Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

zuzana39
13. dec 2010

skúsim ešte vystriedať polohy pri papaní a uvidím či to pomože.

makda
14. dec 2010

ahojte. potrebovala by som poradit. mam 3-mesacne babatko, kojim aj dokrmujem. no s tym dokrmom je to troska tazsie, lebo neviem, kolko by som ju mala dokrmit. viete mi niektora poradit, kolko ml mliecka by malo babatko v jej veku denne vypit (nemyslim dokrm, ale cekovy denny prijem)?

norikk
14. dec 2010

vedeli by ste mi poradit nejake homeopatika na kasel ked kojim?? svokra tu do mna tlaci kalciovy sirup,ale newem,ci ten mozem

bibi1711
14. dec 2010

@norikk , STODAL sirup. velmi dobry na vsetky druhy kasla.

strapco13
14. dec 2010

@norikk z liekov mozes Mukosolvan, Hedelix a mozes aj Calcium..ale ten je skor lepsi pri zachripnutiac a suchych kasloch
cize zalezi aky mas kasel

latvia
14. dec 2010

@strapco13 zabudla si na vitamin ceeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee 😉 😀

strapco13
14. dec 2010

@latvia 😀 😀 😀 😀 😀

latvia
14. dec 2010

a v tomto pripade som sice zazartovala ale samozrejme ze to myslim aj vazne 😉 cecko na kasel je vyborny

varticek
15. dec 2010

Ahoj. Potrebovala by som radu pre moju kamarátku. Má teraz týždňové bábätko. Cez deň papá v pohode, ale v noci medzi 22 a 2 by chcela byť stále na prsníku. Kamarátka si myslela, že je taká hladná, tak jej dala Nutrilon (to som jej už vysvetlila, že nie je správne). Bábätko chce prsník, ale pritom na ňom zaspáva a keď prsník vytiahne, malá je hneď hore a plače. Bolia ju už aj bradavky z toľkého žužlania. Ja som s mojimi chlapcami taký problém nemala, tak neviem, čo jej poradiť.

leelo
15. dec 2010

@varticek ahoj
tak malicke babatko moze travit na prsniku este vela casu. dolezite je, aby ho stravilo efektivne, aby malo dobry prisun mliecka.
posun kamoske tento link:
http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/kedy-b...

ak dokaze odsledovat, ze naozaj pije, moze si byt naistom, ze dojci efektivne.
ono vsetky navyky babatiek sa casom menia. nepises, v akej polohe dojci cez den, v noci. moze mu byt aj teplo, ma to mnozstvo pricin. a moze len chciet byt pri mamicke, lebo ho to ukludnuje.
nech si kamoska poprezera celu stranku annag, pripadne jej moze vyplnit online dotaznik, aby posudila dojcenie, rezim...
ja si myslim, ze to nie je nic nezvycajne, ked sa babo takto sprava 😉

janula.k
15. dec 2010

ahojte 😉 chcem sa opytat, moj maly bude mat tento mesiac rok, stale sa kojime, no poslednych par dni uz vynechavame denne kojenie, posledne denne kojenie je rano o 9 a potom az vecer pred spanim. V noci sa kojime takmer kazde dve hodiny. No vsimla som si, ze sa mi tvori uz menej mlieka, v noci mam prsia akoby prazdne..moze to byt tym, ze sa uz menej kojime cez den? Inak maly pije cez den cistu vodu a rozmyslam nad tym, ze mu dam aj nejaky cajik, len vobec neviem aky je vhodny pre tak male dieta. Ci ovocny alebo bylinny. A ci je vobec nejaky vhodny. Poradte prosim.

prsky
15. dec 2010

@janula.k samozrejme, ze tvorba mliecka sa ti utlmuje, ked sa cez den nedojcite. cajiky nie su velmi vhodne, bylinkove uz vobec nie (aj ked predavaju rozne "vhodne" uz od 5. ci 9. mesiacov - vacsina obsahuje kamilky, ktore su silny alergen, okrem toho su bylinky drogy, ktore maju rozne ucinky a na kazdeho mozu mat iny vplyv). najlepsia je do minimalne roka iba cista voda, este lepsie je aj proti smadu ponukat prsnik (idealne do dvoch rokov je vhodne dojcit aktivne = na poziadanie + aktivne ponukat, v nasich koncinach sa tak zvycajne deje max do roka ☹ ).
viac o pitnom rezime dojciat a batoliat pise annag tu: http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/12/pitny-...

janula.k
15. dec 2010

@prsky dakujem. Cista voda malemu chuti, takze zostaneme pri nej. No kohokolvek sa opytam, kazdy dava babatku cajik uz pomaly od narodenia 😕
A s tym dojcenim asi do dvoch rokov nevydrzim, ale nejaky ten mesiac este asi potiahneme...

prsky
15. dec 2010

@janula.k no tie cajiky su taky pozostatok z dob minulych a zrejme zvyk davat cajicky tak skoro nevymizne..najvacsi humus, co mozes ale babatku dat je granulovany caj. mne osobne sa najviac pacia caje alnatura ovocny a bylinkovy...tie sme zacali davat teraz v zime neosladene a celkom malej idu, len nema rada teple, pije ich izbovej teploty

marianas
15. dec 2010

Ahojte. Mám takú malú otázočku. Malý má 6,5 mesiaca, pomaly sme začali s príkrmami, ja jem všetko okrem údenín a malému nič nevadí. Môžem piť "surové" kravské mlieko z automatu? Samozrejme, prevarené napr. v polievke. Všetci si ho chvália aké je chutné, tak by som ho rada skúsila. Ďakujem za odpovede.

prsky
15. dec 2010

@marianas v pohode skus, myslim, ze ho mozes aj prevarene ciste pit (alebo ako kakao ci mliecnu kavu a pod)

varticek
15. dec 2010

@leelo ďakujem. Neviem presne, ako sa kŕmia cez deň, ale v noci je to tak, čo som pochopila z jej popisu, že malá vlastne efektívne nesaje ale chce len byť na cicuške a tak spať. Hlavným problémom je to, že ju začínajú veľmi bolieť bradavky.

leelo
15. dec 2010

@varticek je este na zaciatlku dojcenia, bradavky si musia zvyknut, akosi "zhrubnut". ale: dojcenie nema boliet. ani vtedy, ked je babo na prsniku nonstop.
treba skontrolovat spravne prisatie:
http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/spravn...

pripadne zdiagnostikovat mykozu vs. ine priciny:
http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/02/bolave...

prsky
15. dec 2010

@varticek pripajam sa k nazoru @leelo ... ja som mala tiez aj nocnu cucajku, ako malinke babo bola na prsniku takmer nonstop a bradavky ma neboleli...takze tiez by som to tipla na mykozu v pripade, ze sa babo dobre prisava...ak nie je idealne prisatie, bolest pochadza pravdepodobne z nespravneho prisatia...

varticek
15. dec 2010

Ďakujem, dievčatá 🙂

bobocka
15. dec 2010

@janula.k http://www.cajanek.cz/liftec/cajanek/ ja kupujem tento caj.tam ked si pozries ich stranku,tak pod zdravotnymi tematmi uvidis,ze je to caj bez eckok, s vlakninou sladeny laktozou(teda nie je vobec sladky na chut podla mna).ked si kliknes na produkty,tak ti to ukaze vsetky dostupne caje.granulovany doma nemame,len ten sypany a skupili sme silacek,jablckovy a lesne ovocie(to tam nie je,ale v lekarnach ho maju)inde ako v lekarnach som ho nevidela.mne sa celkom pozdava.moj misko ale cajiky velmo nechce.on pije len vodicku,alebo potom mu zmiesam vodicku s troskou babylove bio dzusiku.cajiky ma minimalne,mozno 2-3x za mesiac.ale ked mu uz pre zmenu nejaky spravim,tak je to tento cajanek.

abbey1
15. dec 2010

Prosím poradte mi.Na jednom prsníku sa mi na dvorci okolo bradavky vytvorilo začervenanie-také ako vyšúchaná koža.Dosť to svrbí.Poradíte čím to natierať:Veľmi ďakujem.Bola by som nerada,aby to maličká dostala do úst.Zlým prisatím to určite nie je.

bobocka
15. dec 2010

@abbey1 to je tazko takto povedat. Piešťany (Drahovce)

Ing. Jana Michálková - 0905 923 908, 033 778 33 28, jana.mich33@gmail.com, skype: janka_mich, požičiavanie babyvaku

toto je kontakt na laktacku poradkynu tam u teba.mozno by to mala vidiet.a ak nie ona,tak skus zavolat k svojmu obvodnemu,nech ta na kozne predpise.takto na dialku ti asi ziadna neporadi.to by mal podla mna lekar vidiet.

abbey1
15. dec 2010

@bobocka Vďaka.Tak pootravujem kožnú.Nepamätám si,že by som to už mala.Snáď to zmizne,nechce sa mi veľmi behať po doktoroch,ale fakt by som nerada,aby to Zaruša chytila.Laktačná asi nepomôže.to som pred pár rokmi robila aj ja,ale toto mi nič nevraví.

bobocka
15. dec 2010

@abbey1 no vies,tu ti kocky mozu popisat kadejake maste prosti svrbeniu,ale pokial to kozny neuvidi,tak by som na to nic nedavala.aby si to este viac nepodrazdila.dufam,ze to nic nie je a hlavne nech to malicka nechyti.drzim palce 🙂 potom daj vediet ako si na koznom pochodila

abbey1
15. dec 2010

@bobocka Vďaka.Pootravujem dobrú známu kožnú.Len nerobí u nás v meste.Ale radšej k nej,ako tu obiehať a dúfať,že ma vezmú.

bobocka
15. dec 2010

@abbey1 joj,tak super,ze mas koznu znamu.tak to ta aspon poriadne prezrie a bude jej zalezat na tom,aby ti dala na to co najlepsiu mast (ci co uz ti na to da),aby to neovplyvnilo tvoje mliecko.bezni kozni su niekedy kadejaki 😠 ja osobne mam skusenost s detskou koznou taku,ze ta truba by mala hned diplom vratit. 😠

leelo
15. dec 2010

@abbey1 nepodoba sa to na nieco z fotiek k tomuto clanku?
http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/02/bolave...

aj ta to boli? ja by som preventivne nasadila imazol, canesten - tym nic nepokazis, ani babu neuskodis.
ale tazko povedat, nechcem ti zle poradit...

nanulik
16. dec 2010

@prsky ahoj chcem sa spýtať čo to vlastne znamená kojiť na požiadanie?ako zistím kedy o to dieťa žiada? ja kojím asi tak každé tri hodky, v noci sa budí iba raz okolo jednej. potom vstávame o piatej a to už máme ráno