Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

prsky
16. máj 2010

rimmel...odborna verejnost sa v nazore na dojcenie rozdeluje na dva tabory - podporujucich dojcenie ako prevenciu proti rakovine a na tabor odporcov, ktori tvrdia opak. viac odbornikov odporuca dojcit co najdlhsie. ja si myslim, ze dojcenie nemoze byt primarny dovod rakoviny prsnikov

vejula...je normalne, ze prsia sa casom prisposobia a nebyvaju naliate - mliecka je napriek tomu dost (mliecko sa dokonca tvori aj ked babo prave pije, takze zlazy sa nikdy uplne nevyprazdnia). urcite si si prsia "nepokazila" 😉 zuzlanie ku koncu dojcenia je tiez normalne - babo sa tak upokojuje (aj nas ukludnuje pravidelny pohyb - pohupovanie sa alebo aj zuvanie zuvacky)

prsky
16. máj 2010

rimmel - inak podobne je to aj pri osteoporoze - niektori MUDri tvrdia, ze dojcenie je prevencia, druhi naopak - tak si vyber

lucinka4
16. máj 2010

kocky,viete mi poradit,ci sa moze pocas kojenia brat wobenzyn?
inak annag,dakujem za odpoved ohladom cuckania prstov,ukludnilo ma to..aj tak si ten palcek zuzla menej ako keby mala dudel,ved niektore deticky ho maju stale 😖 a to moze skor sposobit deformaciu..mala uz hracky chyta a mam pocit,ze palcek dava do ust hlavne ked uz je unavena..aj teraz ked zaspavala tak ho zuzlala,akonahle ale zaspala tak dala rucicku prec

katarina822
16. máj 2010

ahojte lucinka wobenzyn sa moze pocas kojenia. 🙂

vejula
16. máj 2010

jaj annag, myslim že to je fakt ta kríza ☹ dnes som z jedneho prsa po troch hodinach vytiahla len 50ml, to je riadna bieda 😖 Druhe sa mi zda sice trocha plnšie ale žiadna slava. Som z toho zufala...

lenocka84
16. máj 2010

vejulik pianko, dobre bude
nas sa zatial dari, na kazde krmenie, dnes mame MM, co som velmi stastna
maly pije krasne cez cievku, 100ml vypije do cca 20minut

leelo
16. máj 2010

lenocka, super, uz len na tom prisati popracovat. urcite sa pripomen laktacnej. stoji za to udrzat si dojcenie, v buducnosti to ocenis v mnohych ohladoch a "zide sa" ti v kazdej situacii 😉

lenocka84
16. máj 2010

leelo to mi je jasne, hlavne ak chceme niekam aj chodievat
ale verim ze po termine kedy sa mal normal narodit sa to este zase zlepsi

prsky
16. máj 2010

vejula...nestresuj, cucajte sa aj cely den, za par dni sa to zlepsi 😉

hena55
16. máj 2010

kocky neviete mi poradit ci antibiotika ceroxim su bezproblemove pocas dojcenia. Doktorka mi ich predpisala ale mala je hrozne uplakana odkedy ich beriem. Zajtra jej cinknem ak sa to nezlepsi a hlavne este aj zuby musim odsledovat ci to nie je aj tym len som sa chcela opytat aj tu pre pokojnu noc. Dakujem. 🙂

annag
16. máj 2010

ml vejula, vyplň mi dotazník

- niekde robíš chybu 😅 , lebo napr. po 3 hodinách nemáš čo prsník odsávať, ale ponúknuť ho bábätku. 50 je viac než dosť. Bábo vytiahne oveľa viac - ak mu to mamička umožní., Ty si mu to však neumožnila, namiesto dojčenia si odsávala - to nám treba napraviť. Prsník nesmie stáť nevyprázdnený bez stimulácie bábätkom, inak ozaj o mliečko prídeš . Tak prosím, čím skôr vyplň, nech nájdeme príčiny

http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/dotazn...

hena - sú to atb s dojčením kompatibilné, no jasne žae bábo môže na všetko zle zareagovať - ale príčin plaču môže byť x - , napíš i trábrs i do IP , čo sa deje, ako sa malá správa ako dojčíš ....

ivv
16. máj 2010

ahojte dievcata,
viete mi poradit s tou senovkou greckou? zistila som ze mam doma semena (povodne urcene do indickych jedal 😅 ) a neviem ako ich mam ako caj pripravit. su tvrde, mam ich najskor rozdrvit? alebo v cajovine sa nachadzaju cele?
dakujem!

ninny
16. máj 2010

annag, je v poriadku ak si môj chlapček posledné 2 mesiace v noci zakaždým, keď sa zobudí vyžaduje prsník... a to aj 6-8x za noc... snažila som sa ho od toho odnaučiť a dávať mu prsník každý druhý krát... prvé tri noci to pekne zvládol... potom už to bolo len horšie a inak zaspať nevedel... tak som s tým prestala....
Nie je to len o zvyku? Nerobím niekde chybu?
Posledné noci večer zaspáva už bez prsníka.. ležím pri ňom a hladkám ho po vláskoch... inak už ani zaspať nechce 🙂 predtým zaspával skoro vždy na prsníku... cez deň zaspáva v kočiariku.
Vopred díky za odpoveď 😉

rimmel
16. máj 2010

prsky dik za odpoved, to som nevedla ze takto su dva tabory...mozno najlepsia je zlata stredna cesta, ani prikratko ani pridlho kojit 😅

ninny my takto spime doteraz a nemyslim si ze robis chybu, dieta potrebuje prsnik, matku, zaspavat naprisniku je pre babatka prirodzene, znizuje to krvny tlak, upokojuje , dava pocit bezpecia.. 😉 ak sa ti ho podari uspat bez prsnika pomocou pohladenia ak pises, tak super ale ak vidis ze chce vyslovene prsnik tak mu kludne daj 🙂

lucinka4
16. máj 2010

ninny, presne o tomto je clanok v poslednom Mama a ja. pise tam tiez laktacna poradkyna,myslim,ze sa vola Kopcikova

ninny
16. máj 2010

Lucinka, ten článok som prečítala... ale po ňom som mala v hlave ešte väčší chaos... nebolo tam jednoznačne povedané, že to je či nie je dobré... 🙂

ninny
16. máj 2010

rimmel, ďakujem.... 🙂
Ja len nechcem aby sa z toho stal zvyk....a potom sa bude budiť len kvôli tomu.... Potom som ráno nevyspata nie len ja ale i drobček.... :(

lucinka4
16. máj 2010

ninny,ja som to pochopila tak,ze pokial si ok aj ty aj babo tak v pohode..aj ked 6-8 x za noc je uz asi vela..ona tam tusim pise,ze tolko papat nepotrebuje ale pokial nepapa tak ta len asi chce citit...nemozu sa mu prerezavat zubky?

rimmel
16. máj 2010

ninny..je to asi uhol pohadu..dieta sa v noci budi...uplne kazde. niektore vedia zaspat same, bez pomoci, ine potrebuju aby im k tomu pomohla mamicka.

su doby ked sa budia viac ako choroby a zubky alebo ja neviem stres a doby ked menej, ale eventuelne sa kazde dieta odstavi same a zacne zaspavat bez nasej alebo inej pomoci ked nato bude emotivne a fyzicky pripravne a u kazdeho baba je to indi vidni 😀

ale ano, mozes ho takto "naucit" ze vzdy ked ta potrebuje prides a das mu presne to, co chce.
alebo ho mozes tiez "naucit" ze za nim neprides a nedas mu to co chce, ale to bude za cenu plakania a mozneho (toto je iba moj osobny nazor) neg.psych.dopadu. 😔 tym ze ju naucis ze neprides, naucis ju ze jej zato nestojis aby si prisla a dala cece, radsej ju nechas plakat aby sa naucila zaspat sama = ale co sa dieta nauci nieje zaspavat same, ale to ze mamicka nepride ked ju dieta potrebuje.

uvedomujem si ale ze kazda mamicka ma ine potreby spanku, ja uz som si zvykla k nemu vstavat, pridem dam cece pohladim a ominutu je mrtvy..niektore mamy potrebuju lepsi spanok takze tazko povedat co je lepsie..zavisi to od mamicky, ak mas byt cez den zmordovana a unavena tak to asi nema cenu..ono je moznost zacat spavat s dietatom aby sa ti zlepsil spanok ale to tiez nemusi znamenat ze sa dobre vyspis..zalezi na tebe ako sa k tomu postavis 😉

rimmel
16. máj 2010

proste ak dieta chce prsnik za kazdych okolnosti dat.

ale to ale znamena ze ty budes cez den ako mrtvola, bez nalady a slaba alebo co(lebo aj take pripady su kde matka odpadla rano lebo uz nevladala) tak potom to asi treba riesit a to bud teda spolocnym spankom alebo potom uz neviem ako hadam ti annag lepsie poradi 🙂

ninny
16. máj 2010

lucinka, viem... čítala som ten článok 2 krát.. a ja som asi ten typ "nerozhodnej" maminy... na jednej strane by som chcela aby spinkal lepšie, nebudil sa toľko a nevyžadoval zakaždým prsník (au chrbát... ráno sa nevládzem už ani otočiť), no a na druhej strane ho nechcem trápiť... a odopierať mu... ale niekedy už nevládzem... :(
Mám pocit, že už sa budí len zo zvyku aby si pocuckal, podudlad... v podstate vie potom rýchlo zaspať (až na pár výnimiek))... ale niekedy je hore aj každú hodinu....
Naposledy mu vyšiel zúbok začiatkom apríla... nezdá sa mi, že by mu šiel ďalší.. ale všetko je možné...
Nie každú noc sa takto budí... niekedy je to tak 4-5x za sebou.. potom ma 2-3 noci dobre, kedy sa zobudí len 2-4x....

rimmel
16. máj 2010

ninny mne to co pises znie dost normalne, nevidim ziadnu abnormalitu, sudim podla syna 😀

a ten chrbat poznam, ked si k nemu dakedy v noci lahnem, omylom zaspim pri kojeni a potom ked sa zobudim tak som v takej blbej polohe ze ma z toho boli chrbat ale nastastie to o par minut prejde.

jja
16. máj 2010

baby chcem sa vas spytat. moja mala sa posledne dni " nevie do koze zmestit" . myslim ze sa nevie do spanku dostat. uz som skusala kupat vecer o 8, potom o 5 dokonca aj rano. takze v tom to nieje. cez den zaspi v kociku v pohode ale na noc to trva aj 2 hodiny. ani na ruky, ani v perinke, ani v kociku , len na ciciku, aj to sa neva lebo je uz plna az po usi...odtahuje sa a pritahuje a potom aj grcka, taka je napapana...a dnes ked je tak hnusne a vkuse prsi sme vonku neboli tak aj cez den je s jej uspavanim taky problem. co mam robit? uz ked zaspi je dobre, pekne buva, len to zaspavanie....uz som skusila nechat ju unavit sa poriadne, ani to nepomohlo....mam pocit ze som vsetky napady a triky vyskusala.....jeduje sa , chce sa jej spat, zmoli si ocka, ziva o 106 len ako sa dostat do spanku???? ☹
nemozu jej ist zubky? vsetko dava do ust, ale ked je vybuvana je pokojna, kludna usmiata...

ninny
16. máj 2010

rimmel, troška si ma nepochopila.. ja nechcem aby zaspával sam, som tu pre neho vždy a samého s plačom by som ho zaspávať nenechala... len mám pocit, že sa budí už len zo zvyku... aby si pocuckal mliečko... preto som ho chcela aspoň čiastočne od toho naučiť a uspať ho iným spôsobom, tak že by som samozrejme bola pri ňom... 🙂

ninny
16. máj 2010

a spáva s nami v posteli....🙂
no Sebko praveže do minúty nezaspí... no občas áno... ale väčšinou to trvá dlhšie a potom ešte musím chvíľu počkať kým vytiahnem prsnik, aby sa nezobudil...

ninny
16. máj 2010

jja a v noci tiež takto ťažko zaspáva? budí sa často?

jja
16. máj 2010

v noci spi v postielke, zobudi sa na papu, potiahne si 5 - 10 minut a spinka dalej....ju je problem iba dostat do spanku...budi sa kedy ako, niekedy raz za noc niekedy 5 krat...

vejula
16. máj 2010

annag už som vyplnila dotaznik a poslala som tam ako vejula.

Odstriekavala som lebo mi zaspal pri prsu a baby mi radili že treba vždy odstriekavať aby sa viac tvorilo tak som druhe odstriekala, lebo aj tak sa mi zdalo jak vecheť také prazdne 😒

A Ďakujem vam kočky za podporu, dnes sopm si kupila ten ricinus communis. Neviete ako to treba uživať či cmulať alebo zapijať?

parketacka
16. máj 2010

ahoj mila annag,mam problem,ze som si pocas tehotenstva nepozrela poriadne info o kojeni a kedze ked som bola v nemocnici 6dni,maly plakaval v noci od 23-4 rano,radili mi,aby som kupila mlieko,ze mozno treba dokrmovat,nedokrmujem vela,len tak 70ml za den,vyskusala som uz vsetko na tvorbu mliecka.........mam problem,ze vobec neviem,co mam jest,aku zeleninu a ovocie,ked vsetko skoro vraj naduva,porad mi prosim........moja strava je dost jednotvarna,ale pijem dost.dakujem

prsky
16. máj 2010

rimmel...podla mna je spravna doba taka, ktora vyhovuje dietatu a mamine 😉

ninny...ono sa ani neda presne povedat, co je spravne...treba sa riadit instinktom a zdravym rozumom...10m dieta je este dost male na to, aby si nieco extremne riesila...rob tak, ako citis, ale zas nie, ze jeden den citis tak a druhy opacne 😀 treba sa rozhodnut a podla toho konat (ja kojim kolkokrat si v noci vyziada a to ma rok a pol...ak ta to privelmi obtazuje, tak skus si povedat, ze napr. medzi 22:00 a 5:00 nedas didu, tak ked sa preberie, skus utisit hladkanim, spievanim a pod. - podla mojej skusenosti je ale lahsie dat didu 😉 )