Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

vefi89
5. jún 2010

@olifcek ďakujem, bude sa mi lepšie spať 😉

strapco13
5. jún 2010

@vefi89 ..nie je dolezite aky mas ty pocit v prsnikoch, ale ci je drobcek spokojny. podla mna si z nadprodukcie prisla do stavu, kedy sa tvori tolko mliecka, kolko mlady potrebuje..to je ideal..
co sa tyka prikrmov..idealne je kojit plne 6 mesiacov a potom pomaly zacat so zeleninkou

prsky
5. jún 2010

@leelo Lala dakuje 😉

@vefi89 pocit v prsickach je uplne ok, ja ani neviem, ze nieco produkujem 😉 do cca roka mi pri dojceni vytekalo mliecko aj z druheho prsnika, ale teraz uz ani to. zeleninka najlepsie od ukonceneho 6 mesiaca.

vejula
5. jún 2010

dobruu nocku 🙂

bubelko
5. jún 2010

@vejula > dobru noc aj tebe 🙂

olifcek
6. jún 2010

mne uz malokedy tecie mm z prsnikov, ci uz pri pape alebo mimo...

bubelko
6. jún 2010

baby, viete niekto poradit lulusy v teme samovolne odstavenie?

ivv
6. jún 2010

ahojte dievcata, prajem peknu slnecnu nedelu 🙂

chcem sa tak trochu pochvalit 🙂. minuly tyzden som pisala, ze mi dochadza mliecko a fakt som uz bola tak zufala (mala mala ledva ciknute plienky a pytala kazdu hodinu..), ze som kupila aj Bebu.. 😕 . keby daco.. nakonieco som ju ani neotvorila, ale kupila som tie kapsule More Milk Plus a teda u mna fakt zabrali! takze klop-klop, nech to takto vydrzi 🙂. malicka je spokojnucka a mamina tiez 😵. viem, ze mi isto budete oponovat, ze mala dost mliecka aj pred tym, ale ja teraz citim velky rozdiel.. takze sa tesim 🙂

bubelko
6. jún 2010

stastne babo = stastna maminka a stastna maminka = stastne babo 🙂

vejula
6. jún 2010

kočky ako sa prejavuje skrytý reflux???? No ako malyu grcka ale nie tak že by toho bolo hrozne vela ale mam podozrenie či to nieje ten skryty reflux, lebo v poslednom čase je nejaky nespokojny hlavne pri papani, bojim bojim ☹

prsky
6. jún 2010

@lulusy moze a nemusi to znamenat, ze sa odstavuje. skus jej prsnik ponukat, ale nenut ju. urcite to nie je pitim vodicky s flase so slamkou. a suhlasim s babami, co ti radili - neber to osobne, ved dojcenie nie je jediny sposob, ako si s detmi prejavujeme lasku 😉

lenocka84
7. jún 2010

ahojte
potrebujem poradit, maly ma dnes 7tt, je vylucne na UM, a chcem sa opytat ci je mozne davat mu nieco pit, kedze je dost horuco, a my doma este viac kedze podkrovny byt.
ci len cistu dojcensku vodu, alebo nesladeny feniklovy cajik, alebo nieco.
dakujem

zajaciq
7. jún 2010

lenka vytas prsnik a napije sa mm od smadu.

gabika7706
7. jún 2010

@lenocka84 ak ste na UM, dojcenska voda staci

lenocka84
7. jún 2010

@zajaciq to by z neho muselo nieco aj tiect

@gabika7706 aj som si myslela, len som si nebola 100%ista

shaarka
7. jún 2010

trosku odveci otazka:
ked je tak teplo ako napr. vcera (takmer 30 stupnov), ako obliect 5tyzdnove babatko? nechat ho len v plienke, alebo mu nieco obliect, aby mu oblecko salo pot?

vcera sme boli na vzduchu a maly dost plakal, dookola som prebalovala, hojdala a kojila. mliecko ale nechcel - chvilku pil, potom sa pustil a bol nespokojny. nechcel ani cumlik, ani nosic, ani kocik, ani na rukach, skratka nic. tak sme usudili, ze je len nespokojny, lebo je velmi teplo. neviem, co bude v lete, ako to zvladneme. predpokladam, ze si trosku zvykne, ale...
ako casto dojcit v takom teple? vzdy, ked zaplace, tak skusit prsnik, ci nie je smadny? neplati aj nejaky taky zakon, ze cim viac pije, tam viac vypoti?

sonickag
7. jún 2010

Ahoj shaarka no v plienke by som ho nenechávala nato je ešte maluke babetko 🙂
Tak ako sa oblečieš ty ako sa cítiš ty tak by malo byt oblečené a miminko alebo mat o jednu vrstvu viac nasebe ako ty...
Ja by som mu dala body s krátkym rukávikom a tie polodupky dajake tenucke a prikrila len s plienkou alebo vôbec...
Lebo ono je síce pekné to počasie ale je ešte šálive.... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Som hlavne zatie body s krátkym a tie polodupky.....
A ktomu papkaniu nemusíš dávať hned ako zaplace, ked bude drobček hladný si vypýta riadnym placom bohate stací každe 3 - 4 hodiny.Šak ani tebe nechutí stále papat moja mala papala keždých 5 hodín...
4o keby si mu skúsila dávať piť čajík namiesto stáleho kojenia ako myslím, medzi stravou.... 🙂 🙂 🙂 🙂

shaarka
7. jún 2010

sonicka, nechcem davat nic ine, len MM, takze cajik alebo voda neprichadza do uvahy. len som sa pytala, ako casto dojcit. urcite ho nechcem nechat tak, aby si od smadu pytal revom. radsej chcem tomu predist.
no a co sa tyka obliekania, tak teraz je to ok, ale leto bude take a horsie, ako bolo vcera. viem, ze sa ma obliekat o jednu vrstvu viac, ako mam ja, ale ked ja umieram od horucavy a najradsej by som si vyzliekla kozu, alebo sa ponorila do studenej vody, tak co s babatkom? ci je lepsie, aby mal na sebe nieco save (trebars aj cele dupacky) alebo ho nechat holeho, ako som ja?
prikryvat nieeeee, ved vcera bol dost horuci a spoteny aj bez plienky 😀

lenocka84
7. jún 2010

@shaarka vyzleceny urcite nie
my davame take tie tenucke rekliky, a polodupky, tenke
ale vsetko s dlhym este, jednoznacne,

tilda
7. jún 2010

ahojte,
chcem vas velmi pekne poprosit o radu. citim sa ako nanic mama - mam desne vycitky, ale vcera som si dala vecer pohar vina a teraz neviem ako dlho to budem mat v mliecku.... zatial som v noci krmila odstriekanym a zohriatym mm zo zasob v mraznicke... dokedy to mam robit? dakujem ☹

nevesta
7. jún 2010

@tilda , neblbni, uz to v mliecku nemas 😉 Baby tu pisali, ze v MM je to max 6 hodin, tak sa nestresuj 😉

tilda
7. jún 2010

@nevesta ano? tak uz mozem veselo kojit 🙂... dik moc... lebo este kvoli tomu stresu pridem o mlieko, nie kvoli chlastu, vsak? 😀 dakujem

olifcek
7. jún 2010

@shaarka super, ze chcel cisto len MM...cajik isto nie a vodicku fakt netreba, len castejsie na prso. ja som vcera pochopila, sice nie hned, ale pochopila, ze je oliv smadna a dostala prso, paq uz bolo dobre x;o) myslim, ze to vysledujes, ked uz nic nebude dobre drobcovi ;) chce pit, lebo je smadnyy

strapco13
7. jún 2010

@sonickag
@shaarka urcite tak malemu babu len MM, ziaden cajik, kojit na poziadanie, t.j ziadne dopredu urcene intervaly
@tilda ..ak mas chut na vinko..najlepsie je dat si ho vecer po kojeni, ked ma babo dlhsiu pauzu..do dalsieho kojenia vyprcha..neboj 😉

cicimon
7. jún 2010

baby - chcem sa spytat - v sobotu ideme na svadbu a aj by som si nieco dala ine ako dzus alebo vodu, co sa smie a maz kolko po kojeni? mala v noci spi tak 4-6hod

strapco13
7. jún 2010

@cicimon precitaj si moju predchadzajucu odpoved 😉 ...hned po nakojeni pred najdlhsou pauzou si mozes dat..do najblizsieho kojenia to vyprcha 😉

newyorkgirl
7. jún 2010

@shaarka my sme v UK a jed mal maly okolo 5dni tu boli skoro 30tky a bol iba v kratkych bodynach aj v noci... musis sama podla svojho uvazenia... ja chcem tiez len mm aj v tych horkach davat tak som zvedava ako casto to bude....

cicimon
7. jún 2010

@strapco - dik

lulusy
7. jún 2010

Ahojte maminy, neviete co je s Katkou-annag? pretoze mi neodpoveda asi od piatku, dakujem