Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

petruci6
12. feb 2009

gravimilk pomaha?ja mam aj ricinnus

annag vidim,ze mas aj dcerky,co je podla teba najlepsie,kedy dat prepichnut uska?alebo nastrelit? kazdy ma iny nazor,ja mam z toho hrozu uz teraz

annag
12. feb 2009

akejka, svetová zdravotnícka organizácia má najčerstvejšie(2006 rok), je tam aj program, kam si môžeš zadať jej jednotlivé prírastky aj vysvetlenie, aký záver si máš urobiť,

http://www.who.int/nutrition/media_page/en/inde...

annag
12. feb 2009

petruci - pomáha najmä časté vyprázdňovanie prsníkov - dojčením či odsávaním, ak nesplníš tieto dve podmienky, tak Ti ani zlatá voda nepomôže 😀

- ja mám hrôzu s ušiek tiež pre vlastnú skúsenosť 😀, staršej sme ich prepichli asi v 4 rokoch,sama chcela, dali sme nastreliť a bolo to fajn, bez komplikácií, vtedy mi pediatrička odporučila nastrelenie, ktoré je pri väčších deťoch lepšie, ozaj to išlo fajn, malá ani nestihla zaplakať. Mladšia ušká prepichnuté nemá, pravdepodobne opäť počkáme, ja sa bojím, že by si ich ako malé bábetko zatrhávala. No ja som ovplyvnená vlastnou fóbiou - uši mi prepichovali 3x - ako 5 ročnej, 12 ročnej a 17 ročnej. Tak to, ako ma to bolelo v 17-tich, na to nezabudnem 😀 , to mi prepichovali, myslím, že nastrelenie je lepšie. No aj tak som nakoniec bez náušníc 😀

akejka
12. feb 2009

annag:
jééj ďakujem veľmi pekne, nikde som nevedela nájsť takéto tabuľky 😉

bimbia
12. feb 2009

mitusovo
presne ako hovoris, na zle casy nam neostane ziadna zasoba, ale co uz. inak neviem aku mas odsavacku ale mne to s elektrickou trosicku islo ale vcera len par kvapiek tak mi neostane nic ine ako ju castejsie prikladat 😉

petruci6
12. feb 2009

takze cakas kym bude vacsia?
no ja sa neviem rozhodnut
kazdy hovori,aby som jej dala cim skor,kym ma este tenke uska,lebo nastrelit sa da az od 6.mes a ze vtedy to uz viac boli.. 😖

petruci6
12. feb 2009

co sa tyka casteho vyprazdnovania,tak moja cez den papa kazde 2 a pol hod po 5-8min a staci z jedneho,mam dost mliecka
ale po kupeli vecer si pyta kazdu chvilu az do 22.00-23.00 a to uz mam pocit,ze jej netecie nic,lebo sa len jeduje a place az kym nezaspi 😖

annag
12. feb 2009

petruci, pokiaľ nechceš čakať, kým sa sama nerozhodne, tak ich daj prepichnúť čím skôr

- o ktorej ju kúpeš? kedy začína takáto šialená hodinka? máva aj koliky?

petruci6
12. feb 2009

koliky nemava,pekne kaka aj prdka
pijem tie kojenecke caje

kupem ju okolo 18.00-18.30 a odvtedy sme hore a mrncime 😖

annag
12. feb 2009

keď sa bábo okúpe, tak sa mu často všetko v brušku začne hýbať, vplyvom teplého kúpeľa. Alebo ho kúpeľ namiesto upokojenia rozruší. Takže skús zmeniť výrazne čas kúpania - napr. o hodinu skôr, alebo ho presuň na ráno. treba vyskúšať, môžno to trošku pomôže. Deti sú podvečer veľmi unavené, precitlivené, všetko ich rozruší, malá už rozoznáva deň od noci, je dosť možné, že napr. už o 18.00 potrebuje dávno nočný kľud. Ak sa rozruší, tak sa nevie upokojiť, dožaduje sa prsníka len kvôli upokojeniu, nedokáže ľahko zaspať...

petruci6
12. feb 2009

myslis?ale ved cez den vela spi,skor ju to preberie a nepotrebuje spat

rano ju nechcem kupat,lebo chodime von cez obed a bojim sa aby mi teraz neochorela,ked je vsade chripka a studeny vietor

annag
12. feb 2009

- veď práve, kúpanie ju preberie v čase, keď jej organizmus má biologickú potrebu spať a odpočívať, preto vravím skús kúpať ešte skôr, keď je čerstvo naspatá a keď je napapaná, nie v čase, keď má papať

petruci6
12. feb 2009

skusim,ale raz som ju okupala po papani a dogrckala sa mi,ked som ju natahovala

jaja257
12. feb 2009

annag, prosim ta aky je tvoj nazor na rektalnu rurku? My dnes bojujeme s bolavym bruskom od rana, neda sa nam ani prdnut ani grgnut, proste katastrofa ☹

annag
12. feb 2009

jaja, ak sa inak nedá a bábo sa trápi, má svoje opodstatnenie, ide o to , aby sa to nestalo neúmerným pravidlom, myslím, že tie probiotiká budú potrebné

annag
12. feb 2009

petruci, jasné že nie hneď po napapaní, s istým časovým odstupom, ide o to, aby nebola hladná, resp. aby sa dojčenie neposúvalo kvôli kúpaniu na neskôr,to bábo neskutočne rozčúli , potom, i keď hladné sa poriadne a v pokoji nenapapá

jaja257
12. feb 2009

dakujem annag, tie probiotika budeme asi potrebovat. Pytala som sa na rektalne rurku, lebo som ju este nepouzila nikdy. Vzdy zabrali kvapky sab simplex, len dnes je to nejake zacarovane. Od kedy sa mozu probiotika? Mam zavolat doktorke? alebo este skusit kvapky a pockat?

jaja257
12. feb 2009

este jedna otazka, od kedy mozem babo davat na brusko?

annag
12. feb 2009

probiotiká skonzultuj s pediatrom, ale v podstate sa môžu hneď, na bruško môžeš dávať bábo hneď, len ho treba sledovať, ideálne keď máš aj monitor dychu 🙂

zuz11
12. feb 2009

annag, zasa ja 😀
no dnesna noc bola desna sme spali aj s Alexom tri a pol hodky 🤐 on to dobieha teraz ale ja nemozem 🤐 a tak rozmyslam ze asi zacnem skusat napr pit pohar vina, myslis ze mu to pomoze zaspat? len kedy ho vypit aby spal v noci a nie cez den ako teraz 🤐
a ze rozozna noc od dna 🤐 🤐 🤐

katka72
12. feb 2009

Zuzi a to je pravidlom ze takto zaspava, alebo sa to stalo prvy krat??? a bolelo ho brusko, ci trapilo ho nieco? a nema otoceny rezim, hm? 😉

zuz11
12. feb 2009

kati, no normalne zvykne spavat viac v noci ani cez den vcera nespal 🤐 neboli ho brusko kakava a prdka uplne v poho pocas spanku, papania, prebalovania... on je taky potmehut ze od narodenia ma problemyy zo zaspavanim ale nic ho nebolelo ani nic lebo ako sme ho nosili tak bol ticho 🤐 akoze aj inak az tak neziapal ale bol hore mrvil sa obcas vidal hlasok a obcas zaplakal takze sa nedalo spat 🤐 ale nie a nie ho uplozit a ani dojcit nechcel a zaspal bez predchadzajuceho papanie takze do pol hodky vstal na dojcenie a od 4 do 7 bol jediny nas dlhsi spanok a az teraz poobede zasa spi tak dlhsie 🤐

katka72
12. feb 2009

no podla mna je to len jednorazovka 😉 - teda bude viac takych vecerov, ale niekto to ma ako na beziacom pase nasa mala tiez zvykla tahat rekordy v nespani napr. od 17,00 hod a nie a nie zaspat do polnoci - robievala to do 3 mesiacov, potom ako keby utalo, sice mame aj zle noci ale zaspava max do pol hodky/max po 4 hodinach co je hore/, myslim ze to prejde 😀
no a asi je rad noseny noo 😅 a poobede dohana, len skoda ze aj mamine sa neda...to hold on vsak nevie 😅
este podotykam nasa mala zaspava medzi 22,00-23,30 ako kedy ale zato vstava o 8,00-9,30 tiez ako kedy
🙂 a ako uplne malinka mavala ako som spominala aj zle noci ale dokazala prespat aj 7-9 hodin v noci, somju budila na kojenie 😔 teraz je to zasa ine, uz je to o zvyku a sem tam aj o zubkoch, ze ano tak mavame noci ako napr. takato ze je kazdu hodku hore 😕 ale bude lepsie, pokial ti maly neplace hladom, alebo ze ho nieco boli to podla mna je ok 🙂 treba to asi len vydrzat vsak uz jednu bambulku mas tak si urcite este pamatas, ci bola dobry spac?

zuz11
12. feb 2009

kati, Hanka bola a je dnes riaden spac, dokaze spat aj do desiatej 😀 😀 😀 a este cez obed aj 2 az 3 hodky teda kedy ako 😀 dnesnajustaj ona vstavala o pol osmej, teda Alex uz o siedmeja bol hore do dvanastej a odvedy chrni 🤐
ale zo zaciatku spaval krasne 3 hodky aj ked medzi tym bol vzdy hore dve hodky ale teraz je to horsie uz tak vobec nespava, ked tak dva hodky a hodku hore a podobne 🤐 no a dnesna noc des.... uz sme mali taku jednu co pri hanke nepoznam velmi 🤐 a to som cakala ze sa to po mesiaci este zlepsi a prespi jedno dojcenie 🤐 a on skor prebdie jedno spanie ak nie aj dve 🤐

zuz11
12. feb 2009

a to bol hore aj vecer pred spanim dost dlho 🤐

cristin
12. feb 2009

zuz,mne dala lekarka syrup obsahujusi med,kamilku.....na spinkanie,je to z fitoterapie,ale moja ma 7 mesiacov....

annag
12. feb 2009

zuzi, tým, že nespal celý deň, tým bol tak veľmi unavený, že už nedokázal zaspať vôbec. U detí, ktoré sú unavené sa môže únava prejaviť až prílišnou aktivitou. Treba mu pravý opak, bolo by fajn, aby spal čo najviac aj cez deň a aby si neprešvihla čas, kedy je už unavený a má spinkať - u takéhoto malého bábetka je to čas do 2 hodín. Také malé bábo sa zabudí, napapá, vygrgá, prebalí, trošíčku ponosí, upokojí a malo by zaspať znovu. Po 2 hodinách už má za sebou veľkú šichtu. Čím viac je hore, tým horšie bude zaspávať, resp. nebude spať vôbec, maximálne na chvíľku zdriemne. Jediné, čo Ti môžem poradiť je, veľa prechádzok, spinkanie na balkóne, mnohé deti dnu nedokážu spinkať. Myslím, že patrí k deťom, ktoré nedokážu ľahko samé zaspať a musai sa to naučiť, našou úlohou je pomôcť im. Pohár vínka na relaxáciu môže zabrať hlavne Tebe, bábo vníma naše emócie, ak si unavená a podráždená (čo je normálne), tak aj bábo je také, pri dvoch krpcoch sa ani nemožno čudovať.

jaja257
12. feb 2009

annag, prosim ta, kedy sa zacinaju babatkam tvorit slinky? dnes som si vsimla, ze malej vytekaju slinky. Dufam, ze to nie je prejav choroby. 😕

bimbia
12. feb 2009

annag.
chcela by som sa spytat ze malej sa zmenila stolica s krasnej oranzovej na zltu a su v tom hlieny. viem ze som to tu uz niekde citala len to nemozem najst. neviem co to znamena. dufam ze nic zle 😒

annag
12. feb 2009

bimbia - na rozdiel od detí na UM sa nemáš čoho obávať, je to normálne, pokiaľ je stolica krásne žltá. Tá farba žltej môže mať veľa odtieňov od svetlo žltej po okrovú