Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

kubkovka
2. nov 2008

Annag, dakujem pekne za ukludnenie..........uz sa tesime na tvoje babatko, tak nech ste obe zdrave a vsetko dobre dopadne......

annag
2. nov 2008

saska - aj ja mám epidurál objednaný, bez neho veru nerodím 😉 , pri malej som po skoro 12 hodinách krížových bolestí kričala, že chcem umrieť, keď mi nie sú ochotní pomôcť 😀 - práve sa striedali doktori, a nový sa pýtal, že prečo - ja že som chcela epidural a nemá mi ho kto pichnúť - no oni si na anesteziológii mysleli, že som už dávno porodila, lebo keď im prvý raz volali, tak práve operovali , to bol strašný pôrod, malá mala 4,36 kg. A pri malom som mala epidurál v pravej chvíli a bol z toho krásny pôrod, dúfam, že to bude tak aj teraz. Ale keď mi všetky tak držíte palce, určite všetko dobre dopadne, ďakujem 😵

zuza.m
2. nov 2008

a nebali ste sa epiduiralu?to je ta velka injekcia do chrbtici? ja som sa aj tej bala tak že radčej som to odtrpela. 😅 a preto vravim nikdy viac aj ked teras to nebolo až tak zle ,vtedy som si hovorila ine. 😝 a dalšie dva tyždne potom som si to len dokazovala.

annag
2. nov 2008

zuzi, vôbec som sa nebála, oni to najprv znecitlivia, epidurál si dala aj kamoška, čo je neurologička a teda pozná všetky riziká s ním spojené. Šikovný lekár s ním problém nemá.

centik
2. nov 2008

zuza.m ja som bola uz taka maximalne ubolena, ze nejake hadicky v chrbte mi boli v tom okamihu suma fuk 😅 hlavne ze potom mi bolo uz super, najhorsie co bolo premna na epi je to ze ked mi to pichali tak som sa nemohla pohnut, ani cez kontrakciu, to bolo fakt tazke

zuza.m
2. nov 2008

no ved to.jeden pohyb a hrozi dost velke riziko.oni aj znecitlivia to miesto*?to keby viem skor tak si davam aj ja 😅 tak ked sa ešte jedno pritrafi tak budem mudrejšia. 😎

annag
2. nov 2008

centik - presne tak, ani neviem, ako hadičku zaviedli, ale ja som sa hýbať mohla, som s ním skákala na fitlopte a skoro mi pri tom skákaní malý vypadol, ledva som stihla vyjsť na stôl 😀

zuza.m
2. nov 2008

skakala na fit lopte?ja som si chcela sadnut a už ma hrešili že sa nemože.mne pomahal predklon.chodenie a dychanie nie.ja som mala stale pocit že maly už ide.

centik
2. nov 2008

Anka ale ked ti ju zavadzali si asi neskakala na lopte, ci hej? 😀
Zuzi myslim ze neznecitlivia, ale ta bolest to je ako ked sa pohladkas silnejsie oproti kontrakciam 🙂

zuza.m
2. nov 2008

no ved jasne,ešte by mohli vymysliet niečo po.ked je človek dotrhany od predu do zadu a dva týždne si ani nesadne 🙂

centik
2. nov 2008

no mne ked na dalsi den sestricka doniesla malu a povedala sadnite si ideme kojit tak to bola fakt sranda 😅

zuza.m
2. nov 2008

no mne maleho dali hned večer a celu noc sa namna došli kuknut asi len raz. 😠
mlieka nikde,unavena,ubolena odpadnuta že som sa bala aj vstat a nikde nikto.

martina46
3. nov 2008

No jo,
ako vás tu čítam, tak ja som mala asi super pôrod, epi som si neobjednala, mňa odrádzalo to, že po pôrode budem musieť ležať niekoľko hodín a možno aj cievka. Tá síce hrozí vždy asi..
No a moje bolesti asi neboli nič, po pôrode som bola hneď fit, už som len čakala, kedy padne predpísaná hodina, čo som mala prikázané ležať a hneď som vstala a chodila. So sedením som nemala žiaden problém. Jeden nástrih. To nechápem, lebo som o tom čítala hrôzostrašné veci.
Tak to len na povzbudenie 😉

blau
autor
3. nov 2008

My sme mali skolenie v porodnici o epidurali a tam nam pani anesteziologicka o nej rozpravala. Po prednaske sme isli k nej a tam vypisovala dotaznik ci budeme rodit cisarskym a aku anesteziu chceme. Ja som mala uz planovany cisarsky a ona sa ma pytala, ze preco? Hovorim, lebo maly je zle otoceny. Tak mi popriala vela stastia. Ja som bola rozhodnuta aj keby som rodila normalne/co som nakoniec aj rodila/, ze epidural chcem. A velmi som si priala aby mala tato pani doktorka sluzbu a prisla mi ju pichnut. A aj sa tak stalo a ked mi ju pichala, tak sa na mna usmiala a povedala: tak predsa si to to babatko rozmyslelo a otocilo sa spravne?
Potom som si aj pri epiduralke pospala ja som bola uz taka unavena... 🙄 Ale hovorim s epiduralkou krasny zazitok z porodu a pri nej som povedala, ze by som odrodila aj celu skolku 😀
Ja Vam prajem vsetkym zdrave deticky a co najmensie problemy co sa tyka materstva a veci s tym spojene a krasny den 😉

annag
4. nov 2008

Hlasim krasny a rychly prichod malej Anny, 12.10, 3.79 kg, 52 cm

dudri
4. nov 2008

Co je najkrajsie na Vasom dietatku? To ze mozete vediet ako stastne spi vo Vasom naruci. Vela stastia a nech s Vami prezije to najkrajsie detstvo. Blahozelame

zuzka1.
4. nov 2008

Anicka drzime tebe aj malej Anicke vsetko najlepsie, zdraviiiiiiiiiicko a krasne si to uzivaj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Tesime sa urcite vsetky s Tebou!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😀

blau
autor
4. nov 2008

Anna ja Vam gratulujem, teda ta musi byt krasna mieri ako sa na malu modelku patri 😵
Prajem Vela zdravicka obidvom a pekne si to uzite.... Teda ten utorok je krasny den 😵

hellosona
4. nov 2008

Anna: blahozelame!!! 😵 😵 😵

dididi30
4. nov 2008

anka gratulujem 😉 fiha tak to si mala co vytlacit 😉 , ja som ti vravela,ze to bude rychlovka 😀

graziela
4. nov 2008

Jeeej, Anicka, gratulujeme aj my 🙂 🙂 🙂

saska.t
4. nov 2008

anna gratulujeme a prajeme vsetko naj !!! 😀

martina46
4. nov 2008

anka,
gratulujem velmi!!!!! 🙂 😵
a nech je malinka spokojna pri mamicke, vyborne mliecko prajem a na zdravicko 😉 🙂 😵

danuskam
4. nov 2008

žeáam vela zdravia a nech sa ti dari v praxi realizovať všetky tie rady ktoré si nám všetkým dávala. 😀
ty ešte aj z pôrodnice píšeš do koníka??? 😕 😕 😕

macaeliska
4. nov 2008

No Annag?! Tak malinka je riadna baba. Ja viem, o com hovorim. Tiez som bola na vyvolavani, lebo sa Eliske nechcelo von a mali sme 3900 a 52 cm.A okrem toho vlasov, ze sme mohli davat pukacku. U nas bol porod asi taky, ze dr. hovori, potlac, vidim vlasy. Tak teda veeeeeeeeeeela zdravia a este si uzi oddychu.

3558
4. nov 2008

anna aj ja gratulujem a prajem len vela mliecka a zdravicka. 😵 😵 😵

livia76
4. nov 2008

😉 srcečne gratulujeme 😵 😵 😵 😵

adka10
4. nov 2008

Anna aj my gratulujeme, prajeme skore zotavenie a malinka nech pekne papa a pribera 😵 😵 😵

majsan
5. nov 2008

annag blahozelam k krasnej dcerke.tak vam prajem len to vsetko naj a nech ste cim skor doma

ajdika
5. nov 2008

Gratulujem , prajem veľa zdravíčka a mliečka.