Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

sirinka
20. máj 2011

@weverka11 skus sa opytat aj annag http://dojcenie.wordpress.com/

buburka
20. máj 2011

@zajaciq orientovana na seba?
Asi to bude tym, ze sme na maleho sami 2ja s muzom a ja som od prichodu z nemocnice nebola ani v obchode pod branou, ozehlene veci nehrozia a ked varim tak rychlostou svetla....a teraz? pisem 1 rukou,druhou drzim maleho a prsnik ma samozrejme v puse.....
Mozno ja robim nieco zle, ale maly pyta kazdu hodinku, davam z oboch prsnikov a kojenie nam trva aj 40min.
Nie som typ co si sadne na lavicku, vytasi prsia a zacne kojit.... 😒 a neviem si predstavit ist niekam na posedenie a kazdu hodinku vyberat prsnik. Asi ani malemu by sa nepacilo....mozno casom si vytiahne skor kolko potrebuje a intervali budu dlhsie, ale momentalne......desim sa kazdej vychadzky a kazdeho vys. u lekara kde to trva kym prideme a este ked mame nahodou cakat.......ach jaj 😖

olifcek
20. máj 2011

@buburka moja mala bola taka ako pises mozno i pol roka 😀 ale az po 13 mesiaci sme sa sklidnili... dokonca sa i v noci zacala budit uz len 3-2x dnes 1x max. 2x... babo Ta potrebuje proste citit, nepije vkuse, aj cucka len, prejde to, chce to cas.. odporucam kupit ergon.nosic manducu, v nej sa da krasne kojit a okolie to neuvidi... 😉

kazdopadne pis annag, link mas vyssie

olifcek
20. máj 2011

@buburka podotykam, citala som len tento Tvoj prispevok, inak plne suhlasim so @zajaciq

zajaciq
20. máj 2011

@buburka to bude v pohode. myslim, ze ti bude odteraz lepsie, ked vies, ze viacero deti bolo takych narocnejsich... ako ja som to tiez dost prezivala a zatinala zuby. do dvoch mesiacov som mala dokonca krvave bradavky. a kojim doteraz. len niekedy je lepsie pocut "spamataj sa " ako pocuvat same zhovievave rady . jasne,ze robis vsetko dobre, len sa vyser na zehlenie alebo nech pride svokra a zehli zvnutra (zvonku to nema pre dieta ziaden efekt, len ten esteticky :D ) a nastav sa v hlave, ze to co si ocakavala (aj ja vtedy),ze sa bude kojit v nejakych intervaloch,..pada a budes kojit na poziadanie. myslim,ze ked si bude vediet vytiahnut na jedenkrat viac mliecka (ty mu mozes pomoct efektivnym stlacanim prsnika), tak sa viac zasyti a aj dlhsie pospi. ja som chodila von len do parku s kamoskou, sme sa strazili pri kojeni, takze sa dalo. a tiez som si nevedela predstavit kojit na verejnosti, tieto predstavy sa postupom potlacia a nastupi tvrda realita 😀 no aha same kosicanky tunaka

@olifcek pozdravujeme Olivku. ja uz kojim len rano a vecer. o tyzden odovzdavam vyskumny resers, myslim,ze si to rovno hodim potom . som v takom strese, ze to nestihnem... 🙄

yjahodka
20. máj 2011

@margot cauko bioparox je moje druhe ja =) ten mne ale uz nezabera.. =( penicilin mi uz konci a prt z neho, nic nepomohol. zacala som kloktat obycajnu sol. tiez som si glgla na zaciatku riadne.. ale zistila som zlepsovak. namazala som si jazyk zubnou pastou a teraz to nieje take nechutne, chutove pohariky som oklamala.. a tusim to pomaha, tak uvidime.. mam doma aj propolis.. to by som si mohla dat na vaticku a pretriet hrdlo? dostalo by sa to aj do mliecka? som zvedava, ci ta sol zaberie a po kolkych dnoch.. davam si 2 lyzicky do 3 deci, ale kloktam vzdy len take tri susta, viac nevydrzim =) teraz tri krat denne. mam viac?

yjahodka
20. máj 2011

@strapco13 no ja mam s hrdlom odjakziva problemy. teraz som na konci ATB a mam to stale zapalene. cely zivot nepijem studene a bublinky. teraz si aj vodu ohrievam. ten penicilin som doplnala mojim kamaratom do vrecka bioparoxom, ale nic moc.. uz aj voci tomu som odolna. teraz som zacala kloktat mega mix sol s vodou a tusim zabera.. je to des, ale co nespravim pre malinku.. =) mliecko mam vdaka tym homeopatikam, mozem ich uzivat dlhsie nez tyzden? ricinum communis 5., tie co su 30 su naopak na skoncenie tvorby mliecka vraj. svokra ma lekaren, uz mam aj pre malu masticku na tie draplave pupaciky. oni su iba na dotyk, ale ked papa alebo je rozrusena, tak to ma cervene. je to ako struhak, ma to len na tvaricke a krciku trosku. vraj su to potnicky, povedali mudri ludia okolo.. mam zarobenu masticku z lekarne mam ju davat 2x denne tak uvidime.. moc ju nebabusim do kocika, ale teplu sa uz teraz asi nevyhneme tak ci tak.. =) tesim sa na rady pani DR =)

olifcek
20. máj 2011

@zajaciq ja Ta poznam len ako mladu, sikovnu, vzdelanu zenu,teraz uz aj mamicku a preto nepochybujem, ze to zvladnes, Ty na to proste mas, o opaku ma nik nema sancu resvedcit 😵 😵 😵 😵

ja stale kojim na poziadanie, chi... ked sme vonku, tak az chce oliv hajat, ked sa unavi, no doma... i teraz je prisata 😀

sirinka
20. máj 2011

@buburka no presne ako moja prva dcerka, vkuse pytala prsnk, potom na nom spinkala a cuckala 40 minut a na zaver sa poriadne zgrckala este... 😝
no a prave toto sa vo mne vzpriecilo a rozhodla som sa kojit aj na verejnych miestach, lebo keby som sa kvoli tomu izolovala doma, zrejme by som po psychickej stranke nevydrzala a presla by som na UM.
vyhoda bola, ze mm ma podporil. vtedy som nechyrovala o manduci a satkach, tak som si jednoducho prehodila obycajnu plienku cez plece a prsnik a tak kojila...ver, ze mnohokrat si ludia vobec neuvedomili, co robim...a ja som zacala brat kojene ako radost a nie starost.
no a odvtedy uz kojim skoro 4 roky v kuse...

yjahodka
20. máj 2011

@elinka27 ahojky. no ruzove sme mali 3x, ale uz viac nie, pokusy so sackom o zber mocu boli marne, nikdy sa nam to nepodarilo, je to nanic a to som si myslela ze jak som to dobre na tu malu susurku nalepila.. =) podla viacerych detskych lekarov su to urinaty, zafarbene krystaliky soli v moci, co mozu mat deti. niekedy aj tyzden. no a mojmu pediatrovi som nemala dat aku vzorku, takze nic neslo do labaku -( som trochu nespokojna, ale dufam, ze sa to uz viac neobjavi. malinka prdka ako diva z caju, ktory pijem, pre dojciace matky s feniklom, koprom a kminom=) ale vecer mi placka boli ju brusko, asi ma tu koliku, co sa jej ukladaju crievka.. zacali sme ju davat na hojdacie kresielko, ale neviem, ci este nieje priskoro, zajtra ma 8 tyzdnov, dufam, ze jej nepokazime chrbticku, tam zaspinka a potom ju dame do postielky s dudou, ktoru zaplombujeme plienkou, aby jej nevypadla.. tak pekne spinka az do nocneho kojenia =) som zvedava, kedy jej tie bruska prejdu, fakt si davam pozor na stravu. mliecko teda ozaj asi je, lebo plienocky menim uz casto a su plne. kakame tak kazdy 2,5 dna.

sirinka
20. máj 2011

no a zehlenie...ja zehlim iba kosele mm do roboty aby sme mali z coho zit hehe...

zuzkat1
20. máj 2011

@kilian mna hryzla tiez moja mala... ked uz nezaberalo nic ine, tak som ju pekne vzala a dala do postielky ale nie nahnevane, len som jej vzala mlieko+zabavu... po takych 5 - 10 minutach som sa vratila pre nu a zas dostala prsnik.... hryzenie prestalo cca do tyzdna...

zuzkat1
20. máj 2011

@buburka moja mala prve tri mesiace bud plakala alebo sa kojila..spala len na prechadzke .... vydrz, este je maly, koj ked chce... ja kojim na poziadanie stale a aj ked sme uz mali obdobie asi mesiac ze sa budila len 3x uz zas sme na tych 6-7 za noc a to ma 16 mesiacov🙂 kojenie na verejnosti bolo pre mna absolutne tabu! nemyslitelne, neslychane a nieco co som povazovala za nevkusne... teraz vytasim prsnik kdekolvek🙂 ked je dieta hladne nie je co riesit🙂 a domace prace som bude nerobila alebo robila v noci ked zaspala... zaspavala vtedy o 9tej a prvykrat sa budila o 10tej..potom pol 12ej atd... prve tri mesiace som ani nevarila...aky taky system sme si nasli asi po troch mesiacoch ked zacala spavat cez den doma (ale v kociku nespala ani za svet a celu prechadzku prevrieskala - odvtedy v kociku nespava) tak vtedy som prvykrat po porode navarila a mm skoro otvoril sampus od radosti ze nema na veceru chlieb😀...neries taketo veci vobec...tes sa z dietatka a uzivaj si to... vsetko bude v pohode 😉

margot
20. máj 2011

@yjahodka Ahoj!No každopádne by si mala kloktať tú soľ čo najčastejšie,ja som kloktala aj 5-8x denne a celý pohár!Bolo mi veru na vracanie,ale pomohlo mi to okamžite a hneď sa ulavilo aj môjmu hrdlu.S tou pastou to môže byť zlepšovák,to som ja veru neskúšala a ten propolis..to ti neviem poradiť,či môžeš,či nie..neviem..ale myslím si,že je to asi slabšie ako tá soľ 🙂 takže chyť si nos a kloktaj,o dva tri dni by si to mala mať v poriadku,ale naďalej ešte pár dní kloktaj,2x denne 😀 ahoj

buburka
21. máj 2011

@olifcek
@zajaciq
@sirinka
@zuzkat1 dakujem zienky za povzbudive slova.Dobre mi padlo precitat si, ze nie som sama...myslim s tym, ze doma nestiham nic a tak.....pripadala som si totiz trosku ako ze vsetky zeny vsetko stihaju, len ja som totalne neschopna zena, matka, manzelka..nejak to namna doma po par tyzdnoch uz dolahlo asik. Viem, ze m mliecko je pre maleho najlepsie a nechcela by som mu ho odopierat, ked ho mam.

olifcek
21. máj 2011

@buburka ja ani dnes nenavarim vzdy ako by som chcela, ci neupracem ako treba, ale ved to neujde, najdolezitejsie je babo 😵 😵 nebude to lahke, ale zvlaaadnes, staci chcieeet 😵 😵

olifcek
21. máj 2011

ja sa proste, ked nestiham upratat tvarim, ze tu bordel nie je, alebo pockam na vecer, ked pride mm, ked ide kupkat a snazim sa urobit, co stihnem x;o)

atrami
21. máj 2011

@buburka , všetko chce svoj čas 😉 U mňa bolo úplne normálne, že som na obed behala ešte v pyžame. Varila som len jednoduché jedlá. Kuraťa s ryžou sme boli už prejedení. Pri poslednom tehotenstve a kým sme sa dali dokopy, som pre obed chodila do reštaurácie.
Upratanú som mala len obývačku a chodbu do ostatných izieb som zavrela dvere.
Neboj pri 2.,3. dieťati budeš stíhať viac.

obrsona
21. máj 2011

@buburka Ahoj, ja mam podobny problem ako ty 😉 tiez som hladala vsade rady, kamosky vsetky maju deticky s 3-4 hod intervalmi a koja cca 15 min a my sme stale na prsku... Ale teraz uz malu zaujima viac svet okolo a tak ked sa zobudi, dokaze dlhsi len tak pozerat a preto sa aj cas bez kojenia predlzuje. A neviem si vynachvalit satku - je taky uvaz, ze si zaviazes na prsko

https://www.youtube.com/watch?v=TLduLJFSJn4

a ona tak vyzdrzi spokojne spat-cucat-spat... asi aj 14 hod (uz sme tak boli na veceri v restaracii, na opekacke, na nakupoch,...) To je na nervy byt iba doma, tak si treba pomoct, nech si kazdy mysli co chce. A v satke vyzdri aj v normalnom uvaze bez prska spat min 3 hodinky. A tiez sa da aspon co-to porobit, najest, wc,...
Ked este aj nepriberala velmi dobre, skoro som kupila UM, ale zatial som vydrzala a ak bude mliecko chcem nadalej iba kojit. A verim, ze sa to bude cim dalej zlepsovat.

dugyna
21. máj 2011

@buburka buburka ja som v sestonedeli na to ani nemyslela..ale v satke sa da kojit aj na navteve a medzi ludmi pocas chodze hocikde a nic nei vidno ...len treba mat obleceni na gombicky ci zips pripadne taky vystrih co sa da pekne stiahnut dole aby si nemusela vyhrnat tricko na hor...cize ziadna socialna izolacia nehrozi..

dugyna
21. máj 2011

@obrsona krasne si to napisala..a tu UM by som odpratala z domu myslim ze vy ju vobec nepotrebuje.reps preco si myslis alebo si si myslela ze ju bolo treba?pises ze set nepriberali...vam to povedal pediater?

dugyna
21. máj 2011

@zajaciq kolko ma mala ked kojis uz len rano a vecer? ak si dobre pamatam tak nejaky rok aj cosi?teda ak si nemylim s niekym

dugyna
21. máj 2011

@atrami ja som varit nestihala..ale to ze este na obed v pyzame poznam...

zajaciq
21. máj 2011

@dugyna cau dugy, rory ma 14 mesiacov zajtra. o tyzden a pol idem na tri dni do francuzska ohajovat pracu, tak budem bez nej prvy raz (cestovali sme uz dvakrat do marseille spolu ale na dlhsie a boli to pre mna fofry a stresy) , tak si budem odsavat, ona bez kojenia zaspi aj vsetko..tak ked sa vratim, rozmyslam,ze este rozbehnem laktaciu a dam jedno denne kojenie , ak sa neodstavi sama 🙂 teda, takto to mam vymyslene teoreticky..

dugyna
21. máj 2011

@zajaciq no tak drzim palce s pracou.a chces uz malu odstavit? neni ti to luto ked ma 14mes, sak este by sa dalo pekne potiahnut,hm?kamoska bola na vikedn takto prec ale ona ma starsiu skoro 2rocnu dcerku a neodstavila sa jej.

zajaciq
22. máj 2011

@dugyna dakujem. sak co si nedocitala dokonca? 🙂 uvidime, ze co a ako..

dugyna
22. máj 2011

@zajaciq hej docitala som..len sa mi zda tak skoro..zeby sa odstavila...no sak drzim palce

loren
22. máj 2011

ahoj potrebujem rychlo radu na dnes vecer odstavujem 20 mesacnu dcerku co je totalna zavislacka v kojeni respektivne len v dudlovani skor prsnika aj 50 krat za den na uspokojenie a v noci je nalepena na mne a pouziva ma ako zivy cumel chcem sa opytat ci ju mam uplne odstavit alebo na noc ju nechat cicat ci to pochopi v tej malej hlavicke ci nebude zmatena ja ked som sa dnes natrela citronom mala hned odmietla prsnik ale vecer by som ju aj nechala alebo je lepsie ju uplne odstavit uz som s nej nervozna ako kazdu chvilu pyta cici ale fakt stale dakujem

vejula
22. máj 2011

@loren kočky ti isto povedia že do dvoch rokoch neodstavovať nasilu.. ale pravdupovediac kojiť 50x denne si teda vobec neviem predstaviť, ved to ani nič ine nemožete stihať 😕 fakt si to realne neviem predstaviť ako to asi vyzera take nenormalne časte kojenie. a nieje malej niečo, neboli ju dačo, jev kludnom prostredi nema byť z čoho velmi nervozna. inak si neviem predstaviť prečo by skoro dvojročne dieťa chcelo tak strašne často piť 😕

loren
22. máj 2011

no uplne v normalnom prostredi 🙂 len ona ked sa jej nieco znepaci alebo jej nedovolim a proste za kazdu blbost si pyta cici a ona potrebuje dudlovat nie pit