Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

fukylove
18. jún 2010

opravujem - OLIFCEK... akosi som zle precitala... prepac 😉

luly13
18. jún 2010

@zoska dik. ja som si aj myslela, ze ovocie by mohlo byt ok. ale pomoze pocut to od viacerych 😉

olifcek
18. jún 2010

@fukylove 😀

annag
18. jún 2010

ahojte, som tu, len nestíham 😝 😀 . Odpovedám na IP, ak ešte chcete niektorá i môj názor, prosím, ozvite sa - lebo si krásne radíte, veľmi ma to teší

- pozerám, že spomíname príkrmy na dovolenkách. V takejto chvíli som ja osobne tiež používala kupované výživy, ktoré som si na dovolenke už len upravila. Napr. som uvarila cestoviny , primiešala výživu, trošku ochutila a obed bol na svete....(my chodíme i pod stan a varím na plynovom horáku 😅) . Doma vyrobené výživy sa môžu skôr pokaziť, ozaj treba dobre i viackrát jedlo sterilizovať . Ak hovoríme, že kupované výživy nie sú ideálna voľba na každý deň, neznamená to, že ich v istých prípadoch nemôžeme bábätku dať. Samozrejme, musia mu i chutiť 😅

Nikdy som ani nemala problém v reštaurácii , kde mi jedlo ohriali,alebo aj uvarili podľa mojich požiadaviek - turistov majú v Chorvátsku, Grécku, Taliansku ... radi, mamičkám pomôžu. A keďže bábätká sú i dojčené, riziká nejakých črevných ochorení sú minimálne - o to viac však treba dojčiť, aj po jedle , aj od smädu.

labutka
18. jún 2010

@annag celkom ma zaujima tvoj nazor. tu je nas problem.
zozaciatku bol maly zvyknuty na kupovane prikrmy, ficali sme z vacsej casti na nich (jedine morcacie maso sme mali domace, inak bolo vsetko kupovane). ked som mu zacala viac varit (uz mal vyse roka), spociatku zjedol trochu, postupne domacu stravu uplne odmietal. zjedol len kupovane sklicka. trvalo mi to asi 3-4 dni, ked som mu okrem navareneho obedu neponukla nic ine - nezjedol, tak bol hladny - a tak sa naucil jest domacu stravu.
teraz mame ist na tyzden na katamaran do chorvatska.
bojim sa zobrat kupovane prikrmy, co ak zase zacne odmietat domacu stravu?
chcem zobrat aspon 3 zavarene jedla, a davat mu to obden. zavarila by som si to tyzden pred odchodom.
co si o tom myslis?

zuzkabar1983
18. jún 2010

Ahojte. Chcem vas poprosit o radu. Mam 11- tyzdnoveho synceka, ktoreho plne kojim. Zvykol papat kazde tri hodinky, teraz ked bolo teplo som ho prikladala castejsie, aj kazdu 1.5 - 2 hod. Cize uz vyse tyzdna papa skoro kazde 2 hodinky. O tyzden mam skusky ( je to len jeden den) a neviem ako to urobit .... Maleho zoberiem so sebou a pred tym nez pojdem, ho v aute nakojim. Lenze bojim sa, ze skusky budu trvat dlhsie nez 2 hodiny a tu je moj problem ... Maly nevie pit z flasky, a musela by som ho ''ucit chytit flasku'' uz par dni pred skuskami, aby sme to nenechali na nahodu. Lenze bojim sa, aby si na flasku nenavykol a mne nezacal odmietat prsnik. Co by ste poradili???

strapco13
18. jún 2010

@zuzkabar1983 spytaj sa tam, kde budes mat skusku, ze ci by si nemohla ist prva
ale babatka vedia pit aj z poharika a to ich netreba ani ucit..alebo lyzickou
pojde s tebou niekto?..predpokladam, ze hej, tak si odstriekaj mlieko /mozes uz teraz si nachytat do mrazaku/..potom uz len das sprievodcovi pohar mliecka a lyzicku..zabavia sa aspon 😉

zuzkabar1983
18. jún 2010

@strapco13 ono su to skusky na VS, takze tam si asi nevyberiem poradie ☹ Pojde so mnou manzel, ten je presvedceny, ze maleho zabavi 🙂 lenze ak bude hladny, tak bude mat veselo 😅 Mozno sprosta otazka: ale ked mu bude davat mliecko lyzickou, bude to vecnost... zasyti ho to?? A kolko by som asi mala nachystat mliecka? Kolko vypije 12-tyzdnove babo????

strapco13
18. jún 2010

@zuzkabar1983 to myslis ako prijimacky alebo klasika skusku..na skusku by sa dalo ukecat poradie
bude to trvat dlhsie lyzickou...ale az tak dlho zas nie..zavisi od sikovnosti otecka 😉
skus si odsat prsnuk pred najvacsou pauzou medzi kojeniami..cca tolko vypijr,,viac ako 100ml asi to nebude
ja som bola nutena odsavat ked mal maly cca 4 mesiace..a kolo125 ml to vyslo, ako 5 m stiahol kolo140 ml..ale kazde babo je ine
popripade suplementor ocko nakrmi cievkou na prste

prsky
18. jún 2010

@zuzkabar1983 ja som mala skuskove este v sestonedeli, nebol to sice cely den, ale mala si na mna pockala - nechcela ani z lyzicky, ani z poharika. pocas semestra som pocas prednasok odbiehala nadojcit. a co sa tyka zrejme tvojich prijimaciek, urcite bude cas odbehnut a nadojcit 😉

lusa889
18. jún 2010

Ahojte babule, prosim poradte.
Uz asi treti den mam taku pichavu bolest v pravom prsniku, okoby ma nieco z vnutra stipkalo, nie je to stale len obcas, niekedy na vecer inokedy cez den a pokozka na prsniku na obcas svrbi, nemam ziadne vyrazky ani nieco podobne, mliecka mam tiez v tom prsniku ani mala ho neodmieta, len je to dost neprijemne a neviem co to je.

strapco13
18. jún 2010

@lusa889 cize nepozorujes ziadne farebne zmeny na kozi prsnika? boli to pri pohybe? je citlivy prsnik na chlad? teplozu nemas?

lusa889
18. jún 2010

@strapco13 nic z toho , ani zmeny vo farbe ani teplu nemam ani nieje na chlad citlivy, sprchujeme sa vo vlaznej az studenej vode a nepocitujem pri tom na tomto prsniku ziadnu bolest, ...
je to ale nepriejemne, ked to z nicoho nic nic tak pichne viac krat po sebe potom prestane

strapco13
18. jún 2010

@lusa889 potom to moze byt od chrbtice..nemas ju stuhnutu?...blba otazka, pre matku maleho dietata 😅

lusa889
18. jún 2010

@strapco13 no zatial nemam ten pocit ale mozno sa mylim, moze byt 🙂 dakujem zatial

kubkovka
18. jún 2010

strapco13, ty tak dobre radis, aky je tvoj nazor, mozem sa kupat az po kontrole u lekara? A ako dlho si mozem davat canesten?

martina46
18. jún 2010

@svetlankat odstriekavala som rucne, ziadne ranky na bradavke nemam, no mala som pred par dnami ci uz tyzdnom vari, zacinajuci zapal, to sa podarilo podchytit. a uz odstriekavam iba na utlmenie, ukoncujem laktaciu. preto mi napadlo, ze ci to nemoze mat nejaky sucis, ze tam to mlieko dlho je alebo nieco take 😒

strapco13
18. jún 2010

@kubkovka canesten sa dava dlhodobo...najlepsie je natierat este 2 tyzdne po odozneni vsetkych priznakov, liecba mykoz je dlhodoba a aj tak sa casto zopakuje ☹
myslis kupalisko a kontrola po sestonedeli?..urcite sa kupat az po sestonedeli, ked lekar povie, ze je to OK
a over si kupalisko, nie ze nieco chytis, skoncis na atb a ohrozis kojenie

kubkovka
18. jún 2010

@strapco13 no myslela som normalne vo vani, doma........no davam si ten canesten a stale ma boli prisatie a mam pichanie v prsnikoch, takze kludne si ho mozem davat dalej?

strapco13
18. jún 2010

@kubkovka aj tak by som pockala s kupanim...lepsie je pravidelne sa dole oplachovat a vetrat ..teda ak si rodila prirodzene..ak cisarskym a uz nespinis, a mas pekne zhojenu ranu, tak si taky kratky relaxacny kupel mozes dat...ale aj tak by som radsej pockala na vyjadrenie dr, ci je maternica dobre stiahnuta..lebo teplo rozsiruje cievy, mozes zacat krvacat...nemusis, ale naco riskovat
canesten mozes..a urcite sa drobec dobre pricucne?..daj si to skontrolovat laktacnou
http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/spravn...

annag
18. jún 2010

@martina46 a čo je mliečku? má inú farbu či vôňu? nech je akékoľvek, je dobré - smelo ho ponúkaj

annag
18. jún 2010

@lusa889

natri si bradavku a dvorec čo máš doma - gencián - fialová vodička, alebo Canesten (=Imazol, Candibene) - to už je prvý prejav mykotickej infekcie a treba to potlačiť ešte v zárodku

annag
18. jún 2010

@zuzkabar1983

- manžel malého toľko zabaví - aj tak to mliečko zrejme nebude piť ani z pohárika, ani inak - on si na Teba radšej počká - manžel to zvládne - a určite sa medzitým dojčiť bude dať - to Ti aj skúšajúci umožnia pomedzi jednotlivé skúšky , nech Ti to teda všetko dobre dopadne 🙂

leelo
18. jún 2010

@kubkovka ja sa najradsej sprchujem, takze toto som neriesila. davala som si sedaci kupel specialne namiesany v lekarni na hojenie. nebolo mi to ale moc prijemne, mozno ani tebe by nebolo. tak som to robila tak, ze som si ten kupel rozpustila do dzbanu do takej letnej vody a po kazdej potrebe som sa tym oplachovala.

@strapco13 zvlastne, ze tu mi nikto kupat nezakazal, len kazali opatrne, aby sa mi tam pri sprchovani ani len trosku mydla nedostalo...

annag
18. jún 2010

@labutka

ak si ich dobre zavaríš a dobre prenesieš, bude to fajn. No nebála by som sa ani kupovaných, pretože teraz po roku už má domácu stravu takú pestrú, ochutenú ... že mu podľa mňa bude chutiť aj naďalej. A určite Vám bude ako správne dieťa vyjedať i z taniera 😅

strapco13
18. jún 2010

@leelo kupanie nie je zakazane...len treba opatrne..po prirodzenom porode asi ziadna sa nekupe /sprcha je o inom/..to je trosku aj logicke, kym idu ocistky
ja som si oplachovala s intim mydlom tak raz do dna..inak len cistou vodou..furt ma mm nasiel vo vani ako si ju sprchujem 😅 ..dobre mi to robilo /teraz po zdravotnej stranke myslim 😀 ..nie tak inak/

leelo
18. jún 2010

@strapco13 😀 😀 ja som bola fanaticka s dzbanom 😀
kupat by ma ani nenapadlo, ale kubkovka ma asi dovod, preco sa pyta. niekto kupanie zboznuje...

strapco13
18. jún 2010

@leelo ..ja sa mylujem kupat..pena, kniha, relax...ale cez den pri malom neexist, vecer sa mi uz citat nechce..a navyse by som namocila PC a zdrhol by mi konik 😅
a keby som bola dlho v teplej vode tak by mi kvapkalo mliecko...nemozem sa ani dlho sprchovat, a uz mi kvapka

strapco13
18. jún 2010

jezis..ze mylujem...demencia kojacej maminy...mam opacne klavesnicu a tukam vedla 😅

nevesta
18. jún 2010

@strapco13 prepac, neda mi to 😀
Vsak to preto tak pises, bo s makkym sa moc milovat neda 😀 😀 😀 Teda, aby som vysvetlila, pokial si nenapisala: /teraz po zdravotnej stranke myslim ..nie tak inak/ tak mi to inak ani nenapadlo 😉 😀