Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

nelinqua
20. máj 2013

Ahojte idem si pre radu. doktorka mi predpisala Nolpazu, mozem uzivat pocas dojcenia? 15mes dieta. dakujem

boka79
20. máj 2013

@nelinqua

spytaj sa na www .mamila.sk, je to velmi spec. otazka

katuska571990
2. jún 2013

Ahojte mamicky potrebovala by som surne poradit.mam 10 dnovu dcerku,ktora stale by len papala,chcela som ju dokrmovat ale neviem ako,lebo lekarka mi nepovolila dokrmovanie,lenze ona je dost hlupa.... A vecer je stale hore.newiete mi nieco poradit na 2 moje problemiky.dakujem

jja
3. jún 2013

@katuska571990 a preco chces dokrmovat? a nemyslim si ze dr. ktora ti nedovoli dokrmovanie malinkeho babatka je hlupa...ja som vylucne kojila do 6 mesiacov, a myslim ze malej nic nechybalo....skus malu prikladat stale ked si zapyta...ked zamrnci, ...este je prilis malinka...ten rezim a system si este len najdete..vecer ked ju chces dat spinkat, skus si lahnut s nou do postele dat prsko a lezat..mozno ked ta bude citit pri sebe tak skor zaspi...babeno ta potrebuje citit..
neveim ci mas este nejake starsie babo, alebo toto prve...skus byt s nim co najviac, skus satku, nosic, spat s nim...v prvom rade musis byt ty spokojna a kludna🙂
ako dojcis? kolko? z oboch prsnikov? neobmedzuj sa v tomto, ...
neveim ci si chcela pocut prave to...ale toto je tema o dojceni..myslim ze vacsina z nas ti u poradi to iste... 🙂

andy660
7. jún 2013

Ahojte,viete mi niekto poradiť.Čakám teraz 2.bábo a chcem ju kojiť.prvú dcérku som kojila,ale nestačilo jej to,mala som menej mlieka.poraďte mi čo je dobré na tvorbu mlieka,čo najviac pomáha.pila som aj feniklový čaj,ale určite sú aj lepšie produkty.Ďakujem za radu.Moc mi to pomôže

luba41
7. jún 2013

@andy660 ja sa budem len opakovať...najlepšie je skontaktovať pár týždnov pred porodom laktačnú poradkynu napr. http://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-do... ..všetko Ti vysvetlí...čajíky, prípravky podporujúce tvorbu mlieka majú len nepatrný vplyv na tvorbu MM.. 😉 ak si ešte nečítala http://www.mamila.sk/ , http://dojcenie.wordpress.com/ je tam veľa užitočných informácii...

katuska571990
7. jún 2013

Jja:dakujem za radu,je to moja prva dcerka.toto vsetko robim a ked ju dokrmim tak je spokojna.a k mojej pediatricke,idem ju vymenit lebo mi nevie emmu ani poriadne odvazit ani pomerat.je to byvala gynka,tak sa cudujem ze robi detsku lekarku.teraz sa uz mame lepsie,je napapana a velmi dobre buva🙂

andy660
11. jún 2013

@luba41 Ďakujem pekne za stránky,idem si ich pozrieť 🙂

majcicanda
11. jún 2013

@andy660 ja som tiež za tu laktačnú poradkyňu. ja som mlieka mala dosť ale malá sa mi zle prisávala tak bolo mlieka menej, do toho začal dojčenský štrajk a hotová pohroma. laktačná poradila, na mliečko dala aj lieky. ona musí posúdiť ako na tom ste. takže radšej sa pýtaj skôr 🙂

boka79
18. jún 2013

@andy660
osobna skusenost je, moja velka tiez nemala dost mlieka, odstavila sa v 10 mes.

Druhy syn, vsetko som robila inak, kojila som na poziadanie, cize aj po pol hodine, niekedy aj dve hodiny, ako chcel, nedala som ani raz flasku, ani dudel a mlieka bolo habadej , az prilis vela, a este od zaciatku spal so mnou v posteli. Potom sme dostali dojc. strajk, ale to je uz ina tema a na dlho, nic nam netrebalo,m ziadne cajiky, ziadne bilynky.dolezity je prvy kontakt -.koza na kozu a dojcenie hned po porode.

boka79
18. jún 2013

@katuska571990
to ze ti lekarka povedala, ze nemas dokrmovat vobec nie je hlupe, dieta sa nepyta naprsnik len koli hladu, dojcenie ma vela inych vlastnosti a zakladom uspesnehpo dojcenia je dat takemu malinkemu vzdy, ked chce, aj po pol hodine, alebo aj kojit neustale, toto je velmi malinke babatko a dokrmovanim je vysoko pravdepodobne, ze s kojenim skoro sknoncite, co by bola skoda.

venuss
25. jún 2013

ahoj maminky, chtěla bych také radu prosím. Mám 5ti měsíční dvojčata a za měsic přibrala pouze cca 350g, tento týden vubec nic. Plně kojím, když jsem jim zkoušela dát po kojeni odstrikane mliko nebo i nutrilon, tak nechtely a plyvaly to ven. Myslíte, že je přírustek dostačující nebo mám začít řešir příkrmy? Holky mají alergii na bilkovinu kravskeho mleka ( drzim dietu) a taky jim ve strevech nasli bakterii e-coli.

lalus
26. jún 2013

@venuss môj tiež priberal len cca 300 g za mesiac.. pravidelne, takže DR to nejak neriešil. malý je stále na spodku všetkých váhových grafov...priberá pomaličky, ale pravidelne v tej svojej línii, tak sa tým nejak nezaoberám.
ak máš pocit, že im je málo, príkrmy už pomaličky skúšať môžeš - nič tým nepokazíš podľa mňa. uvidíš, či budú ešte hladné a budú papať, alebo majú mliečka dosť.

jaruska8
28. jún 2013

Ahojte!!
Poterbovala by som paradiť. Švagriná je po akútnej sekcii, tri dni, malá je v inkubátore, nebolo prvé prisatie, nevedia jej ju dať. Ako postupovať, aby sa jej začalo tvoriť mlieko??? Stačí na začiatok kolstrum, odsať si? Môže začat brat bylinky na podporu mlieka???? Lebo malá nie je predčasne narodená, ale prenášaná a má 3800g??? Za každú reakciu ďakujem. Je treťorodička a obe deti kojila...

mariuskaa
28. jún 2013

Zkopirujem Vám link o kojeni čo som napísala v inej téme.

mariuskaa Tu je najlepšie video pripravuje sa dokument na kojenie. Ake je to dôležité a ako sa v dnešnom svete pozerá na prsia ako viac sexuálne reklamy, marketing, sexuálny objekt. A keď sa vidí kojacia (zakryta) matka je to poburujuce.
Film je len ukážka a pripravuje sa cely dokument na ktorý sa veľmi teším. Sú tam známe osoby ako Alanis Morissette, Minnie Driver, and Carrie-Anne Moss. Nádherne spracovana téma.

Tu máte link.
http://thestir.cafemom.com/baby/156487/new_star...

mariuskaa
28. jún 2013

@jaruska8
Treba odsavat.
Ja som mala po pôrode problém ze mlieko sa mi vytvorilo ale dostala som ekzem po celom tele hrozby ako reakciu na penicilin čo mi dali v porodnici. A nemohla som mesiac kojit bola som na hrozne silnych stereoidoch - liekoch, maly bol na umelom mlieko prvý mesiac a ja som odsavala a vyhadzovala aby sa mi neprestalol tvoriť.
Po mesiaci keď už som mala vyhradené lieky som pokračovala v kojeni 17 mesiacov. Maly v pohode. Hneď sa prisal akoby si ani nevšimol zmenu!!!

bezaz
28. jún 2013

@jaruska8 bud odsavat alebo odstriekavat rucne, co jej ide lepsie 😉 ked dojcila dve deti, urcite sa jej podari aj tretie, drzim palce

katja78
29. jún 2013

AHojte,
chcela by som vás poprosiť o dostupné info ohľadom odsatého mliečka - ako ho skladovať, kde, ako dlho....prsote všetky možné podmienky, aby bolo použiteľné. Ďakujem 🙂

magimary
29. jún 2013
monuska342
6. júl 2013

ahojte neviem ci to sem patri ale potrebujem radu moj mladsi syn je kojeny a ma uz 4 dni hnacky sice ho dietujem ale on sa chce hlavne len kojit kaka aj 7 x denne co nieje podla mna ok mam prestat kojit?ako ste to riesili vy?hnacky mu stale nechcu ustupit kaka tak ze sa prekaka az mimo plienku a je cely spinavy ☹

sjuz
6. júl 2013

@monuska342 nasa starsia mavala casto hnacky a lekar vzdy kazal vynechat mlieko, ale kedze ona vzdy chcela vela mlieka ja som kojila stale. tak ako pytala. Len si daj dietu aj ty, ako keby si mala hnacky ty. Vyhod hlavne vsetko mliecne, vovcie, zeleninu... proste presne ako keby si ju mala ty. No a malemu davaj pit nejaky rehydratacny roztok (napr Kuliska - mne ale lekar povedal ze do vody len trocha prasku, ze je to slane a mala to nemusi chciet pit ked to zarobim podla navodu), no a krm ho ryzou a mrkvou (alebo mu urob z toho odvar)...

monuska342
6. júl 2013

@sjuz dobre dakujem za radu uz som zufala ma celu ritulku vystipanu ☹ kuliska mame doma aj smectu aj probiotika sme dnes kupili snad uz nieco pomoze....on po kojeni vzdy kaka najviac takze sa ho snazim moc nekojit aj ked on by chcel ☹

canama
6. júl 2013

@monuska342 urcite neprestavaj kojit ved v mliecku mas probiotika a urcite lepsie ako tie z lekarne. 😉 okrem toho hnacka a bolava ritka nie su nijak prijemne, takze syncek sa urcite pri dojceni aj upokojuje od bolesti. smectu a pod. by som rozhodne nepodavala!!! hnacka, hlavne ak trva viac dni, ma svoj dovod. ak sa dostali do traviaceho traktu napr. nejake bakterie, telo sa ich takto snazi vylucit. zastavenim hnacky moze dojst k ich nekontrolovanemu mnozeniu!! v kazdom pripade treba ist k pediatrovi spravit vyter aby sa zistila pricina. rehydratacny roztok netreba podavat ak dietatko nie je dehydrovane, stolica nie je vyslovene vodnata, dietatko nezvracia, dostatocne je aj pije. staci ti aj trosku sody bikarbony pridat do jedla, ta pomoze proti prekyseleniu. na ritku sa nam osvedcil bepanthen.

ikandy
6. júl 2013

@monuska342 Práve že pri hnačkách treba veľa dojčiť. Pozri si napríklad tu http://www.mamila.sk/post/dojcenie-ked-ma-dieta...
Môj mal tiež párkrát hnačku, raz dokonca črevnú chrípku. V materskom mlieku sú probiotiká, ktoré mu pomôžu obnoviť črevnú mikroflóru, taktiež sú tam protilátky, takže časté dojčenie mu možno bude spúšťať pohyby čriev, ale aspoň zo seba všetko zlé dostane. A ak chceš dlhodobo dojčiť, tak nie je dobré obmedzovať malého, lebo on najlepšie vie, koľko mlieka potrebuje.

sjuz
7. júl 2013

@monuska342 inak aj nam pomaha bepanthen. no a aj ja som si davala probiotika, prechadzaju do mlieka...

sjuz
7. júl 2013

@canama nam z koho kuliska kazal detsky, par zrniecok do vody. mne mala nepila nic ine len mlieko a veru prehanalo ju aj 6-7x denne... A nejedla nic len to mlieko...

monuska342
7. júl 2013

@canama
@sjuz
@ikandy dakujem za rady ja chcem dojcit dlho tak preto som sa bala ze budem musiet prestat...dnes je uz trosku lepsie kakal iba raz v noci a teraz uz vobec nie

sani08
8. júl 2013

co robit ked dieta prehltne hypermangan?

lalus
9. júl 2013

@sani08 zavolať na pohotovosť? 😕

duratlicka
19. júl 2013

@monuska342 Ja som bola s malou v nemocnici kvoli hnacke a mala som ju dojcit na poziadanie a vazit kolko vypila.Okrem toho jej davali len Biogaju a ryzovy a mrkvovy odvar,to pomaha.