Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

rimmel
19. máj 2010

dik hat..ale z clanku som nejak mala pocit ze pisu skor o mensich babach...ale neviem..

mozno mame doma inteligenta 😀

leelo
19. máj 2010

sorry, ale ten clanok skopcili asi z nejakej brozury spred 30 rokov:

"Nie zriedka teda privedie ženy do nepríjemných situácií, keď sa začnú mliečka takýmto spôsobom dožadovať na verejnosti, v prítomnosti cudzích ľudí. Okolo ôsmeho mesiaca by ste teda mali postupne zmenšovať denné dávky a skončiť by ste mali pri krátkom večernom dojčení na upokojenie pred spánkom. Aj to by nemalo trvať príliš dlho, aby si na to dieťa nezvyklo a nepokladalo to za samozrejmosť."

niektore state su fakt lahodka ! 😀

hathor1231
19. máj 2010

rimm, to som nasla na naj mama a nestacila som sa divit,len som to sem dala,ze co za blbosti 😝 nedavala som to ako inspiraciu pre teba lebo ten clanok asi nepomoze nikomu 😅
leelo, tiez sa cudujem,ze v tejto dobe niekto pride s takym prevratnym tvrdenim,ze dieta tereba odstavit v 9m 😅
inak od tej autorky som si uz precitala clanok o autosedackach pre mimcata a tam pise,ze sa odporuca nechat sedacku otocenu v protismere jazdy az do 4r dietata!!! asi moc nedopaluje,ze 4r detatu nemas kam dat nohy,ze jo 😝 ja mam problem uz s nasou niki a to ma 10m 😅 asi prestanem tu stranku brat vazne 😀

asi som zabudla dodat poznamku k tomu linku: nedla som to tu,lebo je to SUPER clanok a budem sa nim riadit,len ma proste zarazalo,co tam pise... 😝

olifcek
19. máj 2010

takze, tie,co kojite nad 9 mesiacov a nemate precitlivele dieta, hanbite sa....

to co za claaanok? hehe....

leelo
19. máj 2010

cau hathor,
mne to pride ako skopirovane z niekolkych zdrojov pochybnej povahy. papier/sklo znesie vela 😎

s tymi autosedackami mas dobry postreh - kam s nozickami 😀
ja by som sa obratila na niekoho ako je v nemecku adac, jednoducho nejaku doveryhodnu instituciu, co sa zaobera testami a bezpecnostou nielen autosedaciek. urcite v UK niekto taky je a daju ti relevantnu odpoved.
inak:
www.adac.de

rimmel, nemozem si pomoct, ale na teba je clanok od annag o noseni.... ako vysity. ja chapem, ze sa bojis, ze co ak malemu nieco je. ale pokial sa nic ine nezisti, musis k nemu pristupovat tak, akoby chcel len teba - svoju mamicku, a preto sa budi 😉 moze mat na to milion dovodov, ale ak je to len tak jednoduche, ze ty k nemu vstanes, nadojcis a on sa ukludni, tak heureka! 🙂

skus si to precitat este raz, je tam toho skryteho viac ako sa cloveku na prvy "precit" zda

http://dojcenie.wordpress.com/2010/05/11/o-dojc...

rimmel
19. máj 2010

leelo dik.. 😉 len neviem kedy to prestane? kedy sa to zlepsi..len skoda ze s nim nemozem spat, ten chrbat ma nici uplne total nici ☹

aj teraz co sa stalo, maly sa zobudil, pridem k nemu vidim ze by asi este spal, dam cece on zaspi, tak sa vzdalujem a on otvori oci ako keby nic, kuka na mna..asi aj 20sekund a potom mrnci, idem k nemu, dam znova cece a zaspime spolu aon sa uz nezobudi. 😔

rimmel
19. máj 2010

apritom cez den nevyhladava cece..to je cudne nie?no idem to este raz citat, aspon mi to doda sil ak nic ine 😒

rimmel
19. máj 2010

a jednoduche to veru nieje ak si zobereze ze behom 7 hodin sa zobudi 10krat tak ja sa rano citim total nevyspata.

rimmel
19. máj 2010

tych dalsich 3-4h to som hore tak mi to nevadi ze tam musim ist alebo tak 😉

hathor1231
19. máj 2010

leelo, ma len zaujalo ked som to videla na azet.sk,tak som si to precitala a nestacila som sa divit,ze to dokazu zverejnit,sak niekto by v tej redakcii mohol mysliet logicky 😅 a uz mam vybratu autosedacku 😵

leelo
19. máj 2010

rimmel, ten chrbat uplne chapem. ja mam presilene zapastie a chrbticu uplne znicenu.
skus si z toho spravit wellness a spytaj sa v poistovni/u lekara, ci ti nepredpise rehabku na chrbat. viem, ze niekde k tomu poistovna preplaca fango - bahnove zabaly 🙂 🙂
to slovo "zlepsi" je z pohladu nas. podla mna malemu je najlepsie na svete, ked je s tebou, on to nepotrebuje zlepsovat tym, ze by prespal celu noc 😉 a mozno ked pocas dna ma plno inych zaujmov, tak v noci si to s tebou vynahradza...

iinuska
19. máj 2010

rimmel, my sme na tom podobne. Ale ja mam pocit, ze to nieje o hlade, ale o tom, ze chce byt pri mne

rimmel
19. máj 2010

leelo viem kam tym mieris, a suhlasim len ja mam taky pocit ze takto budeme hadam navzdy asa nikdy ani neodstavi 😀 toho lekara skusim dik lne dufam ze mi nepovie ze moj problem haha 😉 a cez den aj ponukam cece a aon nieje zive dieta a je so mnou stale takze si nema co vynahradzat vecer...

rimmel
19. máj 2010

iiuska dik dobre sa mi pocuva ze niesom sama 🙂 teda pri takto vacsich babatkach...
ja len nechapem ako on moze vycicit ze tam niesom, ,ked odidem, on spi hej, a ja pridem do izby mojej aon o 5min ajmenej hore! ako to vie ze tam niesom? 😕 😀 😀

hathor1231
19. máj 2010

rimm, mna tiez bolieval chrbat a boky ked som s nou spavala (ale to bolo veeelmi davno 😀 ) ved musis byt v tej istej polohe a davat pozor aj po spiacky... nic ine neostavalo ako otacat sa... to bola niki este velmi malicka,takze som musela davat na nu pozor,nie ako teraz,ze zaberie viacej miesta ako ja 😅
a ked spi sam v izbe,tiez sa budi?

rimmel
19. máj 2010

hatci spim snim ci ne aj tak sa budi, ale asi viac ked tam niesom to neviem este pozorujem 😀
a chrbat-no ja velakrat od unavy zaspim uz pri kojeni ..a otacat sa moj bojim lebo to ho zobudza..

leelo
19. máj 2010

rimmel, nic netrva vecne. este budes spominat ako ste sa krasne dojcili 😉

a predstav si situaciu, ze by bol na flasi a 10x by sa zobudil za noc. asi by si mu 10x flasu nedala 200ml 🙂 cize by si musela nosit, cicikat, hopsat na lopte, uspavat milion sposobmi. zlate dojcenie! 😀

rimmel
19. máj 2010

leelo no tak to hej..takto je to ovela lepsie 😀

rimmel
19. máj 2010

baby musim ist ideme von zatim pa a dik! 🙂 treba proste vydrzat no.

hathor1231
19. máj 2010

ach jo, ja som niki vdacna,ze prespinka celu noc (min. 11h) a cez den este 4h 😵
drzim palce,takto sa to dlho neda zvladnut 😖

iinuska
19. máj 2010

rimmel, a dudel ma? Lebo Adamko ani dudel nechce. A pije z poharika, tak neviem ako by som mu davala UM

rimmel
19. máj 2010

dudel nema, nema ho rad 😉

vejula
19. máj 2010

prsky a kolko krat to vytreť s tou sodou bikarbonou???

evamarcel
19. máj 2010

milá annag a ostatné mamičky
snažim sa držať rád annag čo sa týka dojčenia a prvých príkrmov začali sme pred týždňom papať zemiačik aj mrkvičku kde primiešavam odsate mliečko aby to bolo take polotekuté môj drobček spapá max. dve tri lyžičky a potom už odmieta. Dnes som bola u detskej lekárky a ona bola zhrozená že to je veľmi malinko že musí zjesť celú mištičku preto mám počas celého dňa podávať kým ju nespapá teda na viackrát a že mu mám dať aj kôrku chleba ktorú bude cmúľať aby si zvykal na tuhú stravu Tak sa chcem spýtať či to mám tak na viackrát mu dávať príkrm?

strapco13
19. máj 2010

evamarcel...nenut ho...ked bude chciet, tak sa rozpapa
skus mu dat len cistu mrkvicku, bez zemiakov a mm..bude to hustejsie, mozno to bude lepsie
moj papal najprv len par lyziciek, nevedel co s tym..a teraz po 10 dnoch prikrmov spapa 200-250 ml 😀 😀
a korku chlepa..pockaj s lepkom ..ten sa dava medzi6,5 a 7mesiacom..na to ma este cas

annag
19. máj 2010

vejula, vytri tak 1-2 krát denne . ak by mu to do cca 3 dní neustúpilo, ozvi sa

annag
19. máj 2010

evamarcel, netráp sa, sú deti, čo jedia lyžičku aj celý mesiac, Každé bábo je v inom čase na príkrmy pripravené a nedá sa to urýchliť, musí k tomu dozrieť fyzicky i psychicky. Ponúkaj, ale nenúť.

annag
19. máj 2010

csina,

obdobia, kedy bábo potrebuje papať častejšie sa objaviť môžu. AK ide napr. o rastový špurt, bábo potrebuje prijímať viac mliečka , teda papať z oboch prsníkov a častejšie. Je to normálne. O pár dní si prsníky zvyknú a začnú produkovať viac mliečka . Príčinou môže byť i nejaká hormonálna zmena, napr ovulácia -menzes, tehotenstvo. Častejšie sa dojčia deti, na ktoré práve čosi lezie, idú zúbky atď.. V 4 mesiacoch môže ísť i o zmenu režimu - môže sa nudiť, alebo naopak, mať až príliš veľa podnetov. V tomto upršanom počasí sú deti zavreté medzi 4 stenami a zle to na ne vplýva. Máš dobrý ukazovateľ - plienočky, ciká? Kaká?

v takom veku si už môžeš povedať som za vodou , UM Tvojmu bábätku nehrozí. Keby skutočne bolo nutné dokrmovať (čo je posledná voľba a medzitým by sme ešte hľadali nápravu) začala by si s normálnymi príkrmami. Bábo by bolo dojčené a prikrmované.

Skús prosím posúdiť iné príčiny častého dojčenia, ale som poradkyňa a bežne som dojčila i každú hodinu ak bolo treba. 🙂 Hodinový inetrval je normálny, aj keby išlo len o hlad. 🙂

annag
19. máj 2010

vejula - skutočne môže reagovať na tok mliečka. AK je bábo na prsníku nepokojné, v prvom rade treba posúdiť túto príčinu - silný alebo slabý tok mliečka. Okrem toho, deťom sa často chce kakať, pukať, pretože ako začnú prehĺtať, všetko v brušku sa im pohne a obsah črievok je tlačený vonku. Mohlo by reagovať i na boľavú pusinku, no málokedy je soor taký rozsiahly, aby spôsoboval až taký hnev.

denuska82
19. máj 2010

Ahoj annag, mam na teba este jednu prosbu. Tak ako si mi poradila, od soboty si natieram canesten, ranka sa zahojila, uz to skoro vobec neboli, ale supinky na bradavke sa objavili zase? U maleho som si v puse nevsimla nic, je mozne, ze aj on to ma a stale si to "podavame:? Strasne si v poslednom case sucha ocka, stale si pcha ruky do ust, zubky som nevidela ziadne nove a dokonca mal aj posledne 3 dni zvysenu teplotu, okolo 37,5 - 38.