Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

prsky
6. jan 2011

@estterka 🙂

elina313
6. jan 2011

Ahojte maminky,

chcela by som sa s vami poradiť. Moje slniečko je posledné dni poobede resp. k večeru čím viac mrzutejší.
Všimla som si, že veľmi krátko papá. Niekedy len tak do 5 minút. Potom je na chvíľu dobre a keď cca za pol hodinku začne byť mrzutý, tak mu ponúknem znovu ten istý prsník, aby si odsal aj zo zadného mliečka. Zase poťahá chvíľku a takto to robí dosť často. V noci je nekľudnejší. Spinká s nami a začne plakať, dožaduje sa didíka, tak mu ho dám, pocucká ale neťahá a spí... niekedy je to takto aj 6-7 krát za noc, pričom asi 2 x si aj potiahne.
Zdá sa mi hladný, skúsila som mrkvičku, jabĺčko dať tak poobede a zdá sa mi lepšie. Neviem či je to správne. Aké máte skúsenosti vy ? Dnes som skúsila vzorku od Nutrilonu Obilno-mliečnu kašu, tiež si dal povedať ... ☹ ☹ ☹ som z toho trochu nešťastná.... pri prvej dcérke mi mliečko odišlo už v 2. mesiaci a bolo to pred 9 rokmi, tak si to už moc nepamätám....

Ďakujem vám za odpovede a rady 🙂

branoalenka
6. jan 2011

@strapco13 po akej dobe ti ta mykoza presla a z coho to moze byt?mal to aj tvoj syncek?ak by to mala moja dcerka mozu dat nieco trojmesacnemu babatku?a je mozne ze ak to mam na prsiach mozem to mat aj po zenskej stranke? bradavky mam citlive po kojeni ale po polhodine to prejde.asi pojdem k lekarke neviem ake tu v uk maju lieky na to.aj musim ist lebo malinka ma uz dlhsiu dobu zapareniny na zadocku.diky moja za rady.aj tebe @prsky dakujem pekne

prsky
6. jan 2011

@branoalenka mykoza je uplne bezna a tazko sa lieci, zvykne sa vratit, zvycajne koluje medzi maminou a babatkom...su to bezne kvasinky, ktore sa pri oslabenom IS (alebo este nevyvinutom,ako maju babatka) viac rozmnozia, lebo maju vhodne prostredie. zapareniny na zadocku mozu byt signalom, ze dieta mykozu ma...nie je to ale nic hrozne..vhodne je obmedzit cukor, davat si probiotika

estterka
6. jan 2011

@branoalenka zistilo sa,ze MM obsahuje aj take latky,ktore pred mykozou dieta chrania,liecba je dlhodoba a nepodcen to,pretoze mne sa to uz tretikrat vratilo. a lekar ti mozno pomoze,ale s velkou pravdepodobnostou nie,skor laktacna to bude brat vazne.mne dokonca povedal lekra,ze mykoza an bradavkach ani nemoze byt.
krem,masticku co si budes natierat na prsia,sa natiera v uplne malej vrstve a ta troska,co sa dostane k babatku,uplne staci.mykoza ma rada teplo,vlhko a tmu,teda vetrat prsia,nepouzivat tampony do podprdy a natierat po kazdom kojeni a pred kojenim nezmyvat.najlepsie by naozaj bolo,keby ti poslu tu masticku zo slovenska,lebo mne canesten nezabral.ja tiez zijem v zahranici a ta pani povedala,ze nie je problem,aj postou to poslat.
a viac ti napisu baby,tie su odbornicky 😅 😉

lubocka
6. jan 2011

@bashka Takze "psie usi" nebudu? Uf, vydychla som si. A o tom toku mliecka -ja mam tiez ten pocit, ze malemu z toho druheho prska ide mlieko pomalsie, aj ked si z neho odsavam, je to pomalsie a menej. A akymi cajikmi si si pokazila dojcenie? Ja dvakrat denne pijem caj pre dojciace mamicky, vyrobca Agrokarpaty. Zasmazkove polievky, rady starych materi som prestala brat vazne hned prvy mesiac, lebo mi z tej polievky bolo na grc. Niekde som citala, ze je dobra Vinea. Tak si z nej kazdy den trosku cucnem a mam pocit, ze naozaj po nej mam mliecka viac a je take akoby hustejsie. Dufam teda, ze to dojcenie nejako udrzime.

branoalenka
6. jan 2011

bleee ja nemam rada probiotika 😅 a sladke to mas pravdu.ja vela som sladkeho jedla.je normalne ze mala spi 10-12 hodin v noci?

branoalenka
6. jan 2011

@estterka ja som z toho paf uz ani neviem ktoru si kupit lebo ich tu bolo dost spomenutych 🙂

branoalenka
6. jan 2011

babenky velikkaaaaaaaaaaa vdaka za rady

estterka
6. jan 2011

@branoalenka najlepsia je ta univerzalna,co treba zmiesat

strapco13
6. jan 2011

@branoalenka najlepsia je ta univerzalna...ale ak sa k nej nedostanes, tak striedaj Canesten /u nas na vlnopredaj/ a bactroban /ten je ale na predpis..ale moze aj obvodak/
plesen, mykozu sposobuje mikroorganizmus Candida albicans /najcastejsie/ ma ju kazdy v sebe ale len v malom stopovom mnozstve, takze sa neda zistit..pri oslabenej imunite, alebo pri nevhodmom zmene prostredia /privela sladkeho, po chorobe, po ATB a pod/ sa premnozi a zacne robit paseku
a co sa tyka sladkeho...ono vlastne ta mykoza potrebuje sladke a pyta si ho, preto mas na neho chut

strapco13
6. jan 2011

@branoalenka zapareny zadok moze byt tiez znakom mykozy..to sme mali my..v puse nemal nic...ja som jemu dala len probiotika...ale jeho zapiekli ☹ tak som mu nedala nic a dufala, ze ked sa ja preliecim, tak sa vylieci aj on...a aj sa stalo
ja som o mykoze nic nevedela, cize u mna sa to dostalo do stadia, kde som schytala paniku z kojenia, co som mala take bolesti a ragady..cize mne trvalo dlho kym sa to spravilo..ale okamzite po nasadeni spravnej liecby / vdaka @annag 🙂 / som mala ulavu uz do par dni

branoalenka
6. jan 2011

@strapco13 moja draha ten bactroban je na predpis mala si pravdu.a ten canesten mozem dat normalne na bradavky?treba to zmyt??pred kojenim?alebo ako?alebo su este nejake masti o ktorych vies ze su ucinne?
a co malickej?a nevies o nejakom kreme na zapareniny lebo uz dlho bojujeme zo zapareninami.sladkeho som papala dost aj antibiotika som brala. ☹

elinka27
6. jan 2011

@branoalenka ja som canesten nezmyvala,ale ani mi nezabral podotykam 🙂 skus a uvidis,ja sa trapim s mykozou stale, chvilu je klud a potom sa vrati opat. 😠 mala pusinku ma cistu a ani zapareniny nema,ale ja mam uz zasa ragady a fialove spicky bradaviek 😖 mne zacala zaberat masticka od laktacnej poradkyne cez mamilu som sa k nej dostala

bashka
6. jan 2011

@lubocka bolo leto a strasne teplo, jasne, ze mala bola smadna, ale toho casu som o dojceni nevedela nic a tak ked mi bolo povedane, ze musim dat babatku caj no tak som dala...a veeeelmi rychlo sa naucila na flasu, z nej jej isla tekutina rychlejsie a hlavne hned tak som skoncila nakoniec tak, ze som este 2 mesiace odsavala a krmila z flase, potom uz som ale nestihala odsavat a tym padom bolo menej mliecka...atd...do toho pol roka som fakt makala...nuz co, uz som mudrejsia

strapco13
6. jan 2011

@branoalenka vsetky masticky sa natieraju v tenkej vrstve na bradavku a dvorec..tak aby boli leskle, ale masticku nevidis..cize len tenucka vrstva, pred kojenim nemusis zmyvat...oni sa vstrebu, a hlavne vetraj bradavky..ja som zehlila hore bez..aby mi nebola zima
malickej som uz pisla, ze co..ale skopcim este raz 😉 /sme na teba hodili plno novych info..stratila si sa uz v tom 😅 /
dobre pozri dcerke pusinky, ci nema biely povlak..skus ho zotriet ak to nejde, tak ma aj ona plesen v puse /zaba, soor/..vtedy si namotaj na prs gazu namoc do vody a vyvalaj v sode bikarbone a tym jej zoskrabkaj ten povlak, moze ist trochu krvicka..to vytrhavas tej plesni "korene"
popripade este ak nezozenies masticky...mozes zohnat Nizoral tabletky /na predpis od obvodnej napr/ rozpucis, zriedis s prevarenou vodou a ponatieras sebe a drobcovi vytri pusinku
inak mykoza sa vyskytuje castejsie na vnutoernej strane pery na lickach z vnutra, menej casto na jazyku..dietatko moze a nemusi z nej mat ziadne tazkosti, niekedy deti nechcu jest, lebo ich to pali stipe, ale vacsinou dieta ani nevie, ze nieco take v puse ma
na zadocek skus Sudocrem, panthenol, imazol, celkom dobry je aj SOS krem od Nivei

strapco13
6. jan 2011

@elinka27 a papas sladke? ..kolko uz mas tu masticku?

elinka27
6. jan 2011

@strapco13 papam,nemozem si pomoct potrebovala by som nieco co potlaca chut na sladke 😢 mam ju asi 2 tyzdne

branoalenka
6. jan 2011

@strapco13 diky moja

estterka
6. jan 2011

@elinka27 skus si kupit citrovital kvapky,natierat najprv tym a potom mastickou(ak by horka chut vadila drobcovi,tak s tym prestat) a kupit si aj tabletky citrovital,jedna rano-jedna vecer.natierat minimalne 8 krat denne,kazdu bradavku inym prstom.rozmyslam,co mi este k tomu povedala,ale uz mi ine nenapada.len,ze je to dlhodoby proces,aj mesiac moze trvat kym to prejde.

strapco13
6. jan 2011

@elina313 dieta na prsniku zaspava bud ak je najedene alebo ak ma slaby tok mliecka..cize skus ked uz zaspava stlacit prsnik..zvysis tok mliecka a mal by zacat znovu pit...ak pije, drz prsnik stlaceny, ak sa odtiahne, tak ma asi dost a nechaj ho zaspinkat..pokial pije, tak ked prestane a mas pocit, ze este chce, ponukni kludne druhy prsnik, ak pije nechaj pit, ked uz vidis ze nepije..znovu skus stlacit prsnik..takto mozes striedat prsniky aj niekolkokrat, kym je babo ochotne sat a papat a nezaspi stastne a najedene 😉 ..mliecko sa tvori aj pocas kojenia, cize neda sa vyprazdnit prsniky do dna
skus si prestudovat stranku http://dojcenie.wordpress.com/ je venovana kojeniu..najdes tam vela uzitocnych rad 😉

strapco13
6. jan 2011

@elinka27 to este kratko na to, aby si sa mykozy zbavila..mykoza je svina...a bohuzial vela bab /teda aj chlapov..ved mykoza moze byt vsade/ akonahle sa ma trochu lepsie tak prestane s liecbou..a po chvili je mykoza svina spat 😠

estterka
6. jan 2011

@strapco13 ja som pouzivala nizoral masticku(teda tomu podobnu) a nepomohla,teda teraz to zacina vysusovat,ale stale sa to zvacsuje.ani nechcem vediet,v akom stadiu to uz mam ☹

strapco13
6. jan 2011

@estterka myslim, ze cakas na tu univerzalnu masticku ako na spasenie..drzim palce nech zaberie
asi mas mykozu a exem k tomu..si alergik, mavas exemy? nejake kozne ine problem? /niekde tu padlo slovo psoriaza..ale nechce sa mi hladat, ci u teba alebo niekto iny 😅 /

marianas
6. jan 2011

Babenky. Môj malý je dojčený na požiadanie a papá cca každé 2 hodiny vo dne, v noci. Zaviedli sme príkrmy a ja som dúfala, že intervaly sa trochu predĺžia a v noci si viac pospím. No - figa borová, spapá za misku zeleniny s mäsom alebo skoro 2 dl ovocia a o pár minút pýta mliečko. A o 2 hodiny sa tvári akoby nejedol celú večnosť. Upraví sa to vôbec? Teším sa, že dojčím, no nedá sa od neho ani pohnúť, lebo je na mne stále pricecaný 😀 .

estterka
6. jan 2011

@strapco13 nie,nemam ziadne kozne problemy.nastastie ma to neboli,len to vidiet.lebo naposledy to poriadne bolelo pri prisati,ale spravila som chybu,nedoliecila som poriadne 😖 do buducej soboty musim vydrzat,len sa bojim,aby to nezacalo boliet 😒

strapco13
6. jan 2011

@estterka ved to..pokial sa nedoberie liecba, tak sa mykoza len potlaci a znovu sa vrati..vacsinou v horsom stave
cize..lieky treba vzdy dobrat 😉

elinka27
6. jan 2011

@estterka citrovital samozrejme mam 😉

estterka
6. jan 2011

@strapco13 len si neviem predstavit,co by som robila,nepoznat tuto stranku..vsak lekar ma odbil ako uplneho blbca,co nema sajnu o com hovori.nakoniec by mi zakazali dojcit a dali ktovie co nato.aj ta pani hovorila,ze velakrat k nej pridu zenu,ktore boli u gynekologa,obvodneho,pediatra a nic,nepomohli im,pripadne odporucili prestat dojcit a maju mykozu v hroznych stadiach ☹

strapco13
6. jan 2011

@marianas kojenie nie je len o jedle..je to aj od smadu, od pocitu bezpecia, o tom, ze mama je tam stale pre neho 😉
MM pomaha travit , cize detske telicko si ho vypyta
A neboj upravi sa to..raz..skor alebo neskor 😉
a to budenie..mozu ist zubky napr..tam zaberie jedine trpezlivost kym sa prerezu

elinka27
6. jan 2011

@strapco13 a este ked ta tu takto mam,potrebujem radu.Lavy prsnik mam odjakziva slabsi, myslim ze sa to stalo ked som prekonala mastitidu, odvtedy s tym bojujeme.Mala sa na neho slabsie prisava, je na nom asi slabsi tok,aj ked teda nie vzdy lebo uz sa par krat stalo,ze jej aj bokom tieklo z pusy, kazdopadne na nom v noci skor zaspi.Skusam aj stlacanie ale moc nezabera,neviem ci to robim spravne, mam to stlacat kedy presne ako dlho?Dnes sa stala taka vec,mala ocividne hladna, dala som lavy prisala sa pustila,prisala pustila nic proste ani plac ze by sa jedovala a tak som ju skusila dat k pravemu,ukazkovo sa prisala a hltala akoby nejedla tyzden.Ked si stlacim lavy prsnik ide z neho slaby jeden prudik,ked pravy tak akoby stiekala sprcha.