Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

olifcek
27. dec 2010

@elinka27 ja mam zrovna menstruaciu, treti krat. Ked som ju dostala 1x, kojila som den i noc casto. Dnes uz cez den mame aj 2hod.pauzu, v noci tiez, i ked v noci cucka i kazdu hodku. mm isto menej nemam, tak neboj. Kojit chcem min.do 2 rokov Olivky

makda
27. dec 2010

@latvia a to uz preco? ved aj annag to odporuca

latvia
27. dec 2010

@makda no, stacilo mi ked som si precitala pribalovy letak

makda
27. dec 2010

@latvia myslis teraz neziaduce ucinky, alebo preco? tak na cop to potom laktacne doporucuju?

latvia
27. dec 2010

@makda myslim vsetko co tam pisu, tak ale ked laktacne odporucaju, tak si ho zozen

vejula
27. dec 2010

@latvia tak nam dnes dokina potvrdila kiahne.... No dala nam na to hypermangan, ale bojim sa mu to davať lebo povedala že sa to nesmie dostať do očiek a on vo vaničke strašne špliecha tak sa bojim... nevieš ako by som to mohla spraviť s tym??? Ešte nam dala čajovnikovy olejček... Inač vyhadzal sa riadne najviac to ma vo vlaskoch celu hlavičku bodka na bodke

latvia
27. dec 2010

@vejula kupat sa nesmie, mozes ho bud tym oliat, alebo mu len tie vyrazky potriet....co sa pamatam ja na svoje kiahne, tak sme sa 2 tyzdne tusim neumyvali vobec 😀 olejcek je pre mna novinka, ked sme mali staze na detskom infekcnom, tak nam dr vravela ze kiahne nepotierat nicim, ani tekutym pudrom, ze to uschne same a niekedy sa pod tym tekutym pudrom rozvinie este bakterialna infekcia, co pod tou vrstvou nezbadas. ale co pozeram a pocuvam, tak kazda bud masti pudrom alebo potiera niecim, tak rob tak ako ti povedala dr

lucinka83
27. dec 2010

@estterka aj my sa trapime s mykozou, tak ma bolia prsia,ze som si aj poplakala pri kojeni

vejula
27. dec 2010

@latvia ono to je taky čajovnikovy olejček vraj protizapalovy a dezinfekčny... som kukala je na všeličko možne... Ale ten hypermangan až keby bolo moc zle.. a ako vraviš len oblievať asi, ale aj tak sa trocha bojim nech sa mu to do tych očiek nedostane

petal
27. dec 2010

vejula, tak ako hovori latvia, nekupat, nedavat podla moznosti na to nic, ziadny tekuty puder, aj ked to niektore pediatricky este stale odporucaju. Ja so prekonala kiahne ako 12 rocna, tazky priebeh, lezala som dva tyzdne na infekcnom a nenatierali ma absolutne nicim. preslo same.

petal
27. dec 2010

a plati, ze male deti to zvladaju ovela lepsie ako starsie deti alebo dospeli, tak sa neboj a ked ho este kojis, tym lepsie.
a nemas doma nejaky fenistil? ak by bol velmi nervozny, mozno by som dala nejake antihistaminikum.

norikk
27. dec 2010

Chcem sa opytat, ci mozem uzivat antibiotika Penbene ktore mi predpisala doktorka aj ked sa v nich pise ze pocas uzivania je vhodne dojcenie prerusit?

petal
27. dec 2010

Penbene je beypecnz pocas dojcenia. Kludne ho mozes pouzivat. Vstrebava sa minimalne mnoystvo.

kamka17
27. dec 2010

pekný večer prajem...prišla som si k vám pre radu... 😅
po troch mesiacoch na fľaške sa nám podarilo prejsť na dojčenie, malá podľa mňa pekne papá, lebo po dojčení je vždy spokojná, zaspí...akurát ma trápi pár vecí...takmer nikdy sa nám nepodarí správne prisať, malá má proste naučené "fľaškové prisatie" a neviem, ako ju mám naučiť to "správne" ...trápi ma to hlavne preto, že ma dosť bolia bradavky z toho je dudlikania, bojím sa možných zdravotných problémov a tiež ma cez deň hnevá, že je na cicíku aj hodinu (dnes v noci sme sa s prestávkami trápili až hodku a pol ☹ )
no a ďalší problém, resp.otázka sa týka striedania prsníkov, lebo akosi som si zvykla, že vysaje jeden prsník a je spokojná, tak druhý jej už neponúkam...občas sa samozrejme stáva, že si vypýta aj z druhého, len neviem, či je to takto správne a či a ako mám vystihnúť okamih, keď by som mala ponúknuť druhý prsník
a keď už som pri tých otázkach...neviete mi poradiť, či sa pri dojčení môže používať heparoid? neskutočne ma totiž bolia zápästia so spôsobu, ako malú držím pri dojčení...ten spôsob sa mi páči, lebo ju pevne držím a nepadá jej hlávka, ale obávam sa, že ešte pár dní a ruky mi odídu úplne ☹

alex1983
27. dec 2010

Ahojte baby. Potrebujem radu: mala ma skoro tri mesiace, je iba kojena a predtym pekne papala aj kazde dve hodky. Teraz si zacala cucat rucicky a myslela som ze je hladna, tak som jej dala prso a zacala plakat ako keby ju drali. Tak som prso skovala a ona bola v pohode. Potom som si myslela ze ved presla dalsia hodka a uz bude hladna, no zas sa zopakovalo, ze ako som jej skusila dat prso zacala velmi plakat. Kedy si mam byt ista ze je hladna? Az ked bude plakat, alebo ako? Som bezradna ... ☹ A zda sa mi, ze teraz uz aj menej papa ako predtym. Myslite si ze mam malo mlieka? Inak ked sa napapa je kludna 😝

estterka
27. dec 2010

ahojte,ten krem a tabletky,co ste mi vcera poradili som nezohnala.zohnala som ale nieco podobne,obsahuje to 20mg ketoconazol(krem) a tabletky 200mg,je to ono? a probiotika mozem brat bez problemov? lebo lekarnicka mi povedala,ze to sa musim lekara opytat,ci pocas dojcenia mozem 😒
@lucinka83 no mna tentokrat neboli,ale je to vidno a rozsiruje sa to.ale ked ma bolela,tak celkom rychlo pomohol canesten a vetrat prsia.

vejula
27. dec 2010

@petal uhm, no nevie ni ten čajovnikovy olej???? vola sa to teatree oil je to prirodne antiseptikum

zuzana1985
27. dec 2010

Chcem poprosiť o radu. Náš synček má 6 týždňov a snažím sa ho kojiť. Nejaké 2 dni je však na prsníku veľmi nervózny. Pekne sa prisaje, papá ale po chvíľke sa pustí a začne plakať, kopať nôžkami. Potom sa dookola opakuje že sa prisaje, pustí, plače. Skúsili sme ho dokŕmiť Nutrilonom, tak nám spapá skoro všetko čo mu dáme (100 ml) a potom je kľudný. Neviem teda či mám málo mliečka, ktoré mu nestačí (keď si však stlačím prsník, mliečko mi vyteká) alebo je problém v niečom inom. Som z toho zúfalá, nakoľko by som nerada prešla na UM. Ak však budem musieť po kojení ešte dokrmovať chcem sa opýtať koľko mu mám dávať UM (menšie dávky, väčšie dávky)? Ďakujem

latvia
27. dec 2010

@estterka ano, ucinna latka nizoralu je ketokonazol.probiotika pocas dojcenia mozes

akdarka
27. dec 2010

@zuzana1985 takto presne sa spraval nas maly.tiez som dokrmovala az kym mi annag neporadila,ze krpec je iba unaveny.a naozaj to fungovalo,supla som ho do kocika a zaspal.nemoze byt,ze je unaveny?a deticky spapaju co do nich „nalejes” a telo potom travi tak su taki kludni...

estterka
27. dec 2010

@latvia takze canesten krem vymenim za tento a tak isto natieram? a aj tu tabletku rozpustenu do toho kombinovat?

latvia
27. dec 2010

@estterka ak mas aj krem aj tabletky, tak si jedno z toho vyber, ucinna latka je rovnaka, takze nemusis davat na striedacku oboje.mal by stacit krem

mona777
27. dec 2010

dievčatá je tu niektorá, ktorej bábo odmieta prsník - nechce piť aj ked mliečko máte?

elinka27
27. dec 2010

@latvia ja si to tiez myslim,len ona sa vyslovene pytala kde sa to da zohnat,a nie riesit problem 😉

elinka27
27. dec 2010

@makda ja viem,ale ja som Motilium brala len nejake 3-4dni ked sa tvorba zvysila vysadila som ho, preco myslis ze mas malo mlieka?Babatko nepribera,ci ako?Neskusala si odsavat kazdu hodinu?Mne to pomohlo aj bez tabletiek,proste kazdu hodinu odsat co i len par kvapiek,alebo na prazdno a za 1-2dni sa mi tvorba zvysila.

latvia
27. dec 2010

@elinka27 hej, ospravedlnujem sa, ja len niesom zvyknuta byt ticho ked niekto chce jest lieky ktore niesu uplne bezpecne, ale polepsim sa 😉 zohnat ho mozem, ale nezozeniem bodka 😀 😉

michaela80
27. dec 2010

@zuzana1985 to iste sme mali aj my..hlavne vecer....a zabralo nam iba ju uspat a po polhodinke sa prebrala a pekne napapala...
a ked uz dokrmovat tak nie Nutrilonom ale svojim mlieckom a nie cez flasu 😉 😉 😉 😉

zuzana39
27. dec 2010

ahojte,prosím Vás chcela by som poradiť 😉 malý sa mi už asi 3. týždeň budí v noci každé 2hod a neutíši ho nič iné,len prsník.Nemyslím si,že je to od hladu,lebo on si iba pár krát cucne a hned zaspí,máte niektorá maminka podobnú skúsenosť?Neviem ako postupovať,nechcem aby si zo mňa spravil cumlík,alebo už ho zo mňa má?

olifcek
27. dec 2010

@zuzana39 potrebuje Ta mat pri sebe, je to normalne. moja Oliv ma necha spat tri hodky vkuse, nie vzdy, a paq si cucne i kazdu hodku a to uz mame rok... zaspava vyhradne na prsniku, ked sme vonku, jedine v manduce, i tam musi mat prso... som hrda na to, ze nepouzivame cumel, ze stale kojim, ze ju prso utisi a upokoji x;o)

ivv
27. dec 2010

@latvia ahoj, citala som tvoje prispevky ohladom uzivania costi.. mozes pls napisat, co konkretne z pribaloveho letaku nie je podla teba koser ak ho uziva zena na zvysenie produkcie mlieka? ja costi uzivam uz asi mesiac.. bol mi doporuceny prave kvoli zvyseniu tvorby mlieka a dost som si o tom precitala aj na katkinej stranke.. mne totiz mala strasne malo papala prikrmov.. skor nejedla 😖 a teda bolo mi doporucene zvysit produkciu mlieka a tym zvysit jej chut do jedla. toto sa nam podarilo. predtym som mala aj problem s neskorsim spustanim mliecka a mala po dlhsom cucani jednoducho stratila zaujem o prso .. 😒 . teraz som dost v pomykove ci robim dobre.. sice sme si pomohli ale.. na jednej strane vraj je ok, ty ako lekarka hovoris, ze by si ho nedala.. preco ak ho mozu aj male deti? dakujem (nevrtam.. proste ma to zaujima a na rovinu potrebujem vediet 😅 )