Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

petulka_1
12. aug 2010

@prsky uz som kontaktovala poradkynu, ale len cez maily. Cakam co mi odpise. A to stlacanie robim pri kazdom kojeni. Nemohlo to byt tou zmenou ze bez klobucika sme skusali?

prsky
12. aug 2010

@petulka_1 mohlo, povedala by som, ze si sa obavala tej zmeny a babo to vycitilo, takze prevzalo tvoju nervozitu, zacalo plakat a to sa uz neprisaje. najidealnejsie by bolo klobuciky odstranit - bradavky sa castym satim trochu prisposobia, len ten zaciatok je tazky. ono kontakt bradavka - ustocka su najlepsi sposob ako podporit laktaciu. naj by bolo fakt sa stretnut s tou laktacnou, ak sa da, ta skor nazivo posudi, ako vam to ide a poradi ti. aspon sa nebudes dlho sama trapit a skusat kadejake rady 😉

denisocka
12. aug 2010

už je tu @annag

denisocka
12. aug 2010

ja skušam ako sa da bez klobučikoch, včera cez den sa krvopotne 2x prisal a vycuckal bez,myslela som že mame vyhrane a v noci sme 30 minut bojovali,skoro všetko mlieko mi vytieklo po posteli a nakoniec som aj tak musela skončit s klobukom. do teraz skusšam a zakaždy sa tak jeduje,že sa až pozdravcia z tohom čo jedol predtým a akonáhle dam tu gumu,tak si veselo vezme a pije 😠

prsky
12. aug 2010

@denisocka to o annag bola otazka ci konstatovanie? 😀 a co ti poradili ohladom tych klobucikov? je nejaka technika ako naucit babo prisavat sa aj ked si uz ciastocne na klobuciky zvyklo?

denisocka
12. aug 2010

@prsky no nik mi nič neradil,šak čakam na annag 😀

prsky
12. aug 2010

@denisocka jaj taaak..no annag neviem, ci sem pride a ci vobec, neozvala sa uz dlho. skusala si cez jej dotaznik? ten jej chodi rovno na mail. alebo skus zavolat nejakej laktacnej poradkyni z mamily v tvojom okoli - ony su vsetky skolene a mali by vediet poradit aspon tak ako radi annag 😉

flamenga
12. aug 2010

@denisocka annag mi odpovedala na IP pred pár dňami 🙂

denisocka
12. aug 2010

aha,to neajake novinky

prsky
12. aug 2010

@denisocka tak je to asi tak ako som nedavno pisala, ze stiha dotazniky cez mail, telefonaty a ip .. sak ma 3 deturence, obdivujem ju, ze stiha to, co stiha 😉

denisocka
12. aug 2010

ja som ludia tak zufala,ja neviem či ma maly male usta,alebo čo ..ale proste normalne kojenie je des, zas sme skončili na klobučiku. mam pocit že aj pruh dostane z toho kriku. ja nechcem llobučiky,ja sa s tým nechcem trepať po verejosti a nadadzovať

strapco13
12. aug 2010

@izabelkak este som necitala co poradili ostatne..daj jej nieco na bolest a potom nakoj, kludne jej pusinu ponatieraj tymi gelikmi na zubky co obsahuju lokalne anestetika prerd kojenim cca 10 min..
prejde to..je to virusove, ATB netreba, nejake vitaminky k tomu

aleela
12. aug 2010

@petulka_1 80ml odsatych je urcite dost. mas malicke babatko, ktoremu netreba vela a ono si vytiahne este viac ako odsavacka, urcite by mu to stacilo, keby ponuknes obidva prsniky. hlavne nestresuj. mliecka je dost. musis skusat a skusat. myslim si, ze ked je babatko fakt hladne, napapa sa aj bez klobucikov. ak si zufala, ze place, daj ho trosku manzelovi a o par minut sa vrat a skuste znova. neboj sa, nebude to trvat vecne, nauci sa to a uz bude fajn 😉 a ak mas raz viac mliecka, raz menej, tak nevadi. raz nech papa len z jedneho prsnika, inokedy aj z obidvoch. nejako sa casom zladite 😉

krakulka
12. aug 2010

Ahojte, tak Anndrejko sa na dovolenke pekne rozpapal. Asi to vsetko bolo sposobene len mojim stresom. 😔 A mame este jednu novinku. Pred dovolenkou spinkal pekne, budil sa po 3,4h. Druhy den dovolenky sa zacal budit po 2h a bohuzial mu to zostalo. Budi sa tak aj nadalej. Uz je to skoro 3t. tak si celkom zvykam. Aj ked som z toho dost unavena. Nastastie sa nezbudi uplne, len trocha, spapa obe prsia a zaspinka. Cez den tiez papa po 2h. Rodina mi hovori, ze to v noci papa tak casto preto, ze mu moje mliecko nestaci. Ze je stale hladny. No neviem. Je pravda, ze aj cez den papa oba prsniky max. 10m. potom uz len mrnci. Cumlujeme, ak ked sa to nema, ale neda sa odnaucit. Tak mu dam cumlik, trosku potaha, potom ho dame von a pekne sa usmieva, hraje sa. Tak predpokladam, ze keby bol hladny - cez den, tak nie je spokojny. O chvilu bude mat Andrejko 6 mes. , budeme zacinat s prikrmami. Co ste davali najskor? Mrkvicku? Samotnu, alebo este s niecim?

strapco13
12. aug 2010

@krakulka v 6 mesiacoch je rastovy spurt..takze mozno preto to castejsie budenie
ja som zacala mrkvou a po 3 dnoch som pridala zemiak

krakulka
12. aug 2010

@strapco13 aha, takze asi mame rastovy spurt. 😕 da sa s tym nieco robit? napr. castejsie prikladat, alebo?

strapco13
12. aug 2010

@krakulka jasne..castejsie prikladas..viac mlieka sa zacne tvorit, tam padom to drobcovi bude stacit..len par dni, niekedy dlhsie to potrva
a hlavne sa tym nestresovat

krakulka
12. aug 2010

@strapco13 ok, budem prikladat castejsie. len ked prcek nechce, pokial same netecie. 😠 potom sa hneva, ze nic nejde. uz ani stlacanie nepomaha - hneva a pri tom. ale pri kazdom kojeni a u kazdeho prska sa dusi- resp. nestiha dychat. ked sa spusti mliecko, tak tecie moc. ale to sa vykasle a pokracuje dalej. vobec mu to nevadi. mam trosku pohodlneho synceka skazeneho cumlikom. aj moja chyba. ale neriesim to. ked place, ze je hladny, tak dam prsko. no od zajtra budem prikladat castejsie. 😉 😉 😉

strapco13
12. aug 2010

@krakulka no moj sa nehneva ked mlieko netecie hned..len pusti prsko a kuka na mna takym skumavym smutnym pohladom..mama kde je mlieko

izabelkak
13. aug 2010

@strapco13 dakujem za odpoveď už to vyzerá byť o dosť lepšie, v noci sa kojila aj teraz ráno.... tak som šťastná ako blcha 😀

strapco13
13. aug 2010

@izabelkak aj do buducna...akonahle dieta odmieta jest, spat pre bolesti..najprv dat nieco na bolest a potom riesit samotnu pricinu bolesti

olifcek
13. aug 2010

moja tak potiahne na zaciatku, ze citim, jak mi to mliecko az z chrbta vytiahne a paq sa lejeeee... 😅

jerryjanka
13. aug 2010

ahojte
je to troška aj tema o ďakovaní a ja by som jedno chcela pridať
ďakujem ti Annag - za velku pomoc verim že budem o niečo lepšou maminkou ako som si myslela 😵

pipussa
13. aug 2010

kocky, ked mam hnacku, dnes... mam davat malemu moje mlieko ?? Citim sa taka dolamana, akoze bola som asi 4x... ale durch....
Mam kojit ?

matja
13. aug 2010

@pipussa - jasné, dojči ďalej, neboj sa.

olifcek
13. aug 2010

@pipussa jj, kludne dalej...len vela pi 😉

kkubekova
13. aug 2010

Ahojte baby, chcela by som Vas poprosit o radu. Malu kojim na poziadanie, teda niekedy aj kazdu hodinu cez den a kazde 2 hodiny v noci. V noci sme mali podla mna celkom fajn rezim - 19.00, 21.00, 23.30, 02.00, 05.00 a 7.00 a potom sme presli na denny rezim, teda niekedy kazdu hodinu niekedy kazde dve. Ale posledne 3 dni mi mala zaspi okolo 20tej, pricom kojim okolo 19tej a zobudi sa az o 2.00 - 2.20 a potom az rano medzi 5.30 - 6.00. Ja mam uz o 1.00 prsia uplne na prasknuie a su ako skaly, budim sa na bolest a netrpezlivo cakam,kedy sa mala zobudi (nechcem ju budit, ked spi a nie je hladna). Teraz neviem, ci ju mam budit alebo si mam odsavat mlieko, ked mam plne prsia alebo sa to nejako upravi.
Co ma trapi najviac je, ze neviem, ci budem mat pre malu dost mlieka cez den, ked v noci chce jest len 2krat. Prisposobi sa tomuto jej novemu rezimu aj tvorba mlieka? Dakujem za odpovede 😉

prsky
13. aug 2010

@kkubekova neboj, produkcia mliecka sa prisposobi. ked jej zacne byt malo, tak proste bude pytat viac a produkcia sa zas upravi podla jej potrieb. ak chces skladovat mliecko, tak kludne odsavaj, vyuzijes neskor v prikrmoch.

kkubekova
13. aug 2010

@prsky dakujem za odpoved - som rada, ze sa to upravi 😉 hlavne nech nehladuje, lebo je to maly pazravcek 😝
to skladovanie ma nenapadlo - ale asi nakupim nejake nadoby a pustim sa do toho. Este raz dakujem

prsky
13. aug 2010

@kkubekova potom na skladovanie pozor na postup a sa nezlakni pri rozmrazovani - mliecko tak trochu smrdi (ale nie kazdej) 😉 http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/odsava...