Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

ivet78
14. jún 2011

@marsi28 ja ti doporučujem s bábatko spinkať v posteli, a ked sa bude dožadovať aj každých 20 minut, tak ty môžeš s klude podriemkavať a babatko bude sať ... a čím viac bude sať v noci, tým rýchlejšie nabehne mliečko a tým to bude pre vás lepšie... my napríklad ešte teraz v noci 2 x pijeme mliečko- a to má už som spomínala 23 mesiacov... ale vôbec to neriešim, a mne kým na začiatku nabehlo mliečko my sme sa aj cez den kojili a zase len kojili... lebo pila 20 minut a za hodinku už bola zase hladná... ale ver že stojí to za to... ušetrili sme na mliečku, moja dievka je totálne spojojné bábatko a ešte som aj pekne schudla po porode... a čo je najlepšie , doteraz som nedostala menzes... tak ti želám aby ste sa kojili a kojili...

krhlicka
14. jún 2011

@strapco13 @kukucg ahojte baby, dakujem velmi za tipy. Skusim si kupit este jeden kokosovy olej len
na jedenie a probiotika 🙂 sladkeho sa vzdavam tazko, ale pre dobru vec vydrzim.
este raz vdaka a krasny den zelam 😀

weverka11
14. jún 2011

tak potrebujem radu aj ja... Maly mi cez den skoro uplne odmieta prsko... a ponukam mu ho hocikedy, trosku potaha a pokuse ma, idu mu 2 spodne zubky... a este sa pri tom na mna vyzdiera!!! kojime 2x v noci, rano a niekedy sa podari aj cez den raz, dvakrat... nepocitam to, ked fakt len trosku potaha, to je aj 8x... priznavam, mame dudlik a vodičku mu vonku davam z flase.. Pocitam ze mame cez den dokojene.. som z toho smutna, lebo chcem kojit aspon do roka 😢 papava uz prikrmy, takze papánička ma dost.... Moze mi vydrzat laktacia trebars aj ked budem kojit iba v noci a raz - dvakrat cez den????

sofhia
14. jún 2011

@weverka11 Veronika podla mna ti vydrzi, kamoska tak kojila do 4 rokov, ze kojila len rano a vecer 😉 no uvidime co ti poradia skusenejsie.

weverka11
14. jún 2011

@sofhia inak napadlo ma ze som dostala menzes, moze to byt aj tym???? niekde som zachytila ze vtedy deti nechcu tak mliecko... ale neviem ci to neni len nejaka povera alebo co...

bibi1711
14. jún 2011

ahojte kocky, budem trosku mimo temy-som v 6 tt a urobil sa mi opar na ustach-je to problem?viem, ze ste tu aj lekarky...viete mi poradit? dakujem

yjahodka
14. jún 2011

@dejka77 ahojky, no mala nieje spokojna po kojeni a odgrgnuti.. to je to.. ona sa mixuje ako diva. ale ignorujem to.. ved spinka potom.. tak ju prehovaram,aby neplakala. dost casto cumlom.. alebo sa rozpravame a tak.. niekedy zaspi az 2 hod. po kojeni a spi tak, ze medzi kojenim je 5 hodin.. to by asi nerobila, keby bola hladnucka.. ale mlieka dost nemam, to viem.. ale kolko si potrebuje, tolko stiahne.. oba ceciky po sebe a hotovo. skusim to vydrzat, aj ked je polohladna.. od narodenia pribrala zatial 1,5kg a ma 2 a pol mesiaca.. neviem kolko sa ma priberat ty vies? nemam vahu a vazime ju len na poradni. teraz ideme na ockovanie v 3 mesiaci o 2 tyzdne.. tak som zvedava kolko ma.. =) dakujem za povzbudenie; x

yjahodka
14. jún 2011

@strapco13 dakujem za povzbudenie! =) no snazim sa to vydrzat, aj ked sa mi zda hladnucka.. ked sa narodila, mala 3540 a pred 2 tyzdnami na poradni mala 4800, je to ok? neviem kolko ma priberat.. no a dnes strasne po papani plackala a to si davam velky pozor co jem.. tak som nahriala plienocku a dala na brusko a potom sme si poplackali, popestovali sa a zaspinkala dokonca aj bez cumla.. dnes ma neurologicka dodzubala, ze mala je leniva a nedrzi hlavicku tak ako ma v 2,5 mesiaci.. a to som si myslela ze aka je sikovna, lebo ona ju drzala krasne skoro od narodenia.. =) este sa jej zda ze ma tortikolis ze sa viac sustreduje na jednu stranu, tak musime trosku cvicit.. a to ju davame na obe.. no nepotesila som sa.. dufam, ze to mliecko mi neodide! ako dlho sa mozu uzivat homeopatika? ja si to davam kazde rano a vecer pod jazyk to ricinus communis.. dakujem x

sirinka
14. jún 2011

@yjahodka urcite mas dost mliecka, pribrat 1,5 kila je v pohode...a pokial vydrzi nepapat 5 hodin....
mozno to mixovanie sa suvisi skor s bruskom, potrebuje sa vyprdkat a este nema uplne pevny brusny lis a ten pohyb pomaha cinnosti criev, to robieva aj moja micuska...

ivet78
14. jún 2011

@yjahodka mne bolo povedané že nie ako 10 dní... mne obyčajne zabralo na druhý den ricinus... ale to by sa malo na ranajky , na obed aj večer po 5 guličiek... neboj všetko bude ok, leb netreba stresovať...cvičenie neublíži bábatku a malinká ti krásne pribrala za mesiac... my sme za mesiac priberali 300g, lebo mala reflux, tak mi strašne veľa vracala a doktorka povedala že je to v poriadku... ked sa reflux trošku upravil tak viac ako 600g za mesiac sme aj tam nemali...

strapco13
14. jún 2011

@bibi1711 ono ten herpes virus mas v tele v nervovych zakonceniach a vyplavi sa na povrch ked je oslabena imunita...co na zaciatku tehu je..vela bab na zaciatku tehu ochorie, berie lieky
ale v 6 tt este babo nie je vyzivovane placentov, ale zltkovym vakom, cize este nie je tak prepojene s mamou..takto to zariadila priroda aby babo bolo chranene aj v case ked mam este ani nevie ze je tehu

strapco13
14. jún 2011

@yjahodka co sa tyka homeopatik..s tym neporadim..nemam to nastudovane, neverim im..tak sa nevyjadrujem
ale k tej vahe..ved to mate krasny prisrastok 😉 ved je to cca 150g tyzdenne..to je uplne krasne ..cize mas mliecka dost 😉
torticollis rozvicit treba...poslala ta neurologicka na rehabku? ..mala by..nie je to nic strasne..naucia ta tam cviky na posilnenie svalstva a spravi sa aj to dvihanie hlavicky
davaj malu na brusko, nos ju na predlakti bruskom dole..uvidis zacne dvihat hlavu a pomoze to aj brusku ..stimuluj otacanie hlavicky hrackami a pod
takisto pri kupkani /ak kupes vo vanicke/ ju daj do vodicky na brusko..samozrejme pevne drz..tam bude krasne reflexne drzat hlavicku

bubelko
14. jún 2011

@bibi1711 ahoj nie som lekar, ale trpim na opary a aj pocas tehotenstva som mala - v 8tt. nic sa nedialo, zohnala som v lekarni masticku, ktora sa mohla aj v tehotenstve. mala som opar este aj neskor a pri starsom sa mi vyhodil este aj den po porode 😉

bobocka
14. jún 2011

@yjahodka homeo (ricinus communis) sa maju vysadit hned ako zbadas,ze zabrali.nema vyznam ich jest ako cukriky.ak potrebujes nejake konkretne info ohladom homeopatik,tak napis email do boiron http://www.boiron.sk/index.htm boiron@boiron.sk.oni ti velmi rychlo a chotne odpovedia ohladom ktorychkolvek homeopatik.ja som s nimi bola spokojna a odkazu ta na homeopata v tvojom okoli , s ktorym mozes riesit info ohladom homeopatii ked budes daco potrebovat 🙂

dejka77
14. jún 2011

@yjahodka Tym mixovanim mas na mysli co konkretne? Ze sa mrvi? Moja ma krce v brusku, ale neplace kvoli tomu a pomaha jej ked ju dam na bok. A preco si myslis, ze mas malo mlieka? Vies to som si myslela aj ja na konci 1.tyzdna a nakoniec som skoncila s nadprodukciou a silnym tokom.
Co sa tyka priberania tak si myslim, ze je to ok. Pokial jej z vahy neubuda, ale pribera postupne tak si nerob starosti, aj tak kazde dieta je ine, niektore pribera rychlejsie, niektore pomalsie. Moja mala po 5 tyzdnoch o 790g viac, zajtra s nou idem na vazenie tak som zvedava, lebo uz asi tyzden ju kojim strasne casto v porovnani s minulymi tyzdnami. Mne zatial hovoria, ze je to uplne v poriadku a tiez sa mi zdalo, ze pribera malo.

zuzkat1
15. jún 2011

@weverka11 moja vtedy dost odmietala...ja som kojila aj 10x pocas dna a okolo 8meho mesiaca (to som vtedy niekedy potom dostala menzes) proste nechcela... bolo to tak 4x pocas dna..v noci sa nezmenilo nic (to bolo aj 6x) ale tie dni ma trapili...proste som jej neprestala ponukat - kazdu hodinu som jej nukala a nedostala ani viac jest ineho...proste prikrmy som dodrzala ako predtym ani vodu nedostala... vsetko ako dovtedy len sa nechcela kojit☹ ale po takom tyzdni az 10tich dnoch to preslo a zacala zas pekne papat... takze ponukaj a nedaj sa odradit... teraz ma 17 mesiacov a koji sa o 106🙂

marsi28
15. jún 2011

ahoj dievcata, mamicky... chcem sa este spytat, ako sa beru tie homeopatika ricinus com..... ja som ich cmulala a tu citam, ze pod jazyk? ako to je spravne? a v akom odstupe pred jedlom? dik

marsi28
15. jún 2011

a este nieco... 🙂 myslite si, ze po dojceni ( ktore je intenzivne fakt max. 10 min a to z oboch prsnikov) si mam zbytok odsavat ? a ak mala opyta o hodku, budem jej mat co dat? mam v tom chaos ☹

prsky
15. jún 2011

@marsi28 homeopatika sa davaju rozpustit pod jazyk, najlepsie je sa ich vobec nedotykat, ale ich zo zasobnika (=vrchnacika) hodit rovno pod jazyk
ad odsavanie - ak si chces robit zasoby, odsavaj...mliecko bude aj po hodine...mliecko je vlastne stale, lebo aj pocas dojcenia sa vytvara
nevidela som vase dojcenie sa, ale ak sa dojci 10 min a ty ju hodis na druhe prso, tak pije skor len to mliecko, co lahko vyteka a nepije prsniky "do dna"a tym padom sa doprecovavate k nizsej tvorbe MM ako je spotreba babatka
viac tu:
http://dojcenie.wordpress.com/2010/04/20/neviem...
http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/

bibi1711
15. jún 2011

ahojte kocky, dakujem za rady a vysvetlenia🙂

katuuska
15. jún 2011

Baby obraciam na vas s prosbou o pomoc, resp. o radu mam dcerku, ma dva mesiace a 7 dni, pri narodeni vazila 2400 g, teraz ma 3880 g. Doteraz bolo vsetko fajn, papala na jednu davku 80 - 100 ml ale zrazu mi na prsniku vydrzi cca 5 minut aj to je mrzuta, place, odrtha sa a vypije len zhruba 50 ml. Trva to asi 5 dni...Vcera jedla naposledy o 21:30 a dnes sa zobudila az o 8:00 a vypila len 45, 60 ml som do nej doslova natlacila z flase- neviem ci robim dobre, je v poriadku, ze zrazu tak malo papa? moze to byt tym, ze je teplo? mam ju radsej budit castejsie a dat jej len mensiu davku?
A este mam jenden problemik- niekedy sa stane ked sa napapa- teda ked ju dokrmim z flase, aby zjedla tych 80-90, tak po hodine nosenia na rukach a drzania v zvislej polohe, ked ju polozim tak sa vygrcka, ale nie je to, ze jedna lyzicka, ale ide to z nej doslova prudom, aj z ust a niekedy aj z nosa a v tej grcke su take ako hrudky- neviem co to moze znamenat..
stretli ste sa s niecim podobnym???

sirinka
15. jún 2011

@katuuska tie hrudky, to je natravene mlieko...moja sa tak niekedy pregrcka od jedneho kojenia ku druhemu...
ako vies, kolko si vytiahne z prsnika? ja by som nedokrmovala z flase, radsej castejsie prikladat, teraz bude dolezite, aby sa ti dobre rozbehla laktacia....

prsky
15. jún 2011

@katuuska to, ze nechce z prsnika moze znamenat, ze uz nemas taky dobry spustaci reflex a nechce sa jej tahat zadne mliecko, ktore ide tazsie ako ked jej tecie z flase. to, ze papa menej moze byt aj teplom, ale moze jej aj nieco byt .. ale zas - ani my nejeme zakazdym rovnake mnozstva ... k tomuto sa ale asi lepsie vyjadria ostatne baby..pripadne kuk sem: http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/hnevan... a http://dojcenie.wordpress.com/2010/02/04/ako-pr...
k tomu grckaniu - s tym sa stretava vela mamiciek, deticky nemaju zrely traviaci trakt a tak im aj po hodine od jedenia moze mliecko vybehnut - tie hrudky su natravene mliecko. kedze tvoja mala grcka prudom, bude to zrejme reflux... treba nou opatrne manipulovat, polohovat..viac tu: http://dojcenie.wordpress.com/2010/02/27/gastro...

katuuska
16. jún 2011

@sirinka kolko spapa viem podla toho, ze ju vazim, naschval som si kupila vahu 🙂 skusala som aj tak ako pises, ze som nedokrmila a budila ju castejsie, lenze ona sa nezobudila vobec tak tvrdo spala..a ked som ju nechala, ze sa zobudi ked bude hladna tak sa zobudila aj po 6 hodinach...tak ja uz neviem co robit...ale dakujem 🙂

sirinka
16. jún 2011

@katuuska to vazenie je taky stresujuci faktor, vacsina mamiciek, ktore vazili v mojom okoli, presli na um, skus aspon dva tri dni bez vazenia a dokrmenia a potom ju odvaz...ale ak je malinka spokojna, tak jej asi stacilo uplne aj tvoje mliecko...

katuuska
16. jún 2011

@prsky dakujem za stranky, uz studujem ako besna 😀

sofhia
16. jún 2011

Koceny co radite pri kojeni na sennu nadchu? strasne ma chytila... dakujem

strapco13
16. jún 2011

@sofhia kludne mozes brat antihistaminikum a ked je velmi zleaj lokalny nosovy kortikoid
liecila si sa uz predtym na alergiu aslebo mas 1x problemy?ak si sa uz liecila..co si brala?

sirinka
16. jún 2011

@sofhia a sup k odbornikovi...nech ti nastavi spravnu liecbu

sofhia
17. jún 2011

@strapco13 alergiu mam uz par rokov, brala som zodac alebo neviem myslim dake novsie tabletky, minuly rok som bola bez nich , stacili mi homeo, a do nosa LIsivin aj do oci lisivin, oci, nos su najhorsie....
dakujem kocky
@sirinka