Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

prsky
27. máj 2010

@mentolka28 neviem ako potraviny, to ti povie lepsie annag, ale vinko mozes..najlepsie tesne po dojceni - ked si das po vecernom dojceni, tak v rannom uz po vinku nebude ani stopy 🙂

olifcek
27. máj 2010

uvolnujem si lavy tvarohovy prsnik..oliv pomohla, fajne potiahla....dala som jej druhy, lebo tento este chcem kusok pomasirovat a rucne uvolnit..no a vsimla som si, ze mi z neho ide dost priezracne mliecko z jednej casti, to je ok? inak mam skoro hned take bielucke...

magdal1
27. máj 2010

chcela by som sa opytat, nase tretie babatko bude mat o tyzden 5. mesiacov a vazi 8,540g. porodna vaha 3.250g, nie je to vela. V rodine z muzovej strany je silna cukrovka....nase 2.DIETATKO malo takuto vahu az v 10.mesiacoch (por.vaha bola 3.630g), plne dojcim

magdal1
27. máj 2010

nie je to vela? zabudla som tam dat ?

monicka101210
27. máj 2010

babule neviete preco sa mi maly zobudi po pol hodine so strasnym placom?zaspava na prse a trocha sa pri tom naje tak som myslela ze tym,ze si neodgrgne ale mne je ho luto davat grgat ked uz klipka potom uz nezaspi ked si grgne....hmm.... ale vecer tiez tak zaspava a tiez negrga po tom a to mu nevadi.... alebo ked spime spolu cez den tak sa obcas medzi spankom naje a v ppohode... dakujem...

bubelko
27. máj 2010

babula, to iste robil jonas. my sme ho skusili davat aj odgrgnut, hoci zaspaval, a veru sa to trocha polepsilo. hlavne som ho po kojeni daval do takej kolisky, kde mal hracky, tam mal zdvihnuty hrudnicek. hral sa a potom sa unavil a zaspal. sice nie hned po kojeni, ale az ked sa unavil.
v noci mu to takisto nevadilo, ale cez den hej, tak neviem... 🙂

bubelko
27. máj 2010

sorry> monicka 😉 nejako mi to tvoje prve slovo neslo z hlavy 😀

monicka101210
27. máj 2010

dakujem bubelko musim davat odgrnut asi... lenze ked sa unavi tak nezaspi len tak lahko....ale co uz skusame...
tak som to myslela ze babule=mamicky

labutka
27. máj 2010

annag, mozno mi poradis ako dalej s prikrmami... maly mi odmieta skoro vsetko, co mu na obed uvarim. zemiaky, zelenina, maso, cestoviny, ryza, polievka. neviem co mam robit. zje max 30 gramov (trva nam to aj 20 minut), a to je malo.
na ranajky jedava jogurt, desiata MM, obed nechce. potom spanok, po spani MM. olovrant ovocie (jablko/banan/hruska) ak sme vonku a nemam nic po ruke, kupovana ovocna vyziva, na veceru kasa, potom MM a spanie. v noci 1 krat MM. cez den este zje par kukuricnych chrumiek alebo nieco podobne. sladene veci mu davam len vynimocne.
robim mu bylinkove caje, cez den vypije cca 1 dcl.
ked mu ohrejem kupeny prikrm, zje aj cez 100 g, to co uvarim odmieta.
manzel hovori, ze nech mu davam kupovane, ked mu to chuti. moj nazor je, ze radsej domaca strava, kupovane prikrmy jedine ked sme mimo domu.
co si o tom myslis? vies mi poradit ako dalej? mam ho nechat hladneho a poobedne MM vynechat?

majkaa
27. máj 2010

prsky, ale nase nechce vobec vodu, vypluva. Dnes sme mu skusili dat 100% mrkvovu stavu, ked sme mu ju rozriedili s vodou nechcel ale ked nerozriedenu vypil 90tku bez problemov. Dala som mu ju po zeleninkovej strave. Neviem ale ci to staci ako tekutina.
A este sa chcem spytat, ideme na Siravu cez leto, ako zo stravou. Myslite, ze by som mohla navarit zeleninove kasicky a zasterilizovat ako ked sa kompoty sterilizuju? Myslite ze by to stacilo? Podotykam, ze mame len izbu zajednanu zo stravou, bez kuchynky. Inac budeme musiet pristupit k alternatyve kupit zeleninove vyzivy z obchodu.

bejkka
27. máj 2010

magda1 - veľa to nie je, moji synovia obaja vážili v 6 mes. cez 9 kg, ten druhý presne 9250, naj ochrana proti budúcej obezite, cukrovke i a civ.chorobám je dojčenie - tak to učia v škole a ja tomu verím, moj starší syn má teraz 8 rokov a je chudý, nie vyzjablý, taký akurát, bez alergií a iných neduhov dnešnej doby... dúfam, že som to nezariekla.

krakulka
27. máj 2010

Asi to sem nepatri, ale budem vdacna, za kazdu radu. A.bol chory, 5 dni atb+ 3-4ni nurofenpanadol, kvapky do oci, usi. Vyhadzal sa mu zadocek - silne zapareniny, umyvam ho tale cistou vodou, prebalujem aj kazdu pol. hodku, hodku, ked viem, zesa pokakal utekamdat cistu plienku. krem pouzivam od welledy, no titka bola vcera rano celkom fajn,dnes uz je to hroza. A. strasne place. Si pripadam, ako neschopna matka ☹ . co mu na to zaberie. Damame aj probiotika Infant Dolphius, 1x denne, len vcera sme zabudli. Poradte mi nieco.

labutka
27. máj 2010

@krakulka na zapareniny je najlepsie vela vetrat, a ked plienky, tak latkove. 😉 https://www.modrykonik.sk/fotoblog/labutka/albu...

nevesta
27. máj 2010

@krakulka , Imazol a vetrat, nechat bez plienky po kazdom prebalovani, len cez neho prehod bavlnenu plienku, aby ti vsetko neocikal a este sa mi osvedcil kupat ritku v caji z dubovej kory 😉 Silny odvar. Moja mala take mava, ked jej idu zuby, normalne jej koza zlezie dolu a tato kombinacia sa mi najviac osvedcila 😉

majkaa
27. máj 2010

krakulka nas bol tiez velmi zapareny, viac menej az popaleny, normalne pluzgiere. Davali sme mu na to zasip co nam poradila doktorka, ale nakoniec som citala, ze mam dat obycajnu rybaciu masticku a latkove plienky. Skusili sme a zacalo sa to hojit velmi rychlo, teraz ma uz pampersky, ale masticku kde to mal zaparene, to jest v zahyboch medzi rytkou a nozickou mu to stale natierame.

bubelko
27. máj 2010

krakulka: u nas zaberal bepanthen - mast (nie krem) na silne zapareniny. ale neviem, ci ho dostat ja na svk (myslim, ze hej). ale ten imazol a dubova kora zneju tiez dobre. tak fakt neviem 😕

crysmile
27. máj 2010

@krakulka, ak to ma velmi, tak skus zajst k pediatrovi, nech to on pozrie, lebo moze tam byt aj plesen, my sme sa s tym teraz dotrapili a doliecujeme uz len rybacou mastou.. a vetrame, a samozrejme probiotika 😉 a latkove plienky.. najprv sme davali imazol, ale to len vecer, cez den susili pupaky v repiku.. ale doktor nam raz natrel aj kortikoidnu mast.. uz to bolo v zufalom stave.

krakulka
27. máj 2010

dakujem vam babule, 😉 😉 😉 😉 😉
poslem mm dolekarne pre ryb. masticku, dub. koru a imazol. latkovat chcem, len som este stale neobjednala plienky. mam doma par na odskusanie od kamosky, tak pri prebalovani supnem A. uz som to raz skusila, len sa mu to nepacilo, malvelky zadok a tazko sa mu hybalo nozickami. a budeme vetrat ritku. aj ked tak robim medzi prebalovanim, ale chcelo by to viacej.

krakulka
27. máj 2010

labutka poradis mi nejaky dobry e-shop?

krakulka
27. máj 2010

este som sa chcela spytat, akejvelkosti mam kupovat noh. plienky. A. ma 3 mes. a tyzden a cca 6500g. Hmotnost. prirastok 100-200g/tyzden.

prsky
27. máj 2010

@majkaa do tych tekutin za den sa rata aj tekutina v prikrmoch. ked vodu nechce, ponukaj, ale nenut, ale zas nerob okolo toho ani velky cirkus, deti su velmi vsimave a ked sa bude dat, bude vymyslat (sak ked som nechcel vodicku, dala mi dzusik/cajicek a to chutilo lepsie 😉 ) od smadu urcite neumrie, neboj

prsky
27. máj 2010

@labutka to mas o trosku mensieho (ne)jedaka ako ja 😉 ja to uz neriesim, asi jej staci (ja som tiez nejedavala v detstve, kolko sa podla tabuliek "malo"). pokial kaka/cika a nevyzera podvyzivene, nechavam ju spapat kolko vladze. davam domacu stravu, poharik vonku, alebo ked som straasne leniva. ale uz sa to zlepsilo aj s domacou stravou, hlavne od kedy ju nechavam jest samu - sice to trva aj hodinu, ale naje sa aspon cosi 😉

prsky
27. máj 2010

jaj...a nedavam pomedzi jedla take blbosti ako chrumky. ale zvykla som si nakrajat jej ovocie ku ktoremu ma doma pristup a ona si z toho kde tu zobne - davam jej do toho aj susene slivky a hrozienka a tie dost vyjeda

kosta123
27. máj 2010

@latvia - -keď tak ja som sa len pýtala či sa môže dávať čajík tak skoro,lebo som sama nevedela 😉 takže brrr

vejula
27. máj 2010

ahojte kočky.

no ja mam akosi menej mliečka. Tu upchatu žlazu som si našla je na spodku prsa tam v mieste kde prso prevysa 😅 nahrieva si to aj žehličkou masirujem ale stale ju citim. Po akom čase by to mohlo povoliť??? Potom by malo mliečko opäť plne nabehnuť???

Inač maličky včera vôbec nekakal ani dnes ale tlačil chudatko o dušu tak sme mu dali rektsalnu rurku a taaaak sa pokakal jak dospely chlap, ja vôbec nechapem kde to v tom jeho malom brušku mohlo byť??? 😅 všeeeetko bolo špinave dlažka postel nnohavice, no sranda 😀 😀 😀

bubelko
27. máj 2010

vejula: to som mala aj ja, ale po prejdeni sa to napravilo presne podla potreby jonasa. mna upchaty mliekovod bolel skoro 5 dni, kym sa to uplne rozmasirovalo. najviac pomohlo, ked pri pumpovani masirovala hebamme, ktora ma prisla skontrolovat. ja som nedokazala kvoli bolesti tak dobre tlacit. skratka ma to bolelo, tak som to nerobila naplno.
a co sa kakania tyka, tak naj jonas kakal kym bol cisto kojeny, len 1x za 5 dni, pediater aj mutterberaterin mi povedali, ze cisto kojene deti nemusia kakat kazdy den. staci 1x za 7dni. ale je pravda, ze jonas sa netvaril za tych 5 dni nijak skrusene a ani neplakal kvoli tomu. 😉

shaarka
27. máj 2010

@vejula, ako sa pouziva ta rektalna rurka? a ako viem, kedy ju uz pouzit?

a inak ahojte baby, dosla som sem zas s otazkou.
mimochodom, moj pravy prsnik sa neumudril, neprodukuje viac a maly je nonstop hladny, takze krmim z oboch :( a po kojeni este prikladam a prikladam, kolko vladzem.
odsavat som sa snazila tiez, ale z toho praveho prsnika nejde mliecko, zakazdym len par kvapiek, doslova napr. max. 5.
a mlieko ani nestriekne. takze to nevidim ruzovo...

a teraz k otazke: pri odstriekavani toho slabsieho prsnika som zatlacila na rozhrani dvorca a prsnika a kvapka mliecka vybehla nielen z bradavky, ale aj z tej mongomeryho vecicky, co su na dvorci. je toto normalne???

vejula
27. máj 2010

@bubelko dakujem za odpoved, no ja si to teda pritlačam dosť, aspon mam ten pocit.

@annag chcela som sa ešte spytať že kde je chyba ked si hovorila že babo je lepšie ako odsavačka ale maličky mi už odmieta piť z prazdneho prsnika tak mu dam ten druhy a ked ten prvy skusim stlačiť na mličko vystriekne. Znamena to že maličky je zle prisaty alebo to môže byť aj tym že maličky proste odmieta to mliečko dolovať???

vejula
27. máj 2010

shaarka to je vraj už posledna zachrana, ked už nepomaha nič iné a maličky stále plače že ho boli bruško. Mne už odmietal aj papať lebo akonahle prehltol tak sa hneval. A strči sa to do ritky tym koncom kde su tie dierky. Ja si ani neviem predstaviť že by tolko hovienka tam mal doteraz

shaarka
27. máj 2010

@vejula, aj moj sa uz na tom slabsom prsku hneva... pocuca, kolko ide a potom, ked uz ani stlacanie prsnika nepomaha, tak trosku zamnauka a vacsinou sa pusti ☹