Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

shira_
8. feb 2011

@akdarka to je krásne 🙂 mne malý teraz tak podobne zaspal v babyvaku, pekne ma hreje na bruchu 🤐

ivk
8. feb 2011

Posledny tyzden sa moja 4-tyzdnova dcerka niekedy pri kojeni odtahuje od prsnika a zlosti sa a pritom vidim, ze chce papat. Neviem posudit, ci jej mliecka tecie vela alebo malo. Ked ju prelozim na druhy prsnik, robi to iste, nakoniec sa rozplace a az po 3. - 4. pokuse sa pekne prisaje a papa. Neviete mi poradit, v com moze byt problem? Moze ju vtedy boliet brusko?

annag
8. feb 2011

@ivk

príčin môže byť viac, ale skôr by som ako prvé myslela na príliš neskoré priloženie - napr. ak ju predtým prebaľuješ, masíruješ ... ideálne je bábo prikladať hneď ako sa prebúdza, vtedy najlepšie spolupracuje, nevyhladne a pokojne sa napapá.

ivk
8. feb 2011

@annag no, robim to tak, ze ju najprv prebalujem a az potom ide papat, takze to skusim urobit naopak. Dakujem za radu. Kiezby to zabralo 🙂

annag
8. feb 2011

@popykiller

ako píše prsky - si z okolia KE je tam množstvo výborných poradkýň, napr. Majka Krupová, Janka Múdra ...

- správne prisatie je najdôležitejší bod a s klobúčikmi sa bábo nedokáže k svojmu mliečku dostať

- kým sa s poradkyňami nespojíš, začni prosím ak práve v tom čase nedojčíš s odsávaním - odsávaj minimálne každé 2-3 hodiny, aj v noci. Ak nejde odsávačkou, tak ručne, ideálne je kombinovať pri každom odsávaní obidva spôsoby. Pretože treba laktáciu udržať a rozvinúť. Nevadí, že to budú len kvapky, postupne bude mliečka čoraz viac . Ak dojčíš, tak po dojčení už len odsaj ručne posledné kvapky.

annag
8. feb 2011

@ivk

tak skús 😅 - a aby sa Ti bábo nebudilo vyhladnuté, je dôležité dať mu cucnúť i pred spaním 🙂

akdarka
8. feb 2011

@shira_ no ti nasi Tomasovia 😉 😀

annag
8. feb 2011

@akdarka

krásny záber - ako môže niekto tvrdiť, že nosenie a blízkosť ubližujú a stávajú sa zlozvykom 😕 🙂

leelo
8. feb 2011

@akdarka super zlaty mucko 😵
moj dnes spal v satke 3 hodky a to uz je akoze velky a vraj ho nosenim rozmaznavam 😅 pche! ved on sam vie co chce a uz po ranajkach krici - kaka! (satka)

akdarka
8. feb 2011

@leelo to je zlate, ze chce ist do satky !!! nadhera. ja som sa akurat minule zamyslala, ze ako to budem robit ked narastie lebo on mi takto zaspi v podstate okamzite. tak mam odpoved - ide to, dakujem 🙂 a tebe spinka v koliske alebo na chrbte?

akdarka
8. feb 2011

@annag dakujem 😀 no veru "studeny odchov" nie je nic pre mna a budem ho mojkat, dojcit a nosit...a ty Katka mas na tom velku zasluhu, ze dojcim 🙂 🙂 neviem dostatocne podakovat!!!

olifcek
8. feb 2011

@leelo ze rozmaznavas... laskou sa to nedaaaaa 😉

akdarka
8. feb 2011

@olifcek ste krasne 😉

olifcek
8. feb 2011

@akdarka DAKUJEM, najme ale ta moja mala princeznicka x;o) moja prisavka milovana 😵 😵

leelo
8. feb 2011

@akdarka ano, ide to! 🙂 ja ho nosim v krizi s kapsou von. tak mam vahu rozdistribuovanu rovnomerne, co je teraz uz vyse 12kg, takze nie zanedbatelna. na chrbte je to lepsie nosit na vyletoch, takto ho mam na hrudi, aj nadojcim ked treba a vzajomne sa hrejeme 😉 vyuzivam to najcastejsie na 1 denny spanok doma, zaspi cca do 5 minut 😵

este som ti chcela napisat vcera k tomu prikrmovaniu a ukoncenemu 6.mesiacu:
ja to chapem tak, ze teraz vam uz bezi 6.mesiac (5m+2t), cize o 2 tyzdne ukoncite 6.mesiac a ides na prikrmy. ty si chcela dokedy cakat? pisali ste si o tom s prsky a mala som pocit, ze je tam nieco stratene v preklade...

@olifcek cmuuk :******

ellla
8. feb 2011

Tato diskusia je naozaj obsiahla. Nemam sancu to v kratkom case preluskat, a tak neviem, ci sa tu problem podobny tomu mojmu uz preberal. Budem vdacna za kazdu dobru radu, alebo mozno bude stacit ak sa najde mamicka, co preziva nieco podobne... 🙂

https://www.modrykonik.sk/forum/mame-doma-skolkara-3-5-rokov/3-5rocny-syn-by-sa-rad-vratil-ku-kojeniu-ako-na-neho/

olifcek
8. feb 2011

@leelo 😵 😵

ja bych tiez niekedy na chrbte nosilaaaa, ale tam nemam prso, si predstavte, a to by Oliv asi nezniesla 😀 😀 tak ale v manduce ju itak necitim, teda tu vahu... len vzpriamovace niekedy, ked ju vyberiem von..

akdarka
8. feb 2011

@leelo veru sa to stratilo v preklade...ale uz to chaaapem 🙂 nieco na tej tehu + kojo demencii bude 😝 😀 asi vies ako som to ja myslela - ked skonci cely 6.mesiac a zacne 7.mes...no som fakt hviezda

prsky
8. feb 2011

@akdarka u nas nosenie a spanie v manduce slo este nedavno...aj ked uz to spanie nebolo nejak velmi caste...jedine ked sme boli dlho vonku 😉

prsky
8. feb 2011

@leelo @akdarka ja som chapala, ze sa chapeme, ked ukonci siesty mesiac, cize bude mat 6m+0tt (=bude v siedmom mesiaci zivota), moze zacat s prikrmami ... ale nie je to uplne nevyhnutne ... lepsie to ide, ak sa dieta uz zaujima o jedlo, vacsinu deticiek vsak v tomto veku uz jedlo zaujima minimalne zopar dni 😉

olifcek
8. feb 2011

@prsky fiha, ja som 16.03., mozno i Tvoj drobcek tak bude 🙂

leelo
8. feb 2011

@prsky 😀 ja dufam, ze chapes, ze chapem, ze chapes 😉

@akdarka tak ako vravi prsky - mozes zacat aj skor. vo vasom pripade uz tie 2 tyzdne vobec nehraju rolu. je sice pravda, ze prikrmami cely ten frmol este len zacne, ale z vlastnej skusenosto viem, ze mamickam, ktore riesia slabe priberanie sa zavedenim prikrmov dost psychicky ulavi 😉

prsky
8. feb 2011

@olifcek nene...toto bude barancek 🙂 aspon sa tak zatial aj tvari

prsky
8. feb 2011

@leelo jasne, seci sa chapeme 😀

krakulka
8. feb 2011

@annag @strapco, dakujem za rady. skusim im dat precitat nejake clanky. 😕 no velmi si od totho neslubujem, pretoze nazor niektorych je jednoznacny - caj je lepsi ako mlieko. preco mu nedam caj, vraj ho vypije za den strasne malo. mal by min. 2,5 dcl. lebo sa to tak ma....
potom napisem ako reagovali a ci si nieco vobec precitali. 😉

prsky
8. feb 2011

@krakulka a preco musis presviedcat svoje okolie? ved rodicia ste vy s otcom dietata, tak si robite po svojom..ostatni vam mozu fukat praskovy cukor vies kam 😅 ... jedine, ze by babky chceli do dietata pchat cajik, ale tak po normalnom rozhovore by mohli vase rozhodnutie akceptovat, ci nie?

strapco13
8. feb 2011

@krakulka 2,5 deci caju za den??? ..tolko moj vypije za dva mozno dokopy ale cistej vodicky / a to az teraz, vo vasom veku cca 60 ml vody za den dal/ --spytaj sa ich o co je lepsi caj ako tvoje mliecko..o vodu?..tu ma mliecko tiez 😉 o cukor?..to ma MM tiez a lepsi, nie priemyselne umelo vyrobeny 😉 o prichut?..MM meni chut podla toho co zjes 😉
bylinky?...dieta ich nepotrebuje..ale keby nieco, tak ich mozes zjest ty a v MM budu 😉 a vyzivovu hodnotu ma urcite MM lepsiu. Spytaj sa ich, ci im staci ak sa miesto obedu naleju cajom 😝 caj je mocopudny..hrozi dehydratacia.
A ak ti maly papa inak dobre, prospieva...tak proste sa ich spytaj, ze ci mas riskovat zmenu 😉
proste to nie je padny argument...ze ak ta chcu presvedcit..musia prist s niecim lepsim 😀 😀 😀 ..a nic lepsie ako MM neexistuje 😵 😵 😵

happy8051
9. feb 2011

@prsky dnes mam otazku ohladne vody pre stvormesacne dietatko... plne kojim, caj som dala malej mozno dvakrat pol deci, ked uz som bola zufala z koliky... koliku uz nemame nastastie, kojim na poziadanie, ale uz triktat sa mi stalo, ze mala odmietala prsnik, co som si vysvetlila tak, ze asi nie je smadna ani hladna... napriek tomu, ked som jej ponukla prevarenu Lucku lyzickou, pila ju uplne s pozitkom a ked sme sa"nakrmila" vodou (nechcela som jej to dat z flasky), hned sa ukludnila a zaspala...
je teda mozne, ze si ziada aj vodu? ak ano, ake mnozstvo za den by som jej mohla dat? dakujem za radu

denisse
9. feb 2011

@prsky
@strapco13
ahojte ... chcela by som vas opat poprosit o radu ... uz par tyzdnov malu prikrmujem, o jedlo sa zaujima, ale zda sa, ze len o to v nasich tanieroch .. to detske jej nejako nechuti .. na prvu lyzicku otvori pusu a dalej uz viacmenej len ked ju nejak osalim ...
zatial ma to nejak velmi netrapi (az na to, ze vyhadzujem) ... ale chcem sa opytat, co je rozumnejsie ...
dat jej par dni pauzu a skusit znova, alebo skusat denne hoci po par lyzickach (naozaj je ich vacsinou tak 5 ... raz alebo dvakrat zjedla polovicku zo 125 ml kupovaneho prikrmu) ...
dakujeeeem 🙂