Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

groanka
5. aug 2011

@natas4 namiesto neodbornych rad na anonymnom fore volaj laktacnej poradkyni, je to zaruka, ze problemy prekonate ked budes mat odbornu pomoc a rady!

mirm
5. aug 2011

@nikam neviem ci zabrali, lebo som to kombinovala este s vitaminmi na mlieko a cajmi, ale teraz som zvysila davky senovky a benediktu (neviem ako sa to presne pise) a mozem povedat ze to zabralo.

smejko26
5. aug 2011

@natas4 tá kríza sa nazýva bojkot dojčenia. Tu sú bližšie info http://zena.atlas.sk/odmieta-zrazu-vas-prsnik-/.... Ja som vtedy pátrala na nete, čo by to mohlo byť a dočítala som sa o bojkote. Zvládli sme to bez laktačnej poradkyne, ale keby to trvalo dlhšie, tak by som ju určite zavolala. Ako som písala vyššie, tak synček hneď ako som ho dala do polohy dojčenia, začal plakať, odvracal sa od prsa, v noci ale dobre papal, lebo vtedy bol unavený. Často som ho kojila v kontakte koža na kožu, bola stále pri ňom. Vtedy som kašlala na domácnosť a venovala sa len synčekovi.
Ak si nevieš rady, tak sa určite ozvi laktačnej. Na odstavenie sa je ešte skoro.

natas4
5. aug 2011

@smejko26 dakujem ti za radu 😉

dooscoby
8. aug 2011

baby potrebovala by som poradit ako na syna. po rozhodnuti nedat dudlik som mu ho nakoniec dala lebo pri kojeni zaspi len v noci a hojdat ho pomaly hodinu az dve nie je tiez vyhra. ale moja otazka je ze preplace vacsinu casu kedy je hore, obcas je kludny ked sa nosi na rukach ale to tiez nejde stale kedze mam este jedno dieta. nebude to tym ze je hladny? porodna vaha bola 2950 schudol na 2800 a v mesiaci mal 3900gr a teraz netusim poradnu mame az za 2 tyzdne. mam mu skusit davat daky prikrm vzdy po kojeni? lebo ked sa ho snazim docpat tak zuri a odstrkuje sa. uz fakt neviem ako nanho

prsky
8. aug 2011

@dooscoby moja odpoved sa ti asi nebude pacit...kazde dieta ma iny temperament, niektore su slniecka, ine placlive, niektore sa rady nosia, ine nie. Ja som mala dcerku total nosivu, syncek je menej, ale tiez, hlavne teraz, ked mu idu zubky, je pomaly pol dna na mne, proste ma potrebuje citit. Zaspava sice sam, ale v posteli alebo v hačke ci v kociku cez den da max 3x po 40minut, ked spim s deckami poobede, tak daju obaja aj 2,5hodky, inak maly spinka najdlhsie na mne a to v satke alebo manduce. Tiez mam dve deti, starsia je doma, treba sa jej venovat - ked malemu nestaci sledovat nas, tak sup do satky/manducy a pokracujeme (bud sa hrame, alebo upratujem, varim a pod) a maly pozera, zvycajne vsak zaspi a v manduce zvykne pospat aj 1,5-2h. To, ze by si ho prikrmovala nemusi a pravdepodobne ani nebude mat efekt, ze by dlhsie spal, podla popisu je skor babatko, ktore potrebuje byt v tesnom kontakte s maminou. ak mu to doprajes, o par mesiacov sa zacne sam od seba odputavat...ak ho odmietnes,bude plakat, dokrmenie UM to nevyriesi a hlavne, zvycajne je to zaciatok konca dojcenia (tvoje telo nedostane info, ze ma tvorit mliecko, bude ho menej, ty viac dokrmis, mliecko postupne odide...jedine sa da dokrmovat cievkou na prsniku, ale to u vas podla mna netreba, mliecko mas).

sofhia
8. aug 2011

@dooscoby nie som extra poradkyna, ale pamatam si,ze prvy mesiac dva som skoro stale kojila... tiez som mala pocit, ci nie je mala hladna... ale to bolo aj tym, ze ona grckala, a tak som jej davala castejsie, ob 1,5 az 2 hodky a len z 1 prsnika... akosi to preslo ani neviem ako a mala sa zacala zaujimat aj o ine veci a uz sme sa kojili kratsie a kratsie.. moja rada je snazit sa malinkemu venovat, resp. skus tu satku, ako ti odporuca Prsky, a mat trpezlivost... naozaj by bolo skoda ukoncit takto predcasne kojenie, ked asi hladny nie je, len ta asi potrebuje citit. ved tie prve mesiace sa vsetko babetkam vyvija, aj nasa obcas vecer plackala... prejde to.. vela trpezlivosti ti prajem.

kaara1980
8. aug 2011

ahoj,mám prosbu o pomoc.Som akurát po 6nedelí,deň pred jeho skončením,som začala krvácať-asi menzes,lebo krvácam slabúčko už 7mi deň.Lenže v piatok ma začalo svrbieť od spodu ☹ .Keďže plne kojím,bojím sa čokolvek použiť.Tak som si kúpila tempony s probiotickou kultúrou,aj rosagin na výplach a nič mi nepomohlo.K dr som nešla,lebo sme zrovna 2 týždne mimo bydliska.Čo účinnejšie môžem použiť?Alebo máte dáku radu?Ďakujem

prsky
8. aug 2011

@kaara1980 mozes canesten cipky

kaara1980
8. aug 2011

@prsky určite?Lebo som dnes volala sestričke a tá veru nevedela 😠 .Na príbalovom letáku je len,že sa môžu počas kojenia len po odporučení od doktora

prsky
8. aug 2011

@kaara1980 canesten sa aj natiera na bradavky proti mykoze pocas dojcenia, je to taky cajicek, mne nikdy nezabral na kvasinky dole, ale mozno tebe hej..okrem toho ho nejdes brat oralnou cestou, ani si ho nejdes pichnut, mnozstvo ucinnej latky, co prejde do mlieka je zanedbatelne...inak ti uz ostava len kysla smotana alebo biely jogurt ci zaviest na noc cesnak (prirodne atb) pripadne urinalna terapia 😉

kaara1980
8. aug 2011

@prsky ok,dík.Snáď pomôže 😉

anicka1981
8. aug 2011

@prsky ahoj 🙂, nevies ci mozem jest goji ked kojim?, 🙂, doniesla mi to svagrina, ze je to dobre, a ma to vela vitaminov,, ale v zivote som o tom nepocula, tak sa pytam... inac maly cica o dusu, co som rada, a ja len musim davat pozor co jem, na to je citlivy,,,,preto sa pytam na tu goji 😉

stvura
8. aug 2011

@anicka1981 ano, mozes ich jest, maju velmi vela vitaminu C a inych dolezitych vitaminov, aminokyselin a stopovych prvkov.

anicka1981
8. aug 2011

@stvura no to som nasla na nete, len som si nebola ista, ci to nie je neaky dalsi alergen, alebo co,,,,, dakujem,,,

stvura
8. aug 2011

@anicka1981 ja si ich miesam so slnecnicovymi semiackami a veceriam ako dezert...velmi chutne {dojcim uz treti rok, takze urcite ziaden problem ohladom dojcenia}

skolara
8. aug 2011

@kaara1980 no mne pomohli sedave kupele v tea tree oleji. Nakvapkas tea tree a rozriedis vo vode a kupes sa tak aby sa ta voda dostala aj do posvy. A koncentraciu si urob podla oka uvidis aka sa ti osvedci najviac.

zuzkat1
8. aug 2011

ahojte🙂 su tu maminy ktorym uspavaju deti aj oteckovia?🙂 moju malu moj mm nevie uspat a niekedy by sa mi to hodilo, neviete poradit ake finty pouzivaju na deti ti vasi chlapi?🙂 mala ma rok a pol a vacsinou zaspi na prsniku... alebo tesne po kojeni sama, ale to sa nejak pokazilo v poslednej dobe, od roka zaspavala po nakojeni sama a teraz asi mesiac zas len na prsniku 😒 neviem co to do nej voslo...

natas4
8. aug 2011

@zuzkat1 moj mm uspava na vecerny spanok 🙂 ja uspavam moju dcerku iba cez den...totiz cez den mi zaspi na prse alebo ju utrasiem v kociku...vecer potrebuje nasa princezna nosit niekedy aj pol hodinu, no a to moja chrbtica nezvlada...mm ju uspava tak, ze s nou chodi po byte

prsky
9. aug 2011

@natas4 nosenie, skakanie na fitlopte a pod je fajn, ak to ste ochotni robit aj ked bude mat princeznicka 10kg 😉 ono uspavanie je o ritualoch, tak by bolo fajn najst a zaviest nieco, co vam bude vyhovovat aj o pol roka-rok-dva. preucat je potom horsie (i ked su veci, ku ktorym dieta vekom dospeje - napr. potreba spat v spolocnej posteli)

zuzkat1
9. aug 2011

@prsky potreba spolocnej postele zacina u nasej teraz☹

natas4
9. aug 2011

@prsky ved ja viem..uz teraz je to tazke ma viac ako 6kg 😝 len neviem ako na to...raz sme uz skusali ju naucit spinkat v postielke, ale to bol strasny plac...ja som to nemohla pocuvat, tak sme to odsunuli na "neskor". ...ak mas nejaku radu, tak si necham poradit 😅 ono vlastne to nosenie pred spanim vzniklo preto, lebo si potrebuje po papani odgrgnut, lebo dost grcka...a niekedy si odgrgne az po 5 minutach a niekedy aj neskor

tehulka2011
9. aug 2011

@dooscoby ahoj podla mna to tiez nebude hladom...

bezaz
9. aug 2011

@zuzkat1 u nas uspava otecko, cita rozpravku a este sa rozpravaju, ale to je uz vacsia 😅 do 25mesiacov zaspavala na prse alebo tesne po odpojeni 🙂
@natas4 ved z toho grgania a grckania vyrastie, dcerku u nas tiez na zaciatku nosil ocino, potom sme boli tyzden u nasich a uz sa nechcela nim dat uspavat.. az teraz, kedze ja uspavam maleho a jej neostalo nic ine, "len" ocko 😉 ale uz je predsa rozumnejsia, je to ine...

zuzkat1
9. aug 2011

@bezaz no moja ma 19 mes. a take nieco ako rozpravka ju nazaujima...vydrzi akurat dovtedy kym sa otvori kniha a potom uz fujazdi prec... no neviem ako to poriesit, lebo by sa niekedy naozaj hodilo keby ju vedel mm uspat... najhorsie je ze krasne zaspavala sama - teda nakojila som ju a vysmiatu dala do postielky a do 10min. zaspala... predtym na prsniku asi do roka a potom to nejak same prislo ze zaspala sama, ale zas to nevie☹ zas len ten prsnik a anvyse si zacina vyzadovat spanie s nami v posteli co predtym nikdy nebolo...spavala v postielke a max. nad ranom som ju dala k nam...

mamusia
9. aug 2011

@zuzkat1 to mozno je cas vymenit postielku za "dospelacku" postel 😉 my ked sme vymenili,tak dcera v nej spi lepsie ako v postielke spavala.

majulienka27
9. aug 2011

ahojte potrebujem poradiť, moj maličký (2,5 mesiaca) ma začal počas dojčenia hrýzť do bradavky, no nie je to pravé hryzenie keďže ešte nemá zuby, ale aj tak to riadne zabolí, viem že na zúbky je to ešte skoro, ale on začne papkať a potom si presunie bradavku do pravej strany a zahryzie, niekedy je mrzutý si myslím že je hladný dám mu prso a on len kuše kuše kuše. Keď už teraz si zvykne na také malé hryzkanie čo to bude potom keď už bude mať zúbky. Neviem ako mám zareagovať aby vedel že to nemá robiť, hneď mu ju vyberiem ale akonáhle si ju vezme spať hryzie zas :--(

zuzkat1
10. aug 2011

@mamusia no chcem jej kupit, len neviem aku, lebo chcem aby mala taku opierku lebo bude pri stene tak nech jej nie je zima od steny a musi mat aj take tie mreze (nenapadne mi ako sa to vola) lebo ona stale cestuje tak by odtial vypadla...

mamusia
10. aug 2011

@zuzkat1 my mame tuto http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/8012... vrelo odporucam,kedze matrac je uplne na zemi,cize nepadne,najprv sme mali zabranu,no mm ju zlomil nechtiac 😅 a odvtedy mame len mega plysaka havka,ktory zabranuje vyguania sa jej z postele a tiez cestuje po celej 😉

alex1983
10. aug 2011

baby, co mam robit? som uvavena,vycerpana, nevyspata... ako mam malu naucit prespat noc? Stale ju kojim 😝