Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

e.l.i.e.n.k.a
13. jan 2011

@prsky skusala som kojit polohou madony aj futbalovu polohu, ta vyzerala slubne, ale po par minutach sa zacal pustat bradavky, znovu prisavat a tak dokola az prisiel plac a krik ☹ keby bol maly spokojny po kojeni, budem kojit na poziadanie, ale je to presne naopak, bojim sa, ze skoncim pri odsavani..dakujem za rady.

hajatanufus
13. jan 2011

@prsky ahoj dakujem velmi pekne vacsinou je po kojeni spokojna a pyta az o dve hodky a usmieva sa na mna asi to bude tym prednym mlieckom lebo vcera a dnes uz mala zase normalnu stolicu dakujem za rady a este sa pozriem aj na tie odkazy dakujem velmi mi to pomohlo

prsky
13. jan 2011

@e.l.i.e.n.k.a uz si nespominam...ked sa odpoji od bradavky, vyteka mliecko z ust? ak nie a mliecko ti ani nestrieka, skusala si stlacanie prsnika?

e.l.i.e.n.k.a
13. jan 2011

@prsky to je logicke, ze si nespominas, je nas vela..vcera, ked sa odpojil, tak ho mliecko uplne ostriekalo, dnes, ked sa pri fotbalovej polohe odpajal, mliecko nestriekalo, ale predtym par minut pil, takze sa asi odpojil vo fazi, ked bolo treba tahat..

prsky
13. jan 2011

@e.l.i.e.n.k.a ahaaa...tak ty mas potom opacny problem...odpaja sa, lebo mas silny tok mliecka...takze gravitacne polohy ako futbalova, su skor na skodu veci..on este nezvlada ten tok mliecka, ktory mas, nestiha prehltat + ked si chce len podudkat, tak nemoze, lebo mliecko stale tecie...takze treba skusit tok mliecka priskrtit cigaretovym uchopom (chyt dvorec tak, akoby si isla fajcit a drz ho jemne priskrteny). tiez by mohli pomoct polohy, pri ktorych ma babatko hlavicku vyssie ako je prsnik (cize v podstate lezi na tebe - pije proti gravitacii)

viac u annag:
http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/mlieck...
http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/mam-ve...

je mozne, ze mas este stale aj nadprodukciu, hlavne ak aj odsavas. skus najblizsie priskrtit tok mliecka a uvidime, ci je "diagnoza" spravna

strapco13
13. jan 2011

@barchee vyskusaj tu cievku..ono to nie je az take narocne ako to vyzera..aj ked na prve vyskusanie, je mozno dobre mat laktacnu poradkynu, nech ti to ukaze...tym padom si drobec rychlejsie vytvaruje bradavky..ked bude na nic...lebo flaska vyzaduje uplne inu techniku prisatia a satia
ale myslim si ze to zvladnete 😉 ...malemu sa uz teraz dari..len co najskor /najlepsie ihned/ odstran flasku..jedine ak ju budes pouzivat ako nadobku, do ktorej das tu cievku 😅

e.l.i.e.n.k.a
13. jan 2011

@prsky asi nemam nadprodukciu, len sa pustil ihned po prisati, ked sa mliecko rozbiehalo..
moj problem:
som po sekcii 7tt,syncek sa nam narodil 4150g a 52 cm, ked mal 5tt boli sme v nemocnici, maly mal zapal mocovych ciest, asi stresom sa mi tvorilo menej mliecka, plus som mala na prsnikoch hnisave ragady a potrebovala som ich vyliecit, aj sa mi stalo, ze sa pri kojeni nahltal krvi a potom grckal mliecko s krvou, takze som ho v nemocnici zacala prikrmovat a kvoli liecbe bradaviek odstrekovat mliecko, este v nemocnici som sa vratila ku kojeniu a prikrmovaniu z flase, ale po navrate z nemocnice maly zacal prsnik odmietat, teraz odstriekavam mliecko, po 4 hodinach odstriekam asi 120ml z oboch prsnikov, ale maly vypije 160ml, takze pocas dna viackrat odstiekavam, aby som mu nazberala dostatok..zatial par dni bez prikrmu..ale odsavanie je casovo narocne, bojim sa, ze to dlho nevydrzi..je mozne, ze sa zle prisava a preto tie bolestive ragady..neviem, co je spravne, lebo ked ho kojim (aj dnes sme sa pokusali)nie je spokojny, nepomoze ani castejsie prikladanie, spociatku pije, ale potom uz bojuju a place..dnes papal z oboch prsnikov a potom este vypil 100ml..

prsky
13. jan 2011

@e.l.i.e.n.k.a no ragady su urcite z nespravneho prisatia, takze to treba riesit prioritne (upravit prisatie a preliecit framykoinom alebo bactrobanom). ak prikrmovat, tak cez cievku, nie flasou, lebo tym prisatie neupravis a este skor sa moze stat, ze prsnik zacne odmietat. lepsie je co najviac a najefektivnejsie dojcit, lebo ak dokrmis, zlazy nedostanu info, ze je treba tvorit viac mliecka. urcite skus priskrtit tok mliecka a napis potom, co sa dialo, ked si tok priskrtila.
este jedna otazka...kedy mliecko odstrekujes? po dojceni?

e.l.i.e.n.k.a
13. jan 2011

@prsky medzi dojceniami, kedze maleho prikrmujem svojim mlieckom..mala by som po kojeni? ale ten krik,pretoze on po kojeni nie je spokojny a nepyta po hodinke zase..doma som plne dojcila do 5tt, aj ked neviem, ci posledny tyzden som prikladala cez den kazdu hodinu, kojila som z jedneho prsnika na jedno kojenie..maleho mi v nemocnici prvykrat prilozili az na treti den, mala som komplikovany cisarsky a skoncila som na krvnych transfuziach, takze 3 dni ho plne krmili flaskou a potom mi ho nosili a dokrmovali flaskou, pustili nas na 8 den..doma sme bojovali..potom sme skoncili na kojeneckom, stresom a unavou bolo menej mliecka, tak bol dokrmovany opat z flase..

elinka27
13. jan 2011

@prsky @strapco13 mala v utorok dost kakala, neviem co sa dialo lebo po atb sa jej to na 3 dni upravilo a potom toto, co ma ale zaskocilo,ze v jednej plienke mala take vlakienko akoby krvave, potom uz bol klud a dnes zasa kakala uz iba jeden krat,ale zasa vlakienko akoby stopi krvi, nevies co to moze byt?Doktorka povedala ze to vraj niekedy kojene deti mozu mat

strapco13
13. jan 2011

@elinka27 jednak to moze byt u kojenych...jednak to moze byt aj z podrazdeneho konecnika pri hnacke..davaj kremik,casto vetraj, umyvaj vodou, nie vreckovkami a mozes repik alebo svoje mliecko dat do kupela
kedze znovu viac kakala..zrejme este nema uplne v poriadku crevnu mikrofloru po ATB..pokracuj v probiotikach
ale u 4 mesacnej uz pomaly rataj aj s kakanicou z iducich zubkov..co moze ale este nemusi byt / a tam zaberie az prerezanie zubka 😅

prsky
13. jan 2011

@e.l.i.e.n.k.a no ono idealne by bolo neodsavat vobec (teda ak nechces zamrazovat do prikrmov)..si si ista, ze krici preto, ze je este hladny? podla mna skus priskrtit ten tok mliecka, uvidime, co to spravi s jeho spravanim sa na prsniku a potom sa rozhodneme, co dalej....

@elinka27 mozno ma trochu podrazdene crievka, mohla prasknut nejaka cievka ...strapco ti urcite povie lepsie, niekde to tu uz podrobne popisovala, len si nespominam priciny..

elinka27
13. jan 2011

@strapco13 davam nadalej probiotika, len ta stolica ked je tam aj ta krv,je akoby taka inak zapachajuca ako mava obvykle tak preto sa mi to nezdalo,ale inak je spokojna papat papa -stale vymysla ako obvykle pri tom 🙂 inak sa mi podarilo rozkojit ten lavy, chcelo to len upravit prisatie bolo zle lebo som ju zle polohovala, laktacna si to vsimla 😉 cize vdaka jej.

@prsky dik 😉

strapco13
13. jan 2011

@elinka27 cize vymyslala na lavom, lebo sa jej nepacila poloha..super, ze ste to napravili..ale mas vymyslenicku..pockaj, ked bude v puberte 😀 😀
ta krv..su to len nitky akoby na povrchu alebo je tej krvi viac premiesanej spo stolicou, a kje cerstva cervena alebo skor do cierna?

elinka27
13. jan 2011

@strapco13 je to skor akoby taky hlien a v nom take vlasky krvi

strapco13
13. jan 2011

@elinka27 tak to bude "len" podrazdeny konecnik...to sa zhoji 😉 skus repikovy kupel

elinka27
13. jan 2011

@strapco13 no vela kakala za posledne 2 tyzdne,takze sa ani necudujem ze ho ma podrazdeny

estterka
13. jan 2011

@elinka27 aj my s tym mame problemy ☹ ale u nas je to precitlivelost na potraviny,u vas to bude tymi antibiotikami.

elinka27
13. jan 2011

@estterka no atb urcite,berieme aj maltofer a teraz ma napadlo,ze som jedla slivkovy kompot 😀

elinka27
13. jan 2011

@estterka a ktore potraviny konkretne?

estterka
13. jan 2011

@elinka27 no zatial mlieko,soja a arasidy.

miskatn
13. jan 2011

@akdarka pripajam sa do statistiky, moj maly do 3 mesiacov spaval v noci ako zabity, vstaval rano o 6h, a cez noc ani neviem ci a kedy sa zobudil, len si trochu cucol a spali sme dalej, a teraz je kazdu chvilu hore a papa, mam pocit ze nonstop celu noc sa krmime 😕

miskatn
13. jan 2011

@akdarka pripajam sa do statistiky, moj maly do 3 mesiacov aj kusok spaval v noci ako zabity, vstaval rano o 6h a cez noc ani neviem ci a kedy sa zobudil, len si trochu cucol a spali sme dalej, a teraz je kazdu chvilu hore a papa, mam pocit ze nonstop celu noc sa krmime 😕

miskatn
13. jan 2011

@hajatanufus @prsky nooo moc ste ma nepotesili, ja to robim tak, ze ked uz nahlas dycha a necucka, tak este napocitam do 30 a potom mu do kutiku ust strkam malicek, pomalinky, ked sa pohne tak cuvnem a zachvilku zasa, potom ked ho ma v puse aj s bradavkou, tak bradavku zacnem vytahovat, a ked je vonku tak pomaly zacnem vytahovat aj prst, ten ide lahko, a na druhy az piaty pokus sa tento manever zvykne podarit. @prsky az do dvoch rokov ma to caka ? 😲

prsky
13. jan 2011

@miskatn kazde dieta je ine 😉 inak si ma pobavila tym AZ do 2 rokov...ono to uteka ako voda, za chvilu si povies: to ma UZ 2 roky...ak ti mozem poradit, prestan sa privelmi zamyslat nad tym, ze by si chcela vecery/noci ako pred narodenim dietata a jednoducho si to svoje dietko uzivaj ... strasne rychlo to leti, za chvilu sa budes divit, kde je to pritulne male babo, ktore ta potrebovalo 24/7 a kedy sa stihlo zmenit na samostatneho cloviecika, ktory si na dvere izbicky vyvesi "nevyrusovat" alebo cosi podobne (ako sesternicina 8rocna dcera)
... najlepsie, co mu mozes dat (a tiez ako si vybudovat pevne zaklady pekneho vztahu medzi vami) je dat mu vsetko, co potrebuje a ihned, ako to potrebuje...ono sa to nezda, ale fakt je, ze ked si je dietatko iste, ze bude jeho potreba naplnena, nema potrebu ju "prehnane" vyhladavat len preto, aby sa uistilo, ze mozno tentokrat sa maminka "zmiluje"... a neboj, do roka sa vela veci utrasie, vela veci sa stihne zmenit tak rychlo, ze si ani nestihnes zvyknut na to, ze tu su v takej podobe, v akej chvilu prebiehaju 😉

miskatn
13. jan 2011

@prsky v pohode, tesime sa z toho 😉
btw vraj ak tvojho maleho votrelca uz v brusku zvykas na nocne, tak tak bude pokracovat aj ked bude na svete 😉 uz mate meno?

prsky
13. jan 2011

@miskatn no ja som odjakziva nocny vtacik a nastastie to aj moja mala pochopila skoro a sice chodieva spat neskoro, ale zato nebuntosi rano pred deviatou, tak dufam, ze sa aj maly prisposobi rychlo 😀 no a votrelcek 2 uz ma svoje meno, ale zatial ho vie len par ludi 😉 skusenost nam tak zavelila 😀

carodejnica
13. jan 2011

@prsky si to tu chodím pravidelne-nepravidelne čítať, ale tvoj posledný príspevok pre miskatn je krásny 😵 😵 😵 😵 😵 tak tak tak 😅 Treba si to užiť, všetko raz pominie.

Mne sa stal včera krásny zážitok, dcérka pila mliečko, zrazu sa odtiahla, pozrela na mňa a pohladkala prsník so slovami "móóó" (v preklade moje). 😵 Tým chcem povzbudiť mamičky, že tie začiatky sú také kadejaké, sme sa vytrápili, s krvavými ragádami aj my, a chaos po cisárskom, ale nemenila by som. Dojčenie je krásne. 😵

cica28
14. jan 2011

dobre ranko mozem sa k vam pridat?
mam taky problem.odchadza mi mliecko a uz neviem ako mam dosiahnut aby sa vratilo.a este mam ho dost riedke a aj ked to spapa aj tak musime dat nutrilon lebo za pol hodku je zase hladna.mozete mi poradit nejako???????????
dakujem

julienka
14. jan 2011

cica28, my sme na tom podobne... papam ricinus, motherlove, pijem caro, meltu, ale vidim, ze mliecka stale, ale isto ubuda a je take "polopriesvitne".... jednoducho, asi prisiel cas .....
ake mas velke babo? ako dlho si vydrzala s mlieckom?