Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

michaela80
23. dec 2010

@divoska ja idem robit tak ze biely jogurt s majonezou....tak dufam ze to bude o.k. ked som zjedla minule langose s majonezou a syrom

michaela80
24. dec 2010

Prajem vam spolu s rodinkou vsetkym krasne a pohodove sviatky, prezite ich v laske, zdravi a spokojnosti so svojimi najblizsimi ....

tinapp
24. dec 2010

Katarínka,prajem krásne vianoce a ešte vela pekných dní za Tvoju obetavost a pomoc všetkým maminám...ja hlavne vdaka Tebe ešte stale kojím 😀 😀 😀 a to som chcela vydržat aspon do pol roka...teraz neviem prestat 😉 😉

akdarka
24. dec 2010

Katka, strapco, prsky a vsetky ochotne maminky 🙂 prajem krasne Vianoce v kruhu rodiny!

moni82
24. dec 2010

ahojte, prajem vsetkym krasne vianoce v kruhu vasich najblizsich a najmilsich 🙂

viete mi poradit ohladom kakania babatiek, mam 6 tyzdnoveho malinkeho, a uz 4. den nekakal, avsak vetry mu idu, tie su vsak 2. den uz poriadne smradlave, co predtym neboli. Je to normalne? ako dlho je "zdrave" nekakat? alebo s nim mam ist k doktorke? dakujem

akdarka
24. dec 2010

@moni82 no dojcene dieta nemusi kakat cca 10-20 dni. nase hovienka smrdia ako "skysnute mlieko" - neviem ako to inak prirovnat 🙂

janka2110
24. dec 2010

@prsky,@strapco13@annag chcem podakovat za vase rady 🙂 a zazelat Vam
a vlastne vsetkym nam maminkam Vesele a Stastne
Vianoce 🙂

moni82
24. dec 2010

@akdarka dakujem, tak uz som kludnejsia, ale ako darcek by sa nam mohol vykakat 🙂

akdarka
24. dec 2010

@moni82 pripadne si prestuduj aj http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/18/stolic... + ostatne clanky, su skvele 😉

sofia2008
25. dec 2010

ahojte..potrebujem poradit..moja dcerka sa nechce poobede kojit, chora nie je, zacalo to vcera, cele poobedie az do kym nejde spat, odmieta prsnik, v noci, rano a doobedu sa koji bez problemov..ale akonahle odbije jedna hodina poobede, tak koniec, odmieta prsnik, place, uz som jej skusala dat mlieko aj z flase, tak troska vypije, ale malicko, neviem, ci to moze suvisiet s tym, ze som dostala menstruaciu, co sa mi zda pri plnom kojeni po dvoch mesiacoch dost skoro..neviem, co mam robit ☹

happy8051
25. dec 2010

baby, myslite ze mozem jest arasidy ked kojim? salat som mala s jogurtom a trochou kyslej smotany, kapustnicu som nejedla, ani dusenu kapustu dnes

jja
25. dec 2010

Ahojte dievcata, davno som tu nebola a opat si k vam idem pre radu.
moja skoro 11 mes. dcerka straaasne malinko papa. myslim prikrmy, tuhu stravu. ale poporiadku. ma ako hovorim skoro 11 mes, a ma 13 kg, cize podvyzivena nieje 🙂 ale to je vsetko z mliecka. stale sme dojcene, pije na poziadanie. nas jedalnicek vyzera asi takto. rano mliecko, okolo 8 vlocky s troskou jogurtu, alebo roztek s masielkom, to je asi 5 lyziciek, desiata mliecko, obed zelenina- ked zje 10 lyziciek som maximalne happy, ale zvykne to byvat okolo 5-6 lyziciek. oolovrant mliecko, k veceri ovocie, tiez okolo 6 lyziciek. viac do nej nedostnaem. toto spapa s chutou potom zatne zubky a koniec. ale mliecka si da dost. kedy jej mam davat dalsie jedlo aby sme dosli na tych 5 prikrmov denne? na desiatu a olovrant preto mlieko lebo ide v tom case spinkat a zaspava na prsniku.stale...inac nevieme...a aj keby ze jej dam nieco ine na jedenie tak neotvori pusu...
baby, staci jej to mliecko v tomto veku? este mi vobec nebola chora, je uplne super, zdrava, ziva, vesela......len to jedenie....dnes pri obede som bola zufala...

svetlankat
25. dec 2010

@grenka ano urcite, aspon u nas to tak bolo, zo zaciatku 40 minut az hodina, teraz tri az desat minut

svetlankat
25. dec 2010

@jja ja si myslim ze sa toupravy, mozno ze sa na desiatu napije tolko mliecka ze este nie je az taka hladna na obed. Skusala si jej dat obedit trosku neskor po kojeni, ci nebude viac hladna a spapa viacej??? Podla mna ak priberate, co ano tak sa tym vobec netrap, ono sa to skor ci neskor rozbehne.
Ja ked dam Miske obed skor napr hodinku dve po kojeni spapa malo, ked jej dam pauzu tak tri hodinky, to si uz pride popytat sama a spapka vsetko. To iba z nasej skusenosti

svetlankat
25. dec 2010

@sofia2008 nechaj to na nu, ked nechce nedavaj,ono je to uplne v poriadku, mne moja Miska mala obdobie kedy mala pauzy medzi kojeniami aj sest hodin, potom prislo obdobie a jedla kazdych jeden a pol hodinky, ponukaj ale nenut. pokial mate pocikane plienky a ste spokojne a priberate, je to ok

jja
25. dec 2010

@svetlankat sveti uz som skusala, bola som v meste a trosku sme sa zrdzali, tak vtedy zjedla tych 10 lyziciek..viac nie 🙂 asi jej to mlieko fakt staci...ale dokedy? 😠

svetlankat
25. dec 2010

@jja neboj ono sa to rozbehne, pride cas ked jej mliecko uz nebude stacit. Vahu mate krasnu

svetlankat
25. dec 2010

@moni82 tak ako uz baby pisali,moze nekakat aj viac ako tyzden a je to uplne ok, mm mliecko je bezvyskova strava, tak vsetko co spapa stravi,

estterka
25. dec 2010

@happy8051 no ja nemozem,tak ako mlieko a soja jej to drazdi crevo a ma krv v plienke 😒 ale napriklad sosovica ani hrasok v salate vcera jej nevadili.

elinka27
25. dec 2010

@sofia2008 ahoj,moja pije celu noc v intervaloch 2-3hod,rano ma posledne krmenie okolo 6 tej potom uz nechce papat, ponukam prsnik nechce,este sa aj rozculi ze preco jej nukam 😉 a poriadne sa napapa az okolo 12tej,dovtedy len cucka,potom uz som z toho jelen ci si cucla dost,alebo nechcela,je vobec hladna a tak.Ale uz som to prestala riesit,pribera dobre,pocikane plienky ma, tak asi proste nechce.Vecer sa to zopakuje, do takej 18 tej potom papa normalne, okolo 19.30 sa kupeme, potom jej ponuknem nechce, je unavena a chce spat,okolo 21-22 si sama vypyta ked sa zobudi.Chcela som ti tym vlastne povedat,aby si sa tym netrapila, jednoducho to tak je ona sama asi vie najlepsie kedy ma papat,nam mamam sa to zda ze malo zjedli,ale pokial prospieva tak to naozaj neries.Moze sa stat ze niekedy nebude chciet poriadne papat aj cely den,aj take sa nam stalo a chora nebola

sofia2008
25. dec 2010

@elinka27 dakujem za odpoved..dufam, ze sa to nejak upravi 🙂 🙂

sofia2008
25. dec 2010

@svetlankat vdaka 🙂 nejako to dufam prezijeme a bude dobre 🙂

elinka27
25. dec 2010

@sofia2008 to dufam aj ja🙂ze aj nam sa to casom nejak upravi 😀 my mame toto od narodenia,jednoducho mi 2-3 krmenia za den "odflakne"

svetlankat
25. dec 2010

@elinka27
@sofia2008 baby deticky nepotrebuju vzdy len jest, niekedy sa len napiju, cucnu a su spkojne, ono je to uplne v poriadku

olifcek
25. dec 2010

my sme na prsniku v noci niekedy i kazdu hodku, cez den si ma Oliv niekedy pyta castejsie inokedy raz za dve, tri hodky, ked sa hrame same dve, popri si pride, stiahne tricko a cucne a o chvilku pokracujeme x;o) deticky nepotrebuju len jest, i smad zahanaju, ci len nas proste potrebuju citit a mat pri sebe 😉
@svetlankat suhlas 😵 😵

olifcek
25. dec 2010

@sofia2008 neuc drobca na flasu...

olifcek
25. dec 2010

@jja nevadi, je to ok... mne oliv radsej papa mixovane, nemixovane zje tiez ale menej... a 5 prikrmov? ani my tolko zatial nemame, nie je sa kam ponahlat a tabulky su len orientacneeee 😉

vejula
26. dec 2010

ahojte dievčata....Chcem sa opytať malemu sa dali take vodnate pluzgiere po teličku aj po hlavičke.... Najprv som myslela že to je nejaka alergia na dačo čo som ZJEDLA na vianoce a teraz rozmyšlam či to nemožu byť kiahne.... Malo to niektore vaše abbulko? Neviete mi poradiť čo to može byť?
Ďakujem.

latvia
26. dec 2010

@vejula hod sem foto vyraziek

zuzlina1
26. dec 2010

ano bez foto tazko, my sme mali kiahne 3 tyzdne dozadu, najskor to ale boli vyrazky a az potom pluzgiere a dost velke, az do velkosti nechtu na malicku ale kazde dieta to ma inak. ale myslim ze sa nic nestane ak na to das tekuty puder, tak ci takby ti to povedala lekarka v pripade ovcich kiahni. v tejto faze to dost svrbi, niekedy s teplotami a chce to vela tepla. vela stastia.