Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

zuzkat1
27. sep 2010

@latvia mne ina dr prezentovala opacne "fakty" takze ja to beriem vsetko z rezervou

zuzkat1
27. sep 2010

@akdarka aj mne robil skusku... a vobec mu nedoslo ze male vtedy ani nemusi byt hladna ... proste ja som ho mala plne zuby.. a sranda ze jej take veci musis nosit ukazovat...ona by ich mala ukazovat tebe

latvia
27. sep 2010

@zuzkat1 ved ja ti ich neberiem 😅 len som to podotkla, aby si mamicky nemysleli ze je to moj osobny nazor.

zuzkat1
27. sep 2010

@latvia ved jasne🙂 ja to beriem🙂

strapco13
27. sep 2010

@majinka85 hodka spanku je dobra..co by som za nu niekedy dala /minule dal za cely den 2x20 min 😠 /..inak moj tiez spaval menej ako ostatne deti..a sme tu
neviem kolko je podla tvojej dr malo..ale ak pribera, tak by som vobec nedokrmovala...
treba zvysit laktaciu..jednak caje a pripravky na podporu laktacie, pri kojeni stlacat prsniky, kojit z oboch prsnikov, ak to casovo vyjde, po kojeni este poodsavat..aj naprazdno, telo bude mat signal, ze treba viac mliecka
ak ale musis prikrmovat /ale napis mi porodnu vahu, a terajsiu ..ci ma zltacku/..tak postupuj podla http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/musim-...
ale najprv sa riad tymito clankami
http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/spravn...
http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/kedy-b...
http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/stlaca...
http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/ako-po...
http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/mam-ma...
samozrejme si potom pozri aj ostane clanky...lebo mozes potom mnohym problemom predist 😉

aeouliana
28. sep 2010

@zuzkat1: ano, ako Ty. radsej Paralen ako Ibak v tehu a pri kojeni dtto.
@latvia: zaujimave, stale sa clovek dozvie nieco nove.

zuzkat1
28. sep 2010

@aeouliana ja to stale tak praktizujem... nevim ktory nazor "alebo ktore fakty" su pravdive a neriesim to...vychadzam z toho ze ibuprofen zaberie do 5 minut tak asi je silnejsi🙂

carodejnica
28. sep 2010

@zuzkat1 to je ok, len si ma vyľakala, 😉 tak som chcela poprosiť annag a latviu o stanovisko 😉 😉 😉
@annag @latvia @strapco13 ďakujem za info, ide o to, že moja lekárka mi odporučila pri prvých prejavoch bolesti prsníka dať Ibalgin, samozrejme pri súčasnom intenzívnom vyprázdňovaní prsníka (či už dojčením, alebo odsávačkou) .. mne to zatiaľ 2 x pomohlo,,, tak som to tu hodila ako radu... 🙂

takyna
28. sep 2010

Ahojte, prosim vas o poradenie vopred dakujem 🙂
Dcerka ma 3 mesiace, stale sa kojime, mlieka mam dost, az mi strieka , musim pocas kojenia vystriekavat do plienky, mala nie je velky jedak, ale konecne sa to pohlo po 2 mesiaci zacala pekne papat, a priberat, aj plienky pocikane boli v poriadku, v nedelu sa riadne zakakala predtym par dni asi 4 nekakala, ale zacala mi uplne , ze menej jest, a ked jej dam viacej tak grcka, pochudla mi na vahe trosku, neviem co mam robit ☹ bojim sa , ze sa mi aj mlieko zacne menej tvorit, som zufala uz, lebo viem, ze to takto s nou pojde aj viacej dni

majinka85
28. sep 2010

@strapco13 Ahojky. Porodnu vahu 13.9. mal 3530 g 51 cm. Ked nas prepustali z nemocnice 17.9. mal 3480g. a TEraz 27.9. mal 3710g. Zltacku nemal aspon sme ju nevideli.

aeouliana
28. sep 2010

@zuzkat1: ja tiez. a aj pri tom ostanem 🙂

latvia
28. sep 2010

@carodejnica ibalgin ma silnejsi protizapalovy efekt nez paralen, zrejme kvoli tomu ti ho odporucila. nemusis sa vobec bat ho uzivat, nikomu neskodis 😉

cat72
28. sep 2010

Ahojte,tato tema je uplne super casto ju citavam, no teraz potrebujem poradit ja. Mam troj mesacneho synceka, ktory je cisto kojeny a uz dva tyzdne mozno i viac mi prespinka celu noc, viem ze to neznie ako problem ale ja sa bojim ci tak nepridem o mlieko kedze ho kojim vecer pred spanim asi o 8 a prespi niekedy aj do 6 rana. Mala by som v noci vstavat a odsavat si mlieko? alebo ho nebodaj budit a dat mu papat. Dakujem za radu 🙂

zuzkat1
28. sep 2010

@cat72 jezis len ho nebud a uzivaj si kym spi🙂 moja spala celu noc od 9tej do 7mej ked mala 2-3 mesiace a potom sa zacala pozvolna budit najprv raz potom 2x🙂 a teraz sme na 6tich za noc🙂 ak sa bojis ze prides o mlieko (co podla mna neprides-ja som neprisla) tak predtym ako zalahnes odsaj ,ale podla mna netreba... k tomu nech sa ti ine vyjadria este,ale iste ho nebud🙂pekne spinkaj..mozno budes tou stastnou ktorej drobcek prespava noc od zaciatku🙂

zuzkat1
28. sep 2010

@majinka85 nechcem do toho kafrat🙂 strapco ti lepsie poradi len ti chcem k tej vahe..podla mna je to OK... moja sa narodila a mala 3760 ako trojtyzdnova mala tolko isto... mne zhodila na 3,3..

cicimon
28. sep 2010

@cat72 suhlasim so zuzkou, moja tiez zhruba od 3mes prespala celu noc, zo zaciatku mi mlieko tiekklo, ked dlho nepila,teraz sa to ustalilo, vstava 1-2x za noc a mlieka je stale dost

cat72
28. sep 2010

@zuzkat1 @cicimon dakujem za rady 🙂 , nebudem budit i tak by mi to bolo strasne luto ked tak spinka a odsavat asi tiez nie kedze ani vy ste neprisli o mliecko 🙂

strapco13
28. sep 2010

@majinka85 ale ved to ti pribera krasne 😉 ved za 10 dni pribral 300g...co viac mozes chciet..takze ziadne UM, kojit na poziadanie, ziadne ine tekutiny, ziadna flasa ci cumel...len tvoj prsnik a laska..to je to co drobec potrebuje 😉

jaruska8
28. sep 2010

@cat72 Ahoj, aj ja som na tom podobne, nám to už tiež dosť dlho trvá takto a tiež som o mliečko neprišla. Jaj, keby to takto ostalo, čo???? 😀

aeouliana
28. sep 2010

@cat72: mne poradila laktacna z Mamily odsat (resp. ani nie odsat ako odstriekat) pred spanim aspon raz (to mi maly spaval tak 5 hod.v kuse....kde su tie zlate casy 😀). budit urcite nie.

majinka85
28. sep 2010

@strapco13 No dnes sme mu dali aj nutrilon a pekne spinkal.Takze asi budem mat troska slabe mliecko. Zacala som si aj odsavat aby bol pokojnejsi lebo pri prsniku skoro vzdy zaspi a uz sa nenappapa tak ako ma. Uvidime ako to pojde dalej.Vdaka za rady

jogurtacik
28. sep 2010

Ahojte mam osem tyzdnovu dcerku. A chcem sa opytat. Mala sa vie pekne prisat a aj pekne papa ale vobec nevie kedy dost. Intervaly papania su 2 az 3 hodinove. A je schopna prespat celu noc podla toho ako vecer sa jej podari zaspat. Priblizne ked zaspi o deviatej spi do 5 rana. A niekedy aj do siestej zavisi to od toho kedy naposledy papa. Poobede moc toho nenaspi a mozno je to aj unavou to vobec neviem. A asi mame aj problemy s bruskom. Pouzivame aj kvapky aj laktobacily. Ale nemam pocit ze to velmi pomaha musime ju nosit na rukach. Mam pocit ze sa prejeda a potom ma problemy z bruskom ale to vobec netusim neviem ako to zistit. Papa na prsniku aj dvadsat minut. Lebo ak ju zoberem skor tak place este viac. A prsnik vzmenim hned za cumlik lebo ak by som ju neoklamala tak by pouzivala prsnik ako cumel. Vobec nie je ako babatka ktore pustia prsnik a maju dost ona by tam bola aj cely den. Ak by ste mi vedeli poradit bola by som rada. A este pomesiaci pribrala 1,03kg. Zajtra idem do poradne opat uvidime kolko sme pribrali teraz. Ale som uz zufala lebo cele poobedie ju iba nosim na rukach. A ked zaspi tak iba na 15 minut. Dakujem.

januarova
28. sep 2010

@majinka85, slabe mlieko neexistuje. to je povera. to ze deti po UM viac spia(niektore) je sposobene tym, ze UM viac zatazi detsky zaludok. MM je lahko stravitelne, preto kojit sa ma na poziadanie, cize aj kazdu hodinu. ked zacnes dokrmovat, moze to byt koniec kojenia, lebo si dieta zvykne na flasu a prestane preferovat prsniky 😖

izabelkak
28. sep 2010

@majinka85 presne ako píše @januarova takto nejako začína koniec kojenia, tak zváž čo bude pre vás dvoch lepšie... malý može mať koliky, to je v takom veku bežné a vraj na to trpia viac chlapci... a čo sa odgrgávania týka moja malá nikdy neodgrgávala, aj keď bola po kojení hore a skúšali sme tak ani ťuk, tak sme to potom prestali riešiť... možno práve tým že ho dáš z vodorovnej do zvislej polohy urobí mu to v brušku guláš... skús pohľadať príčinu nepokoja, a UM nedávaj ak chceš aj naďalej kojiť ...

izabelkak
28. sep 2010

@jogurtacik a také bábatka aj sú čo pustia prsník 😕 keď bola moja malá vo veku tvojho bábatka, tak po kojení zaspala cez deň na prsníku keď už tuhšie spala opatrne som jej ho vybrala a nechala som ju spať na mne, škoda že som v tom čase nevedela o šatke, to je riešením dieťaťko si uviažeš na seba, váhu vobec necítiš, ono je spokojné a Ty možeš robiť v podstate čokolvek... v kočíku malá spala ale výborne 4 hoď. prechádzky boli na dennom poriadku 😀
jaj a to spanie celú, no aká paráda, ja som už vyše 13 mes. nespala dlhšie ako 4 hodiny... a aj tie mi dnes prídu ako luxus 😝

strapco13
28. sep 2010

@majinka85 a teraz chces co? aby sme ti odobrili UM?..podla mna ste prave prekrocili hranicu kde uz hrozi odstavenie 😔
slabe mliecko neexistuje...existuju len chyby v kojeni...mlieko sa tvori podla toho kolko dieta vypije..ak miesto vlastneho prska das flasku s UM..ako ma tvoje telo vediet, ze ma tvorit mliecko..prsniky potrebuju stimulaciu..a tou najlepsou je prave babatko

aeouliana
28. sep 2010

@majinka85: slabe mliecko neexistuje 😀 urcite nedavaj UM pokial prosperuje a pribera. ma len 2 tyzdne..to sa vsetko este upravi. ja som bojovala aby som mohla dojcit so vsetkym moznym od kvasiniek a upchatych mliekovodov az po silne laktacne krizy...treba vydrzat. urcite to stoji za to. prve dieta som s biedou dojcila 6 mes. s prikrmovanim uz po mesiaci, tak som si teraz povedala, ze skusim aj nemozne a zabralo. viackrat som volala lakt. poradkyni Majke Krupovej a uz len ked som s nou pokecala mi pomohlo. pisala som si aj s "Annoug" - Katkou,ktora mi tiez fantasticky poradila.....drobec o chvilu bude mat rok a stale dojcime 😀 drzim palce 🙂

domeli
28. sep 2010

@majinka85, daj si povedať - slabé mlieko niet, hoci generácia našich mám tomu verí, lebo aj im to tak hovorili... Ani Tvoje nie je slabé. Je také, aké má byť a pre Tvoje bábätko to najlepšie. To, že sa budí neznamená, že je slabé či zlé. Po nutrilone spinká, ale to preto, že jeho bruško je po trávení UM viac zaťažené a po tejto únave potrebuje aj viac oddýchnuť. Teda je otázne, či bábo aj "vnútorne" pekne spinká, ako si to napísala... Dojčenie je krásne - nepriprav sa o ňho, ak nemusíš. Želám všetko dobré.

estterka
28. sep 2010

ahojte..chcela by som sa nieco opytat,resp.potrebujem pocut,ze to co si myslim,je spravne..dnes sme boli na poradni a povedali nam,ze mala priliz pribera a je prekrmena..narodila sa v 36tt s 2910g..za posledne dva tyzdne pribrala 750g,teda ako 5-tyzdnova vazi 4,05kg..sestricka mi povedala,ze pribrala za dva tyzdne dost,ked po kojeni grcka,je to preto,lebo je prekrmena a minimalne 2,5 hodiny mam vzdy pockat..a my sme doteraz dojcili,kedy chcela,niekedy prespala viac hodin,niekedy sa zobudi aj po hodine..ked ja si neviem predstavit,ze sa zobudi hladna,smadna a ja budem cakat,kym jej mozem dat prsnik-vsak sa mi z kludneho babatka stane uplne zostresovane.. 😠

strapco13
28. sep 2010

@estterka pokracuj tak ako si robila doteraz..krasne si kojila na poziadanie 😉 MM nemozes prekrmit..dieta si potiahne iba tolko kolko chce
deti maju nezrely traviaci trakt, preto grckaju..a niekedy grckaju aj kvoli manipulacii po kojeni...aj moj grckal a sme tu 😉 ..tiez vela priberal...a potom sa to nastastie spomalilo, ked zacal byt viac aktivny
a navyse..babatka v brusku najviac priberaju posledne tyzdne..proste to dobehla 😉