Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

akdarka
24. mar 2011

ja som dojcila u advokata 😉jeho asistentka mi uvolnila svoje miesto. Tej zakomplexovanej sekretarke by som najradsej vynadala!

mikeilla
24. mar 2011

Ahojte dievčatá, prosím Vás o radu. Mám 4týždnového chlapčeka a ten je stále hladný, stále by mo visel na prsníku. Minulý týžden ma l už dlhší čaas zelenú stolicu a po telefóne mi lekárka poradila prikrmovanie. Niekde som počula, že materské mlieko by malo byt také mastnejšie, vtedy sú tam tuky a dietatko sa dobre nasýti. Moje mlieko ale mastné nie je ☹ neviem čo mám robit, včera sme boli na očkovaní a vraveli aby som prestala dokrmovat, že zelená stolica je normálna. Už som zúfalá, malý stále len plače ☹ a pritom chcem čo najdlhšie dojčit ale asi moje mlieko mu nestačí, budem rada za každú radu a pomoc

leelo
24. mar 2011

@mikeilla annag, skusena laktacna poradkyna, tu uz neposobi. najdes ju na jej vlastnej stranke. najdes tam vela uzitocnych clankov:
http://dojcenie.wordpress.com/

mozes sa na nu priamo obratit cez tento dotaznik. tvoj pripad posudi komplexnejsie:
https://spreadsheets.google.com/viewform?formke...

alebo sa spytaj na jej fore o dojceni, moznosti je viac:
http://forum.dojcenie.eu/

bubelko
24. mar 2011

@estterka to si este dobre obisla. tu bol pred dvoma alebo troma rokmi obrovsky skandal, lebo vyhodili dojciacu matku z restauracie, ked chcela pocas vecere nadojcit dieta. ☹ to uz povazujem za silnu kavu. vtedy sa to dost rozoberalo. nakoniec ale podla zakona restauracia nekonala nespravne, takze nemuseli nic. jednoducho si tam zeny, ktore pocas pobytu v restauracii koja nezelaju. myslela som si, ze im klesne reputacia, ale vobec - maju stale svoju klientelu a je to jeden z najvychytanejsich lokalov v zurichu. pozitivne ale bolo, ze to zaroven sposobilo to, ze vznikli miestnosti na dojcenie vo vacsich lekarnach, a ozvali sa restauracie a kaviarne, v ktorych je dojcenie vitane. 😉

mariana0915
24. mar 2011

@mikeilla ahojjjjjjjj aj moj ked bol mensi stale len na didine vysel a ta zelena stolica aj u nas bola doky vravela že too može byt aj tym že je už dlhsie v plienke 🙂 ja by som mu stale daval predsa este je to len zaciatok ono sa to potom upravi 🙂

mikeilla
24. mar 2011

@leelo dakujem za radu, hned jej idem napísat 🙂

mariana0915
24. mar 2011

@estterka ježiši to fakt ?????????????to akože čo ya charakter ????ona asi nikdy v živote nedojcila,ked ta poslala prec ja by somm sa nanu vybodla a dojcila primo tam a ked to niekomu vadi nech sa nepozera ved to je uplne normlane a keby bola uvvolnila ja svoj stol a stolicku nic by sa jej nestalo hruza des ☹

mariana0915
24. mar 2011

@cicimon presne presne mas pravdua v dnesnej dobe su WCka hruza des ja sani u lekaroch na wc neidem bojim sa aby som tam este nieco nechytila a nieto ešte tam dojcit fu až ma napyna ked si to predstavim ☹

mariana0915
24. mar 2011

@alex1983 ja ked som zacaal prikrmovat tak som jej davala uz aj cajik ale do pol roka iba moje mlieko sme tam vodu ale to len ked za probiotikami 🙂

mariana0915
25. mar 2011

maminy neviete mi povedat ci pri dojceny možem brat pyridoxin zacinaju sa mi robit afty v ustach v poslednej dobe velmi casto ☹

cucuriedka
25. mar 2011

@mikeilla ahoj, pre 4-tyzdnove mimco je to normalne, my sme na tom boli podobne, v kuse na didke.. ohladne zelenej stolice.. pri kojo ked uz babatko pije pomalsie, skus si stlacat prsnik, tak by malo vypit viacej zadneho mlieka co by ho malo aj zasytit a aj zelena stolica by mala zmiznut.

strapco13
25. mar 2011

@mariana0915 mozes 😉

emicka09
25. mar 2011

@annag naprosto s Tebou souhlasím a fandím Ti. Nad hysterickými výlevy od @latvia bych se vůbec nepozastavovala. Děláš to ve svém volném čase a zadarmo, takže ti NIKDO nemá právo diktovat, kde a jak a komu budeš radit. a už vůbec ne tím hysterickým a panovačným tónem, co tu na Tebe @latvia zkouší😝 Chci Ti za sebe moc poděkovat a taky popřát Tobě i Tvojí rodině jen vše dobré! však my si Tě najdem i jinde, nemizíš tímto přece z povrchu zemského 😵 😉

mariana0915
25. mar 2011

@strapco13 dakujem 🙂

mariana0915
25. mar 2011

@mariana0915 ešte jednaa otazocka možem kombinovat ferro folgamma s pyridoxinom a uživat aj maxi kalz ale nie sucasne brat ????

latvia
25. mar 2011

@mariana0915 mozes brat vsetko, je to len zelezo,kys.listova,B12 a B6, kalcium,

mariana0915
25. mar 2011

@latvia dakujemmmmmmmm

mamina2174
27. mar 2011

prosim vas,neviete mi povedat,ze ci si mozem dat algifen kvapky na bolest zaludka,ked kojim 5mesacnu dcerku

annalena
27. mar 2011

@mamina2174 jednorazovo si to mozes dat, ale dlhodobejsie uzivanie algifenu sa pocas kojenia neodporuca. 😉

strapco13
27. mar 2011

@mamina2174 na bolest zaludka su lepsie lieky ako algigen /on je na krcove bolesti/..skus radsej Motilium..alebo podla dagnozy co mas.

mamina2174
27. mar 2011

nemam ziadnu diagnozu,len ma zacal boliet zaludok,ten Motilium sa da bezne kupit v lekarni?

strapco13
27. mar 2011

@mamina2174 hej je na volnopredaj

karaa
27. mar 2011

vidim, ze sa tato tema po viac ako 600stranach super rad a dobrych umyslov "bohuzial" zmenila. annag je to najlepsie, co tu na stranke mame, pomaha nam vsetkym a to ci uz verejne cez temu alebo cez IPcka. ani neviem, ci poznam niekoho, kto ju nekontaktoval. tak by som veeeeeelmi ocenila a bola rada, keby sa dalo zachovat povodne a nami vsetkymi velmi ocenovane "forum" v tejto teme.... neviem kto je latvia, ale ani to nechcem vediet, chcem len tie nenahraditelne a uzasne rady a postoje od annag, ktore nam tu nik iny okrem nej nedal a urcite ani neda 🙂 .... a hlavne sa cudujem, ze aj takato uzasna a bezplatna pomoc moze niekomu vadit.... to uz naozaj nechapem...... a radsej to ani nechcem nazvat tym, o com to hovori ....

hhenike
28. mar 2011

ahojte, nemate niekto skusenosti so zlymi pecenovymi testami pocas dojcenia? ja som s tym nikdy nemala problem a teraz mam vysledky velmi zle a netusim z coho to moze byt. Dojcim, tj. stravujem sa zdravsie ako predtym, nejem mastne, alkohol nepijem a vysladky katastrofalne.

matkaasebko
28. mar 2011

ahojte viete mi poradit co na dohryzene bradavky od môjho syna?od kedy mu narastli zuby tak ma nenormalne hryzie..az mi slzy tecu..normalne uvazujem nad odstavenim..alebo mate niekto ine rady ako si s tymto poradit??dakujem...

ivv
28. mar 2011

@karaa vid prispevok @leelo .. myslim ze diskusia po znovuotvoreni sa opat vratila k svojmu povodnemu ucelu.. a je tu kopec bab co vedia poradit.. a super 😉

matja
28. mar 2011

@karaa - našu starú dobrú annag nájdeš niekde inde ako na koníkovi 😉 @leelo dala link 🙂

norikk
28. mar 2011

ahojte, toto je real, ci fotomontaz?? http://fotky.sme.sk/foto/160892/dojcenie

winona24
28. mar 2011

@norikk real

elinka27
28. mar 2011

@mamina2174 to Motilium je volnopredajne, a vedlajsi ucinok je tvorba mlieka 😉 takze spojis dve veci v jednom.Ja som dost mala problem u nas ho zohnat maju ho len v jednej lekarni,ale treba pochodit