Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

mamusia
26. máj 2011

@prsky robim tak,no nepomaha 😒

elinka27
26. máj 2011

@mamusia jedna otazocka, ak to spravne chapem tak ked aj ty mas pocit,ze prsia su plne tak ona vtedy krasne papa, a ked mas pocit ze prsnik nieje taky naliaty tak aj mala menej otvori usta?o ked je prsnik "plny" tak ako sa prisaje?otvori usta,alebo ani vlastne nemusi otvarat kedze vlastne tecie aj bez toho? 😀 pouzivas dudlik?

dejka77
26. máj 2011

@strapco13 Ked ju prilozim pred prebalenim tak proste spi dalej 🙂 neviem ju zobudit, ale akonahle ju zacnem prebalovat tak sa zobudi a kym ju ja umyjem tak to dost trva, lebo vacsinou je pokakana a este sa zvykne aj pocikat, tak len umyvam umyvam kym si nie som ista, ze uz je cista, no a potom mi je jasne, ze uz je riadne hladna a nervozna. O tej bezplienkovej metode som pocula, len som bola leniva si to nastudovat, ale fakt by som to rada vyskusala. A ked ju dam na ten nocnik potom by som ju mala umyt a dat novu plienku?
Feniklovy caj pijem, ale len preto, lebo ma tie krce - vraj by to malo pomoct, ale nepomaha.

mamusia
26. máj 2011

@elinka27 otvori pusku pekne,no trapime sa ja prdikmi dost ju bolieva brusko a vtedy sa zrejme nechce prisat,bo sa puci a odtahuje a odtrha od prsnika. Dudlik pouzivame,skusala som vysaditna 3 dni,ziadna zmena v prisavani nebola az nato,ze vobec nevedela zaspat 😒 dudlik ma iba na zaspanie (nie vzdy,napr.ked prejde bolest bruska od vecera spi krasne az do rana,1x sa zobudi iba na krmenie a krasne zaspinka potom )a vzdy ho vypluje ako zaspi (len par minut ho ma,keby hce bradavku,tak by som jej ju kludne nechala hocikedy na podudlovanie,no nechce,ona ju ma len na jedenie 😅 dostava na poziadanie papat. Mam skor pocit,ze ked je unavena,tak vtedy otvori malu pusinku a len tak si cucka a nepije poriadne. Mohla by som mat znizenu laktaciu,kedze sa budi len 1x za noc? 😲 Lebo sa mi raz zobudila 2x a potom sa mi znova naliali prsia.

mamusia
26. máj 2011

@dejka77 ked ju das na nocnik,tak len utres ritku vlhcenym obruskom,,to vacsinou len taka kvapocka ostane na utretie 😉 ja davam vzdy po spanku,lebo po papani Ti moze vrackat ak nie je dobre odgrgnuta.

dejka77
26. máj 2011

@mamusia A ako dlho cakas kym sa vykaka? 🙂 Lebo moja to robi tak na etapy, aj pocas prebalovania z nej niekolkokrat este nieco vyjde. Nebola by som rada keby sa pocas kojenia pokakala kvoli hygiene. Dnes ma napr. okakala a ja som si to vsimla az ked som ju zobrala na ruky a sadla si 🙂, ze mam nieco mokre na nohaviciach.

dejka77
26. máj 2011

@mamusia To grganie mi ani nespominaj 🙂, malokedy si odgrgne, to sa skor povracia.

mamusia
26. máj 2011

@dejka77 no ja ju drzim asi 5 minut to priblizne vychadza,to spoznas neskor signaly,ze kedy uz je "po" moja sa vacsinou puci a tlaci a hmiri sa a ked uz skoncila,tak ostane uuuplne kludna,alebo zaspava 😀 alebo niekedy sa jeduje a zacne plakat,ze uz hotovo mama 😀 No a ja s nou bezplienkujem vpodstate od nemocnice,tak ona je nato zvyknuta,vzdy caka,kym ju dam nad nocnik,do plienky sa stane,ze si iba pukne a je taky mazanec,inak vzdy caka na kaknie nad nocnikom. Vacsinou swa aj tak budi,ze sa zacina pucit,tlacit,pukat a to ja viem,ze uz je cas ju brat a podrzat v klbku.
A co sa tyka grgania,tak ja som zvykla davat aj pocas papania odgrgnut,tak potom by sa Ti nakonci nemusela povracat 😅

dejka77
26. máj 2011

@mamusia Presne tak sa budi aj moja, ze sa vykruca a tlaci - vzdy to tak robi. Tak to asi dnes vyskusam. Na zaciatku mi nezvracala vobec, az potom zacala a ako hovorim vacsinou si nechce vobec odgrgnut tak to potom vzdam a necham ju.

strapco13
26. máj 2011

@dejka77 o BKM /bezplienkovej/ ti uz napisali vidim..viac sa dozvies v teme o tom, ja len viem zhruba o com to je, takze neporadim v tomto
skus ten fenikel vynechat..je mozne ze vam viac skodi ako pomaha
a nebud ju na papanie..priloz ju az ked dava najavo, ze je hore, netreba dieta budit ..alebo ju budis len vtedy ked citis, ze nalozila do plienocky?

dejka77
26. máj 2011

@strapco13 Tak ten caj skusim vynechat, ale krce mala aj ked som ho este nepila. Ona sa budi asi tak, ze sa zacne krutit, pucit, tlacit - tak ako pisala mamusia, je nepokojna. Vtedy usudzujem, ze je cas na kojenie a ked ju prebalim tak potom je naozaj hladna. Tak ja uz fakt neviem, ci ju kojit kazde 3 hod. alebo na poziadanie,

strapco13
26. máj 2011

@dejka77 len tie krce mohli uz prejst a fenikel ich udrziava...ved uvidis, co to spravi, ked vynechas
kojit na poziadanie...cize aj aktivne ponukat, dat vtedy ked si dieta vypyta..ale zaroven je v tom aj nechat dieta vyspat

margot
26. máj 2011

@dejka77 Ahoj,moja má tri mesiace a takmer vôbec si neodgrgne po jedle (kojím ju)..tak je to asi v pohode a keď zaspinkáva ,tak ju niekedy počujem,ako sa pohmýri a sama si poležiačky-na boku odgrgne 🙂

margot
26. máj 2011

@dejka77 na nočník??také malinké dieťatko???to som ešte nepočula...to je nejaká nová metóda??

strapco13
26. máj 2011

@margot to sa nejedna o klasicky nocnik, ze posadis dieta ..to je u starsich..pri bezplienkovej metode si dietatko rozbalis a v naruci v klbicku podlozis nocnicek /uz som pocula aj vedro od stierky/, cize dietatko nesedi, nocnicek je len podlozeny pod nim..pricom sa matka snazi co najskor pochopit signaly od dietatka, kedy chce vykonat potrebu a vyhoviet
nenamaha sa tym chbtica ani nic podobne 😉

margot
26. máj 2011

@strapco13 ježiši..to čo je za novotu???nejako sa mi to vôbec nepáči... 😒 ale je to čisto môj názor...načo takto detičky trápiť? 😒

dejka77
26. máj 2011

@margot Ale kde to nie je trapenie, moja sa praveze trapi ked ma tie krce a nevie sa poriadne vykakat. Ked ju vidim v tych krcoch tak mi je jej fakt luto. Skus si k tomu pozriet video a pochopis o com to je.

dejka77
26. máj 2011

@margot Ale ona uz zacala aj grcat tak to nie je bohvieco. Odgrnut si nechce ani za nic. Aj teraz sa mi zase pogrcala, joj a to som ju uz vykupala 😠

margot
26. máj 2011

@dejka77 jaj,radšej nie 😒 a ako jej to pomáha,že sa môže pri tejto metóde lepšie vykakať?zmena polohy,či čo??och,ani o tom nechcem ani písať...toto mi je nejako proti srsti...

dejka77
26. máj 2011

@strapco13 Ked vidim, ze chce papat tak jasne, ze ju nakojim. Len ked mi niekedy prespi viac ako 3 hod. tak neviem ci je to dobre.

margot
26. máj 2011

@dejka77 moja spí kludne v kuse aj 5 hodín cez deň a prespí mi už takmer celú noc a nebudím ju veru,je napapaná a spokojná 😀 načo by si ju aj ty budila,nech spinká,koľko sa jej zachce 🙂

strapco13
26. máj 2011

@margot dietatko tym netrapis..len odpovedas na jeho potreby...moj nazor je ze skor je to trapenie pre matky, co musia davat pozor na signaly 😅
a nie je to novota..funguje to uz roky...pouzivas latkove plienky, ked vidis ze dieta da signal, rozbalis, dita sa vykaka, vycika do nocnicka..cize nemusis prat tolko
zdrave deticky davaju najavo svoje potreby..a velmi jasne /nemaju zas toho tolko na praci/..a ide len o zosuladenie sa medzi matkou a dietatkom...dietatko mas pri kojeni v naruci, tak co na tom, ze je rozbalene z plienocky a mas pod nim nocnicek , ci kyblicek..tym ho nestresujes, ani netrapis, ani nemucis
a kedze sa to dieta velmi rychlo nauci, bude davat signaly stale jasnejsie, tak sa ovela rychlejsie odnauci od plienocky, lebo to uz chape a vie co chce
pokial ma jednorazove plienky..a mamicka tieto signaly nesleduje, tak dieta ich prestane casom davat najavo, jednoducho svoju potrebu vykona ved ma plienocku...a potom sa to musi znovu naucit, ked s matka vsemozne snazi aby kakal a pisal do nocnika ...lebo znovu sa nauci davat to najavo kolo 18 mesiaca, niektre deti skor, ine ovela neskor

dejka77
26. máj 2011

@margot A kolko ma mesiacov? Moja mi ale nespi kludne celu noc, zobudza sa na krce. A nechcem ju nechat tak dlho spat uz len kvoli tomu, ze moze mat plnu plienku.

strapco13
26. máj 2011

@dejka77 treba nechat aj vyspat..a ty vyuzi to, ze mala spi a oddychni si tiez
@margot ked dietatko das do klbka /cize si ho pritulis/..pomozes mu potlacit to co ho trapi v crievkach..je to rovnake ako ked ti doporucia polozit dieta na podlozku a pomasirovat brusko, pritlacit nozicky o brusko, nech sa vyprdka...len je to pre dieta este prijemnejsie, lebo je u maminy v naruci
zvysi sa tym brusny lis, cize dietatko sa vykaka, vyprdka skor

ivet78
26. máj 2011

@strapco13 no trošku s tvojím názorm nebudem súhlasiť, . moje prvé 3 dcery boli bez plienok už v roku, tá tretia v 15 mesiacoch... myslím tým bez plienok uplne aj cez den aj v noci... a to sme používali jednorazovky... takže ono je to čiastočne v dieťaťku, niektoré to pochopí skôr a niektoré neskôr a veru že som nepoužívala takéto novoty... lebo pre mna to novota je... a veru pri teraz pri 4 detoch by som asi mala čo robiť. aby som usledovala signál krorý dáva dieťa... som rade že stíham všetko tak ako treba... aj ked moja štvrtá dievka sa až teraz odnauča od plienok nijako mi to nevadí... ved má takú chutnú riťulu aj v plienke aj bez plienky...

margot
26. máj 2011

@dejka77 neni som veru žiadna odborníčka,len sa chcem opýtať,ona nemá reflux,či áno??Z vlastnej skúsenosti iba toľko,že keď bola moja malinká-1-2 týždne,lež som prišla na to,že sa chce len vykakať(prvé dva mesiace sa jedovala pri tom,ale len také 2 minútky,nebolelo ju nikdy bruško,ani kŕče nemala..klop-klop), dávala som jej prsník k puse..až nasilu,lebo sa trebárs zobudila po piatich hodinách a ja že jej dám papať a ona sa chcela najskôr vykakať,prebaliť a potom napapať..tak sa jedovala,keď som jej ten prsník dávala,ale aj si dačo dala a vtedy sa zvyklo stať,že sa trocha povrackala...ale potom som už vedela,že keď sa zobudí,mám počkať 10 minút,či nebude kakať a až potom som jej dala papať..a ešte sa povrackala vtedy,keď si po kojení neodgrgla a dlhšie som ju nosila vzpriamene..určite som jej tlačila bruško..tak som to robila potom tak,že som ju niekoľkorazy položila ležať a potom znova skúsila odgrgnúť a bolo to potom ok...ale v noci mi neodgrgne...zobudí sa väčšinou až nadránom,doslova sa nahlce a zaspí pri prsníku,preložím ju do kolísky a spinká ďalej 🙂 ..toľko z mojej skúsenosti...

margot
26. máj 2011

@dejka77 malá má tri mesiace..ona mi už nekaká v noci a ani nie každý deň,ani synček mi nekakával každý deň...,no ale mi sme nikdy nemali bolestivé bruško,tak potom neviem...pocikanú ju má riadne ráno,pokakanú nie...

margot
26. máj 2011

@strapco13 no,neviem...neviem si predstaviť,ako by som varila,to by som ju musela mať v kuchyni k kočíku a jedným očkom ju stále sledovať....a medzitým sa venovať synčekovi 🙂 keď sa malá zobudí,nakojím ju,po chvíli prebalím a položím pod hrazdičku a ja idem do kuchyne variť,alebo si vysávama tak ďalej,rozhodne som s ňou neni v jednom kuse v jednej izbe....nám by to asi nešlo 😀

margot
26. máj 2011

Holky prajem vám dobrú noc 🙂

strapco13
26. máj 2011

@ivet78 ved som napisla, ze niektore deti skor ine neskor..18 mesiacov je taky statisticky priemer 😉
to co je pre niekoho novota, je pre ineho stara znama vec...to ze nieco nepoznas, neznamena, ze to neexistovalo uz dlho...ja som sa o BKM dozvedela pred rokom, ale su baby co to praktizovali uz davno
ja by som to nezvladla, nemam na to nervy sledovat 😅 ...a preto som sa ani nepokusala o nieco podobne..ale nebudem tvrdit, ze to nefunguje, ked su milony zien co tvrdia, ze sa to da a lahko a preto, ze ja nemam nieco vyskusane tak to nebudem zatracovat 😉 aj ked viem, ze ani pri druhom to skusat ja teda nebudem