Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

zuzkat1
26. júl 2010

@gabika7706 dakujem.. a ako to vobec chuti?moja mama tvrdi ze je to ako uhorka

gabika7706
26. júl 2010

@zuzkat1 vsak ochutnaj 😉 cuketa je ako uhorka alebo ako tekvica, neviem, ku comu to skor prirovnat. Ked to zmiesas so zemiakom, nema to velmi vyraznu chut.

zuzkat1
26. júl 2010

@gabika7706 😀

gabika7706
26. júl 2010

@zuzkat1 ale taka grilovana cuketa by Ti mozno aj chutila 😉

latvia
26. júl 2010

cuketa je fantasticka vyprazana v trojobale 😉 a ked sa da trojobal dolu, mozu papat aj krpci, je makkucka, uz len rozpucit

gabika7706
26. júl 2010

@latvia tak ale 6 mes by som nedavala vyprazane 😉 lebo vsak aj ked das 3obal dole, ten olej v tej cukete je...Ale rocne zvladnu.

latvia
26. júl 2010

hej? mne sa nezda, ale ok 😀

zuzkat1
26. júl 2010

@gabika7706
@latvia
no mozno sa na to dam nahovorit,lebo ona potrebuje aj tak len kusocek a to ostatne mi bude luto vyhodit🙂

zuzkat1
26. júl 2010

@gabika7706 s tymto suhlasim... este by som neriskla vyprazane najma ked len zaciname🙂 neskor mozno🙂

gabika7706
26. júl 2010

@zuzkat1 cuketu mozes aj zamrazit

angie267
26. júl 2010

@strapco13 ahoj, je to mykoza uz to riesim aj s laktacnou ☹ teraz odstrekujem a davam jej cez flasku, no mam strach aby potom prijala znovu prsniky. Dojcenie ponechavam len v noci aby sa to zahojilo....

carodejnica
26. júl 2010

Pre všetky dojčiace maniačky 😉 som našla zaujímavý článok...
http://www.lpp.sk/index.php?option=com_content&...

ewulalia
26. júl 2010

ahojte, mam surnu prosbu o konzultaciu
V noci som dostala horucku, bolel ma lavy prsnik... nadranom to trochu preslo, malu som nadojcila ... ale okolo 10tej zruzovela koza a ked som si ho stlacila vytekalo z jedneho vyvodu zltkaste mlieko. Nabehla som k doktorke - hladala antibiotika kompatibilne s dojcenim ale nepenicilinove (kedze mam alergiu na PNC) Predpisala mi Dalacin C 300 mg - ucinna latka klotrimycin... ale ja teraz neviem ci ho mam zobrat. Na pribalovom letaku aj na nete som nasla ze treba prerusit dojcenie a to v nasom pripadne neprichadza do uvahy... co poradite? fakt neviem ci si to dat ci nie ☹

prsky
26. júl 2010

@ewulalia kuk na clanok http://dojcenie.wordpress.com/zivot-s-dojciatko... su tam aj linky na databazy liekov - skus si pozriet kompatibilitu dojcenia s tvojim liekom

ja som uzivala doteraz 3x atb (uz si nepamatam ake) - doktor mi nic o dojceni nehovoril, ja som sa pytala u lekarniciek a pokazde mi povedali, ze dojcit. akurat pri poslednych bola moznost, ze babo moze mat alergicku reakciu, lebo niektora pomocna latka sa dostavala do mliecka, ale nic nebolo.

inak nie vzdy treba uzivat hned atb pri zapale prsnika (ak mas horucky viac ako 24h, tak je to na zvazenie, inak postupuj podla clanku) http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/02/upchat...

ewulalia
26. júl 2010

@prsky vdaka za odpoved ... asi to risknem
clanky som uz rano precitala... chcela som hlavne vediet co s tym dalacinom. idem to teda nejako vylezat

prsky
26. júl 2010

@ewulalia 🙂 skore uzdravenie

bubelko
26. júl 2010

@ewulalia dalacin som brala aj ja pri zapale prsnika , kedze mam tiez alergiu na penicilin 😉

denisse
26. júl 2010

ahojte ... potrebovala by som poradit, alebo aspon povzbudit ...
mam 11 dnovu dcerku, ktoru kojim ... pri kazdom kojeni mam tak velmi nalite prsia, ze mala nestiha ten prud mlieko spracovat, snazi sa rychlo prehltat, ale takmer vzdy sa pri tom zakucka ... dvihnem ju, chvilku kasle, potom ztazka popadne dych a nadychne sa ... a ja pri kazdom kojeni mam hrozny strach ... a niekedy sa to stane aj viackrat pri jednom kojeni ...

podobne som to mala aj s prvou dcerou, ta mala navyse tichy reflux, takze kojenie pre mna bolo vzdy spojene so strachom ... nakoniec som kojila 18 mesiacov a rada by som co najdlhsie aj teraz ...

pred kojenim si prsniky vzdy trosku namasirujem, a trochu mlieka odstriekam, ale aj tak ked mala zacne sat, tak ten prud je zo zaciatku strasne silny ... kojim v sede, malu drzim v naruci ...

stava sa to aj niektorej z vas? dakujem za odpovede a rady ...

kosta123
26. júl 2010

Ja by som sa chcela opýtať či nemôžem mať menej mlieka,keď sa mi malá posledné 2 dni stále jeduje keď papá /okrem noci/ najkôr si potiahne tak 5 min. v pohode a potom ho len naťahuje a púšta a začne plakať a je nervózna,dám jej druhý prsník a robí to isté tak neviem. Poradíte???? ďakujem

domeli
26. júl 2010

ahoj denisse,
blahoželám k malej princeznej a želám veľa zdravíčka a radosti. 🙂 Som maminou iba necelé 3 mesiace, na rady sú tu iste skúsenejšie mamičky, ale mne keď silno tečie mliečko v sede, kojím poležiačky a tak ten prúd nie je taký silný a malá to zvláda pekne. Kojíme sa takto prakticky stále a je to aj pohodlné.

prsky
26. júl 2010

@denisse skus priskrtit tok mliecka cigaretovym uchopom = chyt okraj dvorca ukazovákom a prostredníkom a jemne stlac a ako ti radi domeli - skus ine polohy dojcenia tak, aby malo babo hlavicku vyssie - pomozu ti aj tieto clanky (ak si ich citala, sorry) http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/mlieck... a http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/mam-ve...

prsky
26. júl 2010

@kosta123 babatka sa hnevaju na prsniku z roznych dovodov - moze to byt napriklad slaby prud mliecka alebo naopak prilis silny, nie je mu pohodlna poloha, boli ho brusko - precitaj si tento clanok http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/hnevan... mozno sa v nom najdes
malo mliecka este urcite nemas, laktacia sa ti este len upravuje.

aleela
26. júl 2010

@zuzkat1 maly ma skoro 8 mesiacov a papa okolo 80g, papa 3x denne. chuti mu aj zeleninka aj ovocie aj kasa. a cuketu ma tiez rad 🙂 spapa takmer vsetko, hlavne domace, teraz cerstve ovocie, ako slivky, nektarinky, marhule, maliny (pasirujem mu stavu), a zo zeleniny vedie spenat 🙂 - so zemiakom a zltkom a nestiham davat do pusy.

denisse
26. júl 2010

@domeli
ako po leziacky? babetko na tvojom bruchu alebo babetko vedla teba na boku?

moni
26. júl 2010

@kosta123
priblizne v tom veku ako tvoja mala zacala robit presne to iste aj moja lea. nakoniec sa z toho vyklul skryty reflux ☹ tak drzim palce nech je to cosi ine!

zuzkat1
26. júl 2010

@aleela jej tak moja je dobra... 🙂 vcera papala 60ml🙂 to som sa vytesovala,ale dnes zas len 40 to mala tu cutetu asi moc nechutila,ale zas 40ml z toho co nechuti nie je zle🙂 no to tvoj uz moze sezonne ovocie... moja teraz len tu zeleninu☹ ale ak vsetko dobre pojde tak o taky tyzden skusim masko... a potom pockam cca 10dni a hadam stihnem este dake sezonne ovocie🙂

jelka21
26. júl 2010

Ahojte, ja by som potrebovala poradit s kojenim. Maly je schopny jest aj 3x za 2 hodiny tak po 25 minut. To by ani nevadilo, ale on sa aj 3x za ten cas pokaka. Prebieha to takto - napapa sa, pri prsniku az zaspi, dam ho odgrgnut, prebudi sa, polozim ho, pokaka sa, tak ho prebalim, dam zasa lahnut a on si zase pyta jest, najprv ho skusim nechat, ci nezaspi, za chvilu zacne kricat, cucat si rucicky a hladat, tak mu dam zase papat a znova sa to zopakuje. Po tretom papani sa unavi a zaspi. A dalsi problem je ten, ze sa nevie poriadne prisat, cuca bradavku a malinku cast dvorca , nech sa snazime akokolvek. A ako tretie sa chcem opytat, preco sa mi jeden prsnik nalieva poriadne a druhy nie. Je to velky nepomer vo velkosti. Jeden prsnik mam vecsi a az tvrdy, tak sa plni, druhy je o dost mensi a stale makky, volny. Maly papa z obidvoch bez problemov. Dakujem

prsky
26. júl 2010

@jelka21 tvoj syncek je este velmi malinky, jeho telicko sa len adaptuje na svet mimo tvojho bruska. caste kakanie je normalne, postupne sa bude upravovat a o par tyzdnov nam budes pisat, ze zrazu kaka nejako malo 😉 vas rezim vyzera tak ako rezim vacsiny novorodencov. skus nedavat odgrgavat, zbytocne ho prebudzas. co najrychlejsie by si ho mala naucit spravne sa prisat, lebo z nespravneho prisatia vznika cely rad problemov - k tomu si pozri annagin clanok http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/spravn...
k prsnikom http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/02/rozdie...

prsky
26. júl 2010

@jelka21 ak nepomozu annagine clanocky, skus jej vyplnit dotaznik, najdes ho na jej stranke, pripadne sa pozri do zoznamu laktacnych poradkyn (tiez na jej stranke) a zavolaj niektorej v tvojej blizkosti - efektivnejsia je osobna rada 😉

strapco13
26. júl 2010

@denisse necitala som este odpovede ostatnych ...my sme mali ten isty problem..kym maly nezosilnel natolko aby ten tok mliecka zvladol, tak som tiez na zaciatku nieco odsala a zacala som kojit tak, ze som lezala na chrbte a maly mi lezal na brusku..tak vlastne mliecko muselo ist proti gravitacii a ten tok bol slabsi