Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

jaruska8
4. aug 2010

@zuzkat1 No, vidíš, aj to je spôsob, vyskúšam, toto používam, keď sa jej štikúta, tiež jej dám cucnúť a ju to aj ukľudní. 😉

nevesta
4. aug 2010

Babule, otazka, ako casto si mam davat Canesten? Diky 🙂

strapco13
4. aug 2010

@nevesta aspon 2x denne, po kojeni natri v tenkej vrstve a pred kojenim neumyvaj, casto vetraj, mozes striedat s genciankou a roztokom sody bikarbony

nevesta
4. aug 2010

@strapco13 Dakujem 🙂 Mala ma tiez zabku, tak dostane Nizoral... Ten jej mam davat iba den, ci 2? 😕

strapco13
4. aug 2010

@nevesta ..liecba je minimalne 5 dni...takze to sa mi nezda

strapco13
4. aug 2010

@nevesta nedopisala som..a dfava sa 1x denne..takze tu asi vznikol omyl

vejula
4. aug 2010

babyyy neviete kde by som našla tabylku že kolko maju babatka priberať v ktorom mesiaci???? Vdaka.

mneme
4. aug 2010
vejula
4. aug 2010

@mneme vdaka 🙂

svetlankat
4. aug 2010

@nevesta kludne mozes po kazdom kojeni

ilijanka
4. aug 2010

ahojte, dlho som tu nebola, chodí sem ešte annag?

svetlankat
4. aug 2010

@jaruska8 ono to prejde len vydrzat, vacsina z nas tym istym presla. &my sme mali tan isty problem, ja som skoro nic nejedla schudla som 20 kg, davali sme espumisan, ten nam pomohol aspon k lepsiemu spanku v noci, feniklovy som vysadila a urobila som dobre. Po tom tretom mesiaci sa to fakt same upravilo a uz je to vsetko za nami. Co sa tyka prsnika, rob ako myslis ty ze je najlepsie pre malu. Ked spinka na prsniku tak nech, ked s cumlikom tak nech. Hlavne ze je spokojnucka a vyspinka sa.

prsky
4. aug 2010

@jaruska8 aha, uz ani ja neviem poriadne citat 😉 ako pise svetlankat - hlavne, ze je dieta viac-menej spokojne. moze to byt kludne prechodny stav

vejula
4. aug 2010

@strapco13 vdaka 🙂

zuzub
5. aug 2010

ahojte, mám otázku, malý je len kojený pekne papá cez den 6x, v noci pekne spinká väčšinou do 4-5, predtým posledný krát papá okolo 20.30, už sa nám ale stalo, že spal až do rána do siedmej, myslíte, že je ok, že tak dlho nepapá? nemám ho budiť aspon na jedno krmenie? na váhe pekne priberá.ďakujem.

domeli
5. aug 2010

@zuzub ahoj, ja som sa tým tiež zaoberala, hlavne keď boli tie horúčavy a našla som toto:
http://dojcenie.wordpress.com/zivot-s-dojciatko...
Teda môže. Aj naša pediatrička mi povedala, že ak pekne priberá, nie je potrebné budiť bábo na krmenie v noci, ak si samo nepýta.

arrett
5. aug 2010

Ahojte maminky a annag. Potrebujem poradiť. malicky má v puse afty a asi to preniesol na moje bradavky, lebo má bolia keď ho kojim. Neviete mi poradiť, čím si to mám potierat? Simonko má 9 mesiacov a ja som v 16 týždni. Ďakujem🙂

zuzub
5. aug 2010

@domeli ďakujem, prečítala som článok 🙂

jojina11
5. aug 2010

@zuzub nebud ho, moja malá tiežprespí celú noc a tiež kojím, naposledy večer okolo siedmej, pol ôsmej
keby bol hladný , tak sa zobudí aj sám, mám vzskúšané, neboj sa

prsky
5. aug 2010

@arrett ty si natieraj bradavky canestenom v tenkej vrstve minimalne 2x denne, pred dojcenim nezmyvat, mozes ale kludne pretriet aj po kazdom dojceni a vela vetrat - liecba trva minimalne 2 tyzdne, po odzneni priznakov este maz aspon tyzden. malemu vytieraj ustocka gazou namotanou na prste, navlhcenou a namocenou v sode bikarbone - moze tiect aj krvicka, lebo huby maju korienky

prsky
5. aug 2010

@arrett dalsie moznosti liecby su popisane tu http://dojcenie.wordpress.com/2009/12/08/dojcen...

arrett
5. aug 2010

@prsky Dakujem veľmi pekne🙂 Idem sa teda obnazit a natierat:-/ Mam síce aj niekedy pocit, že má v prsniku zaboli, ale mimo dojcenia. Tak dúfam, že ten canesten pomôže. Ďakujem

arrett
5. aug 2010

Ešte má napadlo či ten canesten nemôže ublížiť babu v brusku. Aje normálne že má to po naneseni pali?

prsky
5. aug 2010

@arrett myslela som si, ze ta to napadne 🙂 ...k babu v brusku ani k cuckajucemu babu sa nedostane

pipussa
5. aug 2010

kocky, co pouzivate na zapareny krk u miminka... maly je buclaty akurat pod krkom a tazko sa to lieci...

strapco13
5. aug 2010

@pipussa skus klasika sudocrem a pod ..co su aj na prdelku alebo SOS kremik..ale naj je umyt cistou vodou a dokladne osusit...popripade aj benzinalkoholom mozes pretriet /ten bol aj na pupcek/..ten vysusuje

pipussa
5. aug 2010

@strapco13
len jeho to bude stipat....

vejula
5. aug 2010

baby idem mimo temy ale čo myslite davať panadolove čipky ked ma mlay teplotku po včerajšom očkovani???? Niekto vravi že ked bude nad 38 niekto žwe vôbec netreba davať nech sa telo s tym popasuje tak ja neviem 😒

strapco13
5. aug 2010

@pipussa kremik& nestipu...a benzinlkohol tirz nestipe..ved sa pouziva aj na dezinfekciu koze pred inj a nestipe
stipe skor peroxid 😉