Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

miska246
18. nov 2010

@vejula tak ja mam v tomto papkacika, na desiatu papame ovocnu vyzivu a na olovrant nejaku zelenu, alebo polievocku, ale masko s niecim... Ovocko spapa celu flasticku a zelen. prikrm tak tristvrte... Bud rada, aspon kojis a mas mliecko... Kazde dietatko sa rozpapa, len niektore skor a niektore neskor 😉 😉 😉

annag
18. nov 2010

@miska246

bude to kombinácia tých 3 problémov - cumlík, čaj, tým pádom zriedkavé dojčenie a slabšie prisatie - ktoré vyústilo do prechodného nedostatku mliečka, čo sa počas menzesu vyhrotilo

http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/domper...

http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/domper...

miska246
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bobocka
18. nov 2010

@cezarka7 joooj,to je riadne neprijemne ☹ no mna veru nic lepsie ako ten repik nenapadlo.moj michalko bral atb a chytil na to sialenu reakciu.ale fakt zlu.cela ritka bola strasne zaparena,akoby fakt do koze vyzrate to bolo.az sa zajakaval od bolesti ☹ sme utekali na pohotovost a tam mi povedali,ze ho mamv repiku kupat.pocuvaj.behom jedneho dna to tak vyschlo,ze sa mu ta koza normalne zlupala.repik sam o sebe je hojivy.normalne si salku navar a gazu ci vreckovku si tam namacaj a potieraj si tym bradavky.podla mna to pomoze.drzim palce 🙂

streserka
18. nov 2010

@annag ja sa chcem opytat na cvicenie a chudnutie, este som vas necitala, mozno odpoved bude niekde skryta, ale ak budete mat chut a cas mozete mi odpovedat.
Chcela by som zacat s dietou a cvicit kazdy den na orbitreku cca 45 min pri cca 13km rychlosti. O diete uvazujem nad 90 dnovou. Moja dcera ma 8 mesiacov, mame zavedene 3 prikrmy denne, kojim rano, predobedom, poobede, vecer a v noci. Mala mi papa zatial dobre.
Dalsia otazka mala mi zacala odmietat jeden prsnik. Cim to moze byt? Je to cca 1tyzden, ze zacala preferovat lavy a pravy ani za nic. Doplnujuce udaje - mala som hnacku, este stale jem endiex, zacala som uhlim, po 2 dnoch smectu az nakoniec endiex. Prve dni som ale nedrzala beztukovu dietu, preto asi tabletky nezaberali. Teraz je lepsie, ale chut mlieka je hrozna...

annag
18. nov 2010

@estterka áno, môže ísť o oneskorenú reakciu

annag
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
annag
18. nov 2010

@streserka

- cvičiť môžeš smelo http://dojcenie.wordpress.com/2010/04/18/cvicen...

- diéta - diéty ako také sa neodporúčajú, ale zdravá výživa veľmi - nepoznám 90 dňovú diétu, ale ide najmä o to, aby si mala vyrovnaný prísun živín

- prsník - skôr zareagovala na ňom na pomalší tok mliečka, čo sa stane veľmi ľahko , stačí, že pár krát uprednostníš druhý prsník. Nie je nevyhnutné to riešiť, stačí dojčiť zjedného prsníka (môžeš aj dva tri roky 😅) , ak by si chcela a teraz ho odmieta, tak jedine odsávať - intenzívne - často, hoci krátko
http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/02/rozdie...

estterka
18. nov 2010

@annag dakujem,soju samozrejme vylucim po tejto skusenosti a snad to bolo uz naposledy.

streserka
19. nov 2010

@annag dakujem!

michaela80
19. nov 2010

@annag spinka so mnou v posteli...takze len vydrzat to obdobie? ja asi fakt budem chodi spavat s nou uz o 7 aby som aspon co to pospala ☹

patatina83
19. nov 2010

@annag dakujem ti krasne za odpoved..ten cumel skusim obemdzit,ale cez de mi zaspi tazko bez neho...v noci by som chcela kojit aj 3 krat ale on prespi...a tym ze bol zvyknuty na plne prsia,,tak sa mu moc nechce tahat.. 😒 ale nevzdavam to..budem sa snazit nadalej...

miska246
19. nov 2010

@annag ozvem sa, dakujem Ti 😉 😉 😉

vejula
19. nov 2010

Ahojte dievčence, takže mam smutnu spravu. Dominiček ma zapal mechura, dnes sme boli na sono a musime uživať ATB ☹ chudatenko moje... teraz sa pytam či som ničo nezanedbala, či som ho zle neoblikala, alebo prečo to maly chytil. Najviac sa bojim že teraz už bude celkovo nachylnejši na tie močove cesty cely život. No ved uvidime 😔
a dakujem @strapco že ma hned upozornila o čo ide ked som spomenula že malemu zapacha moč... keby nie modreho konika, boh vie či tak rychlo zalarmujem a riešim to, lebo ten zapach, nebol až tak vyrazny, len sa mi to proste nezdalo, a je z toho zapal. Ešte raz dakujem

susik77
19. nov 2010

@vejula: mozno za to vobec nemozes, starsia dcera to mala v 17. mesiaci. Okrem horucky jej nic nebolo, v byte mame velmi teplo, takze vobec nemohla nachladnut, aj dychacie cesty mala ciste. Proste sa to stalo, neboj, urcite budete s atntibiotikami rychlo v poriadku. Malej zabrali za 24 hodin. Teraz ma uz 3 roky a par mesiacov a odvtedy sa jej to vobec nezopakovalo 😉

bibi1711
19. nov 2010

@vejula , tak predsa...a lekarka by si mala vstupit do svedomia...
drzim palce. my sme douzivali ATB teraz v pondelok mame kontrolny odber mocu. uvidime, ci nebude treba este jedny.a neobvinuj sa...nemozes za to. vsetko, aj to plavanie, si robila s najlepsim umyslom...

vejula
19. nov 2010

@susik77 ďakujem za povzbudenie, tak vraviš že už sa to neopakovalo.. tak to je fajn bo som mala strach že odteraz to bude každu chvilku

@bibi1711 držim palce nech to mate v pondelok už ok... my ideme v utorok. ake atb ste brali? my berieme zinat... a mala v pohode papala liečiky?či ste sa potrapili?

bibi1711
19. nov 2010

@vejula mali sme sirup augmentin duo. v pohode papala, ziaden problem. jej sa da vysvetlit...
drzte sa🙂

vejula
19. nov 2010

@bibi1711 joj až teraz som kukla že vy ste skoro o rok starši ako my takže to je v poho, no moj je ešte moc maličky aby som mu mohla vysvetlovať, takže bud po dobrom alebo po zlom... no dufam že to pojde dobre, lebo neviem či dokažem mu nasilu tisnuť do pusinky ten sirupček al eak to inak nepojde asi budem musieť 😖

bibi1711
19. nov 2010

@vejula , najlepsie je striekackou do pusy...to ide dost hlboko...a naj je taka ta od nurofenu

happy8051
19. nov 2010

@annag potrebovala by som vediet, ci je nutne nosit v podprsenke plienku ako prevenciu proti "zachladnutiu mlieka" strasne mi to tam vadi, ale ak je to dolezite, nejako si zvyknem... len by ma zaujimal tvoj nazor... dakujem

miska246
19. nov 2010

@annag Ahoj Annag, uz mam Costi na predpis od svojej obv. lekarky, ale chcela by som sa este opytat na uzivanie. V lekarni mi napisala 2 krat denne 1 tabletu a v clanku od teba je 3 krat denne tri tablety. A to balenie je 30 tabletove, tak to by som mala iba na tri dni. Tak ako teraz?

vejula
19. nov 2010

@bibi1711 no pri tom som mala len taku umelohmotnu lyžičku... striekačka sa da vypytať v lekarni???

bibi1711
19. nov 2010

@vejula , v zdravotnickych potrebach

prsky
19. nov 2010

@happy8051 tak toto som este nepocula...ja som plienku v podprde nosievala do takmer roka, inak by som mala stale mokre tricko a osvedcila sa mi viac ako tie vlozky do podprdy...takze ak ti nestrieka mliecko tak, ze by prsne vlozky nestacili, tak nemusis mat v podprde nic (v podstate netreba ani podprdu 😉 )

strapco13
19. nov 2010

@happy8051 jednak ti odpovedala @prsky ale chcem sa este spytat..ty mas pocit, ze by ti bola zima na prsia?...lebo ak ano..moze ist o pociatocne stadium mykozy..hlavne ak su citlive bradavky

strapco13
19. nov 2010

@vejula no to mi je luto ☹ ..aj ked z profesionalneho hladiska ma tesi, ze som mala pravdu 😅 ..chapes ako to myslim
hlavne teraz vela tekutin..cize kojit, kojit, kolko znesie.
Zinnat je v pohode
striekacku zozenies bud v zdravotnickych potrebach, alebo si kup nurofen sirup so striekackou..ta je fajna.

ivanajelinek
19. nov 2010

Mam jednu otazocku. Ked som prechladnuta( bolest hrdla, nadcha) a kojim co treba robit? Mozem nakazit aj maleho? Ake tabletky sa mozu uzivat? Dakujem 😉

strapco13
19. nov 2010

@ivanajelinek nakazit mozes..ale vdaka tomu ze kojis, tak maleho mozes ochranit uplne alebo aspon bude priebeh lahsi...cize v ziadnom pripade sa nenechaj dotlaciz´t k preruseniu kojenia
mozes paralen alebo ibuprofen na bolesti, teplotu, do nosa preplach solnym roztokom a klasicke nosne kvapky do nosa