Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

dankag
9. aug 2010

ahojte
ja len pozeram ci nahodou niekto nenapise ako naucit aby babo aspon hodinku v noci spalo samo
teda so mnou v posteli ale samo po nakojeni
nemozem sa od neho pohnut

prsky
9. aug 2010

@dankag myslis zaspalo samo? lebo to neviem - teda jedine tak, ako ucim ja teraz dcerku - nadojcime sa a potom jej uz nedam didu a vysletlujem, ze ma uz po celodennom cuckani didy bolia - vcera to bol 3ti vecer, co som ju takto uspavala a uz to islo celkom rychlo.
a co sa tyka samospania - u nas sa zaspavalo a vlastne cez den zaspava tak, ze dam prso, Lala zaspi a bud bradavka vypadne sama, alebo ked citim, ze uvolnila stisk, tak jemne pri vydychu didu vyberiem (nie rukou, proste sa pri vydychu trochu pohnem dozadu a bradavka vypadne). necham jej ju chvilu este pri ustach, ona si naprazdno podudka a ja odchadzam. chcelo to trocha cviku - zo zaciatku sa stavalo, ze sa pri vybere bradavky prebrala a vtiahla s5, tak som v spalni s nou lezala aj hodku - dve a postup dokola opakovala. teraz to trva (ked je unavena) okolo 20 min (= musi sa naladit na spanie, prestat sa mrvit a zaspat) 😉

raffaella
9. aug 2010

@weirdo ako baby pisu, Canesten sa nemusi zmyvat. Ten Fucidin sa dava 2x denne a ten sa zmyvat musi (pisu to aj v pribalovom letaku). Ja som to robila tak (aby ucinkoval co najdlhsie), ze som si ho dala hned po kojeni na jeden prsnik a zmyla si to az ked som isla z neho opat kojit. Lebo ja kojim na striedacku, jedno krmenie jeden prsnik, druhe kojenie druhy, nedavam oba pri jednom krmeni. Ten Fucidin je inak len na predpis, tak budes musiet zajst za koznou. Inak ten Fucidin obsahuje aj lanolin, takze tie suche bradavke aj premasti fajnovo 😉

carodejnica
9. aug 2010

@prsky @dankag dankag, presne aj ja to tak robím ako prsky (čakám kým Naďa zaspí a potom opatrne vyberiem prsník, ak sa znova prisaje, tak jej ho nechám) a musím napísať, že som na to prišla sama a kým som to tu nečítala, myslela som si, že je to môj výmysel 😀 všetky mamičky sú asi rovnaké 😀 na motiváciu ešte pridám, že ja tento čas uspávania využívam tak, že si napríklad čítam knihu, alebo časopis, takže ja sa na uspávanie teším, lebo si oddýchnem od celodenného zhonu a dozviem sa konečne, že vrahom je záhradník 😀

dankag
9. aug 2010

No baby ale pozeram ze vase deturence maju cez rok
kedy sa to asi zlomilo ze fakt stacilo ostat kratsie
teda dnes spi (uz asi 10 min sam) ale v podstate som tiez toto zacala robit, ze cakam kym pusti a potom chvilu pod nostekom necham bradavku ale ked sa odvalim, tak sa zvykol prebrat
takze len takto to nadalej praktizovat?
teda a trva nam to tak 2 hodiny bezne alebo sa vacsinou preberie ked sa odtiahnem, takze tam musim s nim ostat vlastne stale
no nic tak len dufat ze sa to zmeni
len niekedy mam dost ked si ani zuby nemozem ist umyt, alebo maso z mrazaku vybrat
prsky nakojis v sede a potom dudluje v leze?
este to by som mozno mohla zmenit, lebo my vsetko v leze
skusila som dnes nakojit a potom som si k nemu iba lahla tak ze ma drzal za tvar, trochu plakal ale potom sa ukludnil a zaspal, nato prisiel muz a daco sa ma opytal, maly sa zlakol a taky plac spustil, ze muselo prsicko aj tak nabehnut
carodejnica tiez som citala, ale uz tolko ani citat nevladzem

marcaradko
9. aug 2010

ahojte 🙂
tato tema mi bola odporucena viacermi zienkami,potrebujem viac rad a odpovedi a dufam mi pomozete niektora no rada by som aj radu od annag 😅 😉
mam 7 tyzdnveho drobca,od zaciatku mame problemi s kojenim,vzdy ine...najprv vela mliecka,kojenie som zacinala s takzvanimi klobucikmi,kedze sa sestrickam nechcelo somnou trapit v nemocnici,no bradavky som mala ok.ked sme prisli domov maly mi zacal grckat prudom,pripisovala som to tomu,ze mi mliecko tieklo prudom,tie klobuciky mali 3 velke otvory,a tiez ked pomykal hlavkou tak sa odspodu dostaval vzduch,takze sme sa zacali trapit bez klobucikov,podarilo sa cca za 3 "ukojene" dni,lenze tym ze mi on zacal stimulovat bradavku priamo nie cez klobuciky,tak sa mi zacalo tvorit este viac mliecka,grcal uz takmer kazde druhe kojenie,prestal naberat na vahe a skoncili sme na 4 dni v nemocnici.lenze to som uz ja mala 39 horucky,pravdepodobne z vycerpania,pretoze som od porodu skoro nespavala,za tri tyzdne to bolo mozno jeden den dokopy spanku-neprehanam 😖 .boli tam aj ine komplikacia ako moj trojdnovy porod...,a zakazdym kojenim ktore trvalo niekedy aj dve hodky som ho asom 30 minut drzala vo zvyslej polohe,nemohla som s nim do dvoch hodin od papania nikde ist pretoze grckal-stale prudom a vsetko....raz sa mi dusil a nevedel vobec nadychnut,strasne som sa zlakla....a vlastne ked som uz aj mohla spat nevedela som....no a od pobytu v nemocni mame uplne iny problem.ked som uz mala tie horucky zacala som stracat mliecko,vecer som mala este uplne tvrde prsia a rano som si uz len do odsavacky vytiahla 20ml-odsavala som lebo som nevedela ci mozem kojit s takou vysokou horuckou.no nevzdala som to a maleho nadalej prikladala a uspesne.po prichode domov tomu je uz cca 3 tyzdne mam raz naliate tvrde prsia inokedy fakt ako vechte.raz nakojim maleho za 10 minut a zaspinka inokedy sa trapime s prestavkami aj hodinu a pol a potom o hodinku chce opat,alebo aj skor,no bohuzial tento druhy pripad je uz coraz castejsie,raz za tyzden stratim nervy a dokrmim ho bebou,ale vsetci naokol do mna hucia ze nemam prikrmovat,ked nema zelenu stolicu,lenze aj tu ma niekedy raz za 3 dni,sice plnu plienku-uuplne,je dost riedka skoro ako pena-alebo ako redsi puding,no su tam aj tie tukove kusky.no ale ked sa kojime takto cely den nemam cas ani najest sa poriadne a nie to este varit-ani ja viem je to zacarovany kruh,ked nejes a nespis nemas mliecko...ale ked cely den kojim a este som zabudla spomenut najdolezitejsi problem takze strasne malo spinka-od zaciatku,tak sa niekedy z pizama prezliekam o stvrtej poobede.
a furt len na rukach.tiez po prychode z nemocnice mal uplne prevrateny rezim cele noci bol hore vacsinu casu preplakal,muz ho nosil na rukach to jedine zaberalo k tomu to moje drzanie po kazdom kojeni,takze asi si na to zvykol a teraz len na rukach,...vela x sa mi stane ze ho aj uspim no akonahle ho polozim je hore.
.....popisala som to tu kadeako pretoze je toho vela co ma trapi a naraz to nemam cas porospisovat,ale ak mi s ktorimkolvek problemom viete poradit,rozpisem detailne pri com mam aky postup a dufam mi poradite v com robim chybu.
takze hlavne nespavost....ma 7 tyzdnov a denne prespi cca 10hodin...par hodin aj tak na rukach,ale pomadzi to dudle cumel,takze neviem ci to ma tvrdy spanok a ci sa to rata ako spanok.
potom chcem dojcit....ako na to,kde robim chybu...ozaj a zacina sa ucit len tak dudlat ked ho odtahujem 2-3 potiahne a opat len dudle ak ho odstavim ked sa mi zda ze uz zaspava,tak zacne revat a ja neviem ci mu je malo,alebo sa mu len chce byt na ciciku
a je normalne ked ma dojca stolicu len kazde 2-3 dni?zozaciatku mi kakal do kazdej plienky,potom kazde dva dni a teraz naposledy sa vykakal po 3och dnoch-no ked sa vykakal,bolo to pri kojeni a potom ked som ho dokojila,tak zrejme tymi tlakmi asi po 5minutach vygrcal dost vela.ozaj od prichodu z nemocnice uz negrcka prudom,len obcas a malinko pri odgrgnuti,ale aj to si nie vzdy odgrguje,aale drzat ho musim stale po kojeni,lebo ak nezaspi tak kopka nohami a pomalicky sa mu vygrckuva.

...no dufam sa niektora z vas vysomary z tejto mojej calamady a zareaguje aspom na nieco....
😅
vopred dakujem 😵

prsky
9. aug 2010

@marcaradko annag sem teraz nechodi, skus jej radsej vyplnit dotaznik https://spreadsheets.google.com/viewform?formke...

strapco13
9. aug 2010

@marcaradko stolica..kojene dieta moze mat aj v kazdej plienke..alebo len raz za tyzden..my sme mali tiez kazdy 2-3 den
ak ma dost pocikanych plienok a nema velmi vpacenu fontanelku..tak je mlieka dost
spanok..ked uspavas na prsniku..nechaj kym bradavku on pusti..to uz spinka a v rovnakej polohe preloz na gauc postel
dudel zahod..jeho to upokoji, predlzuje intervaly medzi kojeniami, dieta sa nehlasi na hlad
grckanie...deti maju slaby zvierac pazeraka..je to normalne 😉
poradi ti hlavne aj stranka http://dojcenie.wordpress.com/
tam su clanky venovane jednotlivym problemom..tam najdes odpovede 😉

prsky
9. aug 2010

@dankag nepamatam sa, kedy sa to "zlomilo", ale su dni kedy sme pri starom (napr cez skuskove, alebo ked "nutne" chcem nieco robit po jej zaspani) - casto sa budi, dlhsie som pri nej - takze ono to dost zavisi aj od tvojho psychickeho stavu. a uspavam rovno v lahu - manipulaciou by som ju asi zobudila. inak niekedy sa uz aj sama odpoji, otoci sa mi chrbtom akoby mi chcela povedat ze "uz vypadni" 😀

marcaradko
9. aug 2010

strapco dakujem velmi pekne 😉
cika do kazdej plienky,prebalujem ho len pred kazdym kojenim,na to si zvykol od casu ked grcal prudom,teraz automaticky caka papat po prebaleni.na tej fontanelke by to malo byt vydno ci ked je hmatom prehlbena?
hmm...s tym uspavanim neviem ako,pretoze neviem kolko by mal spavat za den kedze ma len 7 tyzdnov,v noci celkom spi ale cez den je niekedy aj tri kojenia za sebou hore 😒 ...
a dudel ....vau to ma ani nenapadlo,a ja mu ho chudatku aj nanucujem,kedze som zistila ked mu ho dam o kojeni tak menej grcka,pravdepodobne tym ze preziera slinky a tym padom mu trovy...asi...no a tiez preto,ze si cmula pesticky aj ked mam pocit,ze b nemal byt hladny no a ja som si cmulala prsty este v prvej triede,...takze prevencia,ved cumel sa da zahodit,ale prsty...takze teraz neviem...hmmm
ja viem ze grckanie je normalne,no len ked nemam tolko toho mliecka,tak niekedy sa mu tolko toho povygrckuva,ze chce ckor papat ako sa mi naleju prsniky a potom zacina nas denny "kojaci" problem
dakujem,idem kuk aj na stranku...

marcaradko
9. aug 2010

@prsky dakujem 😉

aktak
9. aug 2010

@marcaradko mas to tazke, uplne chapem ze si vyzerpana, ale skus to nebrat tragicky, kopec deti je takych nespavych, tiez grckaju a maju kadejake ine komplikacie, ja si vzdy poviem ze vdaka Bohu ze su zdrave a vsetko nejak vydrzime
co sa tyka, kakania, kazde 2-3 dni je uplne v pohode, ak ho neboli brusko tak neries
ak pekne cika tak ma tekutin dost, a aj ked sa ti zda ze mas prazdne prsia to nic neznamena, mliecko sa tvori hlavne pocas kojenia ked babo stimuluje bradavku
to grckanie co popisujes mi pride ako dost extremny reflux, skus sa na to spytat doktorky, su na to prostriedky ako mu pomoct, ale vzpriamena poloha je asi to najlepsie, verim ze ta nosenie vycerpava, skus si kupit nejaky nosic alebo satku aby si pri noseni mala volne ruky, ak nevies aky tak si od nejakej kamosky pozicaj , mne sa velmi osvedcila Manduca (ak si z BA mozes prist skusit 😉 )
drzim palce, aby vam toto obdobie rychlo preslo, popros rodicov alebo manzela alebo kamosku aby ti nekedy v tyzdni maleho prisli ponosit nech sa mozes osprchovat a pospat si, pomoze to tebe a vlastne aj malickemu, budes kludnejsia a na problemy sa budes inak pozerat, nech sa vam dari 😉

aktak
9. aug 2010

@marcaradko este k tomu cumlu, ja by som ho davala, z tvojho popisu nemam pocit ze malo papava alebo ma velke pauzy, ak mu pomaha sa ukludnit a ty mas par minut pre seba tak myslim ze cumlom nic nepokazis, samozrejme mu ho nenut ale ak s nim zdriemne tak dobre pre vas oboch

cicimon
9. aug 2010

@dankag tak moja spi tak, ze ju poleziacky nakojim, to ju trochu uspi a potom ju v takej lezmo polohe presuniem do postielky. Celkom si zvykla na spaci vak, tak ju donho zabalim, trosku sa pomrvi a zaspi. A prespi v poho 8-9hod v noci

marcaradko
9. aug 2010

@aktak
he...tragicky to napriek vsetkemu neberiem,len je toho na mana neak moc ...ono nebolo jednoduche z mojej strany prist co i len k babatku....mam par rokov boreliozu a koli tomu sme sa nemohli snazit o babo,takze trosku sa bojim ci je maly ok,po tolkych liekoch co som pobrala a tiez koli tejto chorobe,...ono vsetko nemusi byt tabulkove,ale zatial nepoznam mamicku ktorej babo spavalo tak malo od narodenia a vlastne cim dalej menej a menej...a to vela x ani neplace,...dufam nebude hyperaktivny 😅 😖
obcas brusko boli,ale s tym som zmierena a snazim sa davat pozor na stravu...inac strasne vela prtka... 😅
nas pediater ma dovolenku,naposled sme boli u neho den pred odchodom donemocnice, a to nam dal liek ktory sa detom do 14 rokov neodporuca koli vysokemu liecivu v liekua na detoch do 2-och rokov nebol skusany.dali sme mu raz stvrtku,volaju sa cerucal.hmm...satky vela ludi odsudzuje,ze je tam babo skrkvane a moze sa udusit v niektorych statoch ich zakazali a stahuju sa vraj nadalej z trhu. no a klokanka je super no neviem ci pre takehoto maleho drobca,ci mu to nemoze poskodit chrbatik... 😕
manzel je maximalne pracovne vtazeny,......,znie to hlupo... 😀.....ale mam ho o poschodie nizsie 😀 😉
s tym cumlom to nebudem prehanat,ale asi nezahodime...
dakujem 😉

marcaradko
9. aug 2010

ozaj este otazocka,ako dlho ho mozem nechat spinkat,ono ho kojim vacsinou casto,ale cca raz za tyzden sa mi stane ze ho musim po 6 hodinkach zobudit na papanie,mam budit,ci nechat a ak tak dokedy ak sa nezobudi sam?...ono nase mami vravia nebudt,ale 7-tyznoveho...hmm...neviem.tiez mi takto zaspi vacsinou vtedy ked sa dlho trapi na ciciku a to mam pocit,ze ani nakoniec nieje napapany len vycerpany ...hmm

aktak
9. aug 2010

@marcaradko ergonomicke nosice su bezpecne, malu v nom nosim uz od 4 tyzdniv a je jej tam lepsie ako na rukach, lebo ked ju nosim v rukach je podla mna viac pokryvena...
mne starsia spavala od narodenia celu noc (prijemna zmena po synovi, ten mal take bolesti bruska ze sme nespali takmer do roka), nebudievala som ju, ale ani som nemala problem s prsiami, ak ty mas tam po tych 6 hodinach by som mozno budila, ale neviem

marcaradko
9. aug 2010

@aktak
myslim si ,ze ked mas babo vlasne pod nosom,tak by som si naozaj asi vsimla keby nebodaj nedychalo...hm,ale v tom nosici nije az tak vo vvysenej polohe...ci?ozaj dokedy ste mali babo v perinke,lebo ja velmi dlho ni kedze sme z porodnice prisli domov do tych najvacsich hurucav,takze vacsinou bol bez a teraz ho davam uz len sem tam na kojenie,..myslite ze chrbtica sa tym nemohla pokazit?
a to myslis fakt ze "od narodenia" celu noc?pretoze ked sme boli v tej nemocnici to mal maly nieco cez tri tyzdne tak mi dr. povedala ze take malo babo ak sa nezobudi samo tak raz za tych 5 hodin musi papat a treba ho zobudit,pretoze sa mu mozu poskodit oblicky. no neviem ci to vravela koli tomu ze boli horucavy a grckal tak aby nebol nahodou dehydrovany.no a neviem ani do kedy-akeho veku ho nemam budit na papanie....mesiac,dva,tri?...

janula17
10. aug 2010

@marcaradko ahoj, ja mam teraz uz velkeho chlapa, ma uz 7 mesiacov a presli sme si tiez kadecim ako kazda mamina. Co sa tyka grckania - maly grcal od narodenia a to stale. Po najedeni tesne, aj za hodinu, nepomahalo ani nosenie. Nam trosku pomohlo davat ho spinkat do vyvysenej polohy v postielke, podlozila som z jednej strany postielku casopismi aby to mal dosikma a zdalo sa mi ze to pomaha. Ale poviem ti, jedine riadne zlepsenie bolo az ked zacal papat tuhu stravu. Ja som kojila az do nedavna, vraj to je tym materskym mlieckom a nedokonale vyvinutym cimsi. Skusali sme Nutriton-ma sa to dat pred nakojenim, lenze maly to nechcel tak sme sa trapili. Proste budes prat a vymienat oblecenie viac ako ini, ale raz to skonci, ver mi 🙂 . Este aj teraz mi obcas hodi taku tycku ze zem musim umyvat 😀

- dudel sme pouzivali len v porodnici a par dni potom, nechcel ho velmi a ja som nenutila. Budu ti tu pisat ze dudel zahodit!!! neviem sama sa rozhodni, my ho nemame vobec a nechyba nam. Niekedy ked reval tak by som si priala mu ho dat aby uz bol konecne ticho, lenze potom uz ho ani nechcel. Na druhej strane ma palcek v ustach ked sa nudi alebo je unaveny, ale nie je to nejake hrozne, vacsinou zuzle uz teraz nejaku hracku. No a este bol problem ze sme sa nevedeli naucit na flasu, proste ze nepoznal dudel nechcel ani flasu, tak som sa nemohla vzdialit z domu na dlhsie. Bol to trochu problem kedze som este dorabala skolu, ze som ho musela vlacit vsade so sebou....

- kojenie - najlepsie ti poradi Annag, s tym sme problem nemali. akurat ta mozem uistit, ze babo urcite budit nemusis na jedenie 🙂 nikdy sme to nerobili a teraz spinka celu noc min. do 6-7 rano.

- v perinke sme ho nemali nikdy, a to sa narodil v decembri. Bol len v takej zavinovacke s kokosovou vystuzou, ale to len ked ho dedkovci isli chovat, mne sa lepsie s nim manipulovalo telo na telo 🙂

- este jedna rada ktorou som sa riadila - spi vtedy ked maly spi, nikdy nevies co ta caka 🙂 prajem vela sil a pozeraj sa vsetko s nadhladom, raz tieto problemy pominu, velmi rychlo to vsetko leti......

janula17
10. aug 2010

@marcaradko este som ti chcela ohladom toho nosenia, mam kamosky co tak uspavali babeno a maju terraz uz problem ked maju take 8mesacne vlacit, a tiez uspavanie na prsniku sa mi neodvedcilo. My sme sa dokojili, pekne som dala odgrgnut, asi 5 minut tak podrzala a do postielky dat. Kazu ze v tej istej polohe ako dokojis sa ma odlozit babo, ale Domi si musel vzdy odgrgnut. A ked ho takeho spiaceho polozis od prska a po chvili sa ti preberie tak bude haldat prsko a ked ho nenajde tak bude plakat, kdezto ked sa najprv preberie az potom zaspi tak vie ze uz pri prsku nebol. Aspon mne sa to takto osvedcilo, sprav ako vam dvom vyhovuje 🙂

gabika7706
10. aug 2010

@marcaradko ja som tiez nemala deti v perinke, mozno tyzden na zaciatku, nic tym nepokazis, mne sa dokonca ovela lepsie kojilo, ked Martin v perinke nebol.
Klokanku urcite nekupuj, avsak ergonomicky nosic je ina vec 😉 mrk sem http://www.nosime.sk/ alebo aj sem http://www.nosenie.sk/ My mame Manducu a som s nou velmi spokojna.
Podla mna nie je celkom OK, ak take male babo spinka celu noc, mysli sa tym, napr, 20 hod - 7 hod? 😕 Nocne dojcenie (aspon jedno) je velmi dolezite, v noci je hladina prolaktinu najvacsia, ak teda mas pocit, ze mavas menej mlieka, aj toto je cesta, ako to aspon trosku vylepsit.
Katka mi tiez tak malinko spavala a to bola aj dokrmovana, spi takto malo doteraz a nie je hyperaktivna v zmysle, ze by mala potvrdenu diagnozu ADHD, je len viac ziva, to ze malinky nespava, neznamena, ze ma predpoklad byt hyperaktivny 😉 Nepijes zeleny alebo cierny caj?

carodejnica
10. aug 2010

@dankag ja takýto "tréning" zaspávania praktizujem vpodstate od narodenia malej (ako som písala, sama som na "prišla", až tu som zistila, že to dievčatá radia ako normálnu vec) a tiež ako prsky si nepamätám, kedy sa to nejak zlomilo.. navyše každú chvíľu je to iné.. iné, keď je ok, iné keď je chorá a má teploty... teraz mám napríklad posledný týždeň úplne šialený, je síce zdravá, ale nechce večer zaspať, maratón dojčenia, striedania prsníkov, hrania sa.. zaspí až okolo pol dvanástej, ale zase spí až do pol desiatej rána (s prestávkami na dojčenie) .. takže si to nadháňa.. proste, nemôžem povedať s určitosťou, že sa jej ustálil spánkový režim... no a čítania nie je veru nikdy dosť 😉

zuzkat1
10. aug 2010

@marcaradko budit na papanie? to mas odkial?mne povedal moj byvaly dr ze cez den budit tak som od neho odisla a druha dr ze nebudit v ziadnom pripade len sa dieta zbytocne stresuje.. a v noci uz VOBEC nie to pocedal aj ten od ktoreho som odisla... moja ked mala take 2-3 mesiace tak spala celu noc ani sa nezobudila... proste o 9tej zaspala a vstala okol 6-7mej rano ...to boli casy🙂

zuzkat1
10. aug 2010

@gabika7706 urcite je OK ked babo prespi noc, mne aj pediatricka povedala ze nebudit ak spinka,len sa tym stresuje babo a nici sa mu rezim... mliecka bude dost..moja spala celu noc asi 2 mesiace a ked zacala vstavat castejsie tak sa mi zvysila tvorba mlieka... stale ho mam dost a teraz vstava aj 5x ... napr.ja ako babo ked som bola som prespala celu noc ..mama nevedela co je to nocne vstavanie.. a kojila ma🙂

zuzkat1
10. aug 2010

@marcaradko este k tomu spaniu...moja cez den spala asi pol hodinu a potom tahala celu noc... ja som cez den ani nejedla nebolo kedy..mala stale na rukach,ale zlespi sa to neboj... 🙂 ked som ju polozila plakala... trvalo to asi 3 mesiace potom sa to zacalo zlepsovat..a teraz pohoda🙂

marcaradko
10. aug 2010

@zuzkat1
mne to povedala dr. v nemocnici,no tam bolo viacej faktorov koli ktorym to asi povedala,vela grcal,boli strasne horucavy-a k tomu byvame v podkrovy,a mal mensiu hmotnost.no niesom si ista ci koli tomu,proste povedala,ze take male a to mal vtedy 3 a pol tyzdna nesmie byt bez prisunu tekutin viac ako 5 hodin,ze to moze poskodzovat oblicky 😒
takze myslis,ze ked ma vysse mesiaca tak ho mozem v pohode nechat kolkokolvek spat? 😕

marcaradko
10. aug 2010

@zuzkat1
myslis ze bolo normalne ze uuuplne od narodenia spava tak malo?nejde mi d hlavy ako vsetky mamicky rozpravaju o tom ako si doniesli diatatko z porodnici a len sa nanho kukali ci vobec dycha co stale spalo,ze si varili,riadili,navstevy prijimali,...a ja som prvy mesiac prezila skoro v deliriu,nevyspata...urevane,noci,dni a ak nie tak aj tak bol vkuse hore.je to normalne ze novorodenec tak malo spal?

marcaradko
10. aug 2010

@gabika7706
myslela som zavinovacku nie perinku 😅 od akeho veku,resp. tyzdna sa moze babo nosit v klokanke, a cca aky dlhy cas zo dna v nej moze byt?neposkodzuje to chrbticu? 😕
vcera mi spal od 18-tej do 1-nej v noci,potom sa sam zobudil,mala som aj dost mliecka,tak sa pekne napapkal,a zobudil sa az o pol siestej.to sme mali asi prvu takuto noc odkedy sme doma z porodnice.vacsinou zaspi az niekedy okolo polnoci a papa od 3-och az 5-tich hodin cez noc,no kojenie trva rozne,podla mnozstva mliecka co mam.cez den je to uuuplne nepravidelne a asi preto aj nespava skoro vobec.
kedy sa berie za noc cas od 18-tej alebo od polnoci do rana?ci celkovo?
cajik pijem len raz denne a to klasicky pre kojace maminy,...uz v brusku bol takyto,nikdy som nechapala,ze kedy spi,kedze som pohyby citila takmer vkuse 😕

zuzkat1
10. aug 2010

@marcaradko tak ked si mala na to budenie nejake dovody ako nizka hmosnost a co ja viem co tak neviem...moja malo priberala podla toho prveho dr ale podla druhej to stacilo... tak neviem
no moja spala tak malo..prvy mesiac spala celkom fajn ale potom bola cely den hore a takala v noci... len plakala a plakala furt nic... neviem ci je to normalne ale napr.kamoska ma syna uz ma 4 roky a prvy rok jej nespal ani vo dne ani v noci, furt sa budil kazdu hodinu v noci a cez den jej spal par minut a teraz je z neho spokojne dieta

jojina11
10. aug 2010

@marcaradko moja malá spala len prvý týždeň,potom už bola stále hore, , ale neboj sa to sa upraví.,nejaký ten režim si urobíte obaja, len musíš vydržať,
v perinke som ju mala možno len mesiac aj to väčšinou zabalená bola len v noci, dvakrát kopla a nohy boli vonku a to bola maličká, ale energie mala dopsť, keď som ju zavinula, tak sa jedovala ako čert, najlepšie jej bolo ked bola na volno.Prvé mesiace mi dosť plakávala, bolelo ju bruško, a mlieko jej behalo hore dolu, negrckaka až tak veľmi ale asi ju aj pálila žáha, dávala som SAAb simplex a potom espumisan kvapky a posieľku som mala podloženúpri hlavičke knižkami asi 30° uhol aby bola vyššie, Kúpila som si aj babyvak aby som si uľahčila, kedď som ju stále vláčila na rukách a keď plačkala ale nechcela mi v ňom byť tak mi bol aj zbytočný. Ona potrebuje všetko vidieť a kontrolovať , takže idem skúsiť klokanku a uvidím.Vladka mi spávala celú noc a nebudila som ju , ale tieto posledné noci sa budí, aj dvakrát, neviem, či ju neomýnajú ďasienka, alebo si už povedala:"mama a stačilo,. aby si si to teraz užila, tak nebudeš spať celú noc, už si to zažila a teraz ideme ukázať ako to je normálne 😀 , tak som sa bohvieako nevyspala, veď uvidíme,