Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

lilunka
12. aug 2013

@bleble "nie vzdy je to mozne" prave kvoli tejto propagande vyrobcov UM, flias a spol. 😠

elys
25. aug 2013

Ahojte, vedeli by ste mi, prosim, poradit s mojim nezvycajnym problemom? Mam skoro 3-mesacneho syna, ktory je na UM. Nebudem vas tu nudit dovodmi, preco. Nedavno som pocula, ze mlieko sa prestane tvorit az po 6 mesiacoch. Chcela by som mu znova davat materske, aj tu trochu, co tam je, len nechcem na to ist bezhlavo. Minule sa pekne prisal, ale bolelo ho potom brusko.
Co s tym mliekom, ktore je teraz v prsiach? Moze aj to vypit, ci to mam odstriekat?
Ked uz bude mat 3 mesiace, mam si stale davat pozor na vsetko, co zjem?
Ako najlepsie zabezpecit, aby sa necinne prsniky znova rozbehli?
Prosim hlavne o radu od maminky, ktora podstupila nieco podobne. Dakujem

luba41
25. aug 2013

určite kontaktuj skúsenú laktačnú poradkynu / kontakty na http://www.mamila.sk/ . Je veľká šanca, že mliečko sa rozbehne naplno / treba pomôcť odsávačkou, podporiť bylinkami.../, ale chce to teda odbornú pomoc a snahu vydržať, aj ked asi začiatky budú ťažké..skús prikladať, nech pije mliečko, čo ešte máš, to by asi nemal byť problém...to, že sa vie prisať je fajn / bábätko stráca sací reflex tuším až okolo 1,5 r/ takže máte šancu..jesť môžeš hocičo ..napr. sú mamičky, ktoré nikdy nemali vlastné deti a dokázali dojčiť adoptované detičky...takže oproti nim si vo veľkej výhode..držím palce 😉
@elys

elys
25. aug 2013

@luba41 dakujem za radu 🙂 idem na tu stranku pohladat. Snad sa podari

sap
27. aug 2013

Ahojte mamicky..potrebujem poradiť. ..som tyzden po porode a malicku dojcim, problem je ale v tom ze dojcenie nam strasne dlho trva, aj hodinu-hodinu a pol je prisata na prsniku.Samozrejme ze netaha v kuse, chvilu potaha a zaspi ale akonahle ju odtiahnem od prsnika tak place pokial ju neprilozim znova a to cele sa opakuje taku hodinu aj viac az kym sa neunavi a tvrdo zaspi..spinka take dve hodiny a zasa to iste...ja ju strasne chcem dojčiť ale taky sposob ma neskutocne vycerpava..zmeni sa to casom? Nemate s tym skusenost? Budem vdacna za kazdu radu aj povzbudenie😉

sharlotta
27. aug 2013

@sap anozmeni sa to,mozno coskoro.

zuskamagic
7. sep 2013

Ahojte viete mi niekto poradiť ako postupovať pri zvracaní a črevnej viróze u dojčeného dieťaťa. Syn má 11 mesiacov, papá už aj normálne jedlo, ale stále je dojčený. Dnes ráno začal zvracať, nechcel papať nič iné, pytal sa na prsník, ale mlieko hneď po odpojení vyzvracal. Neviem či mu cez deň dávať prsník, či nie, keď aj z toho ho napína.Ďakujem za rady.

dana_l
7. sep 2013

@zuskamagic take male deti nedostavaju ziadne lieky. musis len dojcit a dojcit a dojcit. aj ked vyvrati, znova o chvilu ponuknut. ak by sa ti zdalo ze dieta ostava malatne, ma suche oci a pokozka je "vysusena", nereaguje na okolie, tak chod s nim do nemocnice aby dostalo infuzie. hrozi dehydratacia tela a to je nebezpecne.
my sme mali doma tiez taketo "obdobie". jednu dceru hospitalizovali lebo odmietala uplne vsetko a len z nej vsetko islo von. ostala na noc na infuziach. dalsie deti to prekonali bez problemov. sice vela "prace" pri cisteni ale inak nic vaznejsie im nebolo

dana_l
7. sep 2013

@sap uz sa u vas zlepsilo s dojcenim?

zuskamagic
7. sep 2013

@dana_l dakujem za odpoved .... vyzera to, ze u nas to uz prechadza, okrem mlieka sice dnes nezjedol v podstate nic ine, ale na prsniku bol s malymi prestavkami pricucnuty cely den, takze tekutin mal snad dost a naposledy zvracal doobeda, tak snad uz sme na dobrej ceste

dana_l
7. sep 2013

@zuskamagic tak prajem ze uz bude lepsie

majka_k
12. sep 2013

Ahojte,mam taky problem s malym...on v noci na kojenie nechce otvorit poriadne pusu, len tak trosku a preto mi vtiahne len bradavku a to je teda bolest svinska... 😖 potom mam cely den take citlive a bolave bradavky 😝 neviem ako ho mam prinutit aby otvaral viac ustocka ...ak mu vytahujem tak sa nazlosti a spusti taky rev ze ho uz nemozem potom ukludnit...pomooooooooooooooc ☹
cez den nieie probem, len v noci ked je rozospaty a chnape so zavretymi ocami 😅 😀

ladybirdie
23. sep 2013

ahojte, mam taku otazku, ze dostala som crevnu chripku. Mam 6 mesacnu dcerku. Mozem ju teraz dojcit. 2 dni som jej dala radsej UM, lebo som nevladala ani pozriet na nete ci mozem dojcit. Teraz sa uz mam lepsie, tazkosti uz zmizli. nechcem ju nakazit. dakujem za odpovede.

luba41
23. sep 2013

@ladybirdie jasné, že môžeš dojčiť, vlastne musíš...nie je dobré ukracovať bábo o MM aj ked si chorá, práveže bábo cez MM dostáva pritilátky, takže ak by aj ochorelo, tak priebeh bude ovela ľahší..takže hned bež nadojčiť.. v prípade problémov na stránke http://www.mamila.sk/pre-matky/poradna-dojcenia/ máš kopu odpovedí na riešenie problémov s dojčením...

44mima58
23. sep 2013

Milá annag chcem sa spýtať moj syn má 2 týždne zatial sa kojime ale zacinam mát pocit že toho mlieka mám vzdy menej a menej no rada by som ho kojila co najdlhsie a ta by ma zaujimalo ako zvysiť a udržat mlieko

erzulik
23. sep 2013

V maji som prestala dojcit, a ked mi dcerka stlaci prsnik tecie mi mlieko. Je to normalne?

anicka246
25. sep 2013

Ahojte maminky a ako by som mohla kontaktovať tú Annag prosím vás??

luba41
25. sep 2013

@44mima58
@anicka246 Annag sem, ani na stránku http://dojcenie.wordpress.com/about/ už nechodí. Z určitých dôvodov sa laktačné poradkyne stiahli z MK, aj z toho fóra. Musíte osloviť poradkyne napr. na stránke http://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-do... ,prípadne s problemom sa obratiť na ich poradnu - http://www.mamila.sk/pre-matky/poradna-dojcenia/ 😉

zuzi0110
28. sep 2013

@majka_k skús sa mu dotknúť nošteka. Mal by pekne otvoriť ústa lebo trochu zakloní hlavu za prstom.

tuti_sk
29. sep 2013

Ahojte maminky, chcela by som všetky dojčiace mamky pozvať na súťaž - podporujeme dojčenie, ja sama som si tiež prešla rôznymi problémami, viem že to nie je jednoduché a preto chceme odmeniť každú súťažiacu, stačí len poslať fotku ako dojčíte - doma, vonku, hocikde..... /prsník na foto môže byť prikrytý plienkou, šálou atď na tom nezáleží/, chceme povzbudiť ďalšie mamičky aby sa nikdy nehannbili dojčiť a neboli z toho nervózne - že kde nadojčia keď pôjdu do obch. centra...... lebo riešenie je veľmi jednoduché.......
Tu je viac info o súťaži:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=6864187...

a tu je riešenie vašich obáv z dojčenia vonku:
https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/tuti_sk...

Šance na výhru sú obrovské, zatiaľ máme len jednu súťažiacu! Tak poďte na to, nebuďte bábovky! 🙂

Všetko dobré!

Mamina Katarína.

mariuskaa
29. sep 2013

Už nekojim maly je odstavený. Moze byt fotka ked som ho ešte kojila?

@tuti_sk
Druha otázka ako máte opatrené súkromne nadstavenia.
Je to verejná stránka aj pre neťzsregistrivanych.
Len pre vsetkych zaregistrovaných alebo len pre zaregistrovaných priateľov a ostatných prispievateľov?

tuti_sk
30. sep 2013

@mariuskaa mariuska ano samozrejme moze byt fotka ked ste este kojila 🙂.
Na fb je vsetko verejne, cela nasa fb stranka, ale ak chcete mozem vam dat na fotku nejaky cierny pasik na oci alebo iny ochranny prvok - napr. cez celu foto napisat text - vas nick na fb, atd......
tak mi najskor poslite foto do spravy, ja tam dam nejaky ochranny prvok ako si vyberiete a potom to nahodite na tu nasu fb stranku 🙂.
hmm?
katarina.

buduca_maminka
30. sep 2013

@tuti_sk Dobrý deň. Musím mať FB profil, ak súťažím? Alebo je aj nejaká iná cesta... Ďakujem za odpoveď.

tuti_sk
30. sep 2013

@buduca_maminka zdravim, no ja neviem ci sa tam da dat fotka bez profilu na fb - skuste to tam dat ci to pojde:
https://www.facebook.com/pages/Tutisk/496485660...
teoreticky by som ju tam mohla dat aj ja tu fotku ked mi poslete do mailu 🙂 tuti@tuti.sk.
treba potom k nej napisat aj nieco o dojceni - co pre vas znamena a hlavne otazku ci vam vadi dojcenie na verejnosti a prikryvate si prsnik so satkou, zasterou na dojcenie, alebo plienkou latkovou.... alebo je vam to šuma-fuk 🙂, a dojčite bez akejkolvek potreby sa prikrývat 🙂.

bulik30
10. okt 2013

mamicky prosím vas ako zistim ci mam dostatok mliecka ? mala mi od mesiaca spala celu noc , od zaciatku 4 mesiaca sa budu uz aj v noci kazde tri hodky v nedelu ma zacala kusat dasienkami do bradavky ( ma 4 mesiace ) po dvoch dnoch prestala ale zacala sa pri papani nervacit na prsniku - po 5 min sa odtahuje a prisaje zase - doteraz papala len z jedneho teraz jej davam z oboch.
kedze casto zvracala tak som mala odsledovani cas ze jej 6 minut stacilo , teraz je dlhsie a papa z oboch, ked si stalcim prsniky tak mliečko nestrieka len vyjde par kvapiek . prečo ? teraz mam dnes sa mi rozbieha mrska , moze to byt tym alebo stracam mlieko ? mala je inac kludna , neplacka a po pappani sa mi stale pogrcka a dost mliecka vyjde, tak neviem . dakujem vam za radu.

antuanet
11. okt 2013

@bulik30 Ahoj, mne sa stala podobna situacia pri malom ked mal 4 mesiace, po dvoch tyzdnoch mu vysli prve zubky...myslim ze vtedy zvysil aj narok na mlieko tak je to mozno aj s tvojou dcerkou, ze na nu idu zubky a preto je nervoznejsia a mlieko ti uz tiez nestrieka asi preto ze zvysila narok a pije z oboch prsnikov, mlieka mas urcite dost, to sa neboj 🙂 aj preto mala grcka, ze sa moc napraska asi, je to len moj nazor, profik nie som🙂 drzim palce nech sa to zlepsi...my sme potom zacali skor s prikrmamy, asi v 5 mesiaci uz, velmi sa trhal za lyzicou a chcel vsetko ochutnavat...tiez som myslela ze stracam mlieko ale to len on zvysil narok, to mliecko sa potom dotvara v prsnikoch...kojila som do roku aj 4 mesiacov, potom sa maly sam odstavil 🙂

anuliktula
31. okt 2013

@sap ahoj mam uplne rovnaky problem, ale u mna to trva uz treti tt odkedy sa snazim rozkojit.......zmenilo sa to u vas?

zvedavamt
6. nov 2013

hladala som na fore ,ale som nenasla
potrebujem poradit aku podprsenku pouzivat,ked mam po kojeni zvacsene citlive bradavky. kupila som klasiku,ale ma stredom svik,ktory ma tlaci, vystuzenu vacsiu zas "nepredycham a zaparim sa. vlozky do podprsenky site, s jemnym vnutrom ma ties zaparuju. prsia sa mi zvacsili,tak sa obavam chodenia bez podpory. co pouzivate vy ?

luciak231
10. nov 2013

ahojte mamičky, robím naozaj všetko pre to, aby som mohla dojčiť, ale mliečko mi odchádza...mám tak 20 ml v obidvoch prsnikoch, pričom dieťaťku to nestačí. Viete mi poradiť čo mám robiť? /okrem častého prikladania, senovky a benediktu, pitia čaju, vinei, a pod.../ toto všetko užívam a ide to nazmar :(
dakujem za Vaše príspevky.