojcenim, alebo satim na prsniku naprazdno..cize po nadojceni ju nechas naúprazdno dudkat, tym ide peristalticka vlna z pazeraka do zaludka a nie naopak

miriiama
29. jún 2011

@strapco13 diky 🙂

miriiama
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
chanella
29. jún 2011

Ahojte, v tejto teme som prvy krat, pretoze zatial som nastastie namala problem s dostatkom mliecka. Pred asi 2 tyzdnami sa mi zacala stracat, potom som zase take 2 dni bola v pohode, ale zase je to slabota. Moj malinky ma 8 a pol mesiaca astrasne by som ho este chcela kojit. Nikdy mi mliecko nestriekalo, myslim, ze som ho mala tak akurat, Teo aj pekne pribera, ved ma cez 9 kg 🙂 Ale v poslednej dobe si trosku pocucka a potom sa uz otaca prec, neviem ci je lenivy, alebo nie je hladny. Obednajsiu davku mliecka som uz vynechala, takze okolo 16tej uz musi mat chut na mliecko, nie? Aj dnes potahal 4 3 minutky a ked uz velmi neslo (a ja som dufala, ze zabojuje a roztaha to) tak sa zacal vrtiet a uz bol odkotulany na brusku a ani za nic som ho nevedela pritiahnut k sebe. No a vcera v noci som dostala menzes ☹ znamena to, ze sa blizi koniec dojcenia? Som z toho uplne hotova ( aj ked viem ze stres to len zhorsuje) Rozmyslam, ze zajtra ho necham len na mliecku a budem si ho prikladat tak casto ako sa len bude dat. Co si o tom myslite? Mam este sancu kojit dalej? Dakujem pekne

strapco13
29. jún 2011

@chanella samozrejme, ze je velka sanca kojit dalej
no niektore deti pocas menzesu odmietaju mliecko pre zmenu chuti, toku /niekedy je pri menzese pokles mlieka/
koj z oboch prsnikov, vyuzivaj stlacanie prsnika
kolko a ako papa prikrmy?
podla mna je skoro vynechavat mliecnu davku...mat. mlieko okrem ineho aj podporuje chut do jedla

bobocka
29. jún 2011

@chanella ja som zbadala na malom,ze pocas menzesu mu moc nechuti a nechce moc pit,pije kratsie.ale pomohlo mi si vtedy davat homeo ricinus communis 5ch.to mi pocas menzesu zvysi trosku produkciu mliecka a ja neviem ci sa nejak ta sladka chut homeo dpstane do mlieka ci co 😀 ,ale u mojho maleho to zabralo.menzes som dostala ked mal 5 mesiacov.teraz ma 21 a kojime dalej,takze menzes urcite neznamena koniec dojcenia.neboj. 😉

aaddeell
30. jún 2011

ahojte potrebujem poradit, mam jednu bradavku pohryzenu tak som zatial maleho z nej odstavila kym sa mi to nezahoji, ale citala som ze aj tak by som ho mala prikladat, chcela by som sa este opytat ohladne polohy kojenia, mam vacsie prsia a v nemocnici mi poradili polohu , ze mam vedla seba vankus , maly lezi na nom a tak z boku pije, ale uz ma dost z toho boli chrbat aka by bola este vhodna poloha?

chanella
30. jún 2011

@strapco13 ahoj, ta redukcia mliecka sa udisla este skor ako som dostala menzes. MOzno je to tymi prikrmami. V podstate kojim rano ked vstaneme cca 6,00-7,00, potom okolo 9.00 ked ide spinkat, ak spi dlho tak desiatu (ovocie vynechame), na obed ma klasiku zeleninku s maskom, alebo zltkom, cestovinky so zeleninovou omackou... olovrant mliecko, vecera ryzova kasa s nastruhanym ovocim a tesne pred spanim mliecko. Papa velmi dobre, je to taky maly zrutik. Obednajsi davku mliecka som vynechala preto, lebo sa mi zdal vzdy dobre najedeny a potom mi mliecko len pobaral a nevytahal. No ved uvidime. Dnes mu davam len mliecko, hadam to roztaha 🙂 dakujem