Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

hathor1231
25. aug 2010

@vejula dakujem za nazor 😉 ja uz som sa s tym akosi zmierovala,ale stale mi je to akosi luto 😅

vejula
25. aug 2010

jo to chapem mne to asi tiež pride luto ked nastane ta chvila ale tak to prisť tom musi a ked to zobereš z tej lepšej stranky aspon sa nemusiš trapiť s tym ako odstaviť už velke dieťatko ktore nemože pochopiť že už proste cicikať nemože... Moja mamina kojila braška tri roky a inak nevedel zaspať len pri cicku... a všetko možne robila aj si ich citronom kvapkala a jemu nevadilo zlizal citron troška sa poksichtil a cical dalej... a odkedy ho uplne odstavila tak už prestal cez den spavať

hathor1231
25. aug 2010

@vejula jejda,tak to bol riadny mamin cecik 😀 N taka isto nebude,ona uz od 6m straasne samostatna,ani podriemat v posteli si so mnou nechce 😒 ja by som sa s nou tak potulkala ako kedysi, dala jej cici a spinkat spolu 😵 ale ona ma len kope,skrabe,vyhana. aj spat musi vylucne sama v postielke. ked sme boli na dovolenke tak som cakavala kym zaspi a az potom som si isla lahnut 😅 ani nechapem ako je mozne aby bolo dieta take samostatne 😅 ved je to uz vyse 7m co som si s nou nepodriemkala v posteli...
mas pravdu,ze je lepsie ak sa dieta rozhodne same,len mi je luto,ze tak "skoro"...

vejula
25. aug 2010

@hathor1231 vaaau tak to je inak samostatna osobka 😅 ale aspon to bude mať v živote lahšie nebude čakať na cudziu pomoc a so všetkym si sama poradi 😉 inak dievčata su vždy samostatnejšie ako xhalani teda u nas to tiež tak bolo ked som sa naučila lyžičku držať tak ani počuť že krmiť aj ked občas polievka skončila na mojej hlave ale jesť som musela sama 😀 😀

hathor1231
25. aug 2010

@vejula veru som pocula,ze chlapci su viacej na maminkach a dievcata su zase ocinkove princeznicky... a chlapom ta nesamostatnost ostava ;)
mala je samostatna,ale necakala som ze tak skoro 😅 ale vie aj teraz prist za mnou,vysplhat sa a pritulit 😵 aj dneska som sa boli hrat v baby group v centre a sem-tam prisla objala ma a isla sa hrat s ostatnymi 😵 ale maminke to nestaci,ale nie... 😀 ja si taketo chvile musim vazit,ale som rada,ze z nej citim aka je pokojna a lubi ma 😵

vejula
25. aug 2010

joo tym chlapom to ostANe 😀 😀 😀 určite ta lubi to je jasne aj ked ti to tak často nedava najavo ale aspon su vam tie spoločne chvilky vzacnejšie 🙂

hathor1231
25. aug 2010

@vejula 😀

denisocka
26. aug 2010

sa hlasim,že po 7 dnoch od narodenia sme odhodili klobučky a odvtedy po 10 dnoch čistých utrap bez klobučika a s cievkou na palci sme sa konečne umudrili a naučili chytat cecok a od včera sa plne KOJIME - 12x / 24hod bez flašky či cievky 🙂 Pracovali na mne 3 laktačne, takže bol by v tom čert keby sme to nezvladli , takže ešte raz velka vdaka mojej laktačnej z okresu (ta tu sice nechodi) a obrovske VDAKA pre @annag katku a pre @etnicka el 🙂

baby, vdaka !!!!

a zas sa mi potvrdilo,že ak človek naozaj chce dojčit,tak sa to da aj keby traktore padali 😀 len je potrebne vela vela sil a povzbudenia z okolia a podporu aj v manželovi,ten moj ma stale povzbudzoval,že to pojde . iný by mi už trieskol UM do hlavy

strapco13
26. aug 2010

@denisocka tesime sa s tebou 😉

denisocka
26. aug 2010

@strapco13 vdaka 🙂

oacka
26. aug 2010

kočky, vrta mi v hlave jedna skúsenosť: pred pár týždňami som sa snažila moju dcéru dokrmovať nutrilonom, rýchlo som to ale nechala,lebo ho vobec nechcela, tak aj keď menej priberá,zrejme jej moje mliečko stačí... no keď predsa len vypila 10ml nutrilonu,okamžite jej začali pracovať črievka a začalo jej "škvrkať v bruchu" akobz týždeň pred tým nejedla. keď pije MM,tak črievka pracujú len trochu a tie zvuky sú len občas. neznamená to,že je predsa len hladná a má prázdne bruško? prečo pri tom nutrilone črievka tak výrazne pracovali?

brisilda
26. aug 2010

@oacka tak toto zaujima aj mna ja ked maleho kojim tak pocujem kadejake zvuky ako mu telicko pracuje je to normalne? vypije strasne malinko cca 80 ml ☹ ale je pokojny neplace 🙂 vydrzime nepapkat aj 3-4-5 hodiniek maximalne v noci spinkame celu noc teraz mu pred spanim ponukam obe prsniky a vypije vsetko spolu 130 ml 😖 no na druhy den sa mi zda byt nespokojny ako keby ho bolelo brusko ale neplace 😒 len sa silno napne a potom prdka 😀 uz sa mi stalo ze vypil iba 40 ml 😔 kocky podla mna to neni normlne narodil sa s vahou 4750 g a teraz ma 6800g 😒 neviem kolko mamju priberat deti tak ak by ste niektora mali tabulku tak aspon orientacne budem rada dakujem

vejula
26. aug 2010

@brisilda ty to maš ake odmerane v tych prsnikoch, čo maš na nich odmerku??? 😀 😀 😀 ale nie to je sranda, ja teda nemam ani paru kolko moj maly vypije 😕

brisilda
26. aug 2010

@vejula mam vahu tak ho vazim ale nie stale len ked chcem priebezne vediet kolko vypil a obcas mi idu oci vypdnut ked uvidim ze vypil iba 40 ml ☹

vejula
26. aug 2010

jaaaj visdiš to ma nenapado že ho asi važiš 😅 😀 to ta moja demencia

etnicka
26. aug 2010

@denisocka super, velmi sa tesim 🙂

januarova
26. aug 2010

@brisilda, ved to mate super prirastok na vahe a dieta nemusi vzdy vypit rovnake mnozstvo. niekedy pije od smadu, niekedy od hladu a niekedy len tak cucka. ci dieta dost pije zistis tak ze ma mat 6-8 pocikanych plienok/24 hod. a pribera. A keby bol hladny tak sa ti urcite na hlad zobudi. takze si uzivaj kym spinka. 🙂

oacka
26. aug 2010

@brisilda laktačná poradkyňa mi povedala,že podľa najnovšieho vyhlásenia svetovej zdravotníckej organizácie by malo dojčené dieťa pribrať aspoň 116g týždenne. inde som zas u nejakej americke laktačnej poradkyne čítala,že prvé tri mesiace 200g týždenne. dieťa nepije počas dňa rovnako, raz mu stačí 40,potom 100ml, to je normál. a na tie váhy by som sa veľmi nespoliehala, ak priberá, má dosť pocikaných plienok a je spokojný,tak je to ok. tým sa aj ja utešujem,lebo moja priberá pomalinky...
neodpoviete mi na moju otázku ohľadne tých zvukov,keď pila Nutrilon?

dajna11
26. aug 2010

@oacka mojmu malemu takto pracovali ked pil MM,teda pije ho stále ale občs ho prikrmujem a vtedy mu to nerobia

luly13
26. aug 2010

@brisilda ja som si len tak zo srandy raz odvazila adam, ze kolko vypije. a dal "len" 90ml a bol normalne napapkany. a vazi 8,2kg. pri materskom mlieku naozaj nezavisi kolko vypiju. jeho zlozenie sa prisposobuje dietatku(nie tak ako UM). dokonca mne sa smeju, ze mam namiesto mlieka smotanu 😀

dajna11
26. aug 2010

dievčence ahojte.neviete akej farby býva stolica ked sa dokrmuje UM?a akej konzistencie?

latvia
26. aug 2010

@dajna11 my sme mali hustu ako pastu a tmavozeleno az sivozelenej farby

prsky
26. aug 2010

@hathor1231 tak podla toho pravidla mam asi chlapca v babskom tele, lebo je to pricucka na entu 😀

@dajna11 netusim, asi ti lepsie poradia baby v teme UM (ale ako vidim, tam si otazku polozila tiez 🙂 )

dajna11
26. aug 2010

@latvia a tiež ste dokrmovali? sa bojím aby som mu neublížila

olifcek
26. aug 2010

@hathor1231 Ti poviem...cely den je na mne nalepene to moje milovane stvoreniatko, hrame sa, salime sa, mazname sa, no pride tatko, tak to Ti je ina radost...zacne od radost nozickami kopkat, akoby k nemu bezat chcela, ntahuje z nim rucicky, hned s nim keca...ts...kde je spravodlivost? 😀

hathor1231
26. aug 2010

@prsky 😀

@olifcek sak mama je ta,co trapi mimusko s umyvanim,obliekanim,strihanim nechtikov,... ocinko je na maznanie, ty uz si okukana 😀 u nas ked sa otvoria dvere tak bezi nielen havkac ale aj mala kuknut kto prisiel 😀

olifcek
26. aug 2010

@hathor1231 😀 jo, ale prso sa jej neokuka...dokazesa i hodinu hrat tak, ze ked lezime, cucne si, odkotula sa, prikotula sa, cucne si, opat sa odkotula, opat sa prikotula, da sa na brusko a tak si cucne, odkotula sa, na brusku sa rehuna, pride ku mne stylom husenky, cucne si a dokola... 😀

miska1981
26. aug 2010

@olifcek u nas detto 😀 len co ocka vidi rehoty a na mna nereaguje, som jej raz aj povedala, ze on nema mliecko, ja mam mliecko, ale ziadna reakcia, ocko vedie............ 🙂 😀

@brisilda tak to ti krasne pribera, mne niekedy nepriberie ani 100g tyzdenne, vobec sa neriad tabulkami, kazde dieta je ine, moja je zdrava, usmiata, spokojna a to mame "len" 5250g. niekedy priberie 60g/tyz. niekedy 150g a neriesim uz, len som sa stresovala a citala som tu na MK diskusiu "pomale priberanie" a upokojila som sa.
keby mu nestacilo v kuse by ti plakal. tak nevaz a budes mat pokoj 🙂

brisilda
26. aug 2010

@oacka
@luly13
@miska1981 kocky velmi pekne dakujem tak ja to teda uz nebudem riesit mne sa totiz zda ze ked donho pcham hoci aj MM mliecko tak je prepchaty a nervozny ☹ doteraz kakal raz za 3 dni teraz kazdy den aj to sa stane ze kakame aj 2 krat dodna 😀 v kakanicke ma velke kusky nestraveneho mliecka dokonca uz nesu zlte ale biele zrazeninky a hovienko zlte cize asi nam vazne staci menej co uz ja by som chcela aby papkal viac no pokial on nechce tak ja ho nedonutim 😀 😀 😀

miska1981
26. aug 2010

@brisilda veru neprepchavaj ho, ponukni mu prso a ked nechce tak nie je hladny, vahu mate super.
ja mam tiez niekedy tendencie jej dat casto, ale to sa hneva a otaca hlavicku na druhu stranu.
kaka krasne, tak sa fakt nestresuj s vahou, ja si ju vazim raz za tyzden, ale to je vela, staci ti raz za mesiac, potom sa len stresujem preco mi ten tyzden pribrala malo, ale na druhy sa to vacsinou zlepsi.
len ja si to znacim do kalendara a potom sa vytesujem /nie vzdy 😉 🙂 /