Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

zuzkat1
8. nov 2010

@vejula su take caje co sa mozu hned od narodenia,ja len si myslim ze kym kojis na poziadanie tak je to este zbytocne,ale jasne ty vies a mozno to pomoze...ja som tereaz inak kupila caj ze vhodny od 4mesiacov a tam ze kamilky, tak som dala do skrinky a pockam kym bude taky moct pit... teda asi od roka... 😒

zuzkat1
8. nov 2010

@vejula to s tou vanou aj moja robi a smadna nie je🙂 hra sa🙂

tanija133
8. nov 2010

Ahojte dievcata, chcela by som sa spytat, dojcim a doteraz som si myslela ze mam dost mlieka...No maly v noci vstava kazdu 1 a 1/2 az 2, to by mi tiez nevadilo vstanem, ale je to uz trosku cudne... niekedy je hore cez den aj 2 hodinky a to si pyta aj kazdu pol hodku, vzdy saje tak 5 min. Mam pocit ze sa nenaje poriadne , hned zaspi a preto vstava aj v noci tak casto. Dnes som isla nieco vybavit, tak som si chcela odsat,mam elektricku Medelu, aby moj priatel mu dal z flasky a odsala som iba 30 ml z oboch prs, z toho jedno bolo tesne po dojceni. Tak dnes ma napadlo ,ze mozno ja vlastne nemam dostatok mlieka, preto sa tak casto budi a pyta papat....Ako zistim kolko mam mlieka, nemala by som ho prikrmovat? Pijem caje na dojcenie, vela pijem , cez 2 l denne, jem mliecne vyrobky , casto ma plne nacikane plienky, co este treba? Da sa povazovat aj odsavanie elek.odsavackou za dopyt.?Chape to tiez telo tak, ze ma zacat produkovat viac mlieka?

bibi1711
8. nov 2010

@tanija133 , ak mozem ja...
ak ma dost pocikanych plienok, malo by byt vsetko v poriadku...
ak aj je mliecka prechodne menej, tym, ze budes dojcit na poziadanie, tak telo zisti, ze mliecka potrebujete viac a po par dnoch bude mliecka viac...
nie vzdy, ked babo pyta prsnik, je hladne...niekedy len smadne, inokedy unavene-chce relaxovat, niekedy sa chce len mojkat....preto je dobre stale dat, ked babo pyta...
ak chces zvysit tvorbu mliecka, pokojne odsavaj el.odsavackou, zvysi to produkciu...len je lepsie si stanovit kedy a robit tak pravidelne...
ak som na nieco zabudla, baby ti este odpisu...

strapco13
8. nov 2010

@tanija133 V 3. tyzdnoch je rastovy spurt /potom 6tt, 9tt, a 3m 6m, 9m/ a s tym spojena relativna laktacna kriza..ono mliecka je dost, len vzrastli naroky dietata, preto si prsnik pyta casto...koj na poziadanie a mliecko sa prisposobi 😉

tanija133
8. nov 2010

@bibi1711 Dakujem , a kedy si myslis ze by som mala pravidelne odsavat ? Naprikad , kazdy vecer , alebo aj viackrat za den, alebo vzdy po dojceni z toho vyprazdneneho prsnika?
@strapco13 Tak to si ma potesila, dakujem.... 😉

strapco13
8. nov 2010

@tanija133 este k tomu odsavaniu..mozes po kojeni odsat aj naprazdno..telu to da signal, ze treba viac
ale naj odsavacka je babo 😉
a co zapalena potna zlaza? uz lepsie?

tanija133
8. nov 2010

@strapco13 Dobre , skusim. ...A , jasne , dik, uz je lepsie, som to vytlacila ten hnis, sice nic neslo, ale som to natierala tym TEE Tree olejcekom a uplne sa mi to vysusilo 🙂

vejula
8. nov 2010

@zuzkat1 a kamilky sa od kedy možu??? tam je v zloženi rumanček kamilkovy, to su kamilky???

cicimon
8. nov 2010

@vejula hej, a kamilky ak sa nemylim su velky alergen

michaela80
8. nov 2010

potrebovala by som poradit....akurat som sa zamyslela ze od porodu nakladam do seba iba banany...ziadne ine ovocie som neskusala...co by som mohla a nerobilo by to malej problem...

strapco13
8. nov 2010

@michaela80 ved su jablka, hrusky, hrozno...ved vyskusaj 😉

vejula
8. nov 2010

@cicimon čooo??? a ta kača v lekarni mi povedala že to možem davať, bože tu už fakt človek nemože nikomu veriť a všetko si 5 krat overiť 😠

michaela80
8. nov 2010

@strapco13 akurat som citala niekde v mame myslim ze jablka velmi naduvaju....ale asi budem musiet vyskusat..tabu asi su citrusy a jahody, vsak...co take nektarinky alebo maliny....

cicimon
8. nov 2010

@michaela80 jablka by stacilo osupat a mali by byt ok, vraj len supka naduva

strapco13
8. nov 2010

@michaela80 vyskusaj a uvidis 😉

michaela80
8. nov 2010

@cicimon vyskusam lebo banan uz nemozem ani citit...

cicimon
8. nov 2010

@michaela80 ja som mala tiez ten problem, ale potom som presla na hrozno a hrusky...citrusy sa nechystam a ani mi nejako nechybaju

michaela80
8. nov 2010

@cicimon ja som v tehu jedla hektolitre odstavenych pomarancov..manzel nestihal kupovat 😀 😀 😀 a chyba mi to... ☹

cicimon
8. nov 2010

@michaela80 no ja som v tehu jedla tiez ine ako teraz 🙂

hallienka
8. nov 2010

@prsky dakujem velmi pekne za povzbudzujucu odpoved. 🙂

zuzkat1
9. nov 2010

@vejula no tusim od roka... ja mam tiez taky z lekarne a doma som pozrela zlozenie a veru ho malej pred rokom nedam... asi jej kupim nejaky iny alebo neviem nieco vymyslim ze cim ju namotat na pitie🙂

zuzkat1
9. nov 2010

@michaela80 ja som jablka jedla od zaciatku a aj so supkou.. maliny, cucoriedky marhule nektarinky broskyne mozes aj hrozno...tam vraj naduva supka a kostky ale ja som jedla a mala bola OK a aj hrusky mozes... a citrusy som ja zacala nedavno ale len po troske a mala zatial v poriadku

jja
9. nov 2010

Ahojte dievcata, chcem sa vas spytat, co to znamena ked ma mala taku moc smradlavo kyslu stolicu? posledne dni ked otvorim plienku tak ma taky zavan ovali 😒 a neviem co to znamena ☹

takyna
9. nov 2010

@jja kysla stolica je v poriadku

elinka27
9. nov 2010

@jja myslis taku smradlavu ako kvasnice? 🙂 Taku mi mame stale🙂to je vraj ok

elinka27
9. nov 2010

mam anginu a zvysenu teplotu, dala som si napoj Paralen Hot drink trochu sa mi ulavilo,ten sa vraj v malych mnozstvach moze kedze obsahuje paracetamol,ale co na to hrdlo?Nevladzem ani hltat, kloktam Stopanginom,ale moc nepomaha,co si mozem dat aby to neublizilo malej,neviete?

jja
9. nov 2010

@takyna
@elinka27 dakujem....budem kludna 🙂

zuzkat1
9. nov 2010

@elinka27 ja som s takou anginou sla k dr, pre antibiotika... prislo mi lepsie sa preliecit ako zapal prenasat do mlieka..

prsky
9. nov 2010

@elinka27 elinka, ak je to angina, tak tu nevyliecis po domacky...treba ist k doktorovi - daj si predpisat atb kompatibilne s dojcenim (ja som take dostala, len si nepamatam nazov). ak je to "len" zapal hrdla, tak treba kloktat florsalmin, pripadne cmulat homeogene9, oddychovat a potit sa, pit cajicky a vobec dodrziavat pitny rezim - mozes paralen, alebo radsej ibalgin (ten ulavi viac tu bolest v hrdle). stopangin a obdobne drahotiny su podla mna cukricky 😀