Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

katun
18. nov 2012

@ziarcanka dakujem za rady. dnes sme boli na pohotovosti pre to cikanie, place od bolesti. preplachli mu septonexom cikacika a poslali domov a kazali davat sedave kupele v repiku. sono bolo v poriadku. skusam mu do caju dat aj brusnicovy sirup z lekarne, dnes sa trosku rozpil, tak skusam. veru aj nasmu chuti viac z mojho pohara 😀 kojim stale, .. len ma trapi, ze ma "zihlavku", neviem co mu vadi, na co ma alergiu. robi sa mu na nohe a na boku bruska. z liekov to nebude, lebo viem, ze sa mu to zacalo robit ako ochorel, a to este nebral lieky 😔

tin007
18. nov 2012

@katun maleho koj kludne aj kazdu pohodku, ked je teraz chory, aj prikrmy mozes na cas vynechat (ak nechce) a len kojit, aj v noci mu ponukaj, kedykolvek

boka79
18. nov 2012

@mima01

ahoj a pouzivate dudel, alebo flasku? to by mohlo byt pricinou zleho prisatia a bolavych bradaviek?

Nenos podprsenku, volne tricka a po kojeni si rozotri mliecko, lanolin sa prave neodporuca pri moznych kvasinkach.. Zavolaj laktacnu, asi ti poradi univerzalnu masticku na bradavky a upravi prisatie. Da sa to vsetko zvladnut, drzim palce.

mima01
18. nov 2012

@ziarcanka @boka79 skusala som uz asi 4 rozne polohy a pri vsetkych to boli rovnako. Urobilo sa mi to na pravej bradavke z pravej strany z boku, tak troska vyssie a presne v tom zhybe medzi bradavkou a dvorcom. Lavu bradavku mam len hodne citlivu. Po kazdom kojeni vytlacim trocha mliecko a potrem, necham volne vysusit, doma beham len v takom volnejsom tielku. A na noc som si davala tie naplaste z multimam, super to chladi ale to je asi tak vsetko 😒 Krvacat mi to nekrvaca, len vidim, ze to mam ako taku malu otvorenu ranu a boli to nie len na dotyk 😖 Flasku ani dudel nepouzivame, maly je len kojeny a dudel ignoruje, radsej vrieska ako o dusu 😅 Ale nezda sa mi, ze by sa zle prisaval, vzdy pekne pusinku otvori velku, spodna pera vypacena, jazycek dole, toto sa mi zda ok, aj ked teda, ruku do ohna by som za to nedala. Ked sa narodil, tak nechcel papat, bojkotoval aj didku, aj flasku, mala som problem do neho dostat trocha mlieka. No a teraz po case je zase strasny pazros, niekedy sa az hltavo vrha po prsiach a ako hlta, tak sa mi odtrha a zacne kmasat hlavou a zase sa chce hned prisat, ruci pri tom ako tiger...neviem, ci sa mu nieco nepaci, ci robim nieco zle alebo co.
Skusim teda crn tej laktacnej, co mi povie a hadam to co najskor vyliecim.

palomka
18. nov 2012

@mima01 ahoj. ja som mala taky isty problem so synom. doteraz mam jazvu ako som mala taku prasklinku ako ty. pouzivala som na tu bradavku silikonovy klobucik a natierala som si to s mastickou z DMka, ich znacka, taka malinka krabicka a pekne sa to zahojilo a potom sme sa vratili pekne k normalnemu dojconiu. nie je pravda, ze si babatko zvykne na klobucik a potom nebude chciet bradavku a ani to, ze sa bude tvorit menej mliecka. moj ma 8m a stale pekne dojcime. skus to pouzit len fakt na tu dobu pokial sa ti to nezahoji lebo si to budes stale len "jatrit". mozno mal na zaciatku problem s prisatim a preto sa ti to stalo (nas pripad) ale casom sa to upravi. drzim palce 😉
hlavne si bradavky neumyvaj mydlo. a inak tu masticku netreba pred dojcenim umyvat 🙂

palomka
18. nov 2012

@mima01 myslim, ze tu najdes vsetky otazky a odpovede https://www.modrykonik.sk/fotoblog/annag/ pozri album o dojceni

mima01
18. nov 2012

@palomka ahoj 🙂 No, kazdopadne to budem musiet riesit, lebo sak ja slzy v ociach ked sa prisaje, straaaasne to boli. A on saje ako o dusu, tah ma neskutocny, co ma na jednej strane tesi, ale na druhej momentalne stresuje.
Ale fakt nechapem ze z coho...chapala by som to na zaciatku, ked sme mali fakt problem tie prve dni po narodeni, nemali sme ani tri kila, malinku pusinku mal, ja mam velke prsia, dvorec, tak mu to neslo, do toho bol zlty, spinkal stale, nechcelo sa mu papat....ale potom sa to pekne rozbehlo, stale som ho prikladala a on sa rozpapal pekne a 4 tyzdne sme kojili uplne bez problemov a bolesti...a zrazu bum, diera v bradavke ☹
Umyvam iba cistou vodou pocas dna...jedine ked sa sprchujem, tak normalne sprchac. Dakujem za rady 😉

janka743
18. nov 2012

@mima01 odporúčam masť na bradavky z DMky babylove, veľmi mi pomohla je to 100 % tný lanolín.a netreba si pred dojčením ani bradavky umývať.

ziarcanka
19. nov 2012

@mima01 Ak ťa to bolí aj po skončení dojčenia (aj pol hoďku) a taká pálivá bolesť za bradavkou, tak máš tam pravdepodobne kandidu - pozri aj malému, či nemá žabku v puske - prvá pomoc olej z grepových semien (kúpiš v lekárni) - 5-10 kvapiek do štamperlíka vody a potierať vatovou tyčinkou po dojčení, nechať usušiť - ak nepomôže, tak potom len univerzálna mastička od laktačnej poradkyne - ak máš známeho v lekárni, tak ti napíšem zloženie, ale len tak ti ju asi neurobia, lebo sú tam ATB.

mima01
19. nov 2012

@janka743 vyskusam aj tu do zasoby...lanolin sice mam, multimam, ale tak mozno zaberie nieco ine. Dakujem.
@ziarcanka hm, ze by sa mi to tam cez tu ranu dostalo? Ale maly ma cistu pusinku, nema tam nic. Sice mu smrdka na kyslo sem tam, ale to tym ze mi grcka. Diki za rady, ten olej urcite vyskusam, poviem manzelovi, nech dnes kupi. Radsej by som takto poskusala a ked to neprejde, tak uz len tu masticku, no co uz. A mozem potom kojit ked si ju budem davat? Ako to potom funguje ked by som si ju na obidve bradavky davala? Boze, si pripadam ako magor, clovek aby mal normalne maturitu z kojenia 😅 Mozem ta poprosit, ze by si mi napisala do ip to zlozenie? Mam znamu v lekarni, namiesala by mi to. Diki moc 🙂

annie6
19. nov 2012

@mima01 ja som mala to iste, ranku akoby porezane a strasne to bolelo 😀 ale nacas som sa snazila pouzit klobucik a ked mi natiahol bradavku tak som si ho dala dole a kojila bez,a snazila som sa aby bola ranka v kutiku ust ako ti uz niekto pisal, ale hoji sa to az teraz, skoro po mesiaci uz sa zacina podobat na bradavku ako na zaciatku(inak preventivne som tiez skusala aj naplaste, kremiky, pre lepsi pocit) , neboj, zahoji sa to 😉

boka79
19. nov 2012

@mima01

ahj, mozno sa tak trha, lebo sa mu pomaly spusta mlieko, alebo je celkovo pomaly tok mlieka, aky je tvoj pocit? mozno ti aj tie ranky tak vznikli... ked sa odtrhne co sa deje, tecie mlieko,, alebo netecie? To vyzera, akoby chcel rychlo papat, nejde mu, zlosti sa, ale chce, tak opat chyti

miele
19. nov 2012

Prosim vas, mozete mi poradit? Minuly tyzden som zacala brat antibiotika a doslova odvtedy som stratila aj mlieko. Mam 6mes dietatko, to je vlastne naucene len na materske mliecko. Je mozne, aby som stratila mlieko kvoli antibiotikam? Ono strasne malicko tecie, ale mala je stale hladna. Aj pijem caj z feniklu, rasce a anizu, aj cez den prijimam dost tekutin, ale nepomaha. Dnes som uz od zufalosti ponukla malej um, ale odmietla mi to v hysterickom placi. Ako este zvysit laktaciu?
Dakujem

mima01
19. nov 2012

@annie6 teraz to napisem blbo, ale som rada, ze nie som sama 😝 Teraz to nemyslim zle, ale uz si fakt pripadam jak nejaky upistanec, co nic nevydrzi. Ale ta bolest, ked sa prisaje je desnaaaaa, to ma uz len kruti a odpocitavam sekundy, kedy to troska rozcuca a ta bradavka si na tu bolest zvykne. S tym aby bola ranka v kutiku pusinky mam celkom problem, lebo ju mam vlastne na polovici celej strany a uz som poskusala viac poloh ale vo vsetkych to boli rovnako 😒 Ale tesi ma, ze sa ti to zlepsilo....uz nech to aj u nas nastane, lebo sak fungujeme takto nieco cez tyzden a mam dost.
@boka79 praveze mliecka mam dost a tok je az moc silny. Niekedy ho az zalieva a az sa zakucka ako hltavo papa. Ale toto odtrhanie nerobi len vtedy, robi to aj ked papa kludne a tok je normalny. Ked sa odtrhne, tak mliecko sice netecie ako niagare, ale vidim, ze je a moze normalne cucat. A papame dovtedy kym sam uz nechce. Vacsinou mi na didke aj zaspi.

boka79
20. nov 2012

@mima01

hm, potom nemam radu, moj maly to robi, ked ma infekt, ale to by si videla, ze ma upchaty nostek..

mima01
20. nov 2012

@boka79 ked hovoris o tom upchatom nose...nemohlo by to byt aj ani nie ze soplikmi, ale ze ma niekde zastavene mliecko? Lebo uz dobre tri tyzdne mi takto chrci. Pocujem, ze tam nieco ma, ale sopliky mu nevysajem, ked tak, tak len trocha (pouzivam odsavacku na vysavac) ale chrcat chrci stale...znie to ako stecene sople. Doktorka mi ho pozerala, sople to podla nej neboli.

boka79
20. nov 2012

@mima01 no to iste mame teraz my, nostek volny, uz asi mesiac a vzadu su sople, ktore neviem dostat von, v nosohltne,a tym padomich ani neodsajem, moj kedtoma , tak sa mu tazko pije, akoby nevedel pit a dychat spolu.. mozno to bude aj tm. My dospeli to vieme ustami podtlakom vytiahnut, u tych malinkych je to tazsie

alien2603
20. nov 2012

Ahojte🙂 caka ma cisarsky rez....rada by som ale svoje babatko kojila co najdlhsie a pocula som, ze po cisarskom je to zlozitejsie... Mate nejake rady, ako to zvladnut pripadne akym chybam sa vyhnut?

sendy182
20. nov 2012

@alien2603 no najsamlepšie ............ak by ti malého dali hneď ku prsníku.......... 🙂 ...........milé a starostlivé sestričky......... veľa šťastia............. 🙂 😉

abus
23. nov 2012

@alien2603 Je dôležitý správny začiatok a tým je priloženie bábätka mamičke na hrudník hneď po narodení. Dôležité je aj prvé prisatie čo najskôr po pôrode. To je pri cisárskom znemožnené mamičkám, mám za sebou dva cisárske a nezažila som to ani raz. Môžeš sa skúsiť dohodnúť, nech ti bábätko priložia na hruď. Ak to nepôjde (všetko je o ľuďoch), tak trvaj na tom, aby ti bábo priložili čo najskôr, aby si mohla dojčiť hňeď ako to bude trošku možné. Pýtaj si bábätko často, vytiahni ho z prerinky a prilož si ho na seba, buďte veľa spolu. Mliečko sa rozbieha rovnako ako pri bežnom pôrode, s mliečkom v prsiach už ideš do pôrodnice. Môžeš sa aj porozprávať s nejakou laktačnou poradkyňou, rada ti poradí a je dobré mať na ňu kontakt, keby si mala hocijaký problém.
Všetko dobré želám vám obom.

adelii
25. nov 2012

Zienky,prosim o radu...Maly mi mesiac bojkotuje jeden prsnik,mna potom stale boli ako modrina,odsavat nechcem,aby som nemala este viac mlieka a ani mi to nejde moc a nepomaha to,jedine ked si mliecko vytiahne,to malokedy a najcastejsie v noci.Uz ani kapustove listy nepomahaju,tak neviem,co robit...je nieco na znizenie tvorby mlieka? Zacalo to vtedy,ked som zacala prikrmovat...Dakujem

koran
26. nov 2012

@beton @strapco13 kočky prosim poradte, na lavom prsu mám také zdureniny, je to zatvrdnuté a na dotyk bolavé. mliečko tečie normálne, ked malá pije, nebolí ma to. včera som bola trochu natlačená pri postielke malej, lebo drzala moju lavú ruku a spustená bočnica mi trochu otlačila ruku pod pažou (trochu dalej smerom k lakťu) ruka mi strpla na chvílu, tak neviem či je to len zhoda náhod alebo to môže byť z toho? poradte prosím lebo malá práve dnes má teplotu a hnačku asi jej idú už zúbky (dáva si na čas 🙂 ) a ked pije tak mi stále capká a štípe prsko...au
dakujem 🙂

dulkagabulka
26. nov 2012

@koran beton ani strapco ani žiadna ina poradkyna od Mamily už tu neradi..ak chceš poradit, chod na stranku mamila.sk
alebo na stranku nejakej poradkyne..zoznam najdeš na stranke mamily

koran
26. nov 2012

@dulkagabulka aha, asi mi niečo ušlo... dakujem 😒

silviamudronova
29. nov 2012

baby, aj aj mám problém s pravým prsníkom. nemám žiadnu ranku a ni mi nič na povrchu nevidno, ale keď sa malá prisaje strašne to boli akoby som mala niečo vo vnútri. Nie je to zápal prsníka? ale bolesť je len okolo bradavky, nebolí ma celý prsník. Viete mi poradiť?

erikasadek
30. nov 2012

baby len n askok ktore mate skusenst s tymto..; vraj uzasna vec na tvorbu mlieka;..
Shatvari 😉 je to velmi pouzivane v indii a cine... 🙂

dakujem za kazdu odpoved....

ivanka.7
30. nov 2012

@silviamudronova nemas tam ani bielu bodku akoby biely pluzgierik?

silviamudronova
30. nov 2012

@ivanka.7 nie, nič také tam nemám

erikasadek
3. dec 2012

ahjte vidim ze ziadne skusensti.... a co toto mate niekto skusenost s tymto trickom, ktore je super na kojenie ako satka.... 😉
http://mamawear-allaitement.fr/t-shirt-et-bande...