Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

prsky
28. okt 2010

@akdarka myslis horizontalne (=kolisky)...ved viazat mozes aj od malinka vertikalne, pri grckajucich babatkach je to dokonca lepsie (a pre maminu pohodlnejsie) len treba davat bacha na spravny uvaz http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=91 alebo http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=94
fu a to spanie sama - vo svojej postielke nikdy 😀 tam max niekedy nohy spia a jej "peinka" a plysaci - a inak si tak uplne presne nepamatam, myslim ze tak po pol roku. s tym spanim cez den sama v posteli nemame problem, skor nocne zaspavanie zacina trvat dlhsie, nejak sa nevie ulozit - v oboch pripadoch ju ale uspavam = som pri nej.
no a na "dobre" druhe babatko sa radsej nespolieham, nech nie som sklamana. predpokladam ale, ze to bude v niecom lahsie, kedze uz som na "narocnejsie" dieta pripravena aj fyzicky (kedze Lalu nosim dodnes v manduce) a aj psychicky sa uz nebudem krenkovat, ak bude placlivejsie alebo bude vyzadovat neustaly fyzicky kontakt so mnou - ono to casom odznie - a vidis, uz ani presne neviem povedat, ako dlho to trvalo u Lalinky a to je este len 2 roky na svete 😕

prsky
28. okt 2010

@vejula do roka petrzlen, zeler a obdobne aromaticke korenove zeleniny radsej vynechat. miesto petrzlenu daj pastrnak - detom velmi chuti

vejula
28. okt 2010

@leelo koren... žeby na to reagoval??? 😖 doktorka povedala že po dvoch tzždnoch možem robiť zeleninove úpolievočky a petržlen nespominala ako problemovu zeleninu.. ale tak asi ho radšej vynecham..

a čo sa ešte spanku tyka, mz niekedy zasopinme tak že mi malý leži na ramene a teda hlavku nema na rovnom... nie pravidelne ale občas... može sa mu nejako skryviť chrbtička?

prsky
28. okt 2010

@vejula zas moc riesis 😀 nemoze mu to ublizit, neboj

leelo
28. okt 2010

@vejula ako pise prsky, takato korenova zelenina sa ako 1.prikrm prilis neodporuca. dokonca niekto reaguje aj na mrkvu. skus vylucit, rob par dni polievku bez a uvidis. potom zaved iny druh. pastrnak je fakt super!

a obcasne ked takto zaspi tak sa mu iste nemoze nic stat 😉

akdarka
28. okt 2010

@prsky no praveze on chce byt horizontalne a nepacia sa mu vertikalne uvazy ani manduca zatial. tak snad sa to upravi a budeme moct fungovat aj takto...v prvom rade som prestastna, ze sme zachranili dojcenie aj vdaka tebe, strapco a annag a lakt.poradkyne, ktora u mne parkrat bola 😉 aj ked to bolo az s costi, ale hlavne, ze dojcime....ostatne sa nejako utrasie 😀

leelo
28. okt 2010
vejula
28. okt 2010

@prsky
@leelo vdakaaa 😵

alex1983
28. okt 2010

@prsky a kto mi to ukaze, nikoho v okoli nepoznam co nosi mimi v satke 😒

akdarka
28. okt 2010

@alex1983 youtube to u nas istil 🙂

alex1983
28. okt 2010

@akdarka aha, tak dik za tip a ozvem sa ako som to poriesila 😉

majkaa
28. okt 2010

@vejula ja som si tiez myslela, ze to bude asi z vetra, ale urcite nie, lebo ma to len ked sa rano zobudi a postupne sa mu to cez den straca a vecer ani nevidno ze nieco mal a vonku ked ideme tak sa mu to vobec tam neobnovuje.

prsky
28. okt 2010

@alex1983 na tej stranke http://www.nosime.sk/sk/prezentacie/ mas zoznam poradkyn, mozno je nejaka aj v tvojom okoli, alebo kukni do tej temy o noseni tu na MK, co som dala link, mozno je tam nejaka mamina z tvojho okolia a poradi ti/poukazuje...alebo pokukaj po tych strankach, co sme dali linky (nosenideti.cz) - tam mas podrobne popisane, ako na to, aj rozne uvazy. vela ich je aj na youtube
@akdarka jaaj, ja ze sa mu nepaci koliska.

bezaz
28. okt 2010

@alex1983 este poradkyne nosenia aj tu http://www.latkovky.sk/prezentacie 😉 a nasa bola taka ista, zaspala na prse, odpojila som ju a v momente bola hore 😅 takze sme tiez len nosili a nosili, najprv babyvak, potom satka a manduca 🙂

janica81
28. okt 2010

Ahojte 🙂 chcem sa spytat, ked kojim mozem bryndzu?

michaela80
28. okt 2010

nasa zase mala amok a zaspala hladna..jednoducho sa neprisaje a ked vidi prso tak reve este viac..uz som uplne hotova z nej..tak som prosebne pozerla na skrinku kde mam HUMANu z nemocnice a flasku...

strapco13
28. okt 2010

@bibi1711 len by som dodala..daj preistotu vysetrit moc .,.ci nema infekt..ta "vona" moze byt aj z toho..ale nemsi..len aby sa to neprehliadlo 😉

bibi1711
28. okt 2010

@strapco13 , uz som volala lekarke. rano mame prist aj s mocom...dik🙂
teraz ma zasa soplik, kychala cez den a cely vecer mi zvracia...asi z hlienov...ale vsetko...prudom...aj mm:(

strapco13
28. okt 2010

@elinka27 vidis..vsetko je ok 😉
dieta sa moze z mykozy vyliecit ryclejsie ako matka..v pusinke su aj dobre bakterie, lizncna imunita a pod..liecba u dietatka je potrebna /ale staci taka ako doteraz/, hlavne pre to, aby sa predislo rozsireniu mykozy u dietatka /napr do traviaceho traktu..lebo moze mat vyrazky kolo zadoscku z mykozy v traviacom trakte a pusinku moze mat cistu/ a druhy dovod je ten, aby sa vedela aj mamicka vyliecit
trocha blbe prirovnanie..ale rovnako je to aj s pohlavne prenosnymi chorobami..darmo sa klieci jeden z partnerov ak druhy nie/ lebo napr z toho nema problemy, je "len" nosic..zas to od neho ten prvy chyti..preto je potrebna liecba u oboch

strapco13
28. okt 2010

@bibi1711 no kedze zvracala..mala ma asi virozu a moze byt dehydratovana...ponukaj jej prsnik casto..nech si doplni tekutiny
ako je na tom: je aktivna, cula, alebo apaticka, fontanelka je mierne pod utŕovnou, alebo je vpacena?
na ten nosik si pozri moj clanok v mojom fotoblogu o toalete nosa
mozno sa Ti mala nevie najest pre upchaty nostek..po vycisteni nosteka, jej mozes trosku MM nakvapkat do oboch nosnych dierok

elinka27
28. okt 2010

@strapco13 ano mas pravdu, inak sa budeme tocit dookola.No mne je uz lepsie,ale aj tak este aspon dalsi tyzden radsej budem liecit.Inak som na mykozu asi citliva,neviem ci to ma suvis,ale mala som ju pocas tehotenstva a musela som brat cipky a potom este aj na nohach v lete ked mi opuchali som chytila mykozu,odvtedy davam pozor a moj muz sa smeje ze na kazdu cast tela mam iny uterak 🙂

strapco13
28. okt 2010

@elinka27 mala by si brat probiotika dlhodobo..moze to zlepsit 😉

elinka27
28. okt 2010

@strapco13 beriem Dophilus, teraz som zacala tak snad pomozu,okrem toho B-komplex a pijem Gravimilk a aj ovocie uz mi lezie hore krkom 😝

strapco13
28. okt 2010

@elinka27 a sladkeho jes vela?..ak ano , tak to moze byt tiez zivitel mykozy 😝

elinka27
28. okt 2010

@strapco13 no praveze pocas tehotenstva som jedla sladke na kila,a teraz sa mi tiez stale pyta,a tak si nieco dam skoro kazdy den 😔

bibi1711
28. okt 2010

@strapco13 , fontanelu uz nemame, takze nemam ako zistit...prisla domov z vychadzky, pytala si vodicku, napila sa a hned ju aj vyvratila s hlienom...potom som jej davala po menej tekutin, mliecko, aj cajik po troske, vyvratila...teraz som ju nakojila, vsetko vyvvratila...
apaticka nie je. je cula, trosku nesvoja...z toho, ze nevie dobre dychat, ale citala si knihy...manzel ju uspava na rukach momentalne...
odsat neviem nic...dokopy z nosteka. len voda. davam aj vincentku, aj kvapky, odsavam casto...kvapky som dala len raz...ale nic neuvolnili...

strapco13
28. okt 2010

@elinka27 skus to obmedzit..radili aj mne..zatial sa mi nepodarilo 😠 ...ale uz nemam mykozu 😀 😀

strapco13
28. okt 2010

@bibi1711 kvapky treba nechat posobit aspon 5 min a az potom odasat..inak ich odsaje skor ako zacnu posobit..vstrabavaju sa do sliznice az po 5 minutach..a najlepsie je dat hlavu do zaklonu, nech to zatecie co najhlbsie a uvolni..cize nevytierat ale kvapkat a skus svoje mliecko..to je liek skoro na vsetko..a takto malych detiasi naozaj na vsetko 😉

bibi1711
28. okt 2010

@strapco13 , nechavam v lahu posobit...a mam ju dojcit, ked to v zapati hned vyvrati?

strapco13
28. okt 2010

@bibi1711 po zvracani mozes nakojit..jednak jej splachnes tu pachut a nieco jej v brusku ostane..len sa nezlakni, ze sa ty budes citit ako vycucnuta...skus jej aspon 2 hodky za sebou ponukat ten isty prsnik a az potom druhy...nech si vytiahne to zadne mliecko..to sa udrzi v zaludku skor
keby velmi zvracala, skus jej dat trosku slanej vody a kolu po lyzickach...udrzi sa v nej lepsie tekutina