Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

vejula
28. máj 2011

@elinka27 určite su to zubky lebo vždy ked dokojim mam ich tam aj pekne vytlačene 😒

happy8051
28. máj 2011

@prsky mala tiez uz mesiac kaka vylucne do nocnika.. tam viem signal odpozorovat....ale cikanim si neviem rady... a myslim ze uz je aj neskoro zacinat.. ci nie?

elinka27
28. máj 2011

@vejula hm, tak potom asi nespravne prisatie, no uz je velky zvacsa vacsie deticky to prisatie uz nemaju ukazkove

vejula
28. máj 2011

@elinka27 no len ja by som chcela ešte kojiť a neviem ako to spraviť aby sa prisaval bez toho že by mi zubkami tlačil o bradavku, fakt neviem aj sa snažim mu bradavkou smerovať čo najviac k hornemu podnebiu ako by to malo byť ale nepomaha 😒

strapco13
28. máj 2011

@dejka77 tak to sa jedna o nadprodukciu alebo silny tok /keby si mala mliecka tak akurat a slabsi tok, tak mliecko nevidis/..preto tie brusne problemy..on sa nahlta pri kojeni aj vzduchu asi a kedze predne mliecko je bohatsie na laktozu..ta trosku viac zaplynuje a ide rychlo cez crievka /preto treba vypit aj to zadne mliecko, tukovejsie, ktore je sytejsie a spomaluje prechod mliecka crevami/
pomohlo by kojit v antigravitacnych polohach..cize dieta je nad prsnikom...takto sa ten tok mliecka oslabi a malo by sa to zlepsit

zjanka
29. máj 2011

@strapco13
Chcela som sa ešte spýtať - ku kožnej lekárke si išla priamo, bez doporučenia obvodného? (alebo teraz je to už možné?). Robili ti aj nejaké kultivácie, či sú to kvasinky? Prosím ťa, a ešte tá skratka "LP" = ? (nie som tu nejak sčítaná...). Mimochodom, doplácalo sa za tú mastičku? Ďakujem!

vejula
29. máj 2011

Prosim dievčata dali by ste mi kontakt na annag, chcem sa poradiť čo spraviť aby ma to kojenie tak nebolelo lebo takto sa to už neda. dakujem... ono tu nejde ani tak o mastičky ale musim zmeniť sposob kojenia tak aby mi maly neotlačal zubky na prsniku lebo zbytočne budem liečiť všelijakymi mastičkami ked mi to urobi nanovo 😒

ivv
29. máj 2011

@vejula skus na tejto stranke http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/dotazn... je to link z http://www.dojcenie.eu/ kde annag radi
inak to dojcenie ako si mi popisala, lezim na pravej strane, davam z laveho prsnika, tak to praktizujem posledny tyzden, lebo mala sa rozhodne pre prso, ktore je vyssie a nie to co jej ponukam 😅 .. a fakt to pomaha na tu bolavu bradavku, vcera ma uz kojenie nebolelo.. uff.. a mazem framykoinom, lebo tu kde sme sa genciana neda zohnat, ine antibacterial maste len na predpis .. 🙄 tak aspon cosi..
inak fak je, ze vacsie dietka kaslu na spravne prisatie.. jednoducho cicik drapnu este v letku a saju 😅 toto je asi pricina nasich bolavych prs..
a ako som pisala posledny tyzden mala pije srandovnym sposobom.. ponuknem pravy, zacne cucat, rukou namaca lavy, odsunie podprdu, pusti pravy, naciahne sa za lavym, cucka, potom pusti a zas zacne pravy a takto na striedacku sa kojime.. 😅 mno neviem, ci tymto sposobom dobre vyprazdnujeme cici, ale co uz, ked sa jej to takto paci 😉

prsky
29. máj 2011

@happy8051 ani nie..kludne zacni odchytavat aj cikanie...ako som pisala, ja som pri dcerke signal nevidela, ale rozbalila som ju cca kazde 2 hodky a ona si zvykla a zvycajne cakala aj s cikanim ... mne pri bkm ide ale hlavne o kakanie 😉
@vejula ved napis annag cez jej dotaznik na jej stranke alebo si ju najdi v mamilackom zozname - jej cele meno je tiez uvedene na jej stranke
@zjanka LP = laktačná poradkyňa
@dejka77 ale neocakavaj od antigravitacnej polohy uplny zazrak..ja mam aktualne tiez nadprodukciu a silny tok mliecka a ono to pomaha len trochu...ak mozem poradit, tak pri prvotnom spusteni mliecka, ked sa zacne dieta pri prehltani az zakuckavat alebo hocijako nestihat, tak ho odpoj a pockaj, nech trosku mliecko odtecie a potom ho zas pripoj. a tiez dojci v priebehu 2-3h z toho isteho prsnika = ked napr od 10tej do 12tej/13tej pyta papat, tak daj v tomto case ten isty prsnik. Moj maly sa tiez "krcoval", ale ked dojcim takto, nahlta sa menej vzduchu. Na krce pomaha rozbalit a podrzat v klbocku nad umyvadlom alebo lavorikom - dobre sa vyprdka a vykaka a ked si na to zvykne, tak mas aspon pokoj s utieranim pokakaneho zadku 😉 A tiez pomaha odgrgavanie - u nas nastastie v noci uz odgrgavat netreba, ale cez den hned ako sa zacne natahovat ho zdvihnem a na grg si pockame a potom mu ponuknem prsnik znova

natas4
29. máj 2011

Ahojte, prosim o radu, my mame tiez problem s jedenim...mala nepapa, ale zerie . 😀 a strasne hltavo...potom nestiha preglgat a mliecko jej vyteka z ust...no a trva to uz asi dva tyzdne, ale najskor zacne cucat a po case zacne boxovat rukami nohami a metat hlavou na mojom prsniku a sklbe mi bradavkou az mam pocit ze mi ju vytrhne...toto robi pri kazdom jednom kojeni ....najskor som si myslela ze je to preto, ze mam v prse malo mlieka a jej to ide na nervy, ale uz dva x som si bola ista ze mlieka je este dost(vytekalo jej v kutiku ust) a napriek tomu to robila...tak ja vobec neviem preco to robi ☹ ☹ najskor ked ju zacnem kojit tak saje a kopat a boxovat a tahat mi bradavku zacne az po cca 5 - 8 minutach.....a na prso ju nedavam jest vynervovanu a hladnu placlivu, ale normalne ked je este kludna...tak nechapem co je taka pazrava...a este ake zvuky pri tom vydava ...😅 no konecna

nviete preco je to tak a co mozem spravit aby mi "neodkusla" bradavku?

😅

prsky
29. máj 2011

@natas4 podla popisu by som povedala, ze ide o nadprodukciu a/alebo silny spustaci reflex..ona nestiha prehltat silny tok mliecka, preto tak hltavo pije a boxuje a odtahuje sa od prsnika...plati to, co som pisala v prispevku nad tvojim - dojcit v antigravitacnej polohe (dieta je nad prsnikom = lezi na tebe), ked sa zacne odtahovat, odpoj ju, nechaj mliecko vytiect a ponukni prsnik znova..pre znizenie nadprodukcie dojci pocas 3h zakazdym z jedneho prsnika, aby sa babulka dostala aj k zadnemu mliecku a zaroven aby telo dostavalo info, ze nema produkovat tolko mliecka (lebo v druhom prsniku bude mliecko zatial stat). ked sa nadprodukcia upravi (nejaky cas to potrva), tak potom mozes prejst na system 1 dojcenie - 1 prsnik.

elinka27
29. máj 2011

@natas4 toto sme mali aj my, pravdepodobne silnejsi tok mlieka, ak dojcis po sediacky skus dojcit proti gravitacii v polosede/pololehu.A skus noznicovy uchop prsnika s prstami,ktory sa bezne neodporuca, lebo spomaluje tok mlieka, ale mozno to pomoze.Po case by sa mala tvorba mlieka prisposobit potrebam dietatka, prvy mesiac je to normalne.Ak by to pretrvavalo riesila by som to ako nadprodukciu popripade aj s laktacou poradkynou, nadprodukcia sa da aj kojenim z toho isteho prsnika 2x po sebe v intervale 2-3 hodin upravit, no mozno aj laktacna poradkyna by nebola od veci 🙂

elinka27
29. máj 2011

@vejula skus priamo laktacnu zo zoznamu laktacnych poradkyn, podla mna by bolo dobre ak by ti to prisatie skontrolovala poradkyna osobne. Skus pohladat podla regionu tu http://sites.google.com/site/vasamamila/Home/po...

natas4
29. máj 2011

@prsky
@elinka27 ta antigravitacna poloha ma zaujala 🙂 to si mam lahnut a malinka bude lezat na mne a tak papat? neviem si to moc dobre predstavit 😉 ja ju kojim po leziacky, alebo ju mam na rukach a to je jedno a to iste, aj po leziacky boxuje a jeduje sa.no neviem ci mam nadprodukciu, lebo minuly tyzden som mala malo mlieka, po kojeni som odsala z oboch prsnikov ledva ledva 10 ml a aj to mi trvalo cca 30 minut...teraz mam mlieka tak akurat podla mna...rano je to akurat podvecer uz je mlieka zas pomenej a v noci mam prsia plne, ale to je preto ze mala mi prespi aj 8 hodin vkuse

prsky
29. máj 2011

@natas4 to, kolko odsajes nevypoveda vobec o produkcii mliecka..dobre prisate babo si vysaje mliecko aj spod lopatky, babo ti ovplyvnuje aj spustaci reflex a to odsavacka nerobi, su maminy, ktore si nevedia odsat ani kvapku a mliecko napriek tomu maju a babo prospieva. babatka navecer chcu byt stale pri mamine, nemusi to byt nutne hladom. antigravitacna poloha vyzera takto: http://www.kojeni.net/vleze.php#poloha2 alebo mozes vyuzit aj tuto http://www.kojeni.net/vleze.php#poloha3 a daju sa urobit obe aj v polosede
odtrhanie sa od prsnika a to, ze jej mliecko vyteka ustami jednoznacne poukazuje na silny tok mliecka a/alebo nadprodukciu. ak dojcis na poziadanie a babo je spravne prisate a aktivne pije, urcite sa ti po 4tt este neupravila laktacia natolko, aby si mala mliecka az malo. ak si chces byt uplne ista, stretni sa s laktacnou poradkynou...v BA ich posobi viacero

elinka27
29. máj 2011

@natas4 pisla som, ze ak dojcis po sediacky je dobre skusit tu antigravitacnu polohu, po leziacky si to neviem ani ja predstavit 😅 a predpokladam,ze v noci sa ti neodtahuje, neboxuje ze papa kludne 😉 Cez den by som skusila po sediacky a polosed, opri sa o gauc tak aby si polosedela a pololezala a tak ju nakoj.Ja mam zvycajne stale nadprodukciu a nedosajem ani makke f. 😉

vejula
29. máj 2011

dakujem kočky za rady už som jej napisala na jej fore o dojčeni tak len čakam na odpoved 🙂

grenka
29. máj 2011

@prsky ahoj kamaratka ma 5 mes dieta a nechce uz tolko tahat od nej tak mu dava um....da sa to este nejako zachranit....mozno uz by potreboval aj nieco papat okrem mliecka vsak?vravi ze jej prutiky tecu ked stisne prsnik ale ze ma povit ze su makke...dakujem za odpoved 🙂

prsky
29. máj 2011

@elinka27 ja dojcim po leziacky v antigravitacnej uplne v pohode, maly rad lezi na brusku vdakatomu 😉 a dojcim tak vlastne tandemovo, len mala nelezi na mne 😀 ale zboku

@grenka da sa rozkojit, len by trebalo vela a efektivne dojcit, co najmenej prikrmovat a ked tak cievkou..treba dbat na spravne prisatie a aktivne pitie..ale mamina by musela velmi chciet...najlepsie by bolo zavolat si k tomu laktacnu poradkynu a postupovat s nou, iba radami cez net sa to robi velmi obtiazne (mamina by musela byt nabita informaciami a byt odhodlana - kedze ale kamoska dava uz UM, riesi to uz dost neskoro, nie vsak nutne bez pozitivneho vysledku)

natas4
29. máj 2011

@prsky
@elinka27 dakujeeem, idem skusit 😉

dejka77
29. máj 2011

@strapco13 To ma tiez napadlo, ze sa nadycha aj vzduchu a preto ma tie krce. Aka je ta poloha ked dieta je nad prsnikom? Mam tu taky letak o polohach a jedna je taka kde zena lezi podopreta vankusom a dieta ma cez rameno, cize naopak - takuto nejaku polohu myslis?

prsky
29. máj 2011

@dejka77 polohy nad prsnikom aka antigravitacne http://www.kojeni.net/vleze.php#poloha2 alebo http://www.kojeni.net/vleze.php#poloha3 - daju sa aj v polosede/sede

dejka77
29. máj 2011

@prsky Tak potom mam toho mlieka asi fakt vela, uz od vcera mi stale tecie. A veru stalo sa jej parkrat, ze jej zabehlo ked pila. Dakujem za odkazy, vyskusam.

dejka77
29. máj 2011

@prsky Akurat som to pozrela, niektore z tychto poloh som skusala. Momentalne kojim tak, ze lezim a dieta je naboku, inac sa proste neda. A tiez som skusala polohu kde je dieta na mojom bruchu, ale ta velmi nefungovala, pretoze mala sa niekedy nevedela prisat a ked jej to dlho neslo, tak zacala byt nervozna a rozplakala sa, a takisto ma to bolelo ked sa prisala a celkovo toho vypila malo v takejto polohe.

natas4
29. máj 2011

@prsky @elinka27 vyskusala som obe polohy...ta poloha ked je babatko na mne nam moc nesla, pretoze dcerka nemala ako dychat, kedze mala nos zaboreny do mojho prsnika a hrozne funela 😅
ta druha poloha je fakt super a dakujem za pomoc, naozaj sa mi takto koji lepsie a aj Adelka je spokojnejsia 😵

strapco13
29. máj 2011

@zjanka u koznej som bola s malym na kontrole kvoli exemom /ktore zmizli nakoniec au po vylieceni mojej mykozy/ a poprosila som ju o recept. Ale od 1.4. tohto roku nepotrebujes vymenny listok ku koznej, cize mozes sa k nej objednat /alebo aky ma system/. Kultivacie mi nerobila..len som jej povedala, ze na zaklade konzultacie s laktacnou poradkynou /LP/ mam doporucenu tuto masticku...inak je draha..taky maly 30g kelimok a 28 eur 😝 ale zabera

@dejka77 @natas4 ja som antigravit. polhu dosihla tak, ze maleho som prilozila v klasickej po sediacky a ked sa prisal, tak som sa spustila do takeho pololahu, a tak sa maly dostal nad prsnik...cize najprv nech sa dieta prisaje a potom sa premiestnit

natas4
29. máj 2011

@strapco13 a mal ako dychat? nostek mal volny?

strapco13
29. máj 2011

@natas4 hej mal..pritlacis mu viac zadocek a chrbatkik, das dlan na hlavicku a laket k zadocku a pritlacis laktom k sebe, tym padom urobo zaklon hlavy a nostek je volny

natas4
29. máj 2011

@strapco13 teda to je normalne veda 😅 a ktoru ruku dam na hlavicku a ktorou pritlacim zadocek a chrbatik?
dakujem 😉

elinka27
29. máj 2011

@prsky nam ta antigravitacna poloha v leze nejde, malej sa to nepaci, v sede je to ok 😉