Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

strapco13
30. jún 2012

@zuzanka7117 niekedy naozaj veci co sa tvaria na prvy pohlad nezmysel, zafunguju ..hlavne tam kde bezny postup nezabera 😅
hlavne teraz, ked su tepla, dietatko potrebuje vela pit, cize by som skusila popracovat na zvyseni mliecka, ked je vela mlieka deti su vacsinou ochotnejsie sat /maju odmenu za pracu/
zintenzivnit kontakt koza na kozu..vyzliect sa, dieta iba do plienocky, tulkat sa mojkat sa

stvura
1. júl 2012

@strapco13 dakujem...no to by mohlo byt...xixi...a to som sa tesila ze mi konecne jedno z deti "rapidne pribera" kedze dve predchadzajuce mam minideti...takze i tento bude rovnaky, stihly ako prutik, ohybny (uz sa vytoci a minule nejakym zazrakom zvladol i pretocenie z chrbata na brusko - v 6t 🙂 ). Idem deviateho na prevazenie tak som zvedava, na mojej kuchynskej sa mi velmi zle vazi (to mi povedala ze ho mam tak vazit.

zuzanka7117
1. júl 2012

@strapco13 Dakujem za odpoved.....my tu sice tepla momentalne nemame, dnes asi 15 stupnov a prsi....😀 Vyskusam to teda s tym zvysenim tvorby mlieka, dnes ani v noci moc toho nespapal......dufam, ze to bola len vynimka. Nechce sa prisat ani ked sme koza na kozu, este idem znova skusat satku, aj ked doteraz sa mu tam nikdy nepacilo, skusim teraz tu polohu od 3 mesiacov s nozickami von......uvidime. Martinko je cely nejaky zvlastny, robi vsetko opacne ako vacsina deti....🙂 Co bude lepsie na zvysenie tvorby mlieka? Caj pre kojacie maminy asi pit nebudem, lebo obsahuje fenikel a malemu fenikel vadi. Ale pijem detsky sypany caj, ten obsahuje rascovy plod, rumancekovy kvet, medovkovu vnat, bazu ciernu a ostruzinu. Ten mu robi dobre aj na prdiky. Potom mam ricinus communis 5CH a more milk. Co myslis, ze mam zacat uzivat? A mam aj kazdu chvilku odsavat aby sa viac tvorilo, kedze nemozem pocitat, ze sa maly bude casto prisavat??? Dakujem velmi pekne... 😅

zuzanka7117
1. júl 2012

@strapco13 no vydrzal v satke asi 10 minut....budeme skusat viac krat za den...🙂

pegggy
2. júl 2012

ahojte, prišla som si opäť pre radu, môj Miško bude mať 8 mesiacov je plne dojčený, papá už zeleninku, ovocie, mäsko, len neviem či mu mám začať dávať už večer nejakú kašu, alebo mu stačí len mliečko. Už si vôbec nepamätám ako kedy som to riešila pri staršom, a cca kedy začať dávať piť vodičku? Myslím, že stále by mu malo stačiť aj ako pitie len mliečko? Ďakujem. 🙂

vavrenka
2. júl 2012

@pegggy ahojcek, v horucavach iíba mleicko nestaci, davaj aj vodicku v pohariku. a kolko prikrmov denne davas miskovi?

strapco13
2. júl 2012

@pegggy v tychto teplach detom jest velmi nechuti, cize pokusat sa dat mu dalsi prikrm moze byt kontraproduktivne..ale zavisi od toho ajy je jedak
dieta kasu nepotrebuje 😅 ale mozes mu aj domacu nejaku spravit /psenovu, kus, kus, ryzovu, kukuricnu/..ale kludne moze mat ovocie na veceru...ale naj je materske mliecko..zasyti a uhasi smad
materske mliecko obsahuje dostatok vody na to aby /ak je dojceny na poziadanie / mu stacilo mliecko aj v tychto horucavach
vodicku mozes zacat skusat podavat..ale nie flaskou..skor poharik, slamka a pod

strapco13
2. júl 2012

@zuzanka7117 na zvysenie mlioecka su bylinky senovka grecka a benedikt lekarsky, z liekov je to domperidon /ucinna latka..u nas Costi, Motylium/
v more milk je fenikel..tak pozor
plus odsavat po nadojceni a aj medzi diojceniam..vzdy najprv ponukni nech sa prisaje ak nechce odsajes

vavrenka
3. júl 2012

@strapco13 babatku staci mm v tychto teplach? 😲

zuzanka7117
3. júl 2012

@strapco13 zial ine tu nemam ako more milk a ricinus communis a tu ani nezozeniem.....ked sem prisiel otec doniesol mi sice benedikt lekarsky sypany, ale senovku nikde nezohnal.....a ten samotny asi nevyuzijem..... ☹

beton
3. júl 2012

@hhenike este mi napada. pred uskom, tesne nad licnou kostou je stimulacny bod na saci reflex. trosku posuchat skus. podla mna to s tou spodnou perou skusaj dalej. totiz, ak dieta nie je spravne prisate, tak stimulacia tvorby mliecka nie je efektivna. niektorym mamickam to nic nesposobi, u inych to moze viest k znizeniu tvorby mlieka. teda aj pri castejsom prikladani, ale nespravnom prisati sa tvorba mliecka nezvysi. mamicky potom vypisuju, ze u nich castejsie prikladanie nezabralo atd. castejsie prikladanie pri nespravnom prisati naozaj nemusi zabrat.

lunnka
3. júl 2012

@strapco13 ahojky, dojcim na poziadanie, a ked pocas dna spinka dlhsie radsej budim aby pila ked je takto horuco, ale dnes mi vsetko vyvratila (dojcila som kazdu hod a nieco), vyslo vela von, natravene, tak uz neviem..ze sa neda prekrmit mm, ale kapacita zaludka je aka je.. neviem robim nieco zle? alebo ju nemam nechavat dlhsie na prsniku? ostava max 10-15 min, vcera zaspavala pri piti, ale na zaciatku taha vela, mozno jej staci a zaspinka, neviem..

naty1987
3. júl 2012

@lunnka ja by som na papanie nebudila babo vie kedy je smadne a hladne mozno este nevytravila a ty jej uz davas dalsie mliecko nechaj nech si dcerka sama povie kedy chce mliecko
ja tiez kojim na poziadanie v nedelu som nic ine nerodila len kojila kazdu polhodinu a vecer bol na prse dve hodiny s toho chvilku pil potom dudlal nevedel sa uspat ako je teplo ale nemohla som od neho odist inak plakal a vcera sa pekne najedol a spal mi skoro 4 hodinky a vsetko ok 😉 🙂

lindauciatko
3. júl 2012

@strapco13 prosim ta potrebovala by som poradit, vcera som sa napila studeneho mlieka a hned ma rozbolelo hrdlo. Dojcim 2 mesacnu terezku, mozem si dat zodac ako antihistaminikum alebo co este okrem caju mozem aby to malej neuskodilo? Davam si aj stodal aj ked kasel nemam lebo mi to celkom ulavi na tu bolest v hrdle. Vdaka

strapco13
3. júl 2012

@vavrenka staci 🙂 materske mliecko obsahuje 87 % vody a zaroven aj doda energiu, kdezto voda neda nic
ale od tych 8-9 mesiacoch sa moze dieta ucit pit aj ine..vodicku najlepsie cistu a poharikom, slamkou a tak, nie flaska a cumel

strapco13
3. júl 2012

@zuzanka7117 a nevedeli by ti zohnat na slovensku a poslat?

strapco13
3. júl 2012

@lunnka pokial dojcis na poziadanie a nepouzivas cumel, flasku, tak kludne nechaj dieta si pospat 😉
na prsniku ju nechaj kym nepusti ona, je normalne ze dieta zaspi na prsniku, jedna z funkcii dojcenia je aj uspat dieta

pegggy
3. júl 2012

@strapco13 ďakujem za radu. Dojčený je na požiadanie a aj viac. S papaním ani tak problém nemáme ako skôr so spaním v týchto horúčavách. Takže vodičku mu ešte ani nemusím zatiaľ dávať.

strapco13
3. júl 2012

@lindauciatko studene mlieko priamo z chladnicky je asi to najhorsie co mozes 😅 z toho boli hrdlo ..nabuduce ked budes mat chut, tak zober mliecko do ust, chvilu ho v ustach podrz az potom prehlni
mozes cmulat tantum verde
zodac a stodal sa tiez mozu pri dojceni

strapco13
3. júl 2012

@pegggy @vavrenka ja som s malym on je novembrovy prezila prve leto /cize mal cca tolko co tvoj/ cisto na dojceni, nebol dehydratovany, bol krasne culy..az prilis 😀 😀 😀 😀
aj teraz kedze sa stale dojci aj on aj mala, su viac na mlieku /mala sa iba uci pit/ a nepotrebuju nic
nezabudat na to, ze ak papaju vela ovocia tak v nich je tiez voda, netreba prelievat deti vodou, potom maju plne brucho vody a rodicia tvrdia, ze z tepla im nic nejedia..tak ano v teple nechuti, ale s plnym bruchom sa papa velmi tazko a ked su dojcene tak aj ked im z tepla nechuti, tak sa najedia mliecka 😵

lindauciatko
3. júl 2012

@strapco13 dakujem, aj som doma nasla tie pastilky.
Ved prave, tak pomalicky zvyknem pit studene, som si chcela naliat mlieko do hrnceka ze sa napijem pomaly, ale mala zacala plakat tak som to cele naraz do seba hodila od smadu. Radsej som mala ist kojit smadna 😒

matja
3. júl 2012

@pegggy - Vodicku uz malickej davam, ale tak max. deci denne, aj to iba preto, aby si zvykala na pitie z poharika, nie kvoli smadu. papa 2x denne (mozno po 2 lyzicky 😀 ), prikrmom moc neublizi. 3. denny prikrm bude u nas vtedy, ked jej zacne chutit viac papat. ja som nedavala ani starsiemu taku tu klasicku instantnu kasu, ak tak jedine doma robenu napr. z ovsenych vlociek s jablckom, alebo psenovu s nejakym ovocim a pod.

lunnka
3. júl 2012

@strapco13 ahoj ja viem ze uspavanie n aprsniku je ok, ale ona aj taha a ptom grcka a dost a stale sa to opakuje- place chce byt na prsniku a ked ju dam pogrcka sa, lebo je toho asi uz casto..

happy8051
3. júl 2012

@lunnka ja mam rovnaky problem

happy8051
3. júl 2012

@strapco13 ako casto by malo pit trojtyzdnove babatko v tychto horucavach? dojcim na poziadanie

beton
3. júl 2012

@strapco13 aspon si ma trosku potesila, ze v teplach detom nechuti. este ovocie, to hej, ale obed ani za svet. uz neviem, co mam robit. nechcem davat len ovocie, aby si nespajal jedlo len so sladkou chutou. a este chlieb mu chuti. ale ani voda nie, len moje mliecko a sladke ovocie. som z toho chora uz. mam sa na to vykaslat a nechat ho namiesto obeda len na MM. ani ked vyhladne, tak masovozeleninovy nechce. na ovocie otvara usta, krici o dusu.... ☹

mimi
4. júl 2012

prosim vas moze uzivanie ATB zmenit chut alebo kvalitu materskeho mlieka? Momentalne som chora, beriem atb a mala mi odmieta mliecko, tak ju dokrmujem, no nerada by som presla na flasku, tak neviem, kde je problem, ci mam malo mlieka alebo tie atb maju s tym nejaky suvis. dakujem.

jasnenka81
4. júl 2012

Prosím, je tady někdo, kdo užíval domperidon na podporu laktace? Za jak dlouho vám zabral? Já už jsem vybrala dvě platíčka 3x3 tabletky denně a nezdá se mi, že by mlíčka bylo víc ☹ Mám 4měsíční dcerku (5,65 kg) a během dneška jsem ji zkoušela vážit a vypila sotva 650 ml 😢

nat28
5. júl 2012

baby pomoooc, mam upchaty mliekovod a nic nepmaha. Upchal sa mi v noci, niekolkrat som vstala a skusala odsavat a prikladat malu, no nic neslo. Skusam teple sprchy, masirovanie, odsavackou mi absolutne nic nejde ani rucne a mala sa mi odmieta prisat na ten prsnik, resp sa prisaje, ale odmieta tahat. Mam hrce po celom prsniku, viac ako 2/3 celeho prsa

zuzanka7117
5. júl 2012

@nat28 neviem co poradit, ale pridavam sa do klubu....opat......U mna je to uz asi 6-ty krat. Ale doteraz mi to nakoniec vzdy nejako povolilo a teraz nie a nie ☹ uz to u mna trva den a pol a tiez skusam vsetko mozne.....a nic nepomaha. Pod sprchov ta hrca len trosku zmakne a nic viac......ak to neporiesim do dnesneho vecera, skusim ist na pohotovost..... ☹ Zacala som brat aj lecitin ako mi poradila @strapco13 . Aj ked to je skor asi preventivne nabuduce......
@strapco13 Ahoj, myslis, ze je dobry napad pokusit sa zvysovat tvorbu mlieka, ked ani teraz mi maly prsniky poriadne nevyprazdni a potom sa mi upchava mliekovod a robia sa mi hrce??? Co to bude ak budem mat este viac mlieka, musela by som asi vkuse odsavat a tym padom by sa robilo este viac,nie? Neviem, nejako mi to nedava logiku..... 😕