Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

ivv
25. máj 2011

@vejula hm.. tak moja mala tiez nie je velky papkac.. musim zabavat, aby zabudla ze je 😒 ona tusim ani hlad neciti..
a boli ma to uz asi tri mesiace.. neviem, ci zacala viac tahat, alebo cim to je, ved zuby mame od roka uz skoro kompletku .. 🙂

sonicc
25. máj 2011

ahojte
aby som nezabudla, najskor dakujem strapco13 za odpoved 🙂
a teraz mame zas iny problem... velmi sa mi nalievaju prsia, ale uz nie len v noci, ale aj cez den, mam ich cele hrcate a potom ma mala problem sa prisat a potom zase strieka mlieko,tak ho musim nechat vystriekat do plienky a tak stale dokola...
davam jej vzdy len z jedneho prsnika a potom kym ide papat z druheho(za 2-3h)mam ho hrcaty naliaty... uz sa mi jeden cas upravili, neboli take naliate, ale teraz su zase ako na zac.po porode...
ked su moc horucavy pije aj kazdu hod. tvori sa preto viac mlieka?
dakujem za odpoved

karinnka
25. máj 2011

@zuzkat1 Mala mi do Cca 6 mesiaca spala v postielke,potom ked zacala vstavat kazdu hodinu a pol bola po prvom nocnom kojeni uz u nas v posteli.Potom nam zacala pocas spanku strasne lozit tak som si dala dole jednu cast s postielky a mam ju prisunutu pri posteli 🙂

vranicatko
25. máj 2011

Dobry den,

chcela by som poprosit o radu. Mam 25 mesacnu dcerku, ktora je stale dojcena niekolkokrat cez den, aj v noci.Dojcim na poziadanie. Popri tom pekne papa aj normalnu stravu, vratane mliecnych vyrobkov. Este som jej vsak nedavala kravske mlieko. Je to potrebne, alebo jej moje mliecko staci? Viem, ze kravske mlieko sa odporuca davat az od 3 rokov a UM jej davat nechcem. Dakujem.

latvia
25. máj 2011

@vranicatko kravske mlieko sa moze od roka, od 3 rokov vravia len vyrobcovia UM aby mali co predavat 😉 takze ak chces, davaj jej kravske, ak nie, tak materske uplne postaci. kravske mlieko sa nema davat skor nez pred dosiahnutim 1.roku veku kvoli nizkemu obsahu zeleza. v kanade tusim maju posunutu hranicu dokonca od 9.mesiacov

strapco13
25. máj 2011

@mariana0915 moze a nemusi mat stolicu kazdy den...nas mal 2-3x do dna, kym bol kojny tak raz za 2-3 dni...kazde dieta je ine..skor sleduj, ci nema zapchu alebo hnacku, ci nejak velmi nepachne /proste inak ako ma/, ci tam nie je krv, vela hlienov a pod...mozu v nej byt nestravene kusky, zo zaciatku vyzera vacsinou kakino rovnako ako to co bolo na tanieri 😅

strapco13
25. máj 2011

@sonicc cim viac mala pije, tym viac sa mliecka tvori...ale to je dobre, nech si v tychto teplach taha kolko chce

strapco13
25. máj 2011

@vranicatko pokial mas svoje mliecko..tak naco kupovat nieco ine 😉
ale kravske sa moze od roka...ostatne ti napisala latvia, ze preco je to tak

dejka77
25. máj 2011

Ahojte, chcela by som sa spytat ci ma niekto taky problem ako ja. Stale ked idem malu kojit, tak sa mi v rukach nenormalne vykruca a je doslova ako diva. Uz fakt neviem co s tym, ked ju skusim prilozit este v spanku tak sa nic nedeje. Tak to riesim tak, ze ju prebalim a vtedy sa zobudi a place, potom ju chcem kojit, ale je uz ako diva. Pozerala som si nejake videa kde mamicky koja a tie deti su uplne pokojne, tak preco je moja takato? Velmi mi to stazuje kojenie a vobec sa na to netesim ked sa blizi hodina.
Do perinky ju nedavam, mam len zavinovacku, ale v tej vydrzala iba raz, takze to ako riesenie tiez nevidim - kojit ju v zavinovacke.

mamusia
25. máj 2011

@dejka77 Vies co skus,ked uz ju budes mat v polohe na kojenie a bude sa odtlacat,tak jej daj Tvoj malicek do pusy,ked zacne sat,tak sa uvolni a mozes ju priblizit k prsniku a potom jej vymenit malicek za bradavku 😉 u nas to tak funguje,ked sa mala rozculuje.

dejka77
25. máj 2011

@mamusia Dakujem za radu, vyskusam.

strapco13
25. máj 2011

@dejka77 kojis ju az po prebaleni?...je mozne ze potom ide na prsnik uz velmi hladna a preto ti to robi
dojcit sa ma na poziadanie, nenatahovat intervaly, prikladat dieta pri prvych znamkach hladu..interval natahuje aj dudlik, cize ak ho pouzivas tak zrus...lebo potom dieta sa ukludnuje dudlanim a hlad dava najavo az strasnou nervozitou

krivka5
26. máj 2011

ahojte maminy 🙂
potrebujem radu. moj syncek ma 8m a uz dva dni odmieta cicik,hoci mliecka mam dost. predtym by cucal kazdu chvilku a teraz mliecko nechce ani umele a ani moje. co to je?zeby kvoli tomu teplu vonku?lebo pije len cajik od smadu. inac papa uz aj polievocky a ovocie a to v pohode. alebo je moje mlieco zle?

zuzkat1
26. máj 2011

@karinnka no tak potom nebude problem so samoobsluhou🙂 treba len vydrzat...kym kojis nie je velmi co riesit...nocne kojenie je posledne ktore sa odburava🙂 a ono sa to aj same upravi casom...

zuzkat1
26. máj 2011

@krivka5 mliecko urcite zle nie je🙂 skus miesto cajika obcas prsnik ponuknut ...moja do 14tich mesiacov bola cisto kojena nepoznala vodu ani caj...ale tym nechcem povedat ze nedavaj vobec - davaj len skus najprv ponuknut prsnik... a chce to trpezlivost - deti obcas vymyslaju...moja vtedy ked mala osem mesiacov tiez vymyslala a nechcela sa kojit.... trvala to asi 2-3 tyzdne ...bezne bola dojcena cez den aj 10x a v tom case to kleslo na nejakych 4-5 a potom sa to zrazu upravilo a zas bola na mne pricucnuta stale...takze to nevzdavaj...

zuzkat1
26. máj 2011

inak baby v novej mamine - poradna pediatra...vytocil ma clanok "rada" od pani doktorky... vraj prsnik nie je na uspavanie a ze nech s tym dotycna mamina prestane a necha uspavanie na otca, a ze nech len skusi najst vhodny cumel,ze vekom ho urcite najde.... 🙄 nechapem niekedy z tych pediatrov... a este pise do casopisu!

krivka5
26. máj 2011

@zuzkat1 ja vzdy najprv cicik ponuknem a ked sa uz riadne jeduje a odmieta ,tak dam cajik. v noci je tiez furt smadny a ani za svet ten cicik nechce len caj. rano som ho doslova donutila cicat a zo zlosti ma riadne dohryzol na cici 😠 ale potesila si ma ze tvoja dcerka tak isto vymyslala a uz zase cica 🙂 dufam ze to bude aj u nas tak isto 🙂 dakujem za radu 🙂 🙂 🙂

weverka11
26. máj 2011

@krivka5 to iste obcas mavame aj my, teraz mu idu zubky a komplet prsko mi vytiahne iba 2x v noci, rano a niekedy vecer, cez den si len pocucia, ale my papame prikrmy 3x denne, takze urcite neni cez den az taky hladoš... ale teraz sa rozhodol, ze mi bude kusat do bradavky, tak ju obcas potiahne ze az... ale to iste aj tie horka.... ono sa to zasa spravi....

krivka5
26. máj 2011

@weverka11 😀 😀 😀 nam zubky len teraz prve dva vysli a to jeden za druhym po dni a uz som ich dnes aj pocitila 😀 budem ho stale prikladat a dufat ze pochopi,ze maminkine mliecko je zo vsetkeho najlepsie 🙂 bo ma uz aj cici bolia cu su plne mliecka a nikto ho nechce ☹

zuzkat1
26. máj 2011

@krivka5 no len rozdiel bol v tom ze moja ked sa nenakojila tak nemala nic...lebo ja som vtedy nedavala este nic ine...tak neviem..ale ved ti este poradia aj ine🙂

weverka11
26. máj 2011

@krivka5 radsej si trosku odstrekni, do uvolnenia, aby si nelopla nejaky zapal... u nas zatial ceciky chapu, ze je teplo a ze viac papame aj prikrmy, tak aj trosku menej mliecka robia.... A ja som mala doteraz aj nadprodukciu, tak som zmenila sposob kojenia, tak je to teraz celkom fajn...

krivka5
26. máj 2011

@zuzkat1
@weverka11
dakujem za rady,dufam ze budem dalej kojit,lebo je to zdrave a pre mna aj mooooc pohodlne 🙂 ked sme niekde dlhsie a nemam pri sebe ine papo,vzdy som dala cici a bol klud a aj v noci som nemusela mliecko zarabat a flase umyvat...

weverka11
26. máj 2011

@krivka5 presne tak, dojčenie je zdrave, krasne, pohodlne, lacne... ja vytiahnem cici aj na kafičku, v parku, na preliezkach, kdekolvek, nech si vsetci uvedomia, ake je dojčenie uzasne a nech seru na vsetky umele mlieka, nahrady a podobne....

dejka77
26. máj 2011

@strapco13 Dudlik nepouzivam, ani ho nechce. Ja viem, ze po prebalovani je velmi hladna, ale ked ju prilozim pred tym tak nic nerobi. Vykruca sa aj preto lebo ma krce v brusku a vtedy je nemozne ju nakojit, prave preto ju prebalim, ked jej uvolnim plienku tak sa zvykne este vykakat alebo aj popisat. Kvoli tym krcom sa kruti skoro stale a tak sa zvykne aj budit.

strapco13
26. máj 2011

@dejka77 a nerozmyslala si nad bezplienkovou metodou..teda ja to nerobim /som na to leniva 😅 /..ale mi to pripada ze mala ti dava dost najavo svoje potreby...je tu o tom tema
ale tak v kratkosti..rozbal ju a daj pod nu nocnicek, kybli...nie klasicka posad ako velku..len ju drz schulenu v naruci, nech sa vykaka, vypiska a nechaj ju odbalenu a nakoj
pijes nejake caje s obsahom feniklu..ten ju moze drazdit
co myslis tym, ze ak ju prilozis pred prebalenim, tak nic nerobi?...to ako sa nepricucne alebo co tym myslis

mamusia
26. máj 2011

@dejka77 aj ja robim bezplienkovu metodu,hned ako sa mala zacne mrvit,tak ju dam nad nocnik,tam sa vykaka,popripade vycika a potom sa ideme kojit a vpohdke 😉

mamusia
26. máj 2011

Baby,chcem sa spytat,ze ak mam dost mliecka,tak musim mat stale naliate prsia,alebo ked uz mam makke prsia znamena to,ze sa upravila laktacia,ci je nedostatok mlieka?

prsky
26. máj 2011

@mamusia znamena to, ze sa ti upravila laktacia..to, ci mas dost mliecka zistis na dostatku pocikanych plienok, resp. ak robis BKM, tak na dostatocnom cikani (min. 5-6 plienok)

mamusia
26. máj 2011

@prsky ano,cika dostatocne. Len mam pocit,ze mam malo mlieka,bo ked zacne pit,tak dost casto si len tak cucka a nechce poriadne tahat,no ked mam naplnene prsia,tak taha o 106 😉 no teraz ani pusku nechcela otvorit ☹

prsky
26. máj 2011

@mamusia to tak byva..pri nadprodukcii sa nemusi namahat, ak sa nedusila, tak jej to vyhovovalo..skus jej pripadne pomoct stlacanim prsnika (ak si este neskusala)