Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

atrami
23. mar 2011

Som rada, že sa znova otvorila táto téma. Len som dúfala, že sa skončili nezmyselné hádky. Ja som mala dojem, že je to téma o dojčení. Mali by prispievať maminy, ktoré dojčili a nie vyvolávať hádky, príspevkami o UM.
Ja som najstaršieho syna nekojila a nemyslím si, že by som k nemu necítila rovnaku lásku ako k dojčeným synom. Skor mám pocit viny, že som skončila, kvoli svojej neskúsenosti.
@lubinka26 , ja som malého nosila skoro celý deň v babyvaku, tak plakával. Naučila som sa v ňom ho aj nakojiť.
Nakoniec sme po čase zistili, že ho bolelo bruško po džúsoch, ktoré som pila. Pomáhali mu veľmi masáže bruška a uvolňovanie bruška cvičením. Inak noc prespal celú, potvorka 😉

jana776
23. mar 2011

@lubinka26 ahoj, moju malu som nemohla odlozit z ruk v podstate tak asi do konca tretieho mesiaca. Hned bol plac a plac a plac. Stale bola na rukach a na prse, tak aj spala cez den. Tiez som ju nemohla odlozit ked zaspala, to bola vzdy do 5 min hore. Po tom tretom mesiaci to uz bolo trosicku lepsie a uplne sa to zlepsilo ked v osmich mesiacoch zacala lozit. Takze ak lekar nevidi ziaden dovod, tak len nosit a nosit a ono to casom prejde. Prso ponukaj, ked bude chciet tak si cucne, ked nie tak nie, je to na nej.
Vonku podla mna mozes ist hocikedy, ked na nu pride hlad tak najdes lavicku a nakojis, uz je dost teplo...

jana776
23. mar 2011

@lubinka26 a tiez odporucam kontrolovat jedalnicek, mozno ma malicka citlive brusko, aj ked na prvy pohlad sa to nemusi tak zdat. Ja som tiez az po par mesiacoch prisla na to ze vacsina placov asi bola z toho ze ju nafukovalo. A metodou pokus omyl som na dlho zo zeleniny a ovocia skoncila iba na korenovej zelenine a cervenom melone... Ked som zjedla napr jablko, tak dalsi den nas cakal niekolko hodinovy plac. Teraz ma 14m a az v poslednej dobe som zacala jest jablka, hrusky a paradajky. Este stale ked si dam napr pokusne kusok papriky tak z toho mame tazke chvile... Takze skus na par dni (napr 3) nahodit velmi opatrny pristup a uvidis ci sa to zlepsi. Tipla by som ze ano.

hobit
23. mar 2011

@jana776 uplny suhlas, my sme mali presne to iste...moja teoria je, ze to bol nasledok tazkeho porodu

andrea360
24. mar 2011

@zuziatko ,čo nie je pravda? 🙂

andrea360
24. mar 2011

mne je jedno,čo kto píše,ja som si už práveže skúsila veľa ponižovania,výsmechu a nepochopenia od svojho okolia,že sa snažím dojčiť,aj keď to nejde....že trápim dieťa aj seba,že som pozadu....či niekto dojčí,alebo nie,je to jeho vec a kto je vzťahovačný,jeho problém.My sme boli na fľaške,píšem za seba a skúsenosť tých,čo poznám a netvrdím,že vzťah robí iba dojčenie,ale mne pomohli aj mimo dojčenia a to som chcela vyzdvihnúť,že laktačné poradkyne pomáhajú celkovo,nielen s dojčením.Ja som sa radila s laktačnou poradkyňou aj vtedy,keď sme sa nedojčili a netýkalo sa to vôbec dojčenia,je to moje osobné poďakovanie sa im,potom,čo sa stiahli....myslím,že ak bude chcieť niekto ich pomoc,tak si ich nájde,veď existujú ďalej

akdarka
24. mar 2011

veru existuju dalej😉 www.mamila.sk a annag ma vlastne forum o dojceni.

labutka
24. mar 2011

@akdarka doplnam adresu, kde maminy najdu odbornu pomoc laktacnych poradky, aj @annag

http:/forum.dojcenie.eu/
forum.dojcenie.eu/index.php?sid=b857f20ee6450d6bdaf1dfcd88507e83

akdarka
24. mar 2011

@labutka 🙂 🙂

mariana0915
24. mar 2011

maminy neviete mi poradit či je tu na MK aj nejaka decka lekarka?????? 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

akdarka
24. mar 2011

@mariana0915 o dr ma prehlad @latvia

akdarka
24. mar 2011

@ela2710 ona je ORL, mozno ma @mariana0915 iny ako ORL problem 🙂

ela2710
24. mar 2011

@akdarka mozno, nepise, ale mozno jej poradi aj ona..ak ma taky problem

annalena
24. mar 2011

@mariana0915 🙂 co ja viem tak detsku lekarku tu priamo nemame, ale lekarok nas tu je viac, skus napisat, co konkretne potrebujes, mozno budeme vediet pomoct 🙂

mariana0915
24. mar 2011

@ela2710 vdaka ale my nemame problem s nostekom 😉 😉 😉 😉 😉 😅 😅 😅 😅

ela2710
24. mar 2011

@mariana0915 a aky mate problem? mozno sa tu dakto najde..skus byt konkretnejsia 🙂

mariana0915
24. mar 2011

@annalena takže pisem
ako dlho by malo miesto yaockovania po tbc??možýe to byt aj pol roka?????a je to ok ked ma okolo miest cervene a stale sa mu tam tvori hnis ?????dakujem ,snad to je ok 🙂

mariana0915
24. mar 2011

@ela2710 už som napisala 🙂

annalena
24. mar 2011

@mariana0915 IP 😉

mariana0915
24. mar 2011

@annalena dakujem 🙂

dorotka
24. mar 2011

@lubinka26 a ak je to len o tom ze sa chce nosit tak ta satka bude velka pomoc. ja som mala pri starsej len babyvak a bola to chyba. pri mladsej som si satku uzivala hoci ona ju uz tak casto nepotrebovala ale bola to velka pomoc.

estterka
24. mar 2011

ahojte,ja sa sem obcas aj vyrozpravat chodim..sme na dovolenke na slovensku a dnes sme boli u zubara a chcela som nadojcit moje 7 mesacne dieta v cakarni a sekretarka mi povedala,ze to ostatnym cakajucim pacientom moze vadit a mam ist na zachod dojcit.ze ak neviem postojacky,mam si sklopit,teda zavriet zachod a na to sadnut..tak som tak dojcila,lebo som naozaj nevedela ako zareagovat.co by ste robili v takejto situacii? ja som zvyknuta dojcit malu uplne vsade,nepamatam si,ze by to niekomu vadilo.jedine,ked som vysla z toho zachodu,tak som blbo sa usmievajucej sekretarke povedala,ze sa mi to nezda usmevne,kedze dojcenie je pre jedna z najprirodzenejsich veci. velmi zle som sa citila. to na slovensku sa mam schovavat ked dojcim,lebo to ludom vadi???

gabika7706
24. mar 2011

@estterka tak doslova ma dvihlo zo stolicky 😕 😨 ta sekretarka by si v mojom pripade vypocula, kolko by do nej voslo a mozno aj viac, ona by tiez jedla na zachode?! Moze to niektorym ludom vadit, to je pravda, ale mne tiez vadi, ked nejaki ludia jedia napr. v mhd bagetu a po brade im tecie majoneza, to tiez nie je ktovieaky pohlad...tak otocim hlavu prec (a pomyslim si svoje). Keby bola velmi chcela, mohla najst miesto hoc aj za svojim stolom, aby si mohla malu v pohode nadojcit...Joj, ale som napalena, ze sa najdu take zeny ako ta sekretarka. Ja by som sa odbit nedala a na wcku by som nedojcila 😒
a ked tak spatne uvazujem, vsak ja som sa ani nikdy nikde nepytala, ci mozem 🙂

estterka
24. mar 2011

@gabika7706 ja som sa nepytala,len som sa o tom s mamou rozpravala,ze vsak ju najdocim v pohode na stolicke v cakarni,ona sa ma pytala,ci mi to nevadi.a na to sa zapojila sekretarka do debaty,ze to nie je vhodne. ja som bola tak prekvapena a mala uz naozaj potrebovala jest,ze som nevedela,ako zareagovat.

cicimon
24. mar 2011

@estterka ja som uz tiez kojila v cakarni u doktorky, nik s tym nemal problem... na zachod by som kojit urcite nesla, ja osobne by som tiez nikdy nejedla na zachode....nabuduce sa nedaj odbit, ved dieta musi jest

shira_
24. mar 2011

@estterka fúha..no ja som si zlomila ruku pred 4.t. na chirurgii v čakárni bolo 100ludí a čakania na pol dňa, tak som dojčila tam, okolosediaci uvolnili miesto automaticky. o 5 dní som šla na kontrolu, tak zase. potom na zloženie sadry, teraz denne na rehabilitáciu. snažím sa nadojčiť v aute, tam mi je to najpríjemnejšie a pohodlné, ale malý nepapá podla toho ako ja chcem, niekedy to jednoducho nejde.strašne veľa cestujeme tak dojčím už všade. chodíme vystavovať psov a tam sedím doslova v dave, otočím sa k stene a hotovo. ale vždy je so mnou muž a prehodí cezomňa dečku, ked sme takto medzi ludmi. nikto mi nič nepovedal a keby skúsil, tak by som sa ohradila... zatiaľ som sa chvalabohu stretla len s priaznivými reakciami.

hobit
24. mar 2011

@estterka fuha, to co bolo za osobu? ja by som jej povedala nieco velmi mile a kojila byý som v cakarni, ked to niekomu vadi, nech sa nediva 🙂

shira_
24. mar 2011

inak na wc som dojčila mnohokrát, pri našich začiatkoch som ozaj musela mať celkom holý prsník a malý bojoval, takže boli trochu scény okolo toho. takže som potrebovala samotu a pokoj. teraz je to už pohoda 😉

alex1983
24. mar 2011

Ahojte maminky co dojicite, idem si k vam po radu. Moja Rebeka bude mat o dva tyzdne 6.mesiacov. Chcem sa spytat ci jej mozem davat aj nejake napoje ako vodu ci caj. Alebo len stale moje mlieko 😉