Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

xaxa
9. máj 2010

tak 3-4 hodinky prec to je super,babo si ani nevsimne :D Mne bude treba na 5-6 hodin s cestou,tak uvidime,lebo sme zvyknute aj kazde 2 hodky trosku...

rimmel
9. máj 2010

ahoj annag neviem ci si na mna este pamatas pisala som dost nedavno ohladne otazok k odstaveniu bez placa a nakoniec to teda nechavam na malom i ked sa mi casto v noci budi.

no ale pisem, lebo posledny tyzden sa budi strasne casto -kazdu hodinu, niekedy aj viackrat.
a nie, niesu to zubky, to by som rozpoznala,prave mu jeden vysiel.
v noci sa kruti, ako keby ja neviem...ked zaplace, pridem, dam cece ale namiesto toho, aby hned zaspal ako vzdy, cece necha otoci sa, nelubi sa mu mrnci, zase zmeni polohu, zase zobere cece, uz aj sa zda ze bude spat , cece vonku z pusy..a ochvilu zase mrnci pretaca sa ☹ uz druhy den mam bolesti hlavy z tej frustracie(a to bolesti nemavam skoro nikdy!) proste neviem co sa deje..

bol chory nedavno, to zle spaval ale to bolo tiez ine..ale uz mu nema co byt...je uplne fit..dokonca sa mi zda ze aj cez den je viac umrncany....ale nie v tom doslovnom slova zmysle...ahhh ani neviem sama..az mi je do revu ☹

rimmel
9. máj 2010

*bez placu nie placa 😅

dokonca uz zacinam rozmyslat ci mu daco neni, ci neni chory ale nic ma nenapada 😔

mneme
9. máj 2010

xaxa, ja tiez obcas musim byt dlhsie prec a ked som doma dojcim pomerne casto. babo si na to zvykne, podla mna nie je pri prikrmoch problem v dojceni ale v tom, aby bolo o babo dobre postarane, resp. aby sa netrapilo, ze pri nom mamicka nie je. u nas to bol spociatku problem vtedy, ked bola dcerka doma, kde je zvyknuta na moju pritomnost. preto s nou mama musela chodit na dlhe prechadzky v case-necase alebo si ju brala k sebe

monicka101210
10. máj 2010

ahojte babule,
viem ze nedavno ste rozoberali padanie vlasov po porode ,len mi prosim niekto napisete co na to zabera?dakujem (dojcim)

rimmel
10. máj 2010

ahoj monicka mne nezaberalo nic, resp ani som nic neskusala, su to hormony samo to prejde treba vydrzat 😉

mneme
10. máj 2010

presne tak, len trpezlivost - mne sa dokoca robili lysiny a po pol roku zacali vlasy opat rast, teraz ich mam viacej ako pred otehotnenim 😎

monicka101210
10. máj 2010

ok dakujem

leelo
10. máj 2010

monicka, mne padali velmi uz od teho.
skus si zvysit davky vitaminov. ak neuzivas, zacni nieco kvalitne uzivat. tusim strapco tu pisala, ze jej pomohol gravimilk.
moj gynos mi tiez prizvukoval, ze je to normal, ale ked niekto velmi chce, existuje mezoterapia - zjednodusene vpichavanie vitaminov pod kozu, aby sa lepsie transportovali. v tomto pripade pod pokozku hlavy...

lenocka84
10. máj 2010

ahojte dievcata
chcem sa opytat od porodu sa mi zacali robit zadery na nechtoch, a taktiez ma zacali boliet zuby
chybaju mi nejake vitaminy? co nato mozem? dakujem

rimmel
10. máj 2010

lenocka aj ja som mala horsie nechty ale aj to mi preslo .. s tymi zubami neviem 😒

rimmel
10. máj 2010

ale osobne si myslim ze nato nic nepomoze..je to priroda, vsetko ide dietatu ale neboj sa o zuby neprides a coskoro sa to vsetko da do poriadku, to je uz proste dan kt.musime platit za nase deti 😀

mneme
10. máj 2010

no ono to s tymi vlasami a nechtami netreba dramatizovat, ale zase treba dbat na to, aby bola strava vyvazena a boli v nej vsetky potrebne ziviny pre mamicku aj pre dietatko 😉

leelo
10. máj 2010

ked vidim v terne a spol. zeleninu a ovocie bez farby, vone, zapachu, tak mam vazne pochybnosti, co z toho moje telo dostane 😉

egyptanka
10. máj 2010

len pre info k vypadavaniu vlasov ... v tehu sa proces vypadavania spomali (a preto maju tehulky kraaasne, leskle a huste vlasy), po porode vlastne vypadne aj to co v tehu nestihlo a preto sa nam to zda, ze je toho vela. Vitamin B je na to dobre, ale netreba sa stresovat, ono to po par mesiacov prejde ... 🙂

lelask
10. máj 2010

zienky prosim vas chytila ma asi chrika,vyvratim aj glg vody uz som stihla aj odpadnut-nastastie mm v rukach. kedze som dehydrovana nemam mlieko 😲 skusila som odsat a nic,saska trosku odcucla a potom som ju dokrmila jablkom. Nevem co robit ☹ skusim jej dam rozmrazene ale uz sme raz skusali a nebralo jej. Som zufala 😢 Dat UM???

pit skusam ale vsetko ide von z tazkym priebehom.

strapco13
10. máj 2010

lelask..musis do seba nieco dostat...po lyzickac skus kolu alebo nech ti manzel skoci kupit rehydratacny roztok do lekarne, skus cierny caj a suchy rozok
malu si prikladaj casto..neprides o mlieko a malu tym ochranis..ked uz naozaj musis dokrmit, tak radsej MM z mrazaku...lyzickou, alebo striekackou alebo po cievke
a kedze uz je mala na prikrmoch, tak daj MM do nich

lelask
10. máj 2010

strapco skusim vsetko na svete. dakujem 😉

sammy
10. máj 2010

Lelask, ja som bola minuly tyzden v rovnakom stave ako ty, trvalo to jeden den, ale tiez som nic nemohla ani zjest ani vypit, malu som mala na sebe zavesenu skoro nonstop a mlieka o dost menej ako bezne. Ale tym castym kojenim sme to nejak prekonali, mne zacalo byt lepsie a na druhy den sa vratilo vsetko do normalu. A sranda je, ze dnes sme boli v poradni - mala za 2 tyzdne pribrala 850g, aj napriek tej mojej crevnej viroze! 😀

lelask
10. máj 2010

ked saska je zvyknuta na silny tok mlieka a ked netecie ma nervy a ja tiez.
teraz som ju mala prilozenu,mlieko mam aj ked prsia na to nevyzeraju. Striedala som cucnutie s lyzickovanim.
nie a nie spustit mlieko,uz som vsetky polohy skusila aj masaz.Mam si snupnut oxytocinu???

lelask
10. máj 2010

mozem je dat kasu ak mlieko nepotece?
annag pomooc 😀

rimmel
10. máj 2010

lelask a ako dlho to trva kym mm potecie? lebo mne to vzdytrvalo dobre dlhu dobu..aj 30sekund aj viac..coje ozaj dlhoked to tak pocitas....skus sipred kojenim odstriekat, tym mm sama stimulujes a ked sa male prisaje, mliecko by uz malo ist samo.
a ak ozaj nic nemas tak neviem..ja som tiez presla crevnou chripkou pocas kojenia a kojenie to neoplyvnilo 😕 😅

rimmel
10. máj 2010

skus si prsnik 2cm nad dvorcom silnejsie zmacknut..zdola aj z hora..tym sa stimuluje tok.....neviem presnejsie ako to opisat ☹

lelask
10. máj 2010

dakujem rimmel ,ked som unavena tak sa mi nechce spustit 😢 ano tie sekundy su neskutocne! uvidim,ci sa spusti po prikrme,hadam bude mat trpezlivost tahat.

rimmel
10. máj 2010

ja viem presne o com hovoris ale neboj neskor ako bude vacsia a silnejsie tahat to bude lepsie a kratsie 😉

kvietocek7
10. máj 2010

monicka -na tie vlasy,och jaajj ani nevrav ja som skoro oplechavela 😀 bola som fakt zufala,ale straaaasne mi pomohlo vtieranie vlasoveho tonoktika s provitaminom B5 a F, (prestali mi padat v 4mes po porode)kuk v drogerke alebo web www.demiclen.sk.Tiez vraj pomaha zinok ten je vraj na vlasy a nechty. A urcite sa nemusis davat strihat lebo to nepomaha.Ono to funguje asi tak nejak ako spomina egyptanka. Alebo pomozu vitaminy pre mamicky po porode-teda ako vyzivovy doplnok.
lenocka-vitamin C napr ako sumivy celaskon,alebo kalcium a ja teraz najnovsie beriem sumive magnezium Mg+B6 forte je to spolu s horcikom -kupila som to v lekarni.A tie zuby, este teraz si spominam na ukrutnu bolest to mi tiez po case preslo ani neviem ako.Asi druhy mes po porode.

shaarka
10. máj 2010

baby,
neviete mi povedat - co je lepsie?

ak maleho budim na krmenie (cca kzde 3 -4 hodky), alebo ho necham spat, kolko sa mu chce?
napriklad: nakojim ho o desiatej vecer, do polnoci robi bordel, potom zaspi. raz spal takmer do siestej rano, ale zobudil sa nervny, urcite hladny na smrt, a pokakany a popisany az po usi.
tak som si povedala, ze ho preberiem po nejakych par hodinach zo spanku, prebalim na nakrmim, bez zbytocneho stresu a revu... tak, aby interval medzi jednym a druhym dojcenim bol tak max. 5 hodin (kvoli naliatym prsnikom).
robim dobre, alebo zle?

monicka101210
10. máj 2010

dakujem vam...

sammy
10. máj 2010

Shaarka, nam hovorili v porodnici, ze cez den urcite budit na jedenie, v noci nie. Ja taky problem neriesim, moja hladoska este dlhsie ako 4 hodiny ani nespala 😀 Ale ak by tak dlho spala, mozno by som nejak skusila aspon napoly ju prebrat a aby sa v spanku najedla.

shaarka
10. máj 2010

ok, logicka odpoved. 😵 dik
ked maleho prebudim - teda dam ho na stol a prebalim - tak uz je hore a sam si pyta papat.
obcas potom sice cuca len tak v polospanku...
ale po jedeni spat? ani za nic! 😠 😀
🙄 ach jaj... co s tym?