Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

santana
1. feb 2011

ahojte maminy, mala je plne kojena, ma 6 tyz. ale vydava neuveritelne zvuky, hlavne v noci sa mi zda, v druhej polovici spanku, krochka, chrci atd. myslim ze ju nic neboli, ale neviem ci ju napr. nepali zaha...robi to aj vtedy ked netlaci... viem ze deti take zvuky vydavaju, ale posledne noci mam pocit ze je toho nejak moc 😅

cicimon
1. feb 2011

@santana moja robila to iste... ono to casom prejde

weirdo
1. feb 2011

@santana - takisto moja, moj mm ju vzdy lutoval, mne to bolo smiesne, ze taka prasaaatko mame v posteli 😀

strapco13
1. feb 2011

@shira_ na zltacku kojeneho dietata je najlepsie materske mlieko..je normalne, ze kojene dieta je zlte aj 2-3 mesiace...len trena sledovat ci bilirubin klesa
http://dojcenie.wordpress.com/category/novorode...

strapco13
1. feb 2011

@janica81 ake mas konkretne ATB
a vobec..musis brat ATB..nemas len virozu?

mariana0915
1. feb 2011

@prsky ahoj ja som tiez brala antibiotika amoxicilin,ale mojmu drobcovy zle robili bol strasne nervozny a bolelo ho brusko,sleduj si babo a uvidis 🙂 🙂

janica81
1. feb 2011

@strapco13 nooo bola som u lekárky a mi dala...FROMILID 500, ale nejdem ich brat ☹ ☹

mariana0915
1. feb 2011

@prsky prepac to som nemal tebe napsiat ale janica81 😀

mariana0915
1. feb 2011

@janica81 ahoj ja som tiez brala pocas kojenia antibiotika a malemu nerobili dobre 🙂 ked ti mozem odporucit namiesto antibiotik skus Sinupret tablety alebo kvapky zaberaju na nadchu a prechaldnutie 🙂

mariana0915
1. feb 2011

@santana deti zvyknu vydavat take zvuky 🙂

demii
1. feb 2011

ahojte mam otazku, mala by som podstupit hysteroskopiu a kyret, koli zvysku cohosi po porode v maternici. Maly ma osem mesiacov a kojim ho casto precasto hlave v noci...ako dlho po operacii uz mozem kojit? Mam strasny stres ako to moj maly bezo mna vydrzi,chcem si ho zobrat so sebou do nemocnice a co najskor sa chcem odtial dostat. neviem si predstavit ako tam prezijeme noc...snad len jednu..
Inak velmi dakujem Annag za jej stranku, bez tychto info by som nemala sancu kojit, pri prvej dcerke som nemala sajnu o kojeni a tak to aj dopadlo, nechala som ju plakat..vsak sestricka povedala ze kojit kazde tri hodiny..rozum sa mi zastavuje ked si uvedomim kolko blbosti som porobila a ze som mohla aj ju dlho kojit..ale ani dnes nema obycajnej zene kto poradit ohladom kojenia ani lekar a skusenych sestier je minimum. Este raz velka vdaka!

shira_
1. feb 2011

@strapco13 ved práve, ja som tú stránku predtým čítala aj ma to ukludnilo. dr. mu brala krv v 4.t. ale stále vraj vysoká hladina, nechcel klesať a slniečko nemáme 😒 dala nám lieky... teraz ideme na kontrolu, už nie je žltý..aj bez glukózovej vody. len dať malému lieky je boj, tesne pred prisatím mu vylejem z lyžičky všetko naordinované a potom sa modlím aby to dobre zapil nevygrckal.

hobit
1. feb 2011

@shira_ ahoj, my sme amli prolongovanu zltacku, v 2 mesiacoch sme mali bilirubin 105 a lekarka nam poradila 2-3 dni odsavat a prevarat mliecko a take mu davat...neviem aky je princip, ale funguje to, zabralo a bilirubin isiel hned dole na 66...skus

pukica
1. feb 2011

@strapco13 dakujem pekne,zrejme to bude zlym prisatim,obcas sa mi odtahuje od prsa ked taha
na lavej bradavke,na dvorci mam nejaku ranku,nie je to ako pohryznute ci poskrabane,je to akoby vatlacena vyrazka a tam zaschnuta krv... neviem co to je ani z coho to mam,taku istu som mala na pravej,no ta je uz zahojena,no vidno ze tam bola...

strapco13
1. feb 2011

@janica81 fromilid mozu uz malinkate deturence, cize kludne mozu aj kojace matky
ja by som ale zvazila, ci potrebujes ATB, ci sa nejedna o virozu...ake mas priznaky? zobrala dr krv a CRP?

strapco13
1. feb 2011

@demii po operacii mozes kojit akonahle budes pri vedomi a budes sa na to citit, pokial budes mat inhalacnu narkozu /zisti si to / tak sa snaz na maleho nedychat velmi..lebio tu vydychujes, tak nech na neho neposobi..ale v podsate ako uz budes pri vedomi a schopna akotak sa postarat o seba, mozes kojit..ved po cisarskom v narkoze zeny tiez koja 😉

strapco13
1. feb 2011

@pukica ta ranka je z horsieho prisatia /alebo klobucika/...natieraj bactrobanom alebo framykoinom /ATB masticky, su na predpis, ale moze predpisat aj obvodak, ci pediater/, koj tak aby ranka bola v kutiku baba, skor sa to zhoji, menej to bude boliet a samozrejme upravit prisatie treba, vylucit flasku, klobucik, dudlik

strapco13
1. feb 2011

@hobit @shira_ ...ano MM udrzuje vyssiu hladinu bilirubinu, ktory ma ale antioxidacne vlastnosti a pecen chrani...pokial bilirubin nepresahuje 342 tak je dokazane, ze tato hodnota je pre dieta uplne bezpecna /vyssie hodnoty sa nepodarilo ani namerat/..cize do tejto hodnoty netreba zakrocit 😉
to ze sa mliecko prevari...tak ano Bilirubin klesne..ale MM sa tym znehodnoti..vsetky bielkoviny sa varom znicia..cize vsetky protilatky, vsetko to, co materske mliecko robi materskym ☹

janica81
1. feb 2011

@strapco13 nooo strasne ma boli hlava...priedušky..kašlem a to mi die vydrapit branicu....vsetky kosti ma bolia...ona chcela aby som sa skoro dala dokopy a preto ATB....zatial som si ale nedala :-/

strapco13
1. feb 2011

@janica81 predpokladam, ze mas aj nadchu ..nosne kvapky /nasivin a pod/, preplach nosa /postup najdes v mojom fotoblogu v clankoch/, kludne Hedelix na kasel, na bolesti si daj paralen alebo ibalgin
ako dlho mas tazkosti? teplota? ak bolia priedusky mala si RTG? /kojenie a RTG idu dokopy 😉 /

janica81
1. feb 2011

@strapco13 🙂 dakujem zatial iba od minulej noci...a rano teplota 38....ale teplotu enmam uz...len ma vsetko boli...proste podla mna chripka..zatial davam len PINOSOL a Calciovy sirrup
hadam uz rano bude lepsie... a malicka uz ma sople....najviac sa zlostim ze to chyti...

elinka27
1. feb 2011

ahojte, ZInka mi cele dni nechce poriadne spat,stale sa len nosime nemozem sa od nej vzdialit ani z dohladu hned place ale ked pridem naspat tak je uz ok.V noci je nekludna, budi sa a stale chce prsnik ale nepapa,len dudkuje ked jej vypadne place, papat papa ako obvykle citim ako sa mi vyprazdnuju prsia,ale proste aj popri tom je stale pricucnuta 😖 som uz aj unavena z toho, nema teplotu,nevyzera byt chora, tak co to moze byt?

pukica
1. feb 2011

@strapco13 posnazim sa 😉 klobucik nepouzivam,flaska je len na hranie a cumlik na zaspavanie,ci myslis kvoli lepsiemu zahojeniu a neprenasaniu infekcie? dakujem moc pekne za pomoc,budeme teda trenovat prisatie,aj ked uz na to ma mala vek,mohla by to vediet,no doteraz som podobne problem nemala...

strapco13
1. feb 2011

@janica81 to vyzera na virusove nioeco, cize moze byt aj chripka..pockaj s ATB..malej na sopliky nosne kvapky, preplach, odsavat, a po tom jej nakvapkaj svoje mliecko do kazdej nosnej dierky

strapco13
1. feb 2011

@elinka27 zubky 😝 , natri jej dasna gelikom

@pukica jednak prenasanie infekcie, jednak cumlik a dudlik zhorsuju prisatie ..ak idu zubky..moze si o teba brusit dasno ako o dudlik..ona nevie rozlisit, ze duddlik z toho bolesti nema ale ty ano

elinka27
1. feb 2011

@strapco13 jeziiiiis ozaj do kelu, to ma nenapadlo 🙂

susann83
1. feb 2011

Ahojte maminky.
Mam zas otazocku... Ako dlho moze pit dieta z jedneho prsnika? Lebo mne sa zda, ze ten moj maly pije uz hodinu. A riadne prehlta, aj pocujem aj ma pauzy v brade. Ale to len z laveho väcsinou, z praveho tolko netecie.
Mam skor prestriedavat? Aby sa produkcia vyrovnala? Lebo lavy ma radsej, ale zatial nastastie neodmieta pravy

strapco13
1. feb 2011

@elinka27 ked na chvilu nepojdu zubky, pride uzkost 8-mesacnych a ked to prejde, pojdu zas zubky 😝 😀 😀 😀 ..vzdy je nieco ..niekedy staci rusna navsteva a dieta to nevie spracovat..nas ako maly neznasal, ked si ho navsteva podavala z ruky do ruky..velmi skoro sme to zatrhli, aj ked rodina chcela si pomojkat..ale som stanovila, ze vzdy len iny 2 okrem nas..inak boli strasne noci a aj dni..akoby sa bal, ze si ho zas niekto zoberie a potreboval sa uistit ze sme tam, potreboval citit mna alebo tata...casto som spavala tak, ze maly sa ma drzal ako kliest kolo krku celu noc..az na prestavky kedy sa pricucol nizsie na prsko

strapco13
1. feb 2011

@susann83 dieta pije z prsnika tak dlho ako to potrebuje 😉 prsniky sa striedaju az vtedy ked sa prvy dopije /t.j dieta nepije uz ani po stalcani a este sa dozaduje/..skor by som to riesila tak, ze 2 kojenia zo slabsieho a potom jeden zo silnejsieho..tak si vyrovnaj produkciu

strapco13
1. feb 2011

@susann83 aj ked je to relativne..ktory je slabsi....ono kludne moze byt ten pravy silnejsi, ma silnejsi tok mliecka, cize sa napije skor