Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

helenkasabinka
7. máj 2009

mila ANNAG
chcem sa s tebou poradit......mojej malinkej sa tlacia horne zubky jednotky,a takmer 2 tyzdne mi trpela tym ze mala strasne vela soplikov a musela som jej odsavackou niekolko krat denne odsavat ale popritom mi cez den aj dost kaslala akoby vykasliavala......

samozrejme ze som s nou bola aj u dokiny a ta ju prezrela a povedala ze dieta je uplne zdrave a ze tie sopliky ma zo zubkov lebo sa jej prerezavaju a ze aj hrdielko ma bez zapalu a tak kasle z tych soplikov

ked tie sopliky trvali dalsi tyzden a aj kasel bol intenzivnejsi trosicku a sopliky boli uz mierne zelene tak som zasa isla k doktorke ze nech ju pozrie ci nie je chora:doktorka mi vravela ze moze byt trosku prechladnuta ale sopliky su zo zubkov..........dobre jasne moze byt a doktorka jej nic na kasel nedala ale do nosteka jej dala antibiotika pamycon 2 kvapky 4 krat denne a ma ich uzivat tyzden.......no sopliky uz po 4 dnoch konecne uplne ustupili a tak uz ani neodsavame ale kasel ma stale......nie uz taky silny ale este pocas dna par krad vykasliava

prosim ta o radu ze ci to ozaj je z tych zubkov ale z coho?

mam strach ci sa jej zasa nevratilo to ze v januari jej zistili v hrdielku streptococa pneumonia-a antibiotika jej ho znicili-doki jej urobila cytlivost na streptokoka a tak jej nasadila antibiotika ktore jej zabrali-dufam ze ho nema zasa

alebo mam poprosit doki zasa o vyter z hrdielka? v pondelok mame poradnu a mam ju o to poprosit?

dakujem za radu

ginepra
8. máj 2009

zuzi 26 - aj mne povedala, že raz za mesiac kvapku... asi si urobím priemer zo všetkých informácií - to by vychádzalo 1 kvapka za 2 týždne do 3. mesiaca, do 6. jedna za mesiac... pri starších dvoch mi žiaden kanavit nepredpísala...? keď som sa pýtala, povedala, že netreba.

pezincanka
8. máj 2009

AHojte dievcata, ANnag opat nema pristup na internet a poprosila ma o pomoc. Ja vam postupne budem skusat odpovedat, len prosim o strpenie. OK?

pezincanka
8. máj 2009

Strasska, pluzgierik prepichni sterilnou ihlou, aleb ihlou nahriatou chvilu nad plamenom a hned potom prisaj babatko. Jeden z mliekovodov sa ti takto upchava. malo by sa to zlepsit.

pezincanka
8. máj 2009

Mailinka, nadprodukcia sa zvykne po +-3 mesiacoch zmiernit, aj ked sklon k nej moze ostat.

Aj v polohe v lahu napriek mensim prsiam sa da prsnik stlacat uplne v pohode, len to treba nacvicit. Ktorou rukou stlacas? Ja toul ktora je pri lahu na boku hore. Uplne v pohode urobim C a stlacam.

pezincanka
8. máj 2009

Mailinka, ovsem neviem, ci dobre rozumiem tvojmu problemu. Pri nadprodukcii obvykle netreba stlacat, lebo mlieka tecie vela....POloha v lahu je fajn aj preto, lebo ked je silny vypudzovaci reflex a mlieka ide vela, tak moze v pohode vytekat babu z pusinky, daj si pod seba zolzenu plienku, alebo dve a mozno nemusis ani odsavat pred kojenim, len ked zascne byt problem, tak na chvilu, kym velmi strieka tak malu odklonis a mlieko bude striekat do plienky a ked prud zoslabne, tak ju opat prisajes. SKus to a uvidis.

natalii6
8. máj 2009

mam skoro 2 mesacneho synceka a je na nutrilone nekojila som ho lebo som mala malo mlieka a nechcel sa ani nejako prisat,proste mala som s tym problemi ale ked si zmacknem bradavku este stale mi z nej trosku tecie, ma este vyznam skusit maleho kojit ked uz je zvyknuty na flasku?skusala som mu dat prsnik ale nechcel

cestovatelkaandrea
8. máj 2009

Ahojte Annag a pezincanka,
potrebovala by som poradit. Mam osemmesacneho syna a od jeho dvoch tyzdnov mu mliecko iba odsavam. Ked mal maly dva tyzdne dostala som silny zapal prsnikov a odvtedy pije moje mlieko len z flasky, potom sa uz neprisal. Mlieka mam dost doteraz, len mi uz dlhsiu dobu strasne vypadavaju vlasy a dost ma bolievaju bedrove klby a kolena. V poseldnej dobe ma dost bolievaju aj prsia po odsavani. Nechcem sa moc ospravedlnovat ale mna to odsavanie mlieka dost unavuje, nakolko zijeme s manzelom v zahranici a odkedy ma syn tri mesiace tak chodim do prace. Nerada by som odsavanie mlieka zabalila, len by som potrebovala poradit co robit ked mam take problemy o ktorych som pisala. Umele vitaminy by som nerada do seba pchala. dik za radu 🙂

jabera
8. máj 2009

srdecne zdravim Annag a pezincanka.
pokusala som sa najst odpoved v temach, ale nepodarilo sa mi to, tak pootravujem aj ja... moje babo ma 6 tyzdnov, je plne kojeny, posobi uplne zdravo, uz ho ani brusko nebolieva. predpokladam, ze je vsetko ok, ale budem kludnejsia, ak sa opytam... ma uplne riedku stolicu. skoro ako voda, presnejsie, ako must trebars... okrovej farby, ale proste takto riedku. niekedy raz denne, niekedy 7x, ale vzdy tejto konzistencie. ani neviem odkedy tam uz nema ani take tie nitocky, co byvali.. je to v poriadku? nejem nieco nevhodne? snazim sa byt velmi opatrna v jedle...
moc dakujem za odpoved a cas, ktory venujete inym ako sebe. jana.

strasska
8. máj 2009

Pezincanka a Annag dakujem.

tanjaja12
8. máj 2009

Ahoj annag, dufala som, ze ti uz nebudem musiet pisat,ale zase som tu. Pisala som ti asi pred mesiacom, Nasa Hanka vtedy strajkovala pri kojeni a papala len po zobudeni. Potom ked mi skoncil menzes, tak dokonca aj pred spanim papavala moje mliecko, tak som bola stastna. Ale asi pred 4 dnami sa to zase zhorsilo. Uplne zacala odmietat cicat vtedy ked som davala prikrmy, cize na desiatu, na obed a dokonca raz aj ranajky vynechala, cecala az okolo 16.hod.V noci to fungovalo, tak som dufala, ze to tak zostane. No dnes sa to pokazilo aj teraz vecer, cecala o pol stvrtej, potom o siedmej, o pol osmej trochu kase,potom isla o hodinku spat a teraz ked sa zobudila o pol desiatej, tak chvilu cecela ale mliecko nie a nie sa spustit, zacala mrncat, tak som to nechala tak a dala jej cumlik, bez placu zaspala, neviem do kedy. Asi je to teraz ta zastava mlieka, co si minule pisala, nie? Ale ja by som ju chcela este dojcit. Neda sa fungovat tak, ze sa dojci len vecer a v noci?Pripisovala som to tomu, ze pride dalsia menstruacia a asi jej aj lezu zuby. Menzes zatial neprisiel, ale cyklus som mala vselijaky tak neviem...

pezincanka
9. máj 2009

Sloto, k tej tvojej nadprodukcii, viem osobne, o com hovoris....Bezne by ti asi kazdy poradil prso trochu odsat, ale skus toto:

Ak máte priveľkú nadprodukciu a stratégia kŕmenia na jednej strane dlhší čas nefunguje, možno potrebujete skúsiť niečo radikálnejšie, čo spočiatku zahŕňa odsávanie. Začnite odsávať obidve strany dôkladne, až kým budú prsníky celkom mäkké, asi hodinu pred kŕmením. Potom kŕmte na jednom prsníku niekoľko kŕmení, až kým prsník nie je úplne mäkký a uvoľnený a druhý prsník začína byť neznesiteľne plný. Keď máte pocit, že je prsník neznesiteľne plný, vymeňte strany a kŕmte na druhom prsníku, až kým prvý prsník nezačne byť neznesiteľne plný. Možno bude nevyhnutné odsávať obidve strany aj druhý raz za deň, s cieľom uvoľnenia a aby sa predišlo upchatiu mliekovodov. Počas niekoľkých nasledujúcich dní pokračujte s kŕmením na jednom prsníku dovtedy, kým sa druhý nepreplní. To znamená nechať dieťa na jednej strane počas niekoľkých hodín pred presunutím na druhú stranu. Ak vaše telo dostane signál „preplnenia“, bude odpovedať znížením tvorby množstva mlieka a odsávanie by ste postupne mali prestať potrebovať.

A daj vediet, ako vam to ide.

pezincanka
9. máj 2009

Ginepra, spenena stolica pri dojcenom dietati byva najcastejsie vtedy, ak ma mamina nadproduckiu mlieka a dieta pahltne papa. ALe aj u tych deti, kde mamina ma normalne mnozstvo mlieka, ale prelozi dieta na druhe prso skor, ako dopilo to prve. Pije tak najma to predne mlieko, ktore obsahuje viac cukrov, stolica rychlejsie prejde traviacim traktom....prevenciou je dobre vyprazdnenie jedneho prsnika predtym, ako dieta prilozis k druhemu. Pri nadprodukcii mlieka ponukaj to iste prso 2x za sebou.

pezincanka
9. máj 2009

Lenka 138, male mnozstvo krvi v stolici je relativne casty jav. Spolu s hlienmi /asi to je ten spravny nazov pre zele v stolici) to moze svedcit pre dysmikrobiu, ktora sa popodani probiotik upravi. To je asi nazor tvojej dr.

Viac ma uputava jej nazor na pordavanie vitaminu K. Ten sa podava 1x tyzdenne prve 4 tyzdne a potom 1x mesacne do 6 mesiacov zivota. Vzdy len 1 kvapka do mlieka, tak ako VIgantol. Toto je spravne podavanie vitaminu K zdravym dojcenym detom. Opytaj sa jej, preco ti ho davkuje takouto inou schemou.

Tvoja Dr. sa ta ale asi vela na dojcenie nepytala, ze? Takye pises, ze dieta je spokojne, pribera, dobre pije. Nemas pocit, ze by si mala mlieka menej, alebo naopak vela? Precitaj si prosim moj prispevok vyssie, kde pisem o stolici deti, ked mama ma vela mlieka, alebo prilis casto pri jednom dojceni strieda prsniky. Nie je to vas pripad nahodou?

Tu krvicku v stolici si videla viackrat, alebo len raz? NEmas nahodou ragady na bradavke? A este cosi, pises, zte a soplikz. Odsavas mu ich? TO zele, to mozu byt sopliky, ktore prehlta, ale ich nestravi, a ak mu och odsavas, moze byt, ze sa trochu podrazdi nostek, torchu zakrvaca a tak sa krvicka objavi aj v stolici (aj ked tu by mala byt natravena). A toto bude asi pricina tej zmeny stolice. Uvidis, ked sa prelieci infekt dychacich ciest.

pezincanka
9. máj 2009

Mgurnak, caj zo zihlavy v pohode, moze pomoct pri aj pri anemii.

pezincanka
9. máj 2009

Sloto, napadlo ma, ze si mozes varit matovy caj, ten znizuje tvorbu mlieka. SKus aspon jeden denne, ci to bude mat aspon mini efekt.

pezincanka
9. máj 2009

Potapko, deticky nas radi prekvapia roznymi prekvapeniami, ktore sa niekedy v knihach a ucebniciach nenajdu. Deti rastu stale a ich spurty su dost iindividualne. Ale neviem, kolko a coho tvoja mala papa, napis a mozno ta ukludnime, ze tolkoto papaju deticky normalne a nemusis sa stresovat. JE vyborne, ked ma chut do jedla. JE toko deti a mamin, co zazovaju nekonecne boje pri pokusoch dat dietatu aspon lyzicku prikrmu....Kedy ste sa zacali prikrmovat? A ako ste postupovali? Ako papate teraz? KOloko sa popri to dojcite? KOlko vazila pri narodeni, v polroku a teraz?

AKus odpovedat.

pezincanka
9. máj 2009

Helenkasabinka,

sopliky pri raste zubkov su bezna vec. ALe nie vzdy sa da na rast zubkov vyhovarat, najma nie vtedy ak su uz zelene, teda zinfikovane nejakymi bakteriami. Je takmer iste, ze nejaka bakteria tam bola, a najma ak na to zabral ten Pamycon. Kasel byva yo yatekania soplikov, ak trva dlho, bolo by dobre dat nieco na kasel, podal toho, ako kasle. Ci sa jej odtrha, je vlhky, alebo suchy, drazdivy. Ale mozes si aj sama kupit v lekarni, takmer vsetky lieky na kasel su volnopredajne. Oblubeny je prirodny Hedelix. Skus. A s Dr. sa porad o tom vytere. Ak vsetko prejde do pondelka, tak by som vyter nerobila. A ked nie, tak ho daj urobit. Len ti chcem povedat, ze vela deti ma vo vyteroch bacily a nie vzdy im musia sposobovat problemy.

pezincanka
9. máj 2009

Natalii,

aj po 2 mesiacoch flasky sa da dojcit. O tom hovori aj fakt, ze niektore adoptivne matky sau schopne dojcit svoje adoptovane deti.....a ty navyse mas svoje vlastne dieta, to znamena ze mas nabehnutu tvorbu mlieka...

Ale, je to proces velmi dlhodoby, narocny a treba na neho vela odhodlania a trpezlivosti. Je to, nebojim sa nazvat to takto, brutalny rozdiel od krmenia flaskou. A bolo by mimoriadne vhodne byt v neustalom kontakte s realnou, fyzicky pritomnou laktacnou poradkynou, ktora by ti mohla pomoct skusat maleho prisat, naucit ho prisavat sa (nie je tu celkom isty uspech, ale rozhodne su techniky ako na to) a potom ko zvysit tvorbu mliecka. Pozeram, ze si z BA, tak si skus vybrat jednu z bratislavskych poradkyn

http://sites.google.com/site/vasamamila/Home/po...

pezincanka
9. máj 2009

Cestovatelkaandrea,

verim, ze pracovat a popritom odsavat mliecko je narocne. ALe teraz iz asi odsavas menej, ked dietatko je na prikrmoch, aspon o nieco menej. Mas moj obdiv.

Bolesti klbov nemusia s dojcenim suvisiet, moze to byt extra problem. NEtusim, v akej oblasti pracujes, ci nemozes mat klby pretazene od prace, nejakeho stereotypneho pohybu. Osteoporoza sa zvycajne takto neprejavuje.

Nadobudla som pocit, ze to davas za vinu dojceniu, teda ze mas asi odvapnene kosti a tak. NEchces umele vitaminy. Papaj vela mliecknych vyrobkov, a k tomu si davaj 2 kv VIgantolu denne (asi ho mas doma pre malu), trebars na lyzicku jogurtu. To by mohlo pomoct dostat vapnik do kosti. Proti osteoporoze, ktorej sa asi bojis je este vhodny pohyb. Tak sup sa do toho.. 😉

pezincanka
9. máj 2009

Jabera,
budem sa opakovat, ale nevadi.

taka stolica byva u deti, ak ma mamina nadproduckiu mlieka a dieta pahltne papa. POtom moze byt nielen bez bez hrudiek, ale aj spenena...zelena...s krvou. ALe aj u tych deti, kde mamina ma normalne mnozstvo mlieka, ale prelozi dieta na druhe prso skor, ako dopilo to prve. Pije tak najma to predne mlieko, ktore obsahuje viac cukrov, stolica rychlejsie prejde traviacim traktom....prevenciou je dobre vyprazdnenie jedneho prsnika predtym, ako dieta prilozis k druhemu. Pri nadprodukcii mlieka ponukaj to iste prso 2x za sebou.

pezincanka
9. máj 2009

Tanjaja,

takychto strajkov v dojceni si uzije nejedna maminka. Aj ja osobne som si velakrat myslela, ze uz je dojceniu Amen. Toto sa moze stat. My ocakavame, ze nase deti budu stale rovnako reagovat v rovnakych situaciach, ale ony rastu a vyvijaju sa a tak sa vela veci meni.....Skratka, toto nemusi znamenat nic. MOzno par dni postrajkuje a potom to prejde. Len sa upokoj, to je dolezite na to, aby sa ti mliecko spustalo. Teoria hovori, ze do 18 mesiacov treba mliecko ponukat a potom neponukat, ale ani neodopierat. A tak az do tohto veku treba kazde taketo spravanie brat ako dojcensky strajk, ktory velmi pravdepodobne prejde, ak ho ovsem spravne pochopime a neprestaneme dieta ponukat. Davas jej pocas dna nejaku flasu s cumlom s cajom, vodou? Ak ano, tak ti to neodporucam, radsej iny sposob zvolit-slamku, poharik....

Pevne nervy a ozvi sa. A ano, je mozne casom dojcit len vecer a v noci a nadranom, ci rano. JA takto fungujem uz 6 mesiacov.

pezincanka
9. máj 2009

DIevcata, tak som momentalne vycerpala vsetky odpovede na vase otazky. SOm zvedava, ako sa vam dalej dari. Netusim, kedy sa najblizsie Annag ozve, dufam, ze coskoro, ale ak aj nie, tak som tu, budem sa snazit odpovedat.

potapko
9. máj 2009

Pezincanka, velmi pekne dakujem za odpoved. Konecne niekto, kto ma chce troska ukludnit 😉 Viem, ze je vela mamin, ktore su nestastne, ze deticky nepapaju. Takze, Patka sa narodila 3250g a 49cm. Priberala do pol roka velmi pomalicky, takze v pol roku mala 5500g a 68cm. Teraz v 8 mesiacoch ma 7600g a 70cm. Zacala som prikrmovat tyzden pred dovrsenim 6 mesiacov, lebo uz dva tyzdne stala na vahe a posledny tyzden este schudla par gramov. Zacali sme presne ako pisu knizky - zeleninka a pod. Hned od zaciatku jej prikrm strasne chutil a otvarala usta ako mala lastovicka (vsetci sa z nej smiali 😀). Teraz papa takto: rano kojim (ked som ju kontrolne vazila, tak vypila len 80 ml), doobeda dostane ovocie (180-200), potom kojim (pred spanim okolo pol 10). Na obed 12-12.30 zje asi 220-250ml zeleninky. Okolo 2 kojim. O 4 dostane ovocie cca 150-180ml a o 6 kasu - 160-180ml. Vecer o 7 pred spanim kojim. V noci sa budi na kojenie len raz. Mam pocit, ze moje mliecko berie iba ako malinovku. Ked som ju napriklad namiesto olovrantu skusila iba kojit, bolo to strasne. Stale plakala a bola nervozna. Viem, ze asi si toho mliecka moc nevytiahne (kedze tak nerobila ani do pol roka), ale bude mat dostatok mlieka a zivin? Umele mlieko jej nedavam, len v kasi, lebo ja si neodsajem ani mililiter 😖. Mozno je to normalne, ale neviem. Prva dcerka bola tiez velky jedak, ale ju som prestala kojit v 8. mesiaci, lebo ma odmietla (pokaslala som to s flaskou), ale potom pila umele mlieko. Zato tato mladsia UM rezolutne odmieta. Ked som to skusala na zaciatku (lebo ma vsetci strasili, ze strasne malo pribera - nastastie okrem mojej doktorky, ktora je super), tak mi to vypluvala a ani potiahnut z flase nechcela - rozumna, ani doteraz flasu nechce 😉 Mozno to naozaj pre niektoru maminu problem neni, ale ja by som bola velmi nestastna, keby z malej bol zrazu tucko (mam mindraky z mojho detstva 😒 ), resp. ci to je zdrave, aby takto vela priberala. Mozno sa to ustali, ale ja by som bola rada, keby nejaka mamina mala s tymto skusenosti a ukludnila ma. Bohuzial, cim som starsia, tym si to vsetko viacej beriem ... Dakujem moc za odpoved.

lenka138
9. máj 2009

pezincanka veľmi pekne ďakujem. Neviem prečo mi doktorka káže také dávkovanie, ale všimla som si, že viaceré píšu rôzne dávkovanie, podľa toho aký je doktor.

na dojčenie sa ma doktorka nepýta vôbec, mlieka mám dosť a momentálne malý papá trochu inak, pretože som od pôrodnice používala klobúčiky, kvôli malým bradavkám, tak mi kázali sestričky, doma keď som skúšala bez, tak malý nevedel čo s tým, ale znova po 5 týždňoch som to skúsila a už asi týždeň pekne papá bez klobúčikov a tým pádom mu to ide asi ľahšie a z jedného prsníka aj rýchlejšie, lebo sa mi stane, že na tom jednom prsníku aj sem-tam pregrcká počas jedenia.

Kŕmim stále iba z jedného prsníka, lebo mu to stačí, iba málokrát sa stane že by potreboval aj druhý a vydrží mi cez deň 3-4 hodinky.

Krvička bola iba raz, ako taká podráždená sliznica, keď si napr. dlho fúkaš nos pri nádche, ragády nemám, ale teraz keď kojím bez tých klobúčikov, tak jedna bradavka trochu trpí

soplíky ešte máme, odsávame, ale stalo sa, že napr. aj pri jedle sa mi zakuckal, že ich mal viac tak určite aj prehltol, ale už je to lepšie, už ich je máličko, tak dúfam, že končia. A keď ich mal také väčšie, tak sa stalo, že bola tá krvička aj z nošteka

a prosím ťa ty máš aký názor na tie probiotiká, lebo ja tomu veľmi neverím, keď sme mu ich párkrát dali(keď užíval ATB), tak sa mi zdalo, že mal hnačku, no neviem či to mohlo byť z toho, lebo sme mu dali asi iba 2x

Ďakujem veľmi za tvoj čas, cením si to

lenka138
9. máj 2009

mám ešte jeden problém. Práve som prebaľovala drobca a mal plienku iba pocikanú a mal tam trošku krvičky. V pôrodnici nám sestrička hovorila, že keď bude v moči krvička, tak sa nemáme ničoho obávať, vraj je to normálne, ale neviem do akého veku to platí. Už je asi trošku starší a môže to mať aj inú príčinu. Mali by sme ísť na pohotovosť alebo máme počkať či sa to objaví aj v ďalšom moči?

gabii83
9. máj 2009

ahojte baby pezincanka a annag

chcem sa Vás spýtať, aký máte názor, mala by mať už moja dcéra režim dňa, totiž ja si myslim že je teraz ešte zbytočné, dám jej keď si myslím že je hladná, a keď vydrží viac ako 3 hod. ja ju nezobudím

nedávam jej zatiaľ nič iné len mlieko, žiadna voda a čaje aa nič
aký je Váš názor na toto??

a stačilo by s tým režimom - lebo určite po čase treba - ak začinam s prikrmamy

a vy by ste to ako začali najprv mrkvičku na obed a potom mliečko zase kedy sa len jej bude chcieť??
alebo mozem aj tie kase a rozne krabickove veci co sa kupuje v lekarni - jej davat ten isty den ako mrkva na veceru??:

dufam, ze som to rozumitelne napisala.

dakujem

no mne sa zda ze mlieko pomaly odchadza, je neviem preco mam taky pocit...
ale este som jej nic nedala snazime sa snazime sa

pekny vecer

mailinka
9. máj 2009

pezincanka -dakujem za odpoved,ja nemam nadprodukciu mliecka,asi som sa nejak zle vyjadrila a nepochopili sme sa,ale na jeden prispevok odpovedala annag a na druhy ty a tam asi doslo k nedorozumenu.my teraz zacivame pravdepodobne bojkot kojenia asi aj kvoli silnemu vypudzovaciemu reflexu,co jej doteraz nevadilo a zrazu zacalo ☹ .v noci jej to nevadi len cez den.

tanjaja12
9. máj 2009

Ahoj, pezincanka. Dakujem za povzbudenie. Vcera som uz bola zufala, lebo zase som sa ocitla v novej situacii. Doteraz bol problem len cez den, najprv, som si myslela, ze sa hneva, ze sa mlieko nespusta, ale teraz doobeda sa ma ani nedotkne, nezoberie prsnik do ust. Niekedy sa mi podari rano nakojit, ked je este rozospata, ale potom nic. Vcera nakoniec ceckala o 1 potom o 4.20 a potom o 7.30, co som bola zvyknuta, ze sa budila kazde 2 az 3 hodiny...Zmiatlo ma to, ze sa zobudila o pol desiatej a nepila a ja som sa bala, ze ak nezaspi, co jej ponuknem, ak nezaspi, ani prsnik nezoberie, ale zaspala... Dnes doobeda potom zase nic len prikrm, az o 16.00 a potom o 17.30 a o 19. zjedla nieco kase a teraz s napetim cakam, co nam prinesie noc. Ja jej pocas dna ponukam vodu, skusame dva typy flasiek s naustkami od Lovi. Nie je to cumel, jeden ma jednu vacsiu dieru a druhy tri dierky. Len ona vacsinou ten naustok hryzie, malo pije. najviac sa jej dari z toho s tromi dierkami a tiez z poharika. Caj nedavam, stale to skusam s vodou, vraj to je lepsie. Skusala som raz zriedenu ovocnu stavu, pila trochu lepsie, ale zatial skusam tu vodu. Hadam dehydrovana nebude.
Ja mam najvacsi problem s tym spustanim mlieka, inak si myslim, ze ho je dost. Len nie a nie sa prudom spustit. Uz som sa s annag rozpravala, vraj su akesi kvapky zo sa strieknu do nosa, neviete kto mi ich moze predpisat? Zda sa mi, ze cim dalej, tym dlhsie musi Hanka sat, aby tieklo. Velmi pekne Vam dakujem, neviem ci mozem tykat???

helenkasabinka
9. máj 2009

pezincanka dakujem ti za radu-raz som malej davala ten hedelix a bola som s nim moc spokojna no len neviem ci jej mam davat teraz nejaky sirup lebo uz ten kasel cez den ma taky vlhky ale uz malinko kasle a ked zaspava tak zacne kaslat sucho a tiez uz len malo.....tak uvidim teda a ko to bude do pondelka a ked tak poprosim doktorku o ten vyter 😉

dakujem moc krat