Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

carodejnica
8. máj 2010

Páči sa mi, ako si tu začali mamičky vzájomne radiť.. zachvíľu to tu premenujeme na "dakujeme annag, strapcovi, zajaciqovi... " Super ! 😀 Mimochodom - strapco a annag - vy dve sa poznáte aj v osobnom živote? Tak to na mňa pôsobí.. 🙂

No ale teraz k veci, annag, zaujala ma poznámka v tvojom príspevku, že keď nie si doma, uspáva ti deti mama, že majú svoj rituál... môžeš nám dať tip...ako som písala - moja sojka, tiež zaspí inak len na prsníku, normálne výska od radosti, keď je okúpaná, v pyžamku, v spacom vaku a vidí, že už aj ja som v pyžame a idem ku nej, do 5 minút je tvrdá (presne som to od začiatku a stále robila intuitívne tak ako to popísala anang) ... neviem si predstaviť, ako by ju uspávala niekto cudzí... vieš poradiť, nejaké konkrétne tipy? Akože nemám momentálne taký problém, ale rada by som mala niečo v zálohe... keby niečo.. 🙂

olifcek
8. máj 2010

skor annag, straoco a prsky 😉

strapco13
8. máj 2010

annag...jasne, ze moj mozog funguje..len mam pocit, ze niekedy je so mnou nas MD a vypol

carodejnica..s annag sa osobne nepozname...skoda..annag je skvela 😉

strapco13
8. máj 2010

zajaciq..skus najprv tu liecbu, co som ti pisala do IP

strapco13
8. máj 2010

labutka...kedze ma MM mrazene "zarucnu" dobu 3 mesiace, tak ho potom uz nepouzivaj..ani do prikrmov
nakoj z prsnika a postupne minaj mrazene do prikrmov tak, ti zbytocne neostavalo v mrazaku..preto nema velky vyznam robit zasoby take, ze nic ine v mrazaku okrem MM nie je..radsej ich postupne doplnaj

nevesta
8. máj 2010
nevesta
8. máj 2010

skladovanie:

* izbová teplota čerstvo odsaté mliečko = max 4 hodiny
* chladnička < 4 stupne C = 24 hodín
* mraznička pod mínus 18-20 stupňov C = 6 mesiacov, maximálne 12 mesiacov

strapco13
8. máj 2010

nevesta..dik..ja som myslela, ze len 3 mesiace 😅

monicka101210
9. máj 2010

dobre rano annag a spol,
mam crevnu vyrozu a chcem sa opytat ci viem zabranit tomu aby som nakazila maleho a este svokra mi hovorila ze ked budem mat teplotu nemozem kojit,je to pravda? dakujem pekny den

nevesta
9. máj 2010

Strapco, pohoda, ja som tiez vedela, ze 3 mesiace a potom tu Annag davala niekomu link, tak som si opravila nazor 😀 😉

nevesta
9. máj 2010

Monicka, umyvat ruky, a kojit a kojit a kojit 😉 S tou teplotou je to hlupost. Prave mliecko tvoje dietatko ochrani pred chorobou, pripadne bude mat lahsi priebeh 😉

natsa
9. máj 2010

ahojte.chcem sa spýtať že kolko stoji injekcia aby som nemala mlieko.chcem maleho odstavit a to jeho celodenne vyciciavanie ma doslova ubýja

lenocka84
9. máj 2010

ahoj bambule

neviete niekto o nejakej dobrej laktacnej poradkyni? rada by som naucila syna konecne aj pit z prsnika.

monicka101210
9. máj 2010

nevesta dakujem

monicka101210
9. máj 2010

boze viroza mäkke i

monicka101210
9. máj 2010

lenocka84

dole na tejto stranke je aktualny zoznam poradkyn

http://dojcenie.wordpress.com/2010/05/05/laktac...

lenocka84
9. máj 2010

monicka dakujem
len skoda ze z okolia ziliny ziadna, dokelu

monicka101210
9. máj 2010

aha blbe tak dalej neviem....

cherryblossomgirl
9. máj 2010

Ahojte, viete mi niekto poradit? mam problem, ze mnozstvo mliecka, ktore sa mi vytvori, sa mi pocas dna meni - v noci a rano je ho vela a kojenie je pre mna a dceru vyslovene prijemne.. pocas dna sa mi ho vytvara ale coraz menej a pri vecernom zaspavani mam mliecka fakt minimalne, malej to nestaci a zuri a kojenie je pre nas skor trapenie.. ako by som mohla tvorbu mliecka trosku viac regulovat, aby bolo rovnomernejsie? alebo rano jednoducho odsat a nechat si na vecer? Dakujem pekne.

prsky
9. máj 2010

cherry, to co popisujes je uplne normalne. mliecka sa nevytvara menej, len nemas prsniky plne na prasknutie (mliecko sa vytvara na zaklade principu dopyt-ponuka = cim castejsie babo pije, tym viac sa mliecka vytvara a cim dlhsie mliecko "stoji" tym menej ho telo bude tvorit). vecer byva u vacsiny babatiek (aj malych deti) narocny (teda z nasho pohladu), deticky mozu byt unavene, malym babatkam den zakoncujeme privela podnetmi (ako: tato prisiel domov a tiez sa chce s potomkom pohrat, kupanie, kremovanie, prebalenie, obliekanie...toto vsetko je pre dojciatko unavne) a babo na to reaguje podrazdene. babatko cuckanim prsicka nemusi vzdy pit mliecko, staci mu aj tzv "dudlanie". to, ze na prsniku zuri nemusi automaticky znamenat, ze je hladne 😉

precitaj si katkin clanok o hnevani sa pri dojceni http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/hnevan... a vrelo odporucam aj clanok "ach ten vecer" http://dojcenie.wordpress.com/zivot-s-dojciatko...

zajaciq
9. máj 2010

cherry, u nas detto. cez den sa dieta viacej dojci, v noci menej, stihne sa mliecka dorobit viacej a preto pekne v noci papaju, lebo je ho vela. ale postupne cez den sa prsniky castejsie vyprazdnuju a nie su take "plne" ako sa nam to zda v noci. mlieko sa ale tvori stale, dieta si ho vie vytiahnut.. ale u rcite mozes cez den zvysit prijem tekutin, pripadne nieco na podporu laktacie si slehnut 😉

olifcek
9. máj 2010

cherry veru...moja malicka sa mi pravidelne s bradavkami hra vecer od takej 19.00...nezuri, ale rehuna sa, chyta a pusta mi bradavku...oliv vela papa a casto, cize hlad nema, tak sa nezlosti, ale pomaha , ked je dam na lavu stranu ale otocim sa v trupe a dostane pravy prsnik a naopak. vtedy bradavku inak chyti a mliecko ide, razom sa prestane hrat a pekne soska, skus to, hm?

lenocka84
9. máj 2010

ahojte
baby mali sa konecne zacal prisavat ako ma, dokonca zacal pit, ako mam vediet kolko ho mam ete dokrmit z flase?
dakujem

katarina822
9. máj 2010

ahojte lenocka skus si precitat toto http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/musim-...

xaxa
9. máj 2010

Ahoj Annag,chcem Ta poprosit o radu.Ide o to,ze nas drobcek ma skoro 9 mesiacikov a chcem pomaly zacat chodit do prace na 5-6 hodin len obcas,nie kazdy den.Stale ho kojim,prikrmujeme od 6 mes,kojim niekedy aj 10 krat (vratane noci) 😀 ,ale papame kratucko,nemame cas... 😀 Vobec som nepouzivala nikdy odsavacku a odstriekanie tiez bolo iba par krat vo vynimocnych situaciach,takze toho nenaodstriekam vela.Stacilo by keby som napr.nakojila rano o 7.30 a potom po navrate z prace okolo 14-14.30?Medzitym samozrejme dostane papat,cajik,len ide o to ci mu to postaci a ci tymto sa mi neznizi ovela tvorba mliecka?Este raz poviem,ze to bude len obcas,niekedy len par krat do tyzdna.V praci sa mi nebude dat ani odstriekat ani nic take a chcem pokracovat v kojenii tak dlho ako sa bude dat. Prsia sa mi uz davno nenalievaju tak ako na zaciatku,ale mliecko zatial mam,klop-klop-klop.Diky vopred za radu!

mneme
9. máj 2010

xaxa, pozri tu
http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/13/dojcim...

ja pracujem a nadalej dojcim, s prikrmami a spolahlivou starou mamou sa to da v pohode zvladnut 😉

xaxa
9. máj 2010

mneme,dakujem velmi pekne!!!idem si to precitat. a ako davno pracujes?kolko hodin denne?

mneme
9. máj 2010

od skoncenia materskej, t.j. cca. od 5. mesiaca dcerky. 3-4 dni v tyzdni som 3-4 hodiny mimo, inak pracujem doma 24/7 😅

leelo
9. máj 2010

mneme, wow. a ja som myslela, ze si lekarka...

mneme
9. máj 2010

leloo, ani nahodou 😵