Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

strapco13
28. aug 2010

@krakulka a mimochodom vysledok svokrinho slabeho mlieka su 3 deti s vyskou 185 cm a manzel ma cez 100kil 😝 😀 😀 a svagrina a svagor tiez nie su podviziveni
takze slabe mlieko NEEXISTUJE 😉

krakulka
28. aug 2010

@fem ja som rada, ze maly celkom dobre reaguje na mrkvicku. aj ked ho striasa a zjedol max. 2l. podla mna je to az dost. to len moja mamina vidi inak.ja si kojenie uzivam, tesim sa z neho. keby bolo na mne, tak kojim stale, je to pohodlne.
@strapco13 budem ich musiet teda trochu "sidit". ja som tvrdsia povaha. mne ked sa nieco nepaci - nesuhlasim s nazorom inych, tak si poviem svoj. co nie je vzdy ok. 😕 a o slavom mlieku som ich uz presviedcala, ved A. ma v 6m. 8300g, je z neho krasny cvalik. ale to oni nevidia. ja chapem, ze kedysi, ked sme boli deti my, bolo vsetko ine. vsade sa preferovalo UM, co najskor prejst na krupicu a polievky. no teraz je vsetko ine. ale nemozme mat vsetci pokrokovych rodicov. boze, aka budem asi ja o 30r.? 😅

dugyna
28. aug 2010

@lulusha To je v pohodke babauko vie vysat svoju davku behom 5-15min. Takze bud kludna. A ak mas doma vahu odvaz ho pred a po papani a uvidis ze budem mat navyse.

krakulka
28. aug 2010

@strapco13 este som sa chcela spytat, akej konzistencie by mala byt mrkvicka? ja ju uvarim domaka a potom pretlacim vydlickou a dam trosku svojho mliecka. je to taka polohusta kasicka. este som zabudla, uz mal z nej aj maly stolicu. vobec ju nestravil, vykakal ju taku, ako zjedol. 🙂

dugyna
28. aug 2010

@arrett je mozne ze malemu mlieko nechuti,nakolko v tehotenstve sa do mliecka vylucuju latky co menia jeho chut..

vejula
28. aug 2010

jaj kočky, chcem sa len uistiť.... Mam akesi divne pocity, posledne dni, či týždne som mala take hekticke... No a vysledok že zabudam často jesť... ako nejem malo ale asi 3 krat do dna a teraz som kdesi čitala že dojčiaca matka by mala jesť 6x denne. Pijem vela - na to si davam pozor. Bojim sa že som nejako neochudobnujem moje mliečko či ma všetko čo ma mať... či sa stravujem dostatočne zdravo a striedmo... ja neviem akosi na mna dolieha momentalne panika č maly nema malo nejakeho vitaminu. No poviem konkretne bojim sa či nemože mať mao vit B, dôvod - jemvela sladkeho ktore na spracovanie spotrebuvava vit B + vela pijem čim podla mna dochadza ku vyplavovaniu B vit kedže je rozpustny vo vode 😒 A mam teraz take čierne myšlienky či ma teraz maly dostatok toho vitaminu na vyvoj mozgu a podobne veci. Baby čo si o tom myslite??? Viem že asi som čudna ale potrebujem poradiť. Dakujem

strapco13
28. aug 2010

@krakulka ja nedavam mliecko do prikrmov..okrem kase na noc..tu robim s MM..ale robim tiez taku polohustu kasu
a je normalne, ze to zaciatku kanina vyzera presne rovnako ako pred pouzitim..telo dietata musi najprv pochopit, co s tym, co prave dostalo mesto mliecka ma robit...neboj sa zachvilu uz z toho bude mat riadne ho..o 😅 😀 😀 😀

strapco13
28. aug 2010

@vejula ty by si mala o takomto case radsej uz spat..vzdy sa zamyslas nad ciernymi vecami 😉
v podstate vies odpoved....musis si najst cas a najest sa
ale 6xdo dna to nestiham ani ja..ja jem len raz denne...rano zacnem a vecer koncim 😀 😀 😀

vejula
28. aug 2010

@strapco13 😀 😀 😀 tak je to najlepšie 😉 No ja najviac jem takto na večer, najnezdravšie a navyše ešte same sladkosti, bože ja som taka blba... a maš pravdu ja asi večer vôbec nemožem rozmyšlať lebo sa sama privediem do hrobu... No ale teraz ako som večer začala vo velkom jesť ma hrozne rozbolela hlava a už som googlila no a bolo tam že ked sa dlho neje že sa stiahnu cievi v mozgu či čo a ked sa potom nadlabnem tak sa rychlo rozširia a z toho ta bolesť, tak už duuumam že asi robim chybu že nejedavam častejšie

luly13
28. aug 2010

@vejula alebo si sa najedla schuti a "zčemerila". to sa mne stava pravidelne 😉.

vejula
28. aug 2010

@luly13 zčemerila??? tak toto slovo mi musiš vysvetliť alebo budem hladať v slovniku cudzich slov 😀 😀 😀

egyptanka
28. aug 2010

@vejula prejesť sa, zduť sa od prejedenia ...

strapco13
28. aug 2010

@vejula jednak jedz castejsie...a prestan googlit..hlava skor boli z PC a od toho, ze si cez den nejedla
mozog sa skor odkrvi po najedeni....prekrvi sa zaludok a creva..preto po obede je siesta na oddych
ved si vecer navar na 2-3 dni a potom len ohrievaj, aby si nestracala cas varenim kazdy den

vejula
28. aug 2010

@egyptanka vdaka za vysvetlenie

@strapco13 😀 ty ma vieš vždy tak pekne odpisať, to mam na tebe fest rada 😀 😉 jo a navarene mam ako vraviš aj na 3 dni to sa najem na obed a potom po obede už len hodim do ust nejaku tu drobnosť a večer okolo tej deviatej to začina 😅 to musim sladke lebo keby som zjedla niečo ine tak sladke musim do seba naladovať tak či tak... minule som to vyskušala že nedať si sladku večeru a po večeri som zožrala polku nutely.. samotnej bez chleba 😝

luly13
28. aug 2010

@vejula proste nieco veeelmi schuti zjes (alebo ked si velmi hladna) a vytvoria sa take "hrudky" na prednej strane predlaktia (na strane palca). a tie treba rozmasirovat. potom sa strasne ulavi. ale opisuje sa to tazko. treba to predviest. nas to naucila normalne doktorka, a funguje to. cize az taky vymysel to nebude 😉

luly13
28. aug 2010

@vejula ja to riesim jogurtmi (najradsej pribinak). no napr. dnes okolo pol desiatej som zjedla 2 chlebiky s rybacou pomazankou (mnam 😝 )

vejula
28. aug 2010

@luly13 tak o tom som teda ešte nepočula, no čo sa tu ja nedozviem... tieba tiež bolieva hlava ked sa po dlhšom čase naješ???

vejula
28. aug 2010

@luly13 tak rybacu pomazanku som nemala fakt dlho ale dala by som si nejakeho tuniačika ako je o rybach reč 😝

luly13
28. aug 2010

@vejula jasne. az mi tak kluje. ale mam to napr. aj vtedy, ked mam na nieco dlhsie fakt strasnu chut a velmi rychlo to zjem. niekedy mi je az na grcky (ale to len sem-tam) 😉 . posledne to bolo, ked som uz tyzden chcela palacinky. predvcerom som ich spravila a hned prvu som do seba naladovala a zapila vineou. taaak mi bolo zle. prisiel manzel, rozmasiroval rucicky a akoby sa mi vyjasnilo pred ocami 😎

egyptanka
28. aug 2010

@vejula netrap sa jedenim a nejedenim (keby si videla tu moju stravu pocas dojcenia tak si povies, ze toto sa zdravej vyzive nepodoba ... zial uz nedojcim, lebo mala sa mi pred 2 mesiacmi odstavila sama), ale nikdy som sa netrapila ci je dostatok vitaminov. Viem, ze je to zlozite dodrziavat nejaku pravidelnost, ale skus vstavit na nieco do ruky ked chces mat srdiecko na mieste.
Rano banan, jablko, ked kocikujes staci zobrat do ruky acidko alebo nejaky jogurtovy napoj, obed rychle veci, u mna fungovala krupicova kasa alebo cestoviny na nejaky sposob (pripadne navar vela zeleninovej polievky a daj si ju s pecivom), na veceru nejaky jogurt, ovocie ... a ked ta chyti mlsna tak si kup susene ovocie, oriesky a dobkaj do toho.
A hlavne pohoda, klidek ... 🙂

strapco13
28. aug 2010

@vejula ak ta to potesi..raz za polroka zjem celu konzervu salka na posedenie 😅 😠 ..to mam este z cias ked som popri VS brigadovala v cukrarni a ako som prestala tak som mala abstaky, co mi chybalo sladke...tak som papkala tuto "drobnost"...sa tesim, ze som to zredukovala z raz mesacne na 2x za rok
a som rada, ze moje "odpisy" beres s rezervou..ja ich pisem ako povzbudenie 😉 snad aj maju ten ucinok

dugyna
28. aug 2010

@vejula veji netrap sa stravou..vsetky jeme teraz asi rovnakym stylom..ja tiez jedavama vecsnou po 12hodine a niekedy aj neskor ranajky a skor teda je to tak ze renajky ziadnea a potom az obed...

dugyna
28. aug 2010

@vejula veji a este aby ti nebolo smutno ..tak vecer vyjedam mrazak-nanuky 😉 to mi nejak ostalo este z obdobia tehu..

vejula
28. aug 2010

@luly13 tak s tymi rukami to musim vyskušať či to zaberie 🙂

@egyptanka vdaka za dobre rady, jo a sušene ovocičkou je mnam mnam musim spraviť zasoby 🙂

@strapco13 takže ty tiež??? no parada že niesom v tom nutelovom ošiali sama 😀
Inač chlap mi pisal že dojde poslednym busom bo si šiel s kamaratmi vypiť a ešte nieje doma a to tu mam nevyvenčeneho psa, dufam že ma tolko zodpovednosti a dojde, lebo ja venčiť isť nemožem ked mi maly spinka v spalni 😕

vejula
28. aug 2010

@dugyna tak nanuky.... dnes moj tatko kupil ruske zmrzliny v lidli za sedem korun 😅 len taky tip pre teba 😀 😀 😀

luly13
28. aug 2010

babule, treba si to zariadit ako ja 😎 .mna kazde rano cakaju pripravene ranajocky od manzelika. celozrnne pecivo s natierkou, sunkou, syrom(na co je prave chut) a rajcinky, paprika ci uhorka k tomu. s obedom je to uz horsie, ale prve dva mesiace mi prisla vzdy navarit mamina do zasoby, pomrazili sme jednoporcove davky a len som rozmrazovala. teraz to je uz horsie. varit sa mi velmi nechce, ale donutim sa,,,ved nebudem hladovat. a jogurt je vzdy zachranca. 😉

prsky
28. aug 2010

no ved nase babky a prababky dojcili tiez vonku a aj starsie deti. ja nosim malu a babkam v krojoch sa to strasne paci a ani necudo /velmi sa mi tie fotky pacia, tak prepacte, ze to nie je tak uplne o dojceni/ 😉 : http://www.nosenideti.cz/foto.php?volba=zobrazi...
http://www.nosenideti.cz/foto.php?volba=zobrazi...
http://www.nosenideti.cz/foto.php?volba=zobrazi...
http://www.nosenideti.cz/foto.php?volba=zobrazi...

vejula
28. aug 2010

@luly13 jeeej že aky komfort 😵 noo moj manželik je rad ked pred tym ako ide do roboty sa sam stihne najesť a vyvenčiť hafana 😅

@prsky idem kuk

vejula
28. aug 2010

@prsky pekne fotečky

luly13
28. aug 2010

@vejula ono to zacalo, ked som zistila , ze som tehotna a rana som pregrcala na zachode. potreboval zabezpecit, aby do mna nieco dostal, tak to riesil tymto sposobom. a trosku ma rozmaznaval. no a zostalo mu to doteraz. a pre maminu je adamko prve vnuca. a tiez jej to moje rozmaznavanie zostalo este z tehotenskych cias. ked som sa jej pytala, ze dokedy si takto budem zit ako v bavlnke, tak povedala, ze dokedy budem kojit 😎 . tak sa posnazim co najdlhsie 😉.