Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

tinka274
22. okt 2011

@prsky no ja neviem ... ja som to len citala

prsky
22. okt 2011

@tinka274 je mi jasne 🙂 tak sme mozno svetla vynimka z pravidla 🙂

bridget
22. okt 2011

@prsky Mas moj obdiv za to kojenie 🙂 Aj ja som to tak chcela, ale nepodarilo sa, priroda zariadila inak ☹

strapco13
22. okt 2011

@bridget mne sa tiez maly odstavil v tehu ale po porode sa vratil k dojceniu 😵

@tinka274 ano su deti ktore pre zmenu chuti a toku odmietnu mliecko v tehu /moj syn/ ale su deti, ktorym to nevadi a dojcia sa veselo dalej a potom po porode tandemovo s mladsim surodencom

tinka274
23. okt 2011

@prsky
@strapco13 no hovorim som to len citala v mama a ja ... ale asi je to individualne u každeho kedže každemu chuti nieco ine 🙂 🙂

mici111
23. okt 2011

@strapco13 moja malinka ma 16 mesiacov, doteraz som ju kojila, len od piatku beriem antibiotika azitrox, ktore mi bolo povedane nemozem pri nich kojit..doteraz sme to nejako zvladli, zoparkrat som si odsala, mala sice pyta prsko, ale nie je to nic hrozne, ale je mi strasne luto ju odstavit..aky mas na to nazor? myslis, ze sa mi podari to rozkojit ked doberiem tie atb alebo uz ani nemam zacat? ☹ dakujem

kekisa
23. okt 2011

strapco13 ahoj, esteze existuje konik a take dobre duse ako si ty😀 prosim potrebujem poradit. Nas maly papka prikladne vacsinou si vzdy odgrgne, len ma problemy s prdikmi tak davame sab simplex a bio gaiu, dnes nas ale vyplasil pri odgrgnuti vygrcol trosku mliecka a v nom boli take hnedaste vlasocnice akoby natravena krv, nestretla si sa stym? nemam sukromne cislo na lekara tak sa neviem informovat, ci na pohotovost stym letiet? dost ma to vyplasilo☹

kekisa
23. okt 2011

@strapco13 ahoj, esteze existuje konik a take dobre duse ako si ty prosim potrebujem poradit. Nas maly papka prikladne vacsinou si vzdy odgrgne, len ma problemy s prdikmi tak davame sab simplex a bio gaiu, dnes nas ale vyplasil pri odgrgnuti vygrcol trosku mliecka a v nom boli take hnedaste vlasocnice akoby natravena krv, nestretla si sa stym? nemam sukromne cislo na lekara tak sa neviem informovat, ci na pohotovost stym letiet? dost ma to vyplasilo

santerra
23. okt 2011

Zdravím maminy, prosím o radu, mám takýto problém. Už tretí deň sa u nás objavuje rovnaký scenár. Malého dojčím, spinká pekne 3-4 hodinky cez deň, avšak keď sa večer okolo 18.00 zobudí okúpeme ho idem ho opäť nadojčiť, a tu sa to začína. Napapá sa odgrgne si prdí, kaká (takže kolika to nie je), pomasírujeme bruško (tvrdé bruško nemá),prípadne troška vyblinká a zase sa dožaduje prsníka, zase dojčíme pričom sa už zlostí, plače, mrnčí. Vezme prsník do úst 2-krát potiahne a zo zlosťou plače. Takto sa mi dojčíme do cca 22.00 - 23.00h až pri prsníku zaspí a spí 5-6 hodín v pohode. Je možné že mám málo mlieka alebo mu slabo tečie že sa tak strašne zlostí??? poradte čo robiť...Ďakujem

prsky
23. okt 2011

@kekisa a nemas nahodou ranku na bradavke?

prsky
23. okt 2011

@santerra je mozne, ze je to uplne normalne 😉 vela deticiek zacina okolo 17tej-18tej kolotoc placu, zdanlivo sa im nic nepaci...viac o tom, ak si este necitala, je tu http://dojcenie.wordpress.com/zivot-s-dojciatko... aneboj, prejde to a objavia sa nove situacie 🙂

kekisa
23. okt 2011

@prsky ahoj, nenasla som si tam nic a teraz sme ho prebalovali a v stolici mal strasne vela ciernych kuskov, tak ako byvaju biele ta boli vacsinou cierna a iba troska bielych☹ teraz sa mu bojim dat ten sab simplex ci to nie je z toho, ale potom ho chudaka vytrapia tie prdy☹ volala som mudr. no ten je taky nijaky - cakam kedy od neho budem moct odist, neviem ci este plati ze tam musime byt pol roka od prihlasenia, a ten poveal ze mame rano prist a priniest vzorku...no nic moc☹

santerra
23. okt 2011

@prsky Ďakujem za odpoved 🙂 Ten text co je v odkaze je presne náš prípad 🙂 Snad to maleho prejde 🙂

strapco13
23. okt 2011

@mici111 pri azitoxa mozes kojit

beton
23. okt 2011

@cubana
ved po dojceni sa mozes vratit na party. ale ocko to iste zvladne, presne ako prsky pise.

strapco13
23. okt 2011

@kekisa nemas bolave bradavky?...krvicka mohla ist z nich nemusis mat viditelnu ranku
cierne kusky v stolici znamenaju natravenu krv..cize bud ju prijal od teba /to sa potom o neho bat nemusis..treba seba poliecit/..alebo ma problem zo zaludkom alebo cievkami ..moze sa jednat o nejake ochorenie
ale kedze grckal krv tak zaludok ..crevo by malo byt OK, ..podla mna to ide z tvojich bradaviek

kekisa
23. okt 2011

@strapco13 ahoj, dakujem, nobradavky vyzeraju byt ok, on ma toho vtej stolici dost to by mi muselo riadne krvacat☹ no zajtra startujem mur-ovi 😢

strapco13
24. okt 2011

@kekisa jedna vec ci vyzeraju dobre a druha vec ci nebolia ..a ak ma maly horsie prisatie tak moze poskodit bradavku

beton
24. okt 2011

@happy8051
@bridget
dieta by malo prijat 0,5 l mlieka vo forme mlieka alebo mliecnych vyrobkov denne. akou formou to bude, zavisi od dietata aj maminy. My sme presli priamo na kravske plnotucne mlieko, lebo UM je tiez len kravske, akurat stoji niekolkonasobne viac... 🙂 po roku je to uplne v poriadku. k tomu davame tvrde syry, jogurt, acidofilne mlieko...
my sme sa pocas tehotnosti tiez odstavili, cca. v polovici, ale okrem tehu som aj ochorela, takze si myslim, ze ta kombinacia to sposobila. no teraz si tiez pride vypytat, uz to nie je ozajstne dojcenie, ale citova vazba. a v case chripok mu dam aspon odstriekane zamiesane do normalneho.
inak si myslim, ze je dobre dieta naucit pit mlieko, aby si vytvorilo ten zvyik a neskor to bralo ako normalne. kedze vela deti v skolskom veku mlieko vobec nepije....hm? to len na zvazenie.
🙂 vela stastia

beton
24. okt 2011

@mici111 som velmi rada, ze si overujes informacie a nevrhnes sa hned bezhlavo na odstavenie dietata. Slovo lekara nemusi byt vzdy "svate". Z dlhodobeho hladiska narobi viac skody odstavenie dietata ako dojcenie popri antibiotikach, moj nazor. A tiez si zvycajne aj overujem, ci skutocne potrebujem brat ATB 🙂

prsky
24. okt 2011

@beton preco si myslis, ze pit mlieko a jest mliecne vyrobky je nutnost? niektori odbornici tvrdia, ze to vobec nie je take iste 😉 vapnik sa da nahradit aj z inych, dokonca pre telo lahsie vstrebatelnych zdrojov

bezaz
24. okt 2011

@prsky adi, je normalne, ze z toho zapaleneho prsnika je mlieko uplne slane?? 😝 total nechutas 😅 mam si ho odsat?

strapco13
24. okt 2011

@bezaz necitala som pociatocny problem..ale k tvojej otazke..pokial dietatko neodmieta mliecko tak odsavas nemusis..ak ho odmieta tak si odsaj, krm alternativne/cize nie flaskou/ a po vylepseni chuti ho vrat na prsnik
ale dietatku chut mlecka vacsinou nevadi /miecko meni svoju chut aj tak/...skor reaguje na zmenu toku
a slansie mlieko byva aj v tehu..kolostrum ..mozes byt tehu?

prsky
24. okt 2011

@bezaz a to si chutnala? 😀 nesolila si si tu kapustu nahodou? 😀 podla mna ked Oskimu nevadi chut, tak odsaj len to, co ta tlaci

@strapco13 my sme s bezaz telefonovali 😉

cubana
25. okt 2011

ahojte, suvisi to s dojcenim tak sa skusim spytat ako je to s menstruaciou a dojcenim? maly uz ma rok, stale dojcim, vobec nie menej alebo v dlhsich intervaloch ako ked bol malicky a tak stale nemam menstruaciu. Uz by sme aj chceli druhe dieta ale takto neviem dokedy mam cakat. Pise sa ze ked dieta zacne papat prikrmy, potom pije menej mliecka a vtedy sa hormony znizia ale u nas to zatial tak nevyzera. A tak moja otazka je ci ja mozem nejako k tomu dopomoct aby som ju uz konecne dostala - menej casto dojcit? prip. nahradit nejake dojcenie inym mliekom? alebo da sa to riesit potom u gynekologa?

bezaz
25. okt 2011

@strapco13 vdaka za tvoju reakciu 🙂 tehotna nastastie nie som 😀
@prsky kapustu mi chystal peto, hadam ju nenasolil 😵 to odsate som ponukla ninke, ci nechce vypit a vratila mi ho, ze je kysle, tak som ho musela ochutnat, lebo bolo cerstve a ono bolo hnusne slane ako cigelka, mozno este slansie 😅 pre srandu som si odsala z druheho a to bolo klasicky sladkeeeee.. inak prso stale boli, ale je to lepsie, diiik 😵

prsky
25. okt 2011

@cubana to, kedy dostanes menzes je velmi individualne...ja som dostala po 17mesiacoch, teraz este nemam a dufam, ze tak skoro ani nebudem mat. to, ze nemas menzes vsak neznamena, ze nemavas ovulaciu a ze nemozes otehotniet 😉 ja som sice menzes mala, ale uz sa mi zas dostaval do standardu raz za 2-5mesiacov a druhykrat som otehotnela 2 mesiace od poslednej menstruacie - ale tak ja nie som standardny priklad.
som ale presvedcena o tom, ze tvoje telo vie, preco este menzes nemas a nemusi to suvisiet vobec s dojcenim..predsa len tehotenstvo, porod a dojcenie su narocna cinnost, potrebuje sa zregenerovat, aby mohlo dalsiemu potomkovi poskytnut rovnaky komfort ako prvemu. prestat dojcit kvoli tuzbe po dalsom dietati mi zas pride znacne nefer voci mladsiemu dietatku ... to ma pravo aspon do 2 rokov na neobmedzene dojcenie (aj ked mnohe maminy so mnou mozno nesuhlasia 😉 )

beton
25. okt 2011

@prsky jasne, ze sa da, ved inak by sa nam, ludia s intoleranciou kravskeho mlieka rozpadavali :o)) mlieko a mliecne vyrobky maju (hadam s vynimkou soje) najvyssi obsah vapnika a je realne ho z nich prijat v takom mnozstve, ako to organizmus vyzaduje. a este k tomu zdroj bielkovin. kyslomliecne vyrobky su navyse vybornou prevenciou traviacich tazkosti a rakoviny hrubeho creva.my sme velmi mliecna familia, tak som rada, ze sa u nas mlieko pije, lebo si neviem predstavit natlacit do dietata kazdy den potrebne mnozstvo napr. fazule... 😀 Ale je to dobry napad ako bojovat proti lobby UM 🙂 🙂 🙂 thumbs up

gabika7706
25. okt 2011

@beton ovela viac vapnika ako v mlieku sa nachadza v maku, v mandliach, brokolici, soji...aj ked, samozrejme, je jednoduchsie zjest tvrdy syr ako mak...Ak sa teda bavime o klasickom kravskom mlieku, nie o tom, kt. sa predava v obchodoch 🤐

tinka274
25. okt 2011

baby ako je to z tym kojenim a menzesom ?každy mi vravel že ked kojim tak men. mat nebudem ... a zrazu coto vidim na gatkach krv! 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠