Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

zuzub
6. aug 2010

@pimpulienka aj ja som mavala velmi naliate prsia, ale len zo začiatku kym som si zvykala na takýto režim.ak by to bolo veľa a mala si ich až bolestivé treba odsať aby si nedostala zápal.

pimpulienka
6. aug 2010

áno potom veru aj rozmýšľam, ja som ten režim zmenila tiež v 5 týždňoch, lebo som ju musela budiť aj okolo 23 až 24:00 večer na kojenie a teraz to už robím tak, že posledné kojenie spadá okolo 20:00-20-30 papá síce len 5x , ale nemám pocit, že by jej to chýbalo, keďže sa mi fakt nehlási a prespí až do 2:00-3:00 cca úplne krásne, to by sa asi hlásila dávala najavo nespokojnosť, žeby chcela 6 x kojiť..tak uvidíme, čo na poradni

pimpulienka
6. aug 2010

sám sa ti malinký hlási, ako často cez deň kojíš? bola som ju pozrieť, spí ako zarezaná a už mala papať, tak musím ísť asi budiť

zuzub
6. aug 2010

@pimpulienka náš malý veľa cez den nespí, ale zas ked spí tak aj 4hodky cez den kojím 5-6 krát. ja som ho na papanie nikdy nebudila

bambusko
6. aug 2010

@mihanka um som nikdy nedavala, kojila som dievcata 12m, syna 14m, z um ich napinalo. davalo som kravske plnotucne. mozes skusit aj ine alternativy, je toho vela, doporucenie um do 3r je podla mna marketing kvoli biznisu 😉

kkubekova
6. aug 2010

@flamenga aj ja pocitujem taku bolest - je to ako keby ma niekto rezal nozom - od podpazusia az k bradavke. Prosim ta, ked zistis co to je, tak mi napis. vdaka.

flamenga
7. aug 2010

@strapco13 tak asi si mala s tým zápalom pravdu ☹ Dnes po kojení z toho boľavého prsníka som zbadala pľuzgier.... mám ho priamo v strede bradavky... tam, odkiaľ tečie mliečko.... tak idem študovať čo s tým 😖

flamenga
7. aug 2010

tak niečo som si naštudovala... takže pľuzgier prepichnem.... ale všade čítam, že pri upchatom mliekovode je v prsníku hrča, ktorú treba odstrániť (masírovaním, častým prikladaním bábätka)... a že upchatý mliekovod sa takto vyrieši v priebehu 24-48 hodín.... lenže ja hrču nemám 😕

flamenga
7. aug 2010

@kkubekova 😒 tak zrejme je to prejav upchávajúceho sa mliekovodu.... mňa týmto štýlom prsníky boleli stále po dojčení, ale oveľa oveľa menej... a vždy iba pár minút a bolo po bolesti. Teraz je to však neznesiteľná bolesť, ktorá trvá intenzívne po kojení asi hodinku a potom tiež, ale už nie v takej intenzite....

takže pľuzgier prepichnutý..... vytiekla mi z neho ako keby vodička... žiadne mlieko, nič biele.... 😕

flamenga
7. aug 2010

ešte sa chcem opýtať... to miesto na bradavke, kde bol pľuzgier mi po prepichnutí a vytečení tej vodičky ostalo biele... čo s tým? Je to OK, stratí sa to?

gaby21
7. aug 2010

Ahojte, tak asi potrebujem radu, moje babatko sa od narodenia budilo na nocne krmenie dva krat, len posledne dva tyzdne je to sest krat za noc, vyslovene sa iba napapa a spi dalej. Zato cez den vydrzi bez papania aj pat hodin, myslim ze ma prehodeny den s nocou, ale iba co sa papania tyka, niekto ma podobnu skusenost? ak ano co s tym?






=

=

denisocka
7. aug 2010

annag , vcera rano som rodila a mlieko stale nikde. Maly sa aj tazko prisava, aj mu nic netecie,aj tie velke cici sa neprakticky prikladaju. Tak neviem ci skusat odsavat,ze to rozbehnem,ci co teraz

flamenga
7. aug 2010

@denisocka 😵 😵 gratulujem

flamenga
7. aug 2010

@denisocka deni, mne sa mlieko rozbehlo až na tretí deň 🙄 Nemáš ani kolostrum?

denisocka
7. aug 2010

@flamenga ahoj,kolostrum mam,ale maly furt spi a zle chyta bradavku. Uz som na prasky

labutka
7. aug 2010

@annag aj ja som tu zase... Nsho krpca som kojila uz len rano a vecer, ale nas problem je v tom, ze sa v noci okolo stvrtej budi s placom. Sice ho uspim, ale max. na hodinu a pol, a je zase hore. A takto to mame az do siedmej, ked ho dojcim. Na veceru okolo 19.30 ma kasu (200 - 230 g), potom okolo 20.30 MM (odhadujem 100-150 ml) a spanie. Myslis, ze o tej stvrtej uz moze byt hladny?
Teraz posledne 4 dni mu skusam davat MM o tej stvrtej, a zaspi a zobudi sa okolo pol 8 - 8.00. Potom ux dostane ranajky. Ale tymto posunutim dojcenia mam pocit, ze vnoi nemam tolko mlieka, kolko by chcel. Ze tie nepravidelne intervaly moje prsia nestihaju. Ako to mam vyriesit? Po lete som ho chcela pomaly odstavit (myslela som, ze bude spavat celu noc, a konecne si aj ja oddychnem. Nocne vstavanie ma vycerpava.)... Mam pokracovat v dojceni? Mam pridat jedno docenie cez den, okolo 12tej, aby sa tvorba mlieka upravila?

flamenga
7. aug 2010

tak po prepichnutí som po dvoch hodinách malého priložila na ten boľavý prsník. Ťahal asi 20 min. (vidno, že to mlieko nejde tak ako predtým)... no a výsledok... na tom istom mieste mi vytiahol zase pľuzgier.... ☹

flamenga
7. aug 2010

@denisocka aj mne sa malý zle chytal, dlho sme bojovali, kým sa ako tak prisal.... bradavky mi ešte v pôrodnici začali krvácať, tak som už v pôrodnici prešla na klobúčiky... ešte asi týždeň doma mi pri každom kojení tiekli slzy ako hrachy, tak ma bradavky boleli, ale potom sa to ukľudnilo, zahojilo a teraz z kojenia priberáme kilo za tri týždne 😀

prsky
7. aug 2010

@denisocka podla mna by bolo naj zavolat si laktacnu poradkynu z okolia...annag sem teraz zrejme nechodi http://sites.google.com/site/vasamamila/Home/po...

prsky
7. aug 2010

@flamenga ten pluzgier tie dieta nevytiahne, on sa tam vytvori, lebo sa ten mliekovod stale upchava

@gabi21 je to uplne normalny jav. rezim babatka sa meni velmi casto a co plati dnes, nemusi zajtra. treba sa prisposobit 😉

prsky
7. aug 2010

@gabi21 este ma napadlo...mozno by pomohlo skusit ho dojcit co najviac cez den - kuk sem ohladom rezimov dietatka (nezlakni sa nazvov, je to tak zosirsa napisane) http://dojcenie.wordpress.com/zivot-s-dojciatko... http://dojcenie.wordpress.com/zivot-s-dojciatko... http://dojcenie.wordpress.com/zivot-s-dojciatko...

flamenga
7. aug 2010

@prsky a čo s tým? Stačí prepichovanie a prikladanie bábätka? Bojím sa zápalu 😒

prsky
7. aug 2010

@flamenga hlavne sa snazit o spravne prisatie, pred dojcenim nahriat prsnik (napr. horucim obkladom), dojci co najcastejsie z postihnuteho prsnika, skus polohu c. 1 odtialto - lepsie sa pri nej vyprazdnuje prsnik, lebo napomaha gravitacia http://www.kojeni.net/ostatni.php alebo fotbalovu polohu (tiez sa pri nej dobre vyprazdnuju prsniky) http://www.kojeni.net/vsede.php#poloha3

prsky
7. aug 2010

@denisocka ako tak pisem o tych polohach, nam v porodke pomohlo naucit sa prisavat vo futbalovej polohe http://www.kojeni.net/vsede.php#poloha3

flamenga
7. aug 2010

@prsky 😵 ďakujem, dúfam, že to pomôže 🙂

carodejnica
7. aug 2010

@denisocka akoby som o sebe čítala, mne sa mlieko rozbehlo asi až na štvrtý deň (po cisárskom), tiež som bola z toho na nervy a tiež mám veľké prsia.. osvedčila sa mi futbalová poloha, tú som ale musela po čas zmeniť, lebo som nebola zohnutá a podvedome som sa snažila vystrieť, tak som mala škaredé ragády...potom som prešla na klasickú.. a teraz kojím už len po ležiačky.. 🙂

denisocka
7. aug 2010

baby dik,sediet sa mi neda,mam zlatu zilu jak orech,maly ma nejaku kratku uzdicku na jazyku,asi to dame zajtra strihnut a este aj spodnu sanku nejak vzadu,ze si cmula spodnu peru.no porazi ma

domeli
7. aug 2010

@denisocka ahoj,
plne chápem Tvoje zúfalstvo. Najprv som riešila, že mlieko nemám a na štvrtý deň (mala som
CS ako carodejnica) som až plakala, lebo som nevedela čo s ním - toľko ho bolo... Tie "nálady" sú sprievodnými znakmi po pôrode, takže nevešaj hlavu. A čo sa týka prisatia - tým, že strihnú malému tú uzdičku, porieši sa to, uvidíš. A časom zzažiješ plno krásnych chvíľ pri kojení. Držím palce a blahoželám k pokladíku 🙂

mneme
7. aug 2010

@denisocka ved to je este velmi skoro, mliecko ozaj pride, ja som tomu tiez v porodke neverila, kym som sa v noci nezobudila s mokrou nocnou koselou 😀 skuste pracovat na spravnom prisavani ako ti baby radia a ty by si este mohla zacat odsavat po dojceni, aby si poriadne nastartovala laktaciu a malickeho tak motivovala sat z prsicka. u nas to zabralo, drzim palce a samozrejme gratulujem 😵