Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

bezaz
11. aug 2012

@zfidorka supis 😀 hned v pondelok tam volam

vaness16
12. aug 2012

Prosim o pomoc.Zo začiatku som mala dosť mlieka a teraz po 10 týždnoch mam skoro prazdne prsniky.Začala som prikrmovať a mala už nechce chytit prsniky.Ako mam zvýšiť tvorbu mlieka a vratiť sa ku kojeniu.dakujem za rady.

bajti1234
12. aug 2012

zdravim všetkych...prosim vas o radu. doma mam 3 tyzdnoveho synceka... papa len moje mliecko, co som velmi rada.... problem je v tom, ze mliecko si ziada kazdu hodinu a niekedy aj kazdu pol hodinu... potom sa riadne napapa... boli ho brusko asi z toho ze ma vela mliecka... tazko sa mu zaspava... ak sa postasti, tak nas rekord v spani je 2,5 hod. mastim mu aj brusko aby mal vetry, pred papanim som mu zacala davat infacol kvapky...prosim maminky...poradte mi, ako urobit, aby som ho krmila nie kazdu hodinku ale aspon kazde 2. ci aky mate nazor a skusenosti vy? vopred dakujem.

miskaska
13. aug 2012

Ahojte. Moj sa zacal v poslednej dobe zlostit pri kojeni. Najskor som si myslela, ze ho trapi brusko a nevie sa sustredit na papanie, lebo musi tlacit..ale nie vzdy je to preto. Proste on sa prisaje, chvilku pije, pusti sa a takto dookola, kope nozickami a sibrinkuje rukami, obcas aj zaplace. Mliecka mam dost (za prvy mesiac pribral 1,5 kg) a asi ho hneva, ze rychlo tecie, lebo pri odpojeni mu tecie z pusy. Neviem, kde robim chybu. Kojim poleziacky, skusala som aj ine polohy, ale proste nam to nejde. Stale sa mi smyka a posuva a to som si kupila aj vankus na kojenie. V podstate kojenie a prsnik pouzivame aj na uspatie..tak neviem, ci obcas nechce len cmulat a vadi mu, ze to tecie? A este by ma zaujimalo, kolko ma trvat efektivne kojenie 5 tyzdnoveho babatka? My niekedy lezime aj 1,5 hod. vystriedame oba prsniky, obcas zaspi, zobudi sa, trosku popije, pocmula a tak. Nie, ze by mi to az tak vadilo, precitala som za 3 dni 300 stranovu knizku, ale ked sa teraz este zacal zlostit a furt mu len pomaham opat sa prisat, zacina to byt narocne. Dakujem za akekolvek rady.

miskaska
13. aug 2012

@bajti1234 u nas to iste. Doktorka mi povedala, ze kojit kazde 2 hodiny a pomedzi to cumlik...ale laktacna povedala, ze kojit na poziadanie..tak som kojila vzdy ked chcel, hoc aj kazdu pol hodinu. Tiez nas trapi brusko, ale pochybujem, ze je to z toho...vela deticiek tym trpi a musi z toho vyrast, kym sa crievka rozbehnu 🙂 .

naty1987
13. aug 2012

@miskaska nam na brusko a prdiky velmi pomohly kvapky Baby Calm je to cisto prirodne tak mozes davat kolko chces prve balenie nam vydrzalo 10dni ale veeeelmi pomohlo a druhe uz mesiac 🙂
a kludne koj na poziadanie ved drobec potrebuje mamu citit alebo sa len pomaznat 😉

strapco13
13. aug 2012

@bajti1234 skontaktuj sa s laktacnou poradkynou osobne www.mamila.sk skontroluje dojcenie, upravi ak nieco treba, poradi
ale je normalne ze tak male babo sa chce dojcit casto

strapco13
13. aug 2012

@miskaska dieta sa hneva na tok mliecka..ak sa odtrhne a mlieko tecie, ci strieka, tak silny tok mliekca..to sa casom nauci zvladnu, treba dbat len na spravne prisatie, aby mliecko nestriekalo priamo do hrdla ale smerom na podnebie
skontaktuj sa s laktacnou poradkyou..skontroluje prisatie

strapco13
13. aug 2012

@vaness16 skontaktuj sa s laktacnou poradkynou osobne www.mamila.sk

zuzkaamato
16. aug 2012

idem si aj ja po radu 🙂 moja mala je plne dojcena. dnes ale potrebujeme ist s muzom nieco vybavit a budu ju varovat stari rodicia. myslite, ze si mozem odstriekat mlieko a nechat im vo flaske, keby ju nahodou chytil hlad, nech im neplace? velmi tazko sa mi totiz triafa vhodny cas, kedy je najlepsie odist. jasne, ze predtym ju nakrmim, ale ked ju chyti hlad pocas mojej nepritomnosti, tak by som bola rada, keby mala mliecko vo flaske. ale na druhej strane som sa doteraz flaske vyhybala, lebo nechcem, aby si na nu zvykla a zacala odmietat prsnik. myslite si, ze ked jej raz ponuknem flasu, uz potom nebude chciet prsnik? dakujem 🙂

cucuc
16. aug 2012

Ahojte, aj ja prosím o radu. Môj 2,5 mesačný syn už 7. deň nechce piť moje mlieko. Začalo to presne v deň, keď som dostala prvú menštruáciu po pôrode. Za celý deň doňho dostanem tak 250 ml mlieka, aj to len v polospánku z fľašky. Iná možnosť nie je, akonáhle zacíti prsník tak plače, keď mu dávam lyžičkou vypľúva, striekačkou takisto. A odvčera už moje mliečko vôbec nechce, musela som otvoriť umelé mlieko. Z toho vypije viac, ale tiež to nie je žiadna sláva. Zaujímavé je, že v noci kojím, bez problémov papká každé 2-2,5 hodiny. Menštruácia mi trvala len 3 dni, veľmi slabá, ja nechápem prečo mu ešte stále nechutí a vôbec netuším, čo s tým robiť.

strapco13
17. aug 2012

@zuzkaamato riziko flasky je aj pri jednom puziti..lepsie poharik, lyzicka, ..ale tak male dieta si pocka na mamu...a nemozte ju zobrat so sebou? ved das do satky, nosica a moze s tebou aj po uradoch behat

strapco13
17. aug 2012

@cucuc skontaktuj sa s laktacnou poradkynou osobne www.mamila.sk

zuzkaamato
17. aug 2012

@strapco13 vies co, ostala nakoniec so svokrovcami doma a v pohode to zvladla. boli kocikovat, trochu si poplakala, ale boli sme prec skoro 2 hodiny a na rukach bola tichucko... predtym som sa snazila ju poriadne nakrmit, tak to vydrzala. boli sme nieco kupit a bola tam klima a vela ludi, tak som ju este nechcela tahat s nami..
ale dakujem 🙂 myslim, ze keby som raz pouzila flasu, tak spohodlniem a nabuduce by som ju zase chcela pouzit... tak som rada, ze sa tak nestalo...

happy8051
17. aug 2012

ahojte idem po radu pre kamosku. ma dvojtyzdnoveho sybceka ktoreho koji na poziadanie. pauzy medzi jednotlivymi kojeniami su cca 2,5 hodiny, v noci dve kojenia. problem mava vecer, ked sa maly neokaze najest. on sice papa ale nevie sa najest dosyta. ku koncu kojenia sa hneva na prsniku a place. kamoska je nestastna z toho, ze mu musi jedenkrat denne dat 30ml UM vzdy vecer. ma flasku Tomee Tipee (napodobenina prsnika) ale aj to by rada vyradila. nechce sa mi verit ze by dieta kvoli 30ml robilo taky cirkus. na druhej strane ked tych 30ml dostane zaspi a je spokojny niekolko hodin.

wieruss
17. aug 2012

@strapco13 ahoj mozem ta poprosit o radu ? Maly mi v noci rozhryzol bradavku tak nestastne ze mi stale zacne krvacat ako sa pusti mlieko .. A ked si odsavam stale sa mi otvori ta ranka nanovo a dost to krvaca (dnes som llen odsavala z toho prsnika a mlieko vylievala kvoli tej krvi ) natieram to cicadermou, len problem je ze nemam tolko mlieka aby som dokazala z jedneho tahat celu spotrebu ... Co mam prosim robit ? Nevies kedy sa to zahoji , lebo to je nanestastie este aj prsnik na ktorom drobec radsej zaspava.

strapco13
17. aug 2012

@happy8051 bolo by dobre vidiet to vecerne dojcenie
flasku zrusit..ziadna flaska nenapodobnuje prsnik..a ak by aj ano..prsnik ktorej zeny? ved ich nemame rovnake 😝
vecerne place dietatka..bud je prestimulovane a chce spat /nepouziva dudel/ a z prsnika stale nieco tecie, tak sa certi, ze nevie spat / z flasky stiaghne razd dva a je to material ako dudel, tak si mysli, ze to je ono tak spapa a ukludni sa a spi
alebo ak ma este chut nieco spapat..tak nech ponukne druhy prsnik, pouzije stlacanie prsnika
nieco viac o vecernom dojceni napise

strapco13
17. aug 2012

@wieruss v prvom rade neodsavaj..odsavacka ti to len zhorsi
treba dojcit aj z toho prska, dbat na spravnu polohu, ak sa da dokci tak, ze ta prasklinka je v kutiku ust dietatka /bude tra to menej boliet a skor sa to zhoji, navyse slinky maju anibakterialny ucinok
a skor by som dla Framykoun masticku alebo Bactroban na to, v tenkej vrstve po nadojceni, netreba umyvat

wieruss
17. aug 2012

@strapco13 no ved to zistujem ze odsavacka robi len zle ... Lenze ono to nemam na dvorci, ale uplne na konci bradavky presne skori v strede... To sa nijak obist neda , ale zajtra teda skocim po masticku, uz som teraz na rady natrela hadam vsetkym co som nasla doma 🙂

strapco13
17. aug 2012

@wieruss treba spravne prisatie, vtedy bradavka nie je tak drazdena /viem o com pises, z inch dovodov ale mala som prasklinu na vrchu bradavky..strasna bolest, viem, ale uprava prisatia spravila zazrak/
taketo praskliny sa vacssinou hoja do 2-3 dni ak je spravne prisatie..ak by to nepreslo..skontaktuj sa osobne s laktacnou poradkynou nech skontroluje prisatie
www.mamila.sk tam najdes kontakt

wieruss
17. aug 2012

@strapco13 dakujem za rady ... Akurat mozno hlupa otazka ale nevadi ze mi to krvaca ? Kvoli kojeniu , nebude maleho bolet brusko alebo nieco ?

strapco13
17. aug 2012

@wieruss nebude..len sa moze stat, ze ak si odgrcne, tak mu pojde ruzove mliecko a stolica moze byt tmava az cierna, aby si sa nezlakla
ale spravne prisate dieta nevydoluje tolko krvi ako odsavacka

happy8051
18. aug 2012

@strapco13 dakujem 🙂 tak som si dobre tipla v com je problem.... s Nataly som to mala tiez ale flasku som jej nedala ani raz hoci ma uz kazdy povazoval za krkavciu mater 🙂))) ja proste nepripustam do polroka ine jedlo ako je mlieko z prsnika 🙂

kocka1
20. aug 2012

Prosím Vás pomôžte mi malá sa mi prisáva len v noci na prsník cez deň už nechce a popri tom málo vypije tekutiny cez deň, husté spapká, neviem čo mám robiť, a teraz sú horúčavy tak som z toho paf, len aby sa mi dieťa nedostalo na infúzie že nepije, asi by ma šľak trafil

strapco13
20. aug 2012

@kocka1 kolko ma prikrmov do dna..ake mnozstva? ponukas prsnik cez den? ako dlho to trva?
pouzivas dudlik, flasku? tie mozu sposobovat odmietanie prsnika
bolo by dobre zintenzivnit kontakt, vela sa mojkat, pusinkovat, ponukat prsnik ale nenutit
ak ma privela prikrmov, tak zniz davku a ponukaj viac dojcenie
vyuzi jej denny spanok na dojcenie..ak zaspinka ponukni jej v polospanku prsnik

strapco13
20. aug 2012

@dojcit_je_in uz minule som pozerala..len som neprisla na to ako sa zapojit

kocka1
20. aug 2012

@strapco13 jedinne v polospánku mi bere prsník :( som z toho nešťastná :( áno mojkávam sa s ňou, cez deň ráno jeden krajec chleba, na obed polievočku, olovrant ovocie a večeru dusenú zeleninku :( poprípade mäsko, alebe ryžku s mäskou, poprípade zemiačik :(, nepoužíva vlôbec cumel ani fľašku :( dávam jej lyžičkou z pohárika alebo priamo z pohárika napiť, ale málo čo pije :( dnes aj včera malá tmavý moč :( málo pije, ja som pred včerom dostala krámy a zrazu mi teraz zmyzli, neviem čo mám robiť či mi kolíše psychika alebo čom snaď sa to znormálni 🙂

strapco13
20. aug 2012

@kocka1 a tehu nie si? 😅
ako dlho trva ze sa cez den nechce prisat?

kocka1
20. aug 2012

@strapco13 ona keď je hore, odmieta mi prsník :( ja neviem prečo akoby sa bála alebo čo neviem mala strach z neho ja neviem či náhodou sa nedostane do menocnice, vlastne od včerajška štrajkuje :( som z toho nešťastná